Kalorická kalkulačka + jídelníček/objem



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kalorická kalkulačka + jídelníček/objem  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Kalorická kalkulačka + jídelníček/objem
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DendyyyV


PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2019 10:28 pm    Předmět: Kalorická kalkulačka + jídelníček/objem Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, vím, že už tu bylo x tisíc dotazů na toto téma, ale poprosil bych o inteligentní odpověď.

Jsem věčný začátečník teď s tak 3 letou pauzou. 24l,184cm,76kg mám cíl nabrat 15kg obecně. Rád bych cvičil oběmově alespoň 3x týdně + manuální práce.

Podle článků atd... jsem si výpočetl 1,9g bílkovin, 6g sacharidù, 1g tuků na kg. Cca 145g Bílkovin, 456g Sacharidů, 76g tuků.

Podle kalorických tabulek čísla úplně jinde.

Dotaz na jídelníček :

Snídaně - Ovesne vločky cca 80g, 1odmerka Proteinu 80%,200ml mléka, 3x vejce na tvrdo

Svačina - 1x hruška, kelímek jogurtu 1,5%tuku, hrst slunečnicových seminek

Oběd - 150g rýže/200g brambor, 100g kuřecí prsa, 1x červená paprika, 5cherry rajčat

Svačina - 2x celozrny rohlík, 50g prsni šunky, 50g tvarohove pomazanky

Večeře - protein odmerka, 150g ryba, 200 brambor, 1x kedlubna

+ po tréninku např.gainer



Při celkovém výpočtu jsem se nedostal ani na 50% potřebných sacharidů, dle bílkovin se vejdu, tuky taky necelých 60% a kalorie necelých 1600kcal.

Poradí někdo jak tam vmestnat sacharidy a ty tuky abych se dostal, alespoň přes těch 2000kcal ?

Co jsem se dočetl tak na mojí váhu bych měl mít kaloricky příjem kolem 2600kcal. Děkuji za rady
[/b]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2019 11:05 pm    Předmět: Re: Kalorická kalkulačka + jídelníček/objem Odpovědět s citátem

Prostě přidej na jídle, nevidím v tom žádný problém... Máš kalorický tabulky, tak tam naházej další potraviny - víc rýže, jedno jídlo navíc, svačinu s hrstí semínek a trochou jogurtu nahraď větší hrstí semínek, a větším jogurtem, kus pečiva navíc, víc vloček.
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2019 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak píše kolega - přidej.
Vloček dej aspoň 100g (surový stav).
Brambor jím 500-700g. 200g, to jsou 2-3 středně velké brambory - to jako vážně?
Rýže 150g - to máš v uvařeném stavu, že? Tzn surový stav tak 50g, okolo 200kCal max. Zase, 50g rýže to jsou tak 4 sousta, to tě zasytí?

Jinak se samozřejmě dají používat kaloricky hutné popraviny (typicky bohaté na tuky) - ořechy, burákové máslo, přidávat olivový olej....
Nebo tekuté - víc mléka ve vločkách, mléko samostatně, plnotučné místo polot. atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DendyyyV


PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2019 6:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, děkuji za ohlasy ano uvareny stav.

Hodně jsem na jídlo kaslal a pri praci jsem nebyl schopny ani se najist takze mi staci malo, ale jak rikam, chci změnu celkového životního stylu.

Zatím jsem začal jíst cvičit po neděli.

Chtěl jsem se poptat trochu jsem pozměnil hodnoty. Bylo by lepší 145B, 396S, 79T ? S vysledkem 2954 kcal ?

Počítá se plnohodnotné BILKOVINY jen prijmute z jidla nebo i z protein prasku?

Je to spočítané přes stránky, ale nastavil jsem kaloricky deficit jako střední až těžký , a poměr 20%B, 55%S, 25%T

Dobrá přidám více surovin, toto je takový zacatkovy navrh samozrejme, ze bych chtel trochu točit 2-3 jidelaky s ohledem na diferencnost napr. Snídaně sladka x slana atd...

Jak je to s tou vlákninou stačí mi těch 20g ?


+ dotaz na trenink stačí na začátek nějaký 3x týdně FB ?

Neznám své maximalky bude lepší absolovat první trénink pro zjištění těch maximalek a poté se řídit nějakými váhy z těch maximálek ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kalorická kalkulačka + jídelníček/objem
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: