Dlouhodobý trénink bez dřepů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dlouhodobý trénink bez dřepů  Úvodní stránka -> Trénink -> Dlouhodobý trénink bez dřepů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bukaj94


PříspěvekZaslal: po duben 08, 2019 5:10 pm    Předmět: Dlouhodobý trénink bez dřepů Odpovědět s citátem

Zdravím místní cvičence,

máte někdo zkušenost se silovým trénováním bez dřepů? Jde o to, že mám dlouhodobé problémy s jedním kolenem a vždy po cca měsíci, na moje poměry seriózního, dřepování mě začne dost bolet a omezovat i mimo posilovnu (rád chodím na hory, jezdím na kole apod.) Momentální maxko je cca 130 kg. Je mi jasné, že je dřep nejspíš nejlepší cvik na spodní část těla, ale je podle vás možné dosáhnout komplexního silového rozvoje i bez dřepů? Relativně bezbolestně můžu provádět bulharské dřepy, výpady, dřepy s vlastní vahou.

Zdar a sílu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: po duben 08, 2019 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne nejde dosáhnout silového rozvoje. Pokud se budeme bavit o silových sportech vzpírání ? potřebuješ dřepy, abys něco dostal nad hlavu, trojboj potřebuješ dřep, strongman musíš mít sílu v nohách ale většinou zátěž přenášíš taháš odněkud někam přitahuješ, jdeš s ní na popruhu, ale jako doplňek na dojetí potřebuješ udělat dřep.


Takže silový komplexní rozvoj pod čímž si představím, že máš prostě celkově sílu komplexní sílu, maximální sílu bez dřepů neuděláš.

Každopádně pokud můžeš dělat sumo tahy, tahy, trap bar, tak u toho všeho se dají nějakým způsobem zapojit nohy bez toho aby tě teoreticky mělo limitovat koleno nicméně pokud máš problémy s kolenem řekněme u té váhy cos psal k těm 130kg tak bych začal spíše hledat příčinu toho co třeba děláš špatně.

Pokud samozřejmě nemáš problémy způsobené úrazem, geneticky atd atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: st duben 10, 2019 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, měl jsem to podobně. Zkus ve vahách zvolnit, zaměř se na precizní techniku v plném rozsahu, prdelí až na zem, dělej tam stopku, vyser se na maxka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st duben 10, 2019 9:47 am    Předmět: Re: Dlouhodobý trénink bez dřepů Odpovědět s citátem

Všechno jde nahradit. Kdysi dávno (vyhrabávat to nehodlám) jsem právě myslím na těchto stránkách četl seznam kulturistů, co si vybudovali svou postavu bez dřepů. Vše jde nahradit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: st duben 10, 2019 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo svaly určitě ale on tu mluví o síle a ne o svalech.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dlouhodobý trénink bez dřepů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: