Poměr tuku a svalů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Poměr tuku  a svalů  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Poměr tuku a svalů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka81


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 8:42 pm    Předmět: Poměr tuku a svalů Odpovědět s citátem

Dobrý den, rozhodl jsem se, že začnu cvičit, abych zhubnul, pořídil jsem si váhu s měřením, tuku,vody,svalů. Naměřené hodnoty jsou tuk 25,6 %, voda 56,1%, a svaly 37,2. Když to sečtu, vyjde mi víc než 100 % a to nepočítám ještě 3.9 kg kosti. Může být ta váha rozbitá ? Jsem tlustý a nevěřím, že bych měl víc svalů než tuku. Děkuji za odpověď Jirka
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 9:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je proto, že tyhle váhy jsou úplně k ničemu Přístroje, které ti jsou schopné sdělit tyhle údaje přesně, stojí desítky tisíc korun.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka81


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 10:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nepřesnost je jedna věc, ale přeci ten součet by měl být dohromady 100 % nebo to tak není ? Jestli je třeba i voda ve svalech a je tam započítaná jakoby dvakrát, protože i kdyby byla ta váha nepřesná, tak ten program by si snad dovedl aspon pohlídat, aby součet dával 100 %, jestli to tak má být.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 11:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To hodně těžko říct, jak to ta váha počítá. Mám dojem, že se uvádí, že lidské tělo je ze 70% tvořeno z vody, ta je samozřejmě i ve svalech a kostech atd. Ale mám s podobnými váhami tu zkušenost, že prostě nepoznají přesný poměr jednotlivých složek v těle, že to jen jaksi počítají z předem nastavených hodnot. Takovou váhu jsme měli doma, a nebyla zrovna levná, stála kolem 2000kč. A když jsem se na ni postavil já, kterej cvičím už nějaký ten pátek a nějaké ty svaly mám, ukázalo to skoro stejné % svalů a tuku jako když na ni stoupl brácha, kterej při skoro stejné výšce váží o málo míň než já a nikdy na činku nesáhl. Takže z toho soudím, že tyhle váhy nemají páru, jak vypadá tělo, které na nich stojí, a tudíž můžou ukazovat více méně přesné hodnoty průměrným lidem, kteří necvičí. Jinak ale prostě "neměří", jen přepočítávají z nějakých předem naprogramovaných hodnot... A když shodíš 5kg tuku a nabereš 5kg svalů, tělo bude vypadat úplně jinak, ale váha bude ukazovat stále stejná procenta jako předtím.. Je to samozřejmě jen můj názor, ale myslím si, že pro sledování změn na těle jsou tyhle váhy nevhodné.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka81


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 11:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta váha má vyhodnocovat poměr tuků a svalů tím, že vysílá el. impulzy do těla s tím, že sval a tuk má rozdílný odpor, tak snad tam nejsou ty kovové senzory jen pro parádu :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út leden 15, 2019 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak tu bylo uvedeno vyse, tyhle vahy jsou na hovno. Tecka.

Nespekuluj nad tim tolik.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: út leden 15, 2019 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirka - my víme jak ta váha vypadá, i jak by měla fungovat. Zkušenosti ale říkají, že tak nefunguje, pokud si nekoupíš nějakou opravdu profesionální za tisíce (nebo desítky t.).

Ta váha je nastavená tak, aby průměrnému člověku ukázala +/- odpovídající hodnoty. Kdokoli, kdo se vymyká, tak už se do toho netrefí.

Kdysi jsem si ty hodnoty zapisoval. Po tom, co jsem během prvních 2 let docela výrazně změnil kompozici těla, a ta váha mi při stejné váze (a jiné kompozici) ukazovala pořád stejné hodnoty, jsem ten papír vyhodil, a řídím se už jen kilogramy a obvodem břicha.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka81


PříspěvekZaslal: út leden 15, 2019 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobře díky, chtěl jsem hlavně vědět, jestli ty hodnoty musejí dávat dohromady 100% a nebo se to počítá jinak. Ty váhy mají více režimů, pro normálního člověka, pro sportovce a dokonce i pro asiaty, s ohledem na jejich konstrukci. Zapisovat naštěstí nic nemusím, váha je propojená přes apku s mobilem a tam se vše ukládá a dá se porovnat roky nazpět.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: út leden 15, 2019 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty proste nechces slyset, ze jsi vyhodil penize za hovno
Jestli chces opravdu nejaky info, zajdi parkrat na normalni mereni.. a nebo se divej v zrcadle na pupek.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bomberguy


PříspěvekZaslal: st leden 16, 2019 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám doma meřící přístroj tanita, předpokládám, že ty máš něco podobného.
Tuk mi ukazuje v procentech, svaly v kilogramech.
Dále si uvědom, že svaly i tuky a spousta dalších součástí těla je tvořena zejména vodou.

Pokud tvůj měřící přístroj funguje podobně jako moje tanita, tak v žádném případě nelze tyto hodnoty sčítat. Je to jako sčítat jabka a žirafy.

Můj tip - tanitu používám především pro relativní změny. Pokud chceš opravdu přesné výsledky, doporučuju si jednou za čas zajít někam na inbody.

Jinak jak psal deiw - je to dělané na průměrné lidi, nevybočující ze statistického vzorku, do kterého spadáš, takže by neměl být důvod nějakých výrazně nepřesných výsledků.
_________________
Ektomorf, 184 cm
Log - http://forum.ronnie.cz/bomberguy-t28358.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka81


PříspěvekZaslal: st leden 16, 2019 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ze stránek Tanita předkládám tabulku, kde právě ten součet 100 % dává a svalovina má být 16 % a mně to naměřilo 38 % a to je docela sakra rozdíl, když necvičím.
Optimální zasoupení základních složek v těle:tanita_slozeni_tela
Základní složky Muži Ženy
Voda 62,4 % 56,5 %
Minerální látky 5,8 % 5,3 %
Svalovina 16,5 % 15,2 %
Tělesný tuk 15,3 % 23,0 %
Celkové zastoupení 100 % 100 %
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st leden 16, 2019 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirka81 napsal:
Ze stránek Tanita předkládám tabulku, kde právě ten součet 100 % dává a svalovina má být 16 % a mně to naměřilo 38 % a to je docela sakra rozdíl , když necvičím.
Optimální zasoupení základních složek v těle:tanita_slozeni_tela
Základní složky Muži Ženy
Voda 62,4 % 56,5 %
Minerální látky 5,8 % 5,3 %
Svalovina 16,5 % 15,2 %
Tělesný tuk 15,3 % 23,0 %
Celkové zastoupení 100 % 100 %


Právě sis odpověděl - tvoje váha je dobrá na to, aby tě zvážila... zbytek jsou hausnumera …. zajdi si na inbody a za půl roku třeba zas a je to ….. Nákup tvojí superváhy ber jako poučení a tak, že člověk za život utratí prachy za horší kraviny :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st leden 16, 2019 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirka81 napsal:
má být 16 % a mně to naměřilo 38 %


máš proste brutálnu genetiku!
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
minoltak


PříspěvekZaslal: ne únor 16, 2020 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Součet je vyšší, protože svalová a tuková tkáň obsahují vodu. Neukazuje to tedy sušinu svalové a tukové tkáně a vodu zvlášť.
Ty váhy jsou docela dobré, v celku se ani moc nepletou. Na přehled, jak na tom jsem, jsou super. Ale na sledování 1-2x týdně, jak mi sedí dieta to chce kaliperačky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Poměr tuku  a svalů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: