Denníček "Dobre už bolo" Carabasa


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 271, 272, 273 ... 387, 388, 389  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decarabas


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 6:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechce sa mi zapisovať celý piatkový deloadový tréning, ale robil som mŕtvoly.

Skúsil som stáť užšie, ale furt je to rovnako napiču

https://www.instagram.com/p/B3xOndiHoSG/
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2019 7:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maxká drepy!

Drep:
1x5x20kg
1x3x60kg
1x3x100kg
1x1x140kg belt on
1x1x180kg
1x1x200kg
1x1x220kg
1x1x240kg PR
1x1x245kg PR!

https://www.instagram.com/p/B36DOUnHDF1/

Bench press stopky:
1x5x20kg
1x2x80kg
1x2x100kg
2x2x120kg

Facepulls:
3x10

Hodnotenie tréningu:
Fok jéa. Vo svete tragickej mŕtvoly ešte stále existuje záchytný bod v podobe drepov
Zo začiatku som to vôbec necítil, hamsy mi prišli nejaké neaktívne, ale našťastie okolo 140ky sa začali chytať, asi ako telo spanikárilo, že zomrie. Ale drep s 200 bol pocitovo celkom náročný, tak som nevedel, čo si mám myslieť Vyplašil som sa, že som peak prepálil a už z toho nič nebude (ako sa mi pravdepodobne stalo s benchom, ale to uvidíme v stredu), tak som rovno dal 220 kilo a to vyletelo hore tak, že som sa konečne trochu spamätal a začal si veriť.
240 som odobral zo stojana a vedel som, že pôjde. Sedelo na chrbte dobre, cítil som sa stabilný a proste matika nepustila: keď dám 2x230, tak tam kurva jedna 240ka musí byť, aj keby som mal pri nej grcať. Negrcal som a šla hore približne zhruba cca tak, ako úplne presne vidieť na videu toho pokusu Myslel som, že týmto som skončil, ale Štúr s Erikom do mňa šili, že 245 tam ešte je...
Tak teda OK, slúchadlá, v nich rock (Rasputinka nebola na recepcii a tak sme nemali hudbu, ale zas sa hýbala v gyme a cvičila a ah jaj pane bože, to bolo celé zlé, alebo dobré, alebo neviem, ale moc nepridávala k poriadnemu sústredeniu pred drepom, keď sa tam všakovako ohýbala v legínach), tabaku som do toho nosa narval toľko, že som mal pocit, akoby som ryl rypákom v popolníku s posypom z hašleriek, tie tabakovo mentolové sračky mi stekali dole krkom spolu so sopľami, bol to fakt humus, ale účel to splnilo, nakoplo ma to až až.
Odobral som, chvíľku som hľadal šírku, ale veľmi som sa s tým nesral, proste buď alebo. V predošlom pokuse rezerva bola, ale za tie roky už viem, že to prd znamená, keď ma ten predošlý pokus vyžmýka jak moja babka žmýkala citróny (na konci z toho už ani nešla šťava, len slzy, ako citrón už chcel zomrieť). Našťastie toto nebol ten prípad a s miernym zadrhnutím okolo paralelu sa to podarilo drepnúť. Oslávil som to polobezvedomím, lebo tlaky v hlave tisíc a myslel som, že mozog mi vykypí ušami, ale udržal som ho.

Hm, ale celkom by ma zaujímalo, koľko by tam bolo v nejakých kvalitných wrapoch...

Keby sa vám Štúr zdal byť nejaký otrávený, je to spôsobené asi tým,
že bol otrávený, pretože pred maxkami ochorel a dvojmesačná tréningová robota v prdeli. Stihol dať len v rámci peaku nejaké maxká na reps, ale cez víkend ho skosila horúčka a nedrepol viac ako 170, čo je desať kilo pod maxkom, tak bol mrzutý. Okrem toho mal nedávno narodeniny, ktoré oslávil epickou hádkou s frajerkou, čo ho tiež určite veľmi povzbudilo

Benche som nechcel hrotiť, tak len dve dvojky s 220, ale hýbalo sa to veľmi ťažko, z toho plynie aj tá poznámka vyššie, že sa bojím, že bench som už nestihol chytiť včas. Holt mi maxká dozrievajú rôzne, benche maxujem viacmenej hneď po silovke, drepy po týždňovom deloade a mŕtvoly nikdy.
V stredu sa uvidí čo a ako tlaky, hlavne, aby podržalo rameno a bude dobre. Maxnuté už mám, takže už ide len o to nefailovať nejak strašne a nezraniť sa.

_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2019 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

parádní progres borče! výborná technika, ani na okamžik nedovolíš čince, aby šla někam jinam než má nebo tě nějak ohla, sedí přesně tam, kde má!

decarabas napsal:
Benche som nechcel hrotiť, tak len dve dvojky s 220... že sa bojím, že bench som už nestihol chytiť včas.

ale jo, chytil
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2019 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
parádní progres borče! výborná technika, ani na okamžik nedovolíš čince, aby šla někam jinam než má nebo tě nějak ohla, sedí přesně tam, kde má!

decarabas napsal:
Benche som nechcel hrotiť, tak len dve dvojky s 220... že sa bojím, že bench som už nestihol chytiť včas.

ale jo, chytil


Ah, to by som bral. Neopravím to, aby mal tvoj koment zmysel.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2019 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Benche som nechcel hrotiť, tak len dve dvojky s 220, ale ...


Tak si představuju oddechový bench!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2019 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

toto nechapem jaku ciernu magiu mas na ten drep... hlavne nerozumiem tej korelacii mtvolou ktora vyzerala byt oproti drepu uplne na hrane..
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2019 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
toto nechapem jaku ciernu magiu mas na ten drep... hlavne nerozumiem tej korelacii mtvolou ktora vyzerala byt oproti drepu uplne na hrane..


To je ale úplne ízy
Drep - viem robiť
Mŕtvola - neviem robiť

Okrem toho mám dojem, že mŕtvolu mám podtrénovanú. Na ostatne základné cviky mám aspoň dva tréningy týždenne + doplnky, resp variácie. Mŕtvoly som sa bál takto robiť, aby som stíhal regenerovať, ale potom mi chýba aspoň ľahúčky objemový (napr 5x5) tréning hoci aj so 100 alebo 120 kilo.

Pred Prahou skúsim zaradiť takúto ľahkú objemovú mŕtvolu a uvidíme. Jednak kvôli zlepšeniu techniky, jednak pohybového vzorca, nech nerobím chyby pri ťažších sériách. Nejak sa to kurva musí pohnúť hore a v Prahe hádam na mňa chalani pozrú a opravia, čo je zle.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 6:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud chceš objemovou mrtvolu pro zlepšení techniky, tak bych ti doporučil spíš schéma 10x2 (cca 85%) nebo 7x3 (cca 80%). Prostě hodně nástupů na činku, málo opakování (soustředění) a vyšší váha (projeví se chyby co děláš u max pokusů). S lehkou váhou nemáš problém s žádnou fází pohybu, takže dokážeš udržet optimální pozici při startu i s činkou u kolen. Sice tak přidáš objem, ale vliv na techniku to bude mít minimální.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 7:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:
Pokud chceš objemovou mrtvolu pro zlepšení techniky, tak bych ti doporučil spíš schéma 10x2 (cca 85%) nebo 7x3 (cca 80%). Prostě hodně nástupů na činku, málo opakování (soustředění) a vyšší váha (projeví se chyby co děláš u max pokusů). S lehkou váhou nemáš problém s žádnou fází pohybu, takže dokážeš udržet optimální pozici při startu i s činkou u kolen. Sice tak přidáš objem, ale vliv na techniku to bude mít minimální.


Good point.

Hodne nástupov na činku som už skúšal (starých dobrých 10x3) a so sústredením bol problém od cca 6tej sérky
Vlastne ak rátam aj speed reps, tak v klasickom tréningu mám 5 nástupov na činku, preto som skôr myslel niečo na viac opakovaní a možno z deficitu alebo pauzované
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kukal som si tvoje videa a mam taky maly navrh.
Prva vec vsimol som si ze ty tahas cinku hore a nie na seba, toto ale tazko vysvetlim na fore, zavolaj mi.

K programu, ty niesi zvyknuty na tolko nastupov, takze vymyslime program kde si nato vybudujes aj mentalnu vytrvalost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

maciak napsal:

Prva vec vsimol som si ze ty tahas cinku hore a nie na seba, toto ale tazko vysvetlim na fore, zavolaj mi.


Myslis, ze cez telefon to pochopim?
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2019 7:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bench press:
1x5x20kg
1x5x60kg
1x3x100kg
1x2x120kg
1x1x140kg
1x1x150kg
1x0x162.5kg fail
https://www.instagram.com/p/B3_K-8uHh0_/
1x2x150kg bez stopky, tretia ma zabila

Zhyby:

4x4xCarabas

Hodnotenie tréningu:
Potvrdil sa predpoklad z predošlého zápisu Je to škoda, tá 162,5ka sa pohla dobre, ale zakapala na dotlaku. Zamrzí, dúfal som, že deload pomôže, ale 160 je zatiaľ asi strop. Nemal by som byť sklamaný, zlepšil som si pauzované maxko o 5 kilo, to je na benchi slušný skok, ale predsa malinka iskrička nádeje vo mne ešte bola Nevadí, inokedy to tam musí padnúť.
Potom už len zhyby, nech môžem v piatok dať všetko do mŕtvoly a o to viac sa sklamať, keď nepôjde
Jediný, kto včera niečo porobil bol Rišo, po mesiaci sa ukázal a zatlačil nové maxko 107,5kg, ale odvtedy sa to už sypalo Štúr zlyhal na 130ke, Rišo na 110ke a zavŕšil som to ja svojím failom. Šli sme domov ako trojica nešťastných slabých chlapcov.

Okrem failov sa ni+c nedialo, len Rišo vkuse mlel o výlete do Holandska, na ktorý som ja nemohol ísť, tak ma s tým len rozptyľoval a sral
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Eeeeh.

Mŕtvola:
1x3x60kg
1x3x100kg
1x1x120kg
1x1x140kg
1x1x170kg belt on
1x1x200kg
1x1x220kg
2x0x240kg what the f... he???

Sumo:
1x1x240kg what the f...?!?!?!?!
1x1x255kg PR WHAT THE F...?!?!?!?!?!?!

Military press:
1x3x60kg
1x1x70kg
1x1x80kg
1x1x90kg
1x1x102.5kg PR

https://www.instagram.com/p/B4Ead0IBTuR/ komplet všetko...

Hodnotenie tréningu: OK, oficiálne nechápem moje jebnuté telo. Tri mesiace makám na klasike, trápim sa s tým jak blbec, študujem, kukám videá, mordujem sa na tréningu, aby som horko ťazko v rámci peaku dal ohavných 245 kilo, kvôli ktorým sa so mnou Maciak pomaly ani nebaví, Bolgi ma vystríha a Seeya je sklamaný, potom si dám dva týždne deload s tým, že OK, teraz vám ukážem.
Po 220 všetko šlo ako po masle, dokonca sa musím pochváliť, že som šiel výbušne a ŤAHAL ČINKU NA SEBA. Potom prišlo 240 a... Nič. Ani prd, nepohol som s tým. Vravím si OK OK Pepek, nepanikár, skúsiš ešte raz.
Prídem k tomu a zas hovno.
Nasraný som zahodil opasok a potom mi napadlo, že skúsim sumo. Ani neviem prečo. Bez rozcvičky som sa k tomu šteloval a mal som vzácny pocit,že telo ide do pohodlnej, známej pozície, každé ozubené koliesko zapadlo, kam bolo treba a lup!
Činka vyletela hore.
Prekvapený som ju ani neskladal, len ju na hulváta pustil a kukal, čo sa stalo.
Ten ťah bol taký ľahký (a úprimne, aj ten problém s padaním kolien dovnútra mi neprišiel taký výrazný...), že som rovno naložil 255 a tým, že buď alebo.
Buď alebo vyšlo a na videu vidieť, ako to dopadlo. Problém v hornej fáze, lebo zas som neťahal činku na seba, ale zas maxko je maxko.

Druhý cvik militarko, to som nešiel ešte dlhšie ako sumo. Nakoniec pohodlná jednotka a osobák prekonaný o dva a pol kila a reálne som zdvihol viac, ako moja BW, lebo mám teraz niečo cez stojedna kilo.

OK, otázka znie teraz... Čo ďalej??? Pokračovať v sume, doplneného o nejaké rozumné klasiky, lebo zjavne to má prenos? Aj Folha raz tvrdil, že najlepším doplnkom pre sumo je klasika.
Alebo sa mordovať ďalej s klasikou, s ktorou som sa za štvrť roka síce zblížil, ale kamaráti nie sme?
Zatiaľ to vidím na prvú možnosť, pôjdem oboje a časom sa uvidí.

Tréning už nemením, zhodím váhy a pôjdem túto silovku až do Prahy, len na pondelok pridám tú klasiku. Je to nejakých 5-6 týždňov, uvidíme, či udržím silu.

Inak samotný tréning hodnotím pozitívne. Dal sa pekne uregenerovať, nie ako tie zverstvá s 7-10 pracovných sérií, bol celkom zábavný a svižný. Uvidíme, či z neho niečo ešte vyžmýkam na Mikuláša a potom sa rozhodnem, čo ďalej.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ešte snáď nejaké čísla:
Tréning som šiel myslím dva mesiace, pridával som lineárne každý týždeň na ťah a drep po 5kg,tlak 2.5kg. Až na mŕtvolu, tam som to mal hodne podseknuté, čiže som pridal aj 10kg, keď som sa na to cítil. Mŕtvola (klasika) a bench 'dozreli' už počas peaku, drepy pekne až po oddychovom týždni, ale tak to proste býva.
Zlepšenie:
Klasika mŕtvola z 240 na 245
Sumo mŕtvola (ktovie ako) z 250 na 255
Bench zo 155 na 160
Drep z 230 na 245kg
To je v titale zlepšenie 25kg,čo teda podľa mňa nie je márne.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2019 8:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@carabas Co ja by som za to dal 😂 ...asi nic, lebo je to len zabavka a aj teraz som pre vsetkych okolo predposledny level, ktory ani nahodou nezdolaju cestou k epic battle s main evil characterm, pretoze netusia, ze sila je iba jednym z prvkov schadzajucich sa v kakofonii dalsich schopnosti.

Na druhu stranu, co nejde silou, ide este vacsou silou... 😂

A teda co ma zaujima najviac, uz si to nastrelil (vysledky by tomu zodpovedali) alebo si zoberies priklad z uja Cohena a bude aj potomok cislo 2? 😂
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 271, 272, 273 ... 387, 388, 389  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: