Chci začít cvičit



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Chci začít cvičit  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Chci začít cvičit
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rauzje


PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2018 12:07 pm    Předmět: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

Dobrý den už dlouho dobu sbírám odvahu k tomu, že zajdu do blízkého fitka a koupím si permanentku aspoň na jeden měsíc a zkusím cvičit a zlepšit svojí postavu. Mám pár otázek nikdy jsem necvičil je lepší si sehnat nějakého trenéra co na první hodinu aby mi ukázal jak který stroj funguje a na co se používá? A taky jak si mám určit co v jaký den cvičit a jaké mít pauzy abych to zvládal a zároven procvičil celé tělo mám tolik otázek a nemám nikoho zkušeného co by mi mohl poradit. Další otázka je ohledně proteinu...je potřeba a kolik tak cca výjde korun na měsíc? A jaký je podle vás "nejlepší" a nejvýhodnější pokud by se někdo obětoval a byl schopný odpovědět na pár nebo více otázek budu určitě moc vděčný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2018 12:26 pm    Předmět: Re: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

1) Odvahu naber a jdi.

2) Na prakticky všechno, na co se ptáš, je více správných odpovědí, tzn. to, co píšu já, je můj pohled a že někdo poradí něco jiného, neznamená, že jeden z nás nemá svým způsobem pravdu. To ostatně platí v milionu dalších věcí ve vztahu ke cvičení, výživě, suplementaci. :)

3) Trenéra, pokud jsi ve fitku nikdy nebyl, by bylo skvělé na (alespoň) pár prvních návštěv mít. A nebo alespoň nějakého výrazně zkušenějšího kamaráda, ale trenér, který se na Tebe podívá a dokáže podle toho, v jakém jsi "stavu", doporučit, na co se zaměřit, na co si dát pozor a vysvětlit Ti základy, je k nezaplacení a pokud bude dobrý, mnohokrát se Ti to, že jsi do něj investoval, vrátí.

4) V jaký den cvičit, jaké mít pauzy a podobné otázky, poradí Ti on. Pokud ho nakonec mít nebudeš, zvol si to podle svých možností pro začátek třeba 2-3krát do týdne si jít zacvičit, tak, aby mezi tréninky byl aspoň den volna, a projet si buď v každém tréninku celé tělo (půjdeš-li dvakrát) a nebo si třeba střídat vršek spodek.

5) Protein a ostatní suplementy teď nepotřebuješ, myšleno vážně. Pokud chceš, abys pokroky vnímal co nejvíce a co nejdříve, uprav si jídelníček, abys měl dostatek bílkovin, sacharidů. To je ale na dlouhý článek. :) Každopádně suplementy teď skutečně ne, je to zbytečně brzy, bude na ně ještě čas. :)

6) Chceš-li, pošli mi na martin@ronnie.cz svoji poštovní adresu, pošlu Ti (zadarmo) tuhle knížku - https://obchod.ronnie.cz/s-5703-zaklady-treninku-a-sportovni-vyzivy-1-jan-smejkal.html - je úplně základní, v mnohém velmi povrchní, ale nevíš-li zatím vůbec nic, budeš po jejím pročtení, které Ti zabere maximálně půlden, vědět aspoň něco.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Rauzje


PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2018 12:45 pm    Předmět: Re: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

Děkuju moc za rady. Chci začít chodit do blízkého fitka, které mám asi 3minuty tudíž se asi zeptám na nějakého trenéra přímo tam, protože spoléhat na to, že začnu cvičit aniž bych věděl co a někdo mě okřikne, že to dělám špatně to asi nejde. Koukal jsem, že jedna hodina s trenérem stojí okolo 500kč tudíž pár hodin s ním docela poleze do peněz, ale snad se to ve výsledku vyplatí nebo by mohla stačit jedna hodina, aby mi jen vysvětlil na co jednotlivé stroje jsou a jak na nich cvičit a potom už mohu cvičit sám podle potřeby, ne ? Nejraději bych šel s někým zkušeným kdo by mi vše ukázal a cvičil semnou, ale bohužel nikoho takového neznám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2018 1:54 pm    Předmět: Re: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

Rauzje napsal:
Děkuju moc za rady. Chci začít chodit do blízkého fitka, které mám asi 3minuty tudíž se asi zeptám na nějakého trenéra přímo tam, protože spoléhat na to, že začnu cvičit aniž bych věděl co a někdo mě okřikne, že to dělám špatně to asi nejde. Koukal jsem, že jedna hodina s trenérem stojí okolo 500kč tudíž pár hodin s ním docela poleze do peněz, ale snad se to ve výsledku vyplatí nebo by mohla stačit jedna hodina, aby mi jen vysvětlil na co jednotlivé stroje jsou a jak na nich cvičit a potom už mohu cvičit sám podle potřeby, ne ? Nejraději bych šel s někým zkušeným kdo by mi vše ukázal a cvičil semnou, ale bohužel nikoho takového neznám.


Ideální je se mrknout, co za trenéry v dané posilce je, a zjistit jestli s nimi někdo nemá zkušenosti (ze známých, z okolí, přes kámoše), obzvlášť když máš posilku 3min od bydliště.

Dobrý trenér tě hned na stroje nepošle, naopak, pro začátečníka je vždy lepší činky/vícekloubové cviky/vlastní váha apod.

Mně třeba přijde vždy dost vtipné, když v jedné nejmenované brněnské posilovně (takřka největší, takřka nejznámější) dojde nový klient za trenérem a po dvou minutách už valí na strojích
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauzje


PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2018 2:03 pm    Předmět: Re: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

A nebylo by lepší teda začít cvičit doma s vlastní váhou ? Mám doma i činky asi do 12kg velikost což zatím nezvládám na 1 ruku ? Že bych chodil běhat, sedy lehy, dřepy, kliky a postupem času šel až do té posilovny? Protože k čemu mi bude posilovna když nebudu cvičit na strojích?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2018 2:11 pm    Předmět: Re: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

Rauzje napsal:
A nebylo by lepší teda začít cvičit doma s vlastní váhou ? Mám doma i činky asi do 12kg velikost což zatím nezvládám na 1 ruku ? Že bych chodil běhat, sedy lehy, dřepy, kliky a postupem času šel až do té posilovny? Protože k čemu mi bude posilovna když nebudu cvičit na strojích?


Právě k tomu, že doma člověk nemůže cvičit dřepy, mrtvé tahy, bench press, základní cviky s velkou činkou, military press, kliky na bradlech, atd., a samozřejmě desítky variací těchto cviků.

Doma se člověk nikdy nedonutí k tomu, k čemu se může donutit v posilovně. Za předpokladu, že nemáte vlastní posilovnu ve velké místnosti kde je variace činek a strojů. 12kg činku zřejmě nezvládneš na cvičení s bicepsem, to ale neznamená že nemůžeš v posilovně cvičit i s daleko těžšími jiné cviky. Jinak samozřejmě já na stroje nedám dopustit, myslel jsem to jen skrz toho trenéra, který by ti měl komplexně ukázat JAK cvičit základní cviky a naučit jejich techniku, kde stroje moc nefigurují.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2018 9:13 am    Předmět: Re: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

Frybis napsal:


Mně třeba přijde vždy dost vtipné, když v jedné nejmenované brněnské posilovně (takřka největší, takřka nejznámější) dojde nový klient za trenérem a po dvou minutách už valí na strojích

No nevim, mě přijde, že je to celkem jedno jestli stroj nebo činka, obojím svaly procvičíš, tak o co jde. Stroje jsou taky zpravidla bezpečnější a víc blbuvzdorné.
Jsou hloupé cviky s činkama i hloupé stroje, jde taky o to co komu vyhovuje pro jakou tělesnou konstituci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2018 10:53 am    Předmět: Re: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Frybis napsal:


Mně třeba přijde vždy dost vtipné, když v jedné nejmenované brněnské posilovně (takřka největší, takřka nejznámější) dojde nový klient za trenérem a po dvou minutách už valí na strojích

No nevim, mě přijde, že je to celkem jedno jestli stroj nebo činka, obojím svaly procvičíš, tak o co jde. Stroje jsou taky zpravidla bezpečnější a víc blbuvzdorné.
Jsou hloupé cviky s činkama i hloupé stroje, jde taky o to co komu vyhovuje pro jakou tělesnou konstituci.

Ono taky co jinýho cvičit s človekem, kterej má x let sedavý zaměstnání, naposledy se hejbal na těláku na střední, má zkrácený/ochablý všechny svaly, neudělá jedinej shyb, klik, dokonce se kvůli kyčlim a achillovkám nedostane pod paralel v dřepu vlastní vahou a nejspíš má "skrytou" nadváhu :) a to neni vtip, tohle je realita cca 50 % populace kolem 30 let (možná až na ten poslední tělák kdysi na střední, to je doména předevšim žen)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2018 12:54 pm    Předmět: Re: Chci začít cvičit Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Frybis napsal:


Mně třeba přijde vždy dost vtipné, když v jedné nejmenované brněnské posilovně (takřka největší, takřka nejznámější) dojde nový klient za trenérem a po dvou minutách už valí na strojích

No nevim, mě přijde, že je to celkem jedno jestli stroj nebo činka, obojím svaly procvičíš, tak o co jde. Stroje jsou taky zpravidla bezpečnější a víc blbuvzdorné.
Jsou hloupé cviky s činkama i hloupé stroje, jde taky o to co komu vyhovuje pro jakou tělesnou konstituci.


Jasně, já to opět myslel na nejčastějšího klienta, tedy chlap 30-40 let, sedavý zaměstnání. Příkladem, zkrácený kvadricepsy, u dřepů klasický butt-wink, a trenér takovýho člověka pošle na stroj na zakopávání, tedy ještě na zkrácení kvadricepsů. Proto jsem pojmem "činka" myslel spíše řešení problémů, než rovnou jít na izolaci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Chci začít cvičit
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: