Začátečník - BEAR



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Začátečník  - BEAR  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Začátečník - BEAR
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr.nov


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 10:06 am    Předmět: Začátečník - BEAR Odpovědět s citátem

Asi každej řekne, že Bear není prro začátečníky. Ale já to prostě chci zkusit. Je to moje trochu upravená varianta.

Doted jsem cvičil jen lehce shyby, 1x týdně. A před 14 dny začal základní cviky s velkou činkou, trochu jsem nacvičil techniku a protože mě to bavilo a nabral jsem 3 kg, tak jsem hledal nějakou výzvu. A tak jsem s vahou 72kg, výškou 177 cm maximama MT-96, DR-86, BP-72, PVČ-40, MiPr-45 a ČDR-60, SHYB-94kg začal Beara.

1. týden
po

DR-2x5x70+10x5x60,
SH- 2x5x79+10x5x72,
jednorucka 4x7x12

ct
MT-2x5x80+10x5x70,
MiPr-2x5x36+10x5x30,
prednož. ve visu 3x20 + výpon lýtka na 1 noze 3x20

so
BP-2x5x56+10x5x50,
PVČ-2x5x40+10x5x34,
ČD-2x5x50+6x5x40,
sedy lehy 4x20

byla to makačka, největší problém byl se zápěstím u čelních dřepů.

2. týden
po

DR 2x5x74+10x5x64
SH 2x5x74+10x5x82
jednorucky 4x7x14

pořád se mi nikam nedaří vměstnat kliky, není prostě už energie
při dřepech byla od 5 serie cítit záda z MT. U SH jsem od 5 serie musel zvětsit přestávky z 90 s na 120s. Mam docela radost celkove z techniky, citim, že to dělám dobře, ale poslední DR+SH bylo cítit, že regenerace proběhla jen tak tak.
dnes jdu zas na MT a MiPr
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemáš nejspíše ještě dost natrenováno abys takový tip tréninku zvládl zvlášť když říkáš že jedeš základní cviky jinak bradla je dobré nacpat po dřepech či mrtvolach kvůli uvolnění spodních zad mě osobně to funguje lépe než shyby. Ale být tebou se na beara vykašlu a najel bych něco na způsob 5x5 třeba pondělí dřepy benche triceps středa mrtvy tah shyby biceps a pátek MP, bradla a doplňky na ramena. Váhy na základních cvikach podseknout klidně na 60 procent a co týden přidávat u tahu dřepu 5kg a u BP a MP 2.5 5 sérii po 5 bys měl zvládat uregenerovat a je to celkem i dost opalování na lepší zafixovani techniky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr.nov


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za rady, ten tvuj plan se mi i docela libi a zacnu ho (jeste zvazuju FOMIN abych ziskal vetsi silu), kdyz na tom bearovi selzu, ale nerad bych toho nechal hned, protoze me to bavi a citim jeste malou rezervu ze tam mam, i kdyz jsem ty vahy moc nepodsek a jsem po kazdym treninku max. vycerpanej. Jinak tu techniku se snazim zazivat v rozcvicovacich seriich (jedu na kazdej tezkej cvik jeste pred tim co jsem psal vysse +- jeste tak 3-4 rozcvicovaci serie s +-5op.)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty_cihi


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě vyhovuje skladba BEAR cviků spíš takto:
PO
Dřep a Bench
ST
Military press a přítahy v předklonu

Mrtvoly a bradla
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

petr.nov napsal:
Diky za rady, ten tvuj plan se mi i docela libi a zacnu ho (jeste zvazuju FOMIN abych ziskal vetsi silu), kdyz na tom bearovi selzu, ale nerad bych toho nechal hned, protoze me to bavi a citim jeste malou rezervu ze tam mam, i kdyz jsem ty vahy moc nepodsek a jsem po kazdym treninku max. vycerpanej. Jinak tu techniku se snazim zazivat v rozcvicovacich seriich (jedu na kazdej tezkej cvik jeste pred tim co jsem psal vysse +- jeste tak 3-4 rozcvicovaci serie s +-5op.)


Petře pokud si začátečník tak se budeš první rok silově posouvat téměř trénink od tréninku nemusíš řešit sikovku jako fomin sheiko Ivanov korte atd atd zkusil bych ten koncept 5x5 tak aby to první 2 týdny bylo lehké a ty se primárně mohl soustředit na techniku a vše se ti postupně zpevnilo a zvyklo na zátěž. Bear je určitě trénink velmi kvalitní ale chce to už mít něco nacviceno třeba já ve 14 dnech mám 6x dřepy z toho 3x těžce 3x lehce 3x tahy 2x těžce 1x lehce a 6x benche opět 3x těžce a 3x lehce plus doplňky a je to trénink ke kterému jsem se taky musel dopracovat ač na papíře to může vypadat super. Takže bych se držel základní cvik jednou týdně a partie jako záda hrudník bych zapojil doplňkovým cvikem mimo den kdy na to trénink jedeš a časem třeba za 3-4 měsíce můžeš přidat i trénink jeden navíc týdně a začít jezdit bench dřepy i malinko častěji než 1x týdně

Edit Marti napsal ideální rozvržení které se dá aplikovat i na trénink 5x5 4x8 3x10
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Začátečník  - BEAR
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: