Jídelníček + cvičení



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jídelníček + cvičení  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Jídelníček + cvičení
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mulligan


PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2019 11:52 am    Předmět: Jídelníček + cvičení Odpovědět s citátem

Ahoj,

dostal jsem se do bodu, kdy bych rád začal dělat něco pro svoji kondici a figuru. Jsem rok po operaci žlučníku a mám poruchu refluxu - vrací se mi šťávy, takže beru Helicid na odkyselení. Nemohu mléčný výrobky, kvůli alergii na mléčnou bílkovinu.

Nechci tady z toho dělat nějakou velkou slohovku, ale v kostce.

Mám 176cm a momentálně něco kolem 92kg, takže bych s tím chtěl něco udělat. Před svatbou a dcerkou jsem vážil kolem 70kg +-. Bohužel mám tu smůlu, že se mi tak blbě ukládá tuk, takže mám vše na bocích, bachoru.
Už jako štíhlej jsem měl vždy problém s tím, že jsem nikdy neměl vyloženě viditelný břišní svaly ,ani nějak velký prsní svaly a široký ramena. Naopak, stehna a nohy mám daleko mohutnější a svalnatější oproti vrchní části a širší boky.

Teď k otázkám: mám teď možnost chodit cvičit do firemní posilovny. Mám i na to čas, takže kdybych chtěl, mohu chodit klidně každý den. Mám doma švihadlo a mohu chodit běhat (to jsem dříve dělal - obden) a mám možnost jezdit do práce na kole (cca 15min tam a 15min zpět jízda městem).

- Které z těchto aktivit mohu ideálně skloubit dohromady aby se s tím tělo dokázalo vyrovnat a abych se úplně nezničil?

- kolo do práce a z práce + každý den švihadlo a obden běh a doplnit to posilovnou? Je to hodně přes čáru?

Poslední věc k jídlu: Pročítal jsem všemožný jídelníčky a nápady. Dřív jsem držel určitou formu dietu psanou na míru. Sundal jsem tenkrát asi 20kg během delší doby, ale pouze jsem k tomu běhal, takže jsem byl ve finále strašná trasořitka.

Rád bych shodil, ale zároveň si i vybudoval nějakou svalovou hmotu, hlavně ramena a prsa, abych nevypadal tak disproporčně.

- Mohu zařadit do jídelníčku vajíčka, kuře/krůtu/ryby?
- Mají smysl nějaké supplementy?


Děkuji moc za ochotu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2019 12:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Určitě ze začátku ti stačí jenom svičení. Ono kdybys do toho ještě běhal a jezdil na kole do prace, tak by to pro tělo byl extrémní šok, nehledě na to, že silové cvičení je pro netrénované tělo šok sám o sobě...Ze začátku doporučuji cvičit celé tělo například workout s vlastní vahou nebo něco podobného a nebo v posilce o maximálně 2 cvicich na partii (záleží jaká partie, u prsou si myslim ze ti ze začátku stačí bohatě rozpažovani). Co se tíče stravování, měl by sis vychYtat jídelníček, spočítat makra...Určitě ryby a kuřecí maso jsou prospěšné...Ze suplementu ti myslim ze postačí protein a hlavně vitaminy...Urcite budeš v deficitu, takže vit C, B-komplex, omega, hořčík, zinek (všechno to jsou vitaminy, které koupíš doslova za par korun v lékárně). Někdo by ti třeba ještě mohl ze suplementu doporučit BCAA, Glutamin atd...urcite tyto suplementy zařadit muzes (pokavad na to mas “přebytečné” peníze), ale nestavět bych na nich. Kvalitní jídlo je proste základ.
nahoru
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jídelníček + cvičení
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: