Jaký zvedat odpor při posilování



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jaký zvedat odpor při posilování  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Jaký zvedat odpor při posilování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michail77


PříspěvekZaslal: so květen 11, 2019 5:39 pm    Předmět: Jaký zvedat odpor při posilování Odpovědět s citátem

Ahoj všichni !

Potřebuju takovou malou radu ..
Mám tréninkový plán na objem z jedné knihy a jsou tam popsány jak cviky, tak i série a opakování, ale vůbec si nevím rady kolik mám zvedat závaží na jaký cvik. Vím že sem dá nějak počítat 1 OM a nějaký procenta z toho ale vůbec nevím. Děkuji za odpověď.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: po květen 13, 2019 8:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jsi podsekl vahy, tak se to da delat 2,5kg tydne na male partie (bic, tric, ramena..) - a 5kg na ty vetsi - bench, drep, mt, military, pritahy...

Pripadne kdyz citis, ze to nepujde, pride min, nebo vahu jeste tyden nech :)
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dominik01


PříspěvekZaslal: po květen 13, 2019 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když děláš třeba 8 opakování, a cítíš, že je daná váha lehká a zvládl bys víc, tak přidej... takové ty univerzální rady (2,5 kg týdně na malé partie a 5 kg týdně na hlavní cviky moc nechápu) při manipulaci s odporem hraje roli mnoho faktorů a to paušalizování (5 kg týdně) mně přijde mimo. Tímto určitě nechci shazovat předchozí odpověď, ale určitě bych se řídil spíše tím, jaký jsi měl pocit z minulé série (tréninku), ne tím, že cvičím třetí týden, a teda bych měl mít na čince o 10 kg více než v týdnu č. 1 :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: po květen 13, 2019 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasne, pocit na prvnim miste.. ale pro lidi co zacinaji (predpokladam i podle dotazu), to muze byt odrazovy bod.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: út květen 14, 2019 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

IMO je podstatné sledovat jediný faktor, a tím je technicky správné provedení cviku v požadovaném počtu opakování. Technika je alfa a omega a NIKDY ji neobětuj pro vyšší váhy.
Pokud dojedeš cvik do konce a jsi ok, příště malinko zvedni váhy, pokud ke konci zvládneš tak tak, pak jsi v normě, pokud v půlce zjistíš že to je moc tak ubereš a dojedeš s menší vahou.
Každopádně technika je všechno. Hodně lidi ji obětuje pro vyšší váhy.
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: út květen 14, 2019 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém s technikou je, že bez natočení se nepoznáš, že je dobrá nebo špatná. Když jsem si tehdy od borce nechal zkouknout techniku dřepu tak mi řekl jo super. Tak super potom jsem se začal natáčet zjistil chyby a půl roku je samovolně napravoval. Technika je alfa omega, ale musíš taky potkat někoho kdo ti skutečně řekne jak má technika vypadat v čem máš nedostatky atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jaký zvedat odpor při posilování
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: