Nerd v posilovně


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nerd v posilovně  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Nerd v posilovně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decarabas


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
Olejnas napsal:
Vzhledem k tomu, že na samém spodku pomyslné výživové pyramidy je rovnice příjem vs výdej, tak si nemyslím, že počítání kalorií je blbost, naopak. Když už nic jiného, pomůže člověku pochopit, jak by měla zhruba vypadat porce jídla, což si myslím, že je u lidí, kteří se k podobným věcem uchylují, naprosto zásadní...


OK, ked je to pre teba zasadne, rataj. Ja sa riadim Tsatsulinovym "Kalorie treba prijimat, nie ratat." - a funguje to. Omnoho, OMNOHO dolezitejsie je CO clovek zje, ale este viac, co clovek nezje . Uz len dodrziavanie zakladnych ramcovych obmedzeni dokaze zazraky. Ked je clovek zvyknuty skonzumovat cojaviem 6000 nekvalitnych kalorii, co urobi, ked mu povies, ze by mal jest len 3000? Odpovedz si sam. Radsej ho najprv naucme, aby zjedol 5500 kvalitnych kalorii, lebo uz to bude mat za nasledok chudnutie.

Ratanie kalorii je mozno zasadne, ale nie pre kazdeho v kazdom case. Pre mna nebolo zasadne nikdy, nikdy som nic neratal a aby som si vahu skorigoval, stacilo prestat jest sladkosti, obmedzit napriklad pecivo, pripadne si pridat viac kardia. Easy like that.


Ano, ale niektori ludia naopak aj priberaju ;) Napr ja. A pre mna bolo naozaj zasadne ratat si kolko coho pojem a AZ VTEDY sa vaha pohla smerom hore :)
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@carabas lenze ty mas ine ciele ako @nerd, diametralne.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kazdy mluvime o necem jinem...

Prvne musis vedet kolik toho snist.
Pak muzes resit co vlastne jist.
A nakonec muzes resit kdy to vlastne jist.

Selsky rozum. Jez chytre, cvic chytre.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@olejnas

Prepac, ale davat ratanie kalorii ako prioritu je pre 99% ludi neopodstatnene. Proste jes dovtedy, kym nie si hladny. Priroda si to zariadila celkom dobre. Ked sa niekto preziera, tak nikdy nie steakom so zeleninou! A pre normalnych ludi bez diagnoz od gastroenterologa, alebo odbornikov na obezitu je jednoduchsie dodrziavat ramcove zasady, ako si ratat, vazit... este aj to, kedy clovek je (napriklad pri intermittent fasting) je dolezitejsie ako ratanie kalorii.

A ak ratanie kalorii naozaj je tak velmi dolezite, ako je do macky mozne, ze som bez neho doteraz prezil, ale bez prvych dvoch bodov by som bol niekde pekne v pr...i tlsty ako prasa?
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
Radsej ho najprv naucme, aby zjedol 5500 kvalitnych kalorii, lebo uz to bude mat za nasledok chudnutie.


A jak poznáš, že jich je 5500 bez toho abys to spočítal?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 11:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikto tu netvrdil ze by sa bez ratania kalorii nedalo schudnut ale pre ludi s uplne pokrivenou zivotospravou je ovela jednoduhsie si to proste pisat a mat prehlad co a kedy zozerem.
Da sa tym vyhnut mrhaniu casom a frustraciam.
Uplne klasicky prebieha debata s tlstou zenskou takto:
ja: "si tlsta lebo vela zeres"
ona: "cely mesaic som jedla iba malicko, a pribrala som 5 kil sadla, som zufala a hladna"
ja "kolko je to malicko"
ona "neviem presne,..jeden kolacik...asi?"
ja: "to urcite :D"
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
...

Mas podobne argumenty, jako Rando. Bez urazky. Neznamena, ze kdyz neco funguje tobe, ze to tak proste bude fungovat vsem. Pocitani kalorii je uzitecna vec, napsal jsem ti proc, vic asi nema smysl nad tim polemizovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
Nikto tu netvrdil ze by sa bez ratania kalorii nedalo schudnut ale pre ludi s uplne pokrivenou zivotospravou je ovela jednoduhsie si to proste pisat a mat prehlad co a kedy zozerem.


Preco myslis, ze je jednoduchsie kazdy den stravit pol hodinu pisanim a ratanim kalorii a zamestnavanim mozgu na "co som kedy zozral", ked mozes jednoducho prestat zrat sladke, chipsy a junkfood, a zapisat si: cely tyzden bez chu*ovin, v nedelu bol cheating day??????
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
cohen999 napsal:
...

Mas podobne argumenty, jako Rando. Bez urazky. Neznamena, ze kdyz neco funguje tobe, ze to tak proste bude fungovat vsem. Pocitani kalorii je uzitecna vec, napsal jsem ti proc, vic asi nema smysl nad tim polemizovat.
Na niekoho, kto sa nechal vyhodit a potrollovat miestnym rachytickym machom na Mallorke mas naozaj dost huste reci, ked ma zrovnavas s Random. A je jedno, ze za to das "bez urazky". Nefunguje to len mne, stravovanie v style paleo, whole 30 a pod., ktore naozaj nie su zalozene na ratani kalorii, funguju milionom. Pises to, ako keby si ich nepoznal, pricom ich poznas, dokonca lepsie nez ja.

Ak je tu na fore niekto, kto "premenil tuk na svaly" a schudol primarne vdaka rataniu kalorii... je mi to srdecne jedno, lebo to mohol urobit aj menej komplikovanym sposobom.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle napsal:
cohen999 napsal:
Radsej ho najprv naucme, aby zjedol 5500 kvalitnych kalorii, lebo uz to bude mat za nasledok chudnutie.


A jak poznáš, že jich je 5500 bez toho abys to spočítal?
Poznas. Zje to co normalne, len si za tym uz neda chipsy, sladke, kolu, 5 piv. Ale ak ma chces buzerovat za hypoteticke kalorie, posluz si.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
seeya napsal:
Nikto tu netvrdil ze by sa bez ratania kalorii nedalo schudnut ale pre ludi s uplne pokrivenou zivotospravou je ovela jednoduhsie si to proste pisat a mat prehlad co a kedy zozerem.


Preco myslis, ze je jednoduchsie kazdy den stravit pol hodinu pisanim a ratanim kalorii a zamestnavanim mozgu na "co som kedy zozral", ked mozes jednoducho prestat zrat sladke, chipsy a junkfood, a zapisat si: cely tyzden bez chu*ovin, v nedelu bol cheating day??????


Problem je v tom "jednoducho" pretoze vacsina tlstych ludi nema mieru pre to co za den pojedia. Vacsina z nich by ti odprisahala ze to bol len ten jeden koacik a len ten jeden chips, kdezto cisla na papiery a jednoducha matematika je nieco s cim sa da dohadat len velmi tazko.
Nie, ratanie kalorii nie je jednoduhsie (zle som sa vyjadril) ani nesetri cas ale je blbuvzdornejsie a to sa javi aj z evolucneho hladiska praktickejsie :D
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@seeya - co je viac blbuvzdorne - ked cloveku povies: nejedz nic sladke cely tyzden, len v nedelu mozes, alebo mu povies: mozes zjest xyz kalorii denne, z toho xy kalorii moze byt mozno sladke, rataj si to, kazdy den si to zapis...?

Pre mna je to jasne a viem to aj obhajit. A ak to nebude stacit, prestat jest cojaviem pecivo, poznam xy ludi, ktorym to fungovalo v zmysle 10 - 20kg dole do roka.

Okrem toho, @nerd vyzera, ze zaklad ma, len sa trochu opustil. Nebavim sa preto o dlhodobo obeznych ludoch, ktori potrebuju odbornu pomoc, a kde uz lekari sleduju aj ine meratelne hodnoty. To vsak v ziadnom pripade nie je tento pripad.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

paradaxne moze byt pre tloustika tazsie striktne vypustit vsetok junk. Pocitanie ma prave aj tu vyhodu ze si ten kolacik a chipsy mozes dat vzdy ked ti to dovoli energeticka bilancia :) Vyhoda mojho pristupu je ze bud bude fungovat alebo nebude fungovat a budes vediet preco (pretoze si zozral o xy viac kalorii ako si si mohol dovolit.) Pri tvojom pristupe ostava priestor na spekulacie.
A ano sklzli sme do dost vseobecnej roviny. @Nerd napis prosim adminovy ak to tu chces premazat
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
Okrem toho, @nerd vyzera, ze zaklad ma, len sa trochu opustil. Nebavim sa preto o dlhodobo obeznych ludoch, ktori potrebuju odbornu pomoc, a kde uz lekari sleduju aj ine meratelne hodnoty. To vsak v ziadnom pripade nie je tento pripad.


taky bych řekl, že tam základ je a se správným jídelníčkem a tréninkem se dostane kam potřebuje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
Big Muscle napsal:
cohen999 napsal:
Radsej ho najprv naucme, aby zjedol 5500 kvalitnych kalorii, lebo uz to bude mat za nasledok chudnutie.


A jak poznáš, že jich je 5500 bez toho abys to spočítal?
Poznas. Zje to co normalne, len si za tym uz neda chipsy, sladke, kolu, 5 piv. Ale ak ma chces buzerovat za hypoteticke kalorie, posluz si.


Takže dle tebe každý tlustý je tlustý jenom proto, že má ve stravě přesně "chipsy, sladke, kolu, 5 piv" navíc oproti normálu?

A teď si představ, že znám spoustu tlustějších lidí, kteří jedí 100% zdravě (= nic navíc) a stejně za X let nebyli schopni zhubnout ani kilo. A že znám i spoustu lidí, kteří po vyřazení všeho špatného stejně nezhubli, protože byli pak tak energeticky nízko, že na tom nedokázali normálně fungovat. Proč asi? Že by proto, že ačkoli nejedli nic nezdravého/špatného, tak měli kalorický příjem tak mimo, že na tom stejně nehubli.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nerd v posilovně Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: