Trénink - 12 leté dítě



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Trénink - 12 leté dítě  Úvodní stránka -> Trénink -> Trénink - 12 leté dítě
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Temerenka


PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2020 11:53 am    Předmět: Trénink - 12 leté dítě Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebovala bych poradit s 12 letým klukem, který chce posilovat. Už jsme v minulosti chodili o víkendu cvičit s trenérem, bohužel jsme se přestěhovali. Já chodím do posilovny, ale nemůžu říct, že bych tomu nějak dobře rozuměla a nechtěla bych mu spíš ublížit. Chtěla jsem se zeptat, jak by asi měl vypadat trénink takhle starého dítěte? Chtěla bych zase požádat nějakého trenéra, jestli by se ho ujmul, ale nevím, jestli o tohle bude mít vůbec někdo zájem..nemáte nějaké rady?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2020 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevidím důvod proč by se ho nechtěl nějaký trenér ujmout. Peníze nesmrdí, že... :-)

Nejsem teda odborník na trénování mládeže, ale řekl bych že u takto starého kluka bych se soustředil spíš na cvičení s vlastní nebo velmi lehkou váhou. A piloval zejména techniku provedení, aby si nezadělal na nějaké svalové disbalance apod., když je ještě ve vývoji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2020 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tomto fóru možná kacířská myšlenka, ale nebylo by lepší aby dělal nějaký normální sport? Posilování by v tomto věku mělo být spíše doplňkem k tomuto, a jak již bylo správně řečeno, tak by se mělo primárně jednat o posilování s vlastní vahou.

Jako jo, pokud jej nic nebaví a neláká a rodiči se nechce mu prostě zavelet, tak i tohle lepší než drátem do voka, ale primárně se zaměřit na co nejvšestrannější pohybové aktivity. Samotné posilování by pak mělo být je jednou z nich .. a rozhodně ne tou stěžejní.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2020 7:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Najděte v okolí vzpěračský klub a nechte jim ho tam. Oproti trenérovi v komerční posilovně ho naučí základní pohybové vzory, sestaví mu trénink s periodizací a nebudou ho nesmyslně ničit na strojích nebo bosu bez výsledků. Díky povaze tréninku vzpěračů pak bude rozvíjet jak sílu, tak výbušnost a pokud není zvyklý na zátěž tak se mu zlepší i kondice.

Cvičení s vlastní vahou je sice hezké, ale je třeba si uvědomit, že pokud má 40kg kluk dělat klik, při kterém ovšem neudrží lopatky na místě, je třeba první posílit oblast zad a to např. s činkama Cvičení s vlastní vahou může být pro děti stejně destruktivní jako trénink s přidanou zátěží, klíčová je především správně zvolená zátěž, technika a v neposlední řadě periodizace tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2020 7:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
... a jak již bylo správně řečeno, tak by se mělo primárně jednat o posilování s vlastní vahou.


V čem je posilování s vlastní vahou lepší? Podle mne je tohle spoustu let opakovanej mýtus.

Osobně nevidím nějaký velký rozdíl např. mezi lehkými benči a děláním kliků. Spíš mi teda ty činky, stroje atd. přijdou vhodnější, protože můžu regulovat zátěž.

Samozřejmě bych činky nějak zvlášť nehrotil, soustředil se na techniku a vyšší počty opakování, ale ze zkušenosti s mými dětmi můžu říct, že posilování s činkama je pro ně často zábavnější než posilování s vlastní váhou což je fajn, protože by je to mělo hlavně bavit.

Jiná věc je, že bych v tomhle věku bral posilovnu opravdu jen jako doplněk k jinému sportu, aby z dítěte nevyrostlo sice silné, ale na jakoukoliv pohybovou aktivitu mimo posilovnu nepoužitelné motovidlo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2020 12:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No občas vidím ve fitku rodiče s dětmi a je to často dost hrůza - mají je tam spíš proto, že je nemají kam odložit, když si jdou sami zacvičit a pak tam dět cvičí blbě, protože se jim rodič nevěnuje nebo to prostě sám neumí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2020 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cywe, jsem se v práci psal s odpovědí Liftovi a při odeslání mi to zdejší web "shodil" s tím, že se mu něco nelíbí na našem serveru.

Znova na to kašlu.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roumec


PříspěvekZaslal: po únor 10, 2020 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás máme crossfit kurzy pro děti a maj to zmáklý perfektně, základy gymnastiky, medicimbaly, šplh, běh, základy všeho prostě. Otázka jestli to v čr někdo dělá
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2023 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu to zde oživím s podobným dotazem.

Třináct let kluk, sportovně vedený, dříve třikrát týdně závodně fotbal, nyní i díky věku pokukuje po posilování. Doma cviky s vlastní vahou, hrazda, dřepy, kliky, nově jednoručky (bicáky jsme chtěli v tomhle věku všichni). Rád by zkusil i fitko.

Já delší dobu posilku už neřeším, ale je to pro mě motivace znovu začít. Úplně ho nechci nechávat trenérovi, klidně si techniku ohlídám sám, můžu poprosit o názory na směr tréninku?

1) primární je stále cvičení doma s vlastní vahou
2) doplňkovým sportem je fotbal, florbal, jen už ne tak intenzivně
3) fitko bych viděl třeba na jednou týdně, at je spokojený, že cvičí dospěle, ale at si taky zkusí cviky, které neudělá doma (lehký bench s osou, případně drobná zátěž na +-15 opakování, přítahy horní kladky, kliky na bradlech, shyby, bicepsový zdvih s velkou činkou), prostě žádné složitosti.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2023 8:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám stejně starého syna. 3-4x týdně fotbal kombinujeme s posilovnou 2-3x týdně (posilovnu máme jen jako doplněk). Je otázka, jestli ho bude bavit zvedat pořád jen lehké váhy. Je to vyřešil tréninkem ve stylu HST (plus nějaké speciální cviky na fotbal a core), aby jel víc cviků a vyšší počty opakování. Po dokončení cyklu vymyslím cca na 1-2 měsíce obvykle něco s vyššími opakováními, aby si odvykl a upevnil techniku a pak zase najíždíme na obvyklý cyklus. Progres, který udělal při tomhle tréninku mne překvapil (80kg bench, 12 shybů, kliky na bradlech se závažím atd.). Ten progres začíná být vidět i na postavě. Když jsme začínali, nedokázal dát shyb ani klik na bradlech.

V podstatě jediné do čeho se ním zatím nehrnu jsou dřepy a mrtvé tahy. Mám zatím obavy z tlaku na páteř. Nerad bych riskoval nějaké zranění. Udržet ho od mrtvých tahů je dost těžký, hrozně ho tenhle cvik láká a má tendenci to zkoušet
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: út únor 14, 2023 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvičím od 12, je mi patnáct, jezdím mrtvoly (5x180) i dřepy (4x145) s váhou 75kg a v růstu mi to pravděpodobně neuškodilo. Něco nataženého a nebo třeba bolístky, jako předloktí a takhle, většinou ale jen kombinací ega a v té době nevědomosti o chytrém tréninku jsem měl, každopádně vždy se našla příčina a vymizelo to. (Celkově zranění bylo víc, ale byly to zranění které se mi staly blbostí mimo posilovnu, mimo sport) Myslím si, že pokud se dřepy a mrtvoly budou dělat správně s důrazem na techniku a nikoliv na tahání stylem, hlavně ať se to tam dostane, nebude to problém. Podle mě se jedná o přirozenější pohyby pro tělo, než takový bench.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Trénink - 12 leté dítě
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: