Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavelko


PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2018 11:31 am    Předmět: Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy? Odpovědět s citátem

Ahoj!

Dostal jsem jídelníček, na němž funguji asi 1-2 měsíce. Každopádně jeho základ v podstatě tvoří hlavně maso. Tzn. že za den jsem schopný sníst klidně i 450-600g masa (syrový stav, většinou střídám kuřecí / hovězí). K tomu většinou jen zeleninu + tuky (oříšky, apod.), příp. proložím rýží.

Začíná mi to připadat jako dost jednostranná strava. Ráno jogurt / vajíčka, druhá večeře tvaroh. A mezi tím většinou 2-3x maso a 1-2x vločky s jogurtem / protein s vločkami nebo oříšky, když nestíhám. Jaký pohled máte na tuto stravu a jak jste na tom vy? Je to jen o nezvyku? Kolik za den tak spořádáte masa? :)


Díky moc!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2018 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Půl kila denně 6 dní v týdnu jeden týden mám 250.. A vidím to jako úplně normální. Jednotvarne to není, když střídáš druhy masa koření a zeleninu tak to jde. A jednotvarne to není. A nebo možnost b buď tlustej powerlifter a cpi se cukrama budeš mít sílu jidelak neřešíš vypadat budeš jako koule ale starosti žádné. Výčitky svědomí, že sníš omylem 2 nohavice štrůdlu, 5 čokolád tak žádné výčitky a je to i rozmanitá strava.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Záleží co je tvůj cíl.

Já chtěl dřív být velkej "kulturista", tak jsem tlačil jídlo horem dolem -> klasika rýže, brambory, těstoviny, maso, vejce atd., suplementy typu protein.

Dneska už mám trochu jiné priority, jím v zásadě co chci, celkově množství jídla i masa možná o polovinu nebo třetinu méně než dřív (maso bych tipnul teď tak 100-300g denně, někdy ale i nula).
(byť se pořád snažím držet nějakou +- zdravou stravu - cukrovinky nebo junk food prostě občas na chuť).

A výsledek? Postava vizuálně v zásadě stejná, váha taky, možná mám o 1-3 kg míň, než když jsem tlačil žrádlo horem dolem... A cítím se líp, protože nejsem půl dne nafouknutý z hromady jídla. Jsem ektomorf.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 1:19 pm    Předmět: Re: Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy? Odpovědět s citátem

pavelko napsal:
Ahoj!

Dostal jsem jídelníček, na němž funguji asi 1-2 měsíce. Každopádně jeho základ v podstatě tvoří hlavně maso. Tzn. že za den jsem schopný sníst klidně i 450-600g masa (syrový stav, většinou střídám kuřecí / hovězí). K tomu většinou jen zeleninu + tuky (oříšky, apod.), příp. proložím rýží.

Začíná mi to připadat jako dost jednostranná strava. Ráno jogurt / vajíčka, druhá večeře tvaroh. A mezi tím většinou 2-3x maso a 1-2x vločky s jogurtem / protein s vločkami nebo oříšky, když nestíhám. Jaký pohled máte na tuto stravu a jak jste na tom vy? Je to jen o nezvyku? Kolik za den tak spořádáte masa? :)


Díky moc!

Kdysi dávno jsem si dával zhruba půl rok tak obden ke snídaní vajíčka. Tak jsem si je ke snídani znechutil, že už si je prostě ke snídani neudělám. Jednostranná strava není jen problém nepestrého příjmu živin, ale i toho, že si můžeš něco znechutit.
Další věcí je, že nejsme masožravci. Nejsme ani vegetariáni, jak si někteří magoři myslí. Jsme všežravci, takže bys měl jíst vyváženou stravu. Na pravidelnou půlkilovou nálož masa podle mě nemáme uzpůsobené trávení.
Další věc nakousl Spazik. Co je tvým cílem?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 1:59 pm    Předmět: Re: Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy? Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Kdysi dávno jsem si dával zhruba půl rok tak obden ke snídaní vajíčka. Tak jsem si je ke snídani znechutil, že už si je prostě ke snídani neudělám. Jednostranná strava není jen problém nepestrého příjmu živin, ale i toho, že si můžeš něco znechutit.
Další věcí je, že nejsme masožravci. Nejsme ani vegetariáni, jak si někteří magoři myslí. Jsme všežravci, takže bys měl jíst vyváženou stravu. Na pravidelnou půlkilovou nálož masa podle mě nemáme uzpůsobené trávení.
Další věc nakousl Spazik. Co je tvým cílem?


No já bych to jen upravil. Všežravec neznamená, že člověk ma jíst všechno, ale že může plnohodnotně prospívat jak na mase, tak i čistě na rostlinné stravě. Nechci se tady pouštět do nějaký zbytečný debaty, ale i když je člověk vegetarián nebo vegan, tak to ničemu nevadí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 2:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bez ohledu na to, jestli seš na cestě stát se závodnim kulturistou nebo jen kondičákem, je půl kila a víc masa denně už docela hodně. Vycházim z toho, že jseš asi "normální" jedinec, ne nějaký přes 2 metry vysoký a 150 kg těžký monstrum, v jehož ruce vypadá pečený kuře jak pečenej vrabec :) Z krátkodobýho hlediska a asi i střednědobýho hlediska ti to nic neudělá, z dlouhodobýho už je otázka, jestli to vůbec žaludek bude stíhat natrávit, jestli z toho nedostaneš dnu nebo si nezvýšíš výrazně riziko raka tlustýho střeva. Ta zelenina, pokud jí k tomu nejíš alespoň kg denně, to fakt nevytrhne.

Spíš celkově k tomu jídelníčku - krom toho masa tam máš ještě vajíčka, jogurt, tvaroh, občas proteiňák - neni to už zbytečně moc bílkovin? Přijde mi rychlym odhadem, že se jich tam lehce můžeš mít přes 200 g denně...
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 3:00 pm    Předmět: Re: Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy? Odpovědět s citátem

cocman napsal:

No já bych to jen upravil. Všežravec neznamená, že člověk ma jíst všechno, ale že může plnohodnotně prospívat jak na mase, tak i čistě na rostlinné stravě. Nechci se tady pouštět do nějaký zbytečný debaty, ale i když je člověk vegetarián nebo vegan, tak to ničemu nevadí.

Vážně ne. Vegetariány jsme přestali být zhruba před dvěma miliony let a za tu dobu byl dostatečný evoluční tlak a správná velikost populace na změnu genů. Čím více se člověk odchýlí od pestré stravy k vegánovi, tím více musí přemýšlet nad kompenzací. Absolutně jednoduchý a dokázaný fakt. U vegetariánství to ještě lze nějak vyvážit, ty pochopit dokážu, ale vegani jsou magoři, kteří nechápou základní fakta.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 4:01 pm    Předmět: Re: Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy? Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Vážně ne. Vegetariány jsme přestali být zhruba před dvěma miliony let a za tu dobu byl dostatečný evoluční tlak a správná velikost populace na změnu genů. Čím více se člověk odchýlí od pestré stravy k vegánovi, tím více musí přemýšlet nad kompenzací. Absolutně jednoduchý a dokázaný fakt. U vegetariánství to ještě lze nějak vyvážit, ty pochopit dokážu, ale vegani jsou magoři, kteří nechápou základní fakta.[/quote]

No rád bych si o tom faktu někde přečetl. A taky je pestrá strava a pestrá strava. To že někdo jí vajíčka, maso, pije mlíko a pak si dá jako přílohu okurkovej salát, asi nebude úplně pestrá strava. Jak říkám, nechci se pouštět do nějaký zbytečný diskuze, ale tohle zní už jako předpojatost vůči tomuhle typu stravování.

A navíc WHO zařadila masný výrobky mezi potraviny způsobující rakovinu, takže maso 3x denně je cesta do rakve. Ale každého věc samozřejmě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 4:14 pm    Předmět: Re: Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy? Odpovědět s citátem

cocman napsal:

No rád bych si o tom faktu někde přečetl. A taky je pestrá strava a pestrá strava. To že někdo jí vajíčka, maso, pije mlíko a pak si dá jako přílohu okurkovej salát, asi nebude úplně pestrá strava. Jak říkám, nechci se pouštět do nějaký zbytečný diskuze, ale tohle zní už jako předpojatost vůči tomuhle typu stravování.

A navíc WHO zařadila masný výrobky mezi potraviny způsobující rakovinu, takže maso 3x denně je cesta do rakve. Ale každého věc samozřejmě.

Je to předpojatost podložená daty. Zatímco rozumné vegetariánství může být zdravé a může splňovat pestrou stravu, vegánství ne. Což se nelze divit, protože jde o extrémní proud, který vymysleli fanatici. To samé lze říci o půl kilu masa denně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cocman napsal:

A navíc WHO zařadila masný výrobky mezi potraviny způsobující rakovinu, takže maso 3x denně je cesta do rakve. Ale každého věc samozřejmě.


Teď jsi ale sloučil jablka a hrušky. Běžné červené maso je v kategorii 2A, tedy MOŽNÁ způsobující rakovinu tl. střeva, masné výrobky (průmyslově vyrobené) pak v kategorii 1. Nicméně já bych si tou klasifikací od WHO nebyl tak jistý, protože sama organizace přiznává, že zařazení vychází z dosavadních epidemiologických studií, ale to vše BEZ PŘIHLÉDNUTÍ k biasu, sponzoringu apod. limitačních faktorů. Dokonoce ani WHO neřeší způsob tepelné přípravy (!) - dle mého názoru výrazný faktor ovlivňující potenciální karcinogenitu. Troufám si říct, že 2x denně grilované maso nad ohněm bude mít jiný efekt na trávicí trakt než maso ala sous vide. Co se týče ještě té klasifikace masných výrobků, můžeme hodit do jednoho pytle šunku s 60 % masa narvanou umělými konzervanty, moukou atd. a šunku s 96 % masa konzervovanou přírodními extrakty s minimálním přídavkem soli?

Stejnou logikou vidím vegana a vegana... Už jsem se setkal s lidmi, kteří vyřadili všechny živočišné produkty protože se jim to docela zalíbilo, ale vůbec nepřemýšleli nad riziky, které z toho vyplývají a jak je vyvážit. Pak tu je uvědomělý vegan, co má výživu v malíku víc než někteří výživoví poradci.... No a pak je tu fanatický vegan, viz ten obrázek dvou chlapů na pisoárech. Neházel bych všechny do jednoho pytle a už vůbec neodsuzoval tento styl stravování, ačkoliv nejsem jeho příznivcem (rovnou odpovím proč: už z logiky věci - když mi na nějakém stylu stravování chybí důležité mikroživiny, a to absolutně nebo relativně, tak to prostě pro člověka není přirozený styl stravování).

K tématu: maso v tak velkém denním množství je dle mého názoru zbytečné, protože to zabraňuje pestrosti. Koneckonců se ani nejedná o jednu z nejkvalitnějších bílkovin, tj. vaječná a mléčná. Ale jestli to způsobí ztravotní problémy, to těžko tvrdit, protože individualita hraje tak velkou roli, že s takovými soudy bych už byl dle mých zkušeností opatrný. K tématu se hodí přiložit tohle video. Nicméně určitě bych z něj neodvozoval žádné velké závěry a už vůbec né doporučení o konzumaci tak velkého množství masa, berte to jako zajímavost, že i některé extrémy ve výživě mohou slavit svůj úspěch, když jedinci trpí extrémními zdr. problémy.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2018 12:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko: V podstatě se vším souhlasím. Jen by mě zajímalo, které přesně mikroživiny v téhle stravě chybí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2018 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No znám par veganů a často nevypadají zrovna jako reklama na zdraví..

Znám jednu veganku (snad i "raw") nedávno byla i těhotná, a její atrkativita šla docela rapidně dolů (a nemyslím že by to souviselo s těhotenstvým), od kategorie "koncentrák" už není dnes daleko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2018 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cocman napsal:
eSko: V podstatě se vším souhlasím. Jen by mě zajímalo, které přesně mikroživiny v téhle stravě chybí.


Absolutně jim chybí B12 (zásoby v játrech vydrží tak rok +/-), relativně pak vitamín D, Ca, jód, železo, zinek a DHA s EPA. To jsou nejvíc kardinální deficity vídané v odborné literatuře a v praxi. Neznamená to ale, že tohle bude u každého vegana, jak jsem psal, vždy závisí na člověku, jak se k tomu postaví. Neuvědomělý všežravec si může klidně vytvořit horší deficity než zkušený vegan.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2018 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
cocman napsal:
eSko: V podstatě se vším souhlasím. Jen by mě zajímalo, které přesně mikroživiny v téhle stravě chybí.


Absolutně jim chybí B12 (zásoby v játrech vydrží tak rok +/-), relativně pak vitamín D, Ca, jód, železo, zinek a DHA s EPA. To jsou nejvíc kardinální deficity vídané v odborné literatuře a v praxi. Neznamená to ale, že tohle bude u každého vegana, jak jsem psal, vždy závisí na člověku, jak se k tomu postaví. Neuvědomělý všežravec si může klidně vytvořit horší deficity než zkušený vegan.


Jsem rád, že na to má někdo normální názor. Zvlášť ta poslední věta je dost pravdivá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KubaK


PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2018 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://m.youtube.com/watch?v=9t_z-w8SqyY

Zrovna dnes jsem si tohle pouštěl, tak muže to být pro někoho zajímavé
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Maso 3-4x denně - názor, kolik jíte vy? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: