potíže s dýcháním při sportu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - potíže s dýcháním při sportu  Úvodní stránka -> Trénink -> potíže s dýcháním při sportu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máča


PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2018 1:17 pm    Předmět: potíže s dýcháním při sportu Odpovědět s citátem

Ahojte, chtěl bych se zeptat na takovou možná trochu zvláštní otázku ohledně dýchání při běhu a všeobecně i dalších sportovních aktivitách (i "v klidovém režimu" tj. mimo sportování), ale při běhání je to nejrazantnější. Konkrétně jde o to, že mám poměrně často (v podstatě každou chvíli) „nutkání“ se zhluboka nadechnout (nevím jak přesně to popsat, takový ten hluboký nádech jakoby menší zívnutí – nevím jestli jsem se správně vyjádřil a chápete co mám na mysli..). S tím asi souvisí i to, že dost často během dne zívám.
Problém je ten, že se to při sportu a hlavně běhu málokdy podaří, prostě takový hluboký nádech za běhu je celkem problematické provést.Když se to nepovede, za chvilku se to nutkání objeví zase a opakuje se to dokud se mi to nepovede, pak je zas na chvilku pokoj.. Není to nic s čím by se nedalo běžet, jenom je to zkrátka otravné.. Neměli byste nějaký typ jak tomu předejít nebo jak se nejlíp zhluboka nadechnout aniž bych musel moc zpomalit nebo zastavit? Může to být třeba tím, že běžím moc rychle (na vysoké tepy) a prostě to nezvládám „normálně“ udýchat?

Dál bych se chtěl ještě zeptat jestli s tímto nemáte někdo osobní zkušenost (časté nutkání k zívání a takové to hluboké prodýchnutí)?A nenapadá Vás příčina tohoto stavu?
Ještě mě napadá jestli to nemůže mít i souvislost s tím, že mám dost nízký klidový srdeční tep, naměřili mi v nemocnici dokonce jenom 40 tepů za minutu (ikdyž to bylo i tím, že jsem byl v hypotyreoze) a na netu jsem našel takovou teorii, že aby se tělo dostatečně okysličilo při takto nízké tepovce, vyvolává časté nutkání k zívání.Možná je to blbost, nevím.



Každopádně díky za názory
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2018 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nadechuješ se do plic, nebo do bránice?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2018 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Popravde nevim, nikdy jsem techniku dychani nijak neresil, takze ani netusim jak to vlastne poznam.
.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2018 10:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když se nadechnes tak zvedne se ti hrudník nebo břicho. Když se nadechnes pusou.. Nosem z nějakého důvodu alespoň u mě jde vše do břicha. To asi tak k tomu dýchání snažit zvlášť při cvičení dýchat do břicha.. To že zíváš tak to slyším poprvé ale jinak zívu když jsem unavený jiný důvod pro to asi nemám zkrátka mozek nemá dost kyslíku, a jestli to má u tebe vliv s tím tempem tak tomu bych se asi nedivil.

Zkracene nauč se dýchat do břicha i v běžném občanském životě a k tomu tvému problémů bych se zeptal nějakého odborníka a ne tady u nás.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Self Care


PříspěvekZaslal: so leden 19, 2019 10:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chápu tě, měl jsem to stejně ... byl to problém se zády. Začni dělat nějaká rehabilitační cvičení na záda a bude to dobrý.
_________________
Fitness blog, na který určitě mrkni

http://selfcare.8u.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - potíže s dýcháním při sportu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: