Omega 3 a 6 dotaz



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Omega 3 a 6 dotaz  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Omega 3 a 6 dotaz
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vokeš


PříspěvekZaslal: čt září 13, 2018 9:03 pm    Předmět: Omega 3 a 6 dotaz Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se zeptat, nedávno jsem zvýšil tuky na 130g denně. Snažím se většinu přijímat z nenasycených tuků. Chci se ale zeptat, zda musím hlídat i nějaký poměr omega 3 a omega 6 ? Četl jsem si několik článků a mám z toho celkem hrůzu, jak píšou že nedostatek omega 3 a vysoký počet omega 6 znamená řadu nemocí a problémů.

Jak říkám, tuky přijímám hlavně nenasycené (arašídy,semínka,olivový olej, ořechy ....) a nasycené z 1-2 jídel denně (sýr,červené maso,vejce atd.)

Takže se teda ptám, to z čeho přijímám tuky jsou kvalitní věci, musím se starat ještě o poměr omega 3 a 6 ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: pá září 14, 2018 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Počítat to nemusíš, ono to má dopad na zdraví z hodně dlouhodobýho hlediska, v tréninku to nepoznáš.

Zařazenim potravin, který jsou bohatý na omega 3, ale nic nezkazíš (ryby, rybí olej, lněný semínko, lněnej olej...). A nejíst prefa shity, který jsou nacpaný tukem s omega 6, ale předpokládam, že levnejma tučnejma sušenkama se asi necpeš :)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vokeš


PříspěvekZaslal: pá září 14, 2018 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
Počítat to nemusíš, ono to má dopad na zdraví z hodně dlouhodobýho hlediska, v tréninku to nepoznáš.

Zařazenim potravin, který jsou bohatý na omega 3, ale nic nezkazíš (ryby, rybí olej, lněný semínko, lněnej olej...). A nejíst prefa shity, který jsou nacpaný tukem s omega 6, ale předpokládam, že levnejma tučnejma sušenkama se asi necpeš :)


Jako rybu několikrát do týdne mám, akorát že nejsem takový gurmán že bych si kupoval čerstvé lososy atd. ale většinou klasický tuňák / sardinky z konzervy ve vlastní štávě. Sladké nejím vůbec, jak říkám, tuky pouze arašídy/semínka/avokádo/olivový olej + 1-2 jídla denně které v sobě mají nějaké ty nasycené tuky (eidam 30%, tučnější maso, mléko ....)

Ale co jsem se díval na internet, cena omega-3 kapslí je dost levná, takže nejspíš vyzkouším a zařadím si to do suplementace, nic tím nezkazím
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá září 14, 2018 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rybí olej v láhvi je většinou levnější než ten kapslovaný
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: pá září 14, 2018 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zato ta chuť.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po září 17, 2018 7:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Zato ta chuť.

To mi nijak nevadí, zavřeš oči, pošleš tam lžíci a hotovo :-) A dělají i s citronovou příchutí, takže to není moc cítit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shooter


PříspěvekZaslal: po září 17, 2018 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Chadzi napsal:
Zato ta chuť.

To mi nijak nevadí, zavřeš oči, pošleš tam lžíci a hotovo :-) A dělají i s citronovou příchutí, takže to není moc cítit...


A ještě si zacpeš nos.
Ale my staří pardály co sypem cokoliv do huby a zapijem, je tohle úplně v pohodě
_________________
Pokud něco opravdu moc chceš, musíš něco obětovat.

Můj Log > http://forum.ronnie.cz/shooteruv-objem-up-to-90kg-t26856.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flamer


PříspěvekZaslal: po září 17, 2018 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Který ten lahvovaný konkrétně kupujete?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po září 17, 2018 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Flamer napsal:
Který ten lahvovaný konkrétně kupujete?

Já měl zatím tyto 2:
Mollers Omega 3 Natur olej 250ml
Rybí olej OMEGA-3 LEMON Island 240ml/220g
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vokeš


PříspěvekZaslal: po září 17, 2018 5:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo ještě dík za rady já koupil Möller's Omega 3 a v pohodě
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2018 10:25 pm    Předmět: Omega 3 ku omega 6 Odpovědět s citátem

Ahoj, poměr omega 3 ku omega 6 by měl být ideálně cca 1:5, ale těžko si toto v praxi nějak spočítáš :-) Pokud máš nadbytek omega 6, tak to není pro tělo ideální a hlavním negativem je vyšší zánětlivost v těle. Takže určitě navýšením omega 3 se nic nezkazí. Navíc tím, že sis koupil i omega 3 v kapsli, tak určitě obsahují kyseliny DHA plus EPA, kterých obsahují běžné omega 3 minimum (hodně jich je ale v lososovi a mořských rybách všeobecně) a tělo si tyto důležité kyseliny samo neumí vyrobit. Dal bych si pozor na množství arašídů, kdy ty obsahují právě hlavně omega 6 a málo omega 3. Lepší poměr mají vlašské ořechy a makadamové ořechy. U semínek jsou super lněná, konopná a chia, ale třeba slunečnicová mají taky celkem vysoký obsah omega 6.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sander


PříspěvekZaslal: út září 28, 2021 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ako užívate omega-3, skúšal som s jedlom, po jedle, nalačno.....stále rovnako sa mi grgá rybynou a ako keby mi to zastavilo trávenie....doposial som mal len kapsle, olej napriamo by to zrejme ešte zhoršil....nejaká rada ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaq


PříspěvekZaslal: út září 28, 2021 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sander napsal:
ako užívate omega-3, skúšal som s jedlom, po jedle, nalačno.....stále rovnako sa mi grgá rybynou a ako keby mi to zastavilo trávenie....doposial som mal len kapsle, olej napriamo by to zrejme ešte zhoršil....nejaká rada ?


1) změna značky
2) mátový čaj
3) přijít tomu na chuť
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Omega 3 a 6 dotaz
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: