Rameno operace


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rameno operace  Úvodní stránka -> Ostatní -> Rameno operace
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tarzos


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 12:55 pm    Předmět: Rameno operace Odpovědět s citátem

Zdravím,
chtěl bych se touto cestou zeptat, zda někdo z vás neví o dobrém ortopedovi, který dobře operuje ramena.
Před asi 12lety mi dělali plastiku labra v Třebíči a úplně se to nepovedlo. Nechci, aby se na mě zaucoval popřípadě operoval nějakej neumětel.
_________________
Dokud matka funí, zůstaneme u ní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saphenus


PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2019 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

odkial si vlastne? keby si bol zo severnej moravy tak dobry odbornik je doktor Madeja na Klinice urazove chirurgie alebo doktor Mohyla na Ortopedickem oddeleni ostravskej fakultnej nemocnice

akurat musis ratat ze aj staremu skusenemu doktorovi sa obcas nedari a nic nie je bez rizika. ked si myslis ze existuje lekar ktory ti na 100% uz dopredu povie ze jeho operacie bude uspesna tak nehovori pravdu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tarzos


PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2019 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Buď Praha, nebo vysočina/jihomoravský.
To je mi jasné, ale jsou ortopedi, kteří operují vše a pak jsou někteří, co dělají paže, nebo převážně kolena atd..
Nicméně to vypadá, že jsem již narazil na někoho, od koho to nechám zoperovat. Snad to bude bez následků
_________________
Dokud matka funí, zůstaneme u ní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2019 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vždycky chceš někoho kdo to operuje často/denně...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Saphenus napsal:
odkial si vlastne? keby si bol zo severnej moravy tak dobry odbornik je doktor Madeja na Klinice urazove chirurgie alebo doktor Mohyla na Ortopedickem oddeleni ostravskej fakultnej nemocnice

akurat musis ratat ze aj staremu skusenemu doktorovi sa obcas nedari a nic nie je bez rizika. ked si myslis ze existuje lekar ktory ti na 100% uz dopredu povie ze jeho operacie bude uspesna tak nehovori pravdu.


Dr. Mohyla nerozpoznal na RTG tzv. myšku. Kdyby si tehdy všimnul - neměl jsem artrozu třetího stupně v rameni - šla by pryč. Takto dořešeno až na soukromé klinice v Ostravě po asi roce. Asi je dobrý, ale i mistr tesař...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohyla je výborný. Mě dokázal jako jediný dát rameno dokupy. Před ním jsem oblítal několik doktorů, včetně sportovních a nikdo mi nedokázal pomoct. Bráchovi Mohyla operoval obě kolena tak , že dneska může hrát fotbal jako kdysi... Já si ho nemůžu vynachválit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saphenus


PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je mi luto Deadlift. Preto som napisal uz v prvom prispevku ze nikto nie je 100%. Obzvlast na RTG je velmi tazke uvidiet klbnu mysku. Velakrat doslova nemozne.

Ale dalo by sa polemizovat a viest velmi dlhe debaty o tom ci klbna myska sama o sebe je schopna v ramennom klbe sposobit taku tazku artrozu. Ta problematika nie je vobec taka priamociara a jasna ako ked sa hodi kus bordelu do loziska alebo motora a vzdy ho to pokazi. Rameno ma totizto dost dobry odpadkovy kos na podobne objekty. Je to takzvany axilarny recesus cize slepo zakonceny vybezok klbneho puzdra na spodku ramena do ktoreho to gravitaciou prakticky vzdy spadne a uz sa naspat do klbnej strbiny nikdy nedostane.

To je len taka akademicka poznamka. Kazdopadne su doktori ktori robia chyby na dennom poriadku a doktori ktori su sice vynikajuci ale ani oni nie su 100% dobri. Bezchybny lekar ktory sa nemyli bohuzial neexistuje. Aj preto sa hovori ze kazdy lekar ma svoj vlastny cintorin.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st únor 27, 2019 8:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Saphenus napsal:
To je mi luto Deadlift. Preto som napisal uz v prvom prispevku ze nikto nie je 100%. Obzvlast na RTG je velmi tazke uvidiet klbnu mysku. Velakrat doslova nemozne.

Ale dalo by sa polemizovat a viest velmi dlhe debaty o tom ci klbna myska sama o sebe je schopna v ramennom klbe sposobit taku tazku artrozu. Ta problematika nie je vobec taka priamociara a jasna ako ked sa hodi kus bordelu do loziska alebo motora a vzdy ho to pokazi. Rameno ma totizto dost dobry odpadkovy kos na podobne objekty. Je to takzvany axilarny recesus cize slepo zakonceny vybezok klbneho puzdra na spodku ramena do ktoreho to gravitaciou prakticky vzdy spadne a uz sa naspat do klbnej strbiny nikdy nedostane.

To je len taka akademicka poznamka. Kazdopadne su doktori ktori robia chyby na dennom poriadku a doktori ktori su sice vynikajuci ale ani oni nie su 100% dobri. Bezchybny lekar ktory sa nemyli bohuzial neexistuje. Aj preto sa hovori ze kazdy lekar ma svoj vlastny cintorin.


Však já vím. Dr. Mohyla je výborný lékař-na jeho obranu, RTG který mi udělali v Mephacentru stál za ....., takže viděl artrozu a ne tu myšku. Každopádně jsem s ní ještě asi rok benchoval k 150 kg a dodrbal si vše víc než je třeba (samozřejmě bolest jsem nikdy neřešil, ta mě nemohla zastavit:o) - teď už bych to udělal jinak). Každopádně, to jsou "malé věci". V tomto případě nešlo o život. Moje zážitky s lékaři jsou mnohem pestřejší a v některých šlo / jde doslova o život.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st březen 13, 2019 3:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když si vzpomenu na to jakej já jsem inženýr, tak se bojím chodit k doktoru...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2019 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Když si vzpomenu na to jakej já jsem inženýr, tak se bojím chodit k doktoru...


No asi tak:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tarzos


PříspěvekZaslal: út březen 26, 2019 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jen doplním, že už jsem po operaci. Prisivali mi chrupavku (nějaké 2 spony) a cistili manzetu (natrzena na 3 místech a trhliny byly zvapenatele). Operace se prý povedla bohužel vyvstal další problém. Díky opakovanému vykloubeni došlo k poškození chrupavky, takže mám v rameni těžkou artrózu. Vzhledem k tomu, že mi je teprve 28, tak se chci zeptat, jestli nemáte zkušenosti s preparáty, které by odložil endoprotezu a taky abych mohl alespoň trochu sportovat. Kloubní výživy užívám několik let (teď zrovna condrosulf) ale na mysli něco silnějšího. Např. injekce výživy přímo do kloubu případně růstový hormon. Kolegové z práce na něm jedou , ale berou jej za jiným účelem že.. Myslíte, že to má smysl? Jestli může rustak mít vliv na obnovu chrupavku, nebo alespoň pomůže, aby se ten kloub při zátěži tolik nenicil?
_________________
Dokud matka funí, zůstaneme u ní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: út březen 26, 2019 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na rovinu bych se zeptal toho, co tě na operaci poslal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tarzos


PříspěvekZaslal: út březen 26, 2019 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo už jsem se ho ptal. Ještě před operací a řekl že vůbec.. Ale podle mě s tím třeba neměl žádný zkušenosti no
_________________
Dokud matka funí, zůstaneme u ní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saphenus


PříspěvekZaslal: út březen 26, 2019 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Artroza sa neda nicim zvratit ani vyliecit. Bohuzial. Ani vyziva ani steroidy ani doplnky. Samotne poskodenie samotnej chrupavky sa v klboch sice do istej miery a s docasnym efektom da riesit kyselinou hyaluronovou, ale jej aplikacia do ramena je dost problematicka. Je to mozne, ale nie je to take jednoduche ako koleno alebo bedrovy klb. A ako citam, tak u teba to uz lahke poskodenie nie je.

Na endoprotetiku ramena sa ani nespoliehaj. Rovno na nu zabudni. Nie je to ani zdaleka tak dobre doriesene ako koleno alebo bedrovy klb. Jednak kvoli implantatom a potom aj kvoli velkemu rozsahu pohybu ramena a hlavne kvoli rotatorovej manzete, ktora sa pritom vzdy poskodi.

Radsej zacni rehabilitovat a cvicit tak, aby si tu artrozu nepodporoval a rameno ti co najdlhsie vydrzalo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tarzos


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2019 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prý je ve stavu jako u 80 leteho člověka, takže na žádné velké cvičení už to nevidím. Zřejmě najdu dobryho fyzioteraoeuta.
_________________
Dokud matka funí, zůstaneme u ní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rameno operace Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: