Bílkovinná svačina - doporučení?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bílkovinná svačina - doporučení?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Bílkovinná svačina - doporučení?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mablung


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 10:57 am    Předmět: Bílkovinná svačina - doporučení? Odpovědět s citátem

Hledám inspiraci. Potřeboval bych tipy na bílkovinné svačiny. Něco co koupím a mohu časem zbodnout bez velké úpravy v práci
Třeba uzený tuňák z Lidlu je ideální (až na to uzení ), ale když ho budu jíst každý den, zprotiví se mi. Tvaroh, když se s něčím smíchá, tak je také v pohodě.
Co si dáváte vy?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Za mě třeba skyr… Šmakoun (obzvlášť švestkovej se skořicí je supr :) )
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 8:07 pm    Předmět: Zdroje bílkovin Odpovědět s citátem

Ahoj, fajn je určitě Skyr, cottage, řecký jogurt, tvaroh, neochucený kefír nebo acidofilní mléko, dopředu uvařená vajíčka, mozzarella, tuňák raději neuzený, vysokoprocentní šunka, eidam, riccotta, tvarůžky (ty ale obsahují celkem dost soli) nebo do šejkru proteinový nápoj :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 9:39 am    Předmět: Re: Zdroje bílkovin Odpovědět s citátem

pajinaa napsal:
Ahoj, fajn je určitě Skyr, cottage, řecký jogurt, tvaroh, neochucený kefír nebo acidofilní mléko, dopředu uvařená vajíčka, mozzarella, tuňák raději neuzený, vysokoprocentní šunka, eidam, riccotta, tvarůžky (ty ale obsahují celkem dost soli) nebo do šejkru proteinový nápoj :-)


Díky za tipy. Nicméně,
sýry mi moc nejedou (krom smažáku )
cottage jsem zkusil, je to hnus
šunka je zase uzenina
ještě jsem nenarazil na protein, který by se dobře rozpouštěl a chutnal i ve studené vodě. Nevyzkoušel jsem jich moc, možná někde dělám chybu, ale občas mi trpělivost dojde
řecký jogurt má více cukru než bílkovin či tuku (pokud má být dobrý)
mléko ne. Jedině že bych chtěl zvracet
skyr - kde ho kupuješ? Buď jsem ho ještě neviděl a nebo jsem se po něm díval blbě. Je mezi jogurty?
tuňák - v jaké formě ho kupuješ? Nechce se mi ho jíst z konzervy
šmakoun vyzkouším
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A tebou je to těžší než s mojí bejvalkou tuňáka nechceš z konzervy hej tak jedině ulovit. Cottage ti nechutná to je v pořádku. Šunka je uzenina tedy sůl no a tak si neosolíš brambory nebo stejk. Protein ti nejde rozmichat hej zkusil si to dát do shakeru? Řecký jogurt je moc sladký no a tak si dej o sérii víc a je to v cajku. Sumasumarum přešel bych na sladký svačiny lepší než nic nebo X výmluv.

Nebo tuňák na pánvi zelenina těstoviny a to se dá jist celej den. Nebo si kup čokoládu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 10:55 am    Předmět: Re: Zdroje bílkovin Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
skyr - kde ho kupuješ? Buď jsem ho ještě neviděl a nebo jsem se po něm díval blbě. Je mezi jogurty?


Ty jsi z Prahy, ne? Tesco ho má, Albert taky (jiné obchody blízko nemám). Obvykle bývá u jogurtů - najdi Hollandie, a někde na kraji u nich bude i Skyr (další soused bývá řecký jogurt). Druhá varianta je u tvarohů, ale tam jsem ho viděl snad jednou. A nebo se zeptej prodavaček :)

Velké tesco má i 350g skyr, to už je hodně bílkovin, i to docela zasytí (na rozdíl od toho 140g balení).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V Lidlu mají skyr jak ochucený - 140g kelímky, tak čistý - 350g balení
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
A tebou je to těžší než s mojí bejvalkou tuňáka nechceš z konzervy hej tak jedině ulovit. Cottage ti nechutná to je v pořádku. Šunka je uzenina tedy sůl no a tak si neosolíš brambory nebo stejk. Protein ti nejde rozmichat hej zkusil si to dát do shakeru? Řecký jogurt je moc sladký no a tak si dej o sérii víc a je to v cajku. Sumasumarum přešel bych na sladký svačiny lepší než nic nebo X výmluv.

Nebo tuňák na pánvi zelenina těstoviny a to se dá jist celej den. Nebo si kup čokoládu.

Nemáš periodu? Minimálně, hodnota tvojí odpovědí by tomu odpovídala. Ptám se na jednoduché svačiny co bych si koupil s určitými preferencemi a preference jsem kapku upřesnil.

deiw napsal:
Mablung napsal:
skyr - kde ho kupuješ? Buď jsem ho ještě neviděl a nebo jsem se po něm díval blbě. Je mezi jogurty?


Ty jsi z Prahy, ne? Tesco ho má, Albert taky (jiné obchody blízko nemám). Obvykle bývá u jogurtů - najdi Hollandie, a někde na kraji u nich bude i Skyr (další soused bývá řecký jogurt). Druhá varianta je u tvarohů, ale tam jsem ho viděl snad jednou. A nebo se zeptej prodavaček :)

Velké tesco má i 350g skyr, to už je hodně bílkovin, i to docela zasytí (na rozdíl od toho 140g balení).

Hledal jsem ho teď Albertu, vedle řeckých jogurtů a Hollandie a nic. No, nechám to na někdy, až na mě nebudou kolegové čekat. Teď jsem se podíval na obrázky co bych měl hledat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protein že ti nejde rozmíchat?

No nevim, sranec co se lepil a prášil jsem zažil naposledy Promil asi před 15 lety. Dnešní proteiny jdou většinou normálně rozmíchat v jakékoli uzavíratelné lahvi se širším hrdlem (ani to nemusí být shaker). Některé i lžičkou ve sklenici.

Jinak hodně firem dnes dělá produkty tohoto typu:
https://obchod.ronnie.cz/s-6284-protein-pudding.html
https://obchod.ronnie.cz/s-6281-protein-break.html

Naproso easy - zalít vodou, lžící rozmíchat, pohoda.

Jenom je to trochu dražší, platí se za lenost.

Potom ještě jerky, ale to je taky dost drahé.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kujin


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

- hranolky z mrkve a papriky plus hummus
- banán a hrst ořechů
- pomeranč plus kefír
- skyr nápoj s nějakým ovocem
- koupit s v lídlu nebo kdekoliv předpřipravený zeleninový saláty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung nemám periodu jen tě beru za celkem dlouhodobého cvičence a příspěvatele do fóra ale tvoje odpověď na bázi tuňák ale ne toto, sýry nejím, uzeniny nejsou ideální, protein mi nejde rozmíchat to znělo prostě jak když se tu ptá 15 letej kluk co hledá výmluvy a ne cestu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Protein že ti nejde rozmíchat?

No nevim, sranec co se lepil a prášil jsem zažil naposledy Promil asi před 15 lety. Dnešní proteiny jdou většinou normálně rozmíchat v jakékoli uzavíratelné lahvi se širším hrdlem (ani to nemusí být shaker). Některé i lžičkou ve sklenici.

Jinak hodně firem dnes dělá produkty tohoto typu:
https://obchod.ronnie.cz/s-6284-protein-pudding.html
https://obchod.ronnie.cz/s-6281-protein-break.html

Naproso easy - zalít vodou, lžící rozmíchat, pohoda.

Jenom je to trochu dražší, platí se za lenost.

Potom ještě jerky, ale to je taky dost drahé.

Nikdy jsme nebyl příznivec proteinů kvůli umělým sladidlům, tudíž jsme zkoušel kdysi dávno jen dva. Oba byli šílený hrudkovatý vopruz. Zkusím se podívat na něco se stevií, dražšího.
Puding zkusím. Naštěstí, do určité úrovně, nejsou peníze problém.

IronAndrew napsal:
Mablung nemám periodu jen tě beru za celkem dlouhodobého cvičence a příspěvatele do fóra ale tvoje odpověď na bázi tuňák ale ne toto, sýry nejím, uzeniny nejsou ideální, protein mi nejde rozmíchat to znělo prostě jak když se tu ptá 15 letej kluk co hledá výmluvy a ne cestu.

Jednoduše potřebuji měnit jídelníček a vím, že kdybych si měl jídlo připravovat předem či se pokoušet jíst co mi nechutná, pokus by skončil hodně brzy. Jasně, občas si orestuji kuřeci a vezmu do práce, ale to není moc často. Syrová zelenina je také lehká k nákupu (horší je, že v zimě chutná jak plast). Ale jak píšu, potřebuji inspiraci. Jídlo nikdy nebylo mým koníčkem, tudíž je mi jasné, že tu lidé mají daleko lepší přehled než já. Vím, že tu lidé jedí tuňáka, vím, že často kupují nějaké drcené sračky, ale jak jídlo není mým koníčkem, já skutečně nevím v jakých všech formách se prodává.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 7:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skrz ten protein můžu doporučit czech virus ten je slazený stévií a rozpustnost dobrá pro mě je to teda málo sladký. Takže jedu na prominu. Jinak já jsem řešil kdysi podobný problém.. že jsem přemýšlel co jako na svačinu, aby to mělo prostě "tu cennou bílkovinu" a dneska už raději dám sacharidovou svačinu základ mám postavený na půl kile masa, 5 vejcích.. a co s ním tak nějak okolo to už je putna.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
Skrz ten protein můžu doporučit czech virus ten je slazený stévií a rozpustnost dobrá pro mě je to teda málo sladký. Takže jedu na prominu. Jinak já jsem řešil kdysi podobný problém.. že jsem přemýšlel co jako na svačinu, aby to mělo prostě "tu cennou bílkovinu" a dneska už raději dám sacharidovou svačinu základ mám postavený na půl kile masa, 5 vejcích.. a co s ním tak nějak okolo to už je putna.

Mě nejde o bílkovinu kvůli růstu svalů. Velice dobře vím, že mi bohatě stačí 1,5 g/kg a když budu mít méně, stane se prd. Mě jde o zasycení, abych shodil (což problém není) a hlavně udržel dole (což už problém je) pár kilo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si dělám tohle- uvařím rýži (100g)hodím ji do mixéru, přidám půl skyru, odměrku proteinu, arašídové máslo, trochu vody, rozmixuju a mám hotovo. Je z toho fajn kaše a nemusíš ji žvýkat ani ohřívat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bílkovinná svačina - doporučení? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: