AB, 2+1, apod. - pomoc s výběrem



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - AB, 2+1, apod. - pomoc s výběrem  Úvodní stránka -> Trénink -> AB, 2+1, apod. - pomoc s výběrem
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
solidus21


PříspěvekZaslal: út leden 14, 2020 9:02 am    Předmět: AB, 2+1, apod. - pomoc s výběrem Odpovědět s citátem

Ahoj,

jsem tu novej, tak si jdu pro nálož

Předloni pauza, páč jsem se pomuchlal na moto, hlavně stehenní kost, ale jsem bez následků. Předtím střídavě box/k1 (vč. zápasů), flákaní, posilka, motorka, flákání a dokola.

V lednu 2019 jsem při 178cm/93kg a pas 100cm oslovil Aleše Lamku. Do srpna 2018 jsem se dostal na 88kg a pas 84cm a výkony i tak maličko vzrostly. Pomohl mi hlavně tím, že jsme vyladili jídlo, vše jsem si vážil a na 2050kcal jsem hubl. Jo, je to málo, ale na 2250 jsem přibíral. Jeho tréninky jsou víceméně AB-volno-AB-volno-volno. A-nohy/záda a B-prsa/ramena (pak zas obráceně). První cvik silovej 5x5, další víc opáček 8,8,12,12. Zjednodušeně. Každopádně mi pomohl a díky mu. Výkony Bench-120kg, Dřep-160kg, MT-190kg.

Pak jsem si řekl, že už to dám sám, ale bohužel jsem si začal ulevovat jak po stránce tréninku, tak po stránce žrádla. Protože nade mnou nebyl dohled. Od listopadu jsem si dal znovu jeho trénink - tentokrát sám, teď mam hotovo. 95kg/92cm pas. Jo, jsem prase, nezvládl jsem Vánoce. Bench-125kg, Dřep 165kg, MT-195kg.

Pozoruju, že kombinace Záda+nohy a ramena+prsa mi nepřijde ideální, záda oddřu a na nohy nezbude síla, takže jejich trénink pak není moc impulzem. Ale nechci se přít, on má výsledky, já ne. Naopak mi ale nyní vyhovuje 2+1 tréninky. FB bych si chtěl nechat na květen - zaří, kdy budu furt někde v prdeli na moto , teď nemám co dělat a baví mě zvedat.

Jídlo si vážím, bohužel ho prokládám kravinama - sladkostma a proto jsem přibral. Na tom v sobě pracuju.

Postavil jsem si trénink, ale nejsem schopnej to složit líp, protože vždy narazím na nějakou komplikaci (ramena a druhý den těžký bench, těžký dřep a těžký záda jsou 2 dny od sebe a pak 5 dní jen lehký, atd.) Je tam pravděpodobně moc prsou a ramen, ale nevím, jak to líp poskládat. Někam jsem narval věci jako rozpažky, apod., páč už nevím, co by. Zároveň se mi úplně nelíbí klasicky AB nohy-prsa-ramena/záda ruce. Ruce jsem prakticky necvičil, dostávají myslím dost z tlaků (triceps) a shybů apod. (biceps). K mé "postavě" nezaostávají.

Pokud to skončí odkazem na Freimena, těžkolehký split, apod., budu to akceptovat. Pouze se snažím najít něco, co mi bude víc sedět, bavit, vycházet z něčeho, co jsem jel a měl k tomu "připomínky". A pokud nikdo nic, tak si to takhle vyzkouším, jak jsem si to napsal a pak se sám rozhodnu, co dál.

Baví mě klasický cviky z velký trojky a baví mě military press. Mám vlastní sklepní posilku - klec, bench, hrazdu, velké osy, 200+kg kotoučů. Jednoručky jen 2x nákladací do cca 20kg.

Suplementace multivitamín, omega3, protein po tréninku, kreatin před a po tréninku.

První cvik 5x5, na začátku podseklá váha a zvyšuju, všechny další cviky 4x8, jakmile v "pohodě", přidám váhu, pauza 75s.

A1
Bench press

Mrtvý tah
Široké shyby
Úzké shyby

B1
Zadní dřepy

Bulharské dřepy
Military tlaky
Rozpažky

A2
Mrtvý tah

Široké shyby
Bench press
Kliky na bradlech
Břicho?

B2
Military

Rozpažky
Dřep
Bulharské dřepy
Lýtka?

buďte shovívavý, volové
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 14, 2020 12:35 pm    Předmět: Re: AB, 2+1, apod. - pomoc s výběrem Odpovědět s citátem

solidus21 napsal:
Ahoj, ...Protože nade mnou nebyl dohled. .... nezvládl jsem Vánoce. ..

Bud chces nebo ne, prasky na hubnuti nejsou
Na vanoce se nevymlouvej, to jsou tri dny
Co se tyce treningu
Kdyz odjedes cele telo, a navic tam mas cviky jako je drep/bench/mrtvola/military
Tak je dobry dat den pauzu

Pokud chces jezdit stylem 2+1, mel b jsi rozdělit telo na dve casti
Doporucuju bud tahy/tlaky, spodek vrsek

Co se tyce splitu nohy/zada, rada je ejdnoducha, zacni drepama 😂
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: út leden 14, 2020 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A1 staci jedna varianta zhybov a daj si tam rozpazky z A2. Do A2 daj radsej zhyby (inu variantu ako v A1) zhyby mozes ist na konci kazdeho treningu, je to super na dekompresiu chrbtice.
Tak isto vA3 neist zhyby pred bencom, toto byva velky problem na ramena (myslim ze len Ustinov si to tu moze dovolit)
a do B2 by som dal press pred bulharmi.

Otazka na zaver naozaj ides military alebo len obycajny tlak v stoji?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
solidus21


PříspěvekZaslal: st leden 15, 2020 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, kluci. Lépe se mi to postavit nedaří, abych měl obměnu od Alešova tréninku (A - prsa+ramena, B - záda+nohy). Pak přejdu na FB a tam je spousta variant, kterých se držet a poskládání mi přijde snazší a logičtější.

Koukám na YT a podle mě jedu military. Tzn. VČ od prsou nahoru, bez zhoupnutí v kolenou. Jestli tedy dobře chápu, že pushpress je takovej ten crossfitovej ....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - AB, 2+1, apod. - pomoc s výběrem
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: