Dlouhodobá únava a posilování



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dlouhodobá únava a posilování  Úvodní stránka -> Trénink -> Dlouhodobá únava a posilování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psena


PříspěvekZaslal: čt září 10, 2020 8:20 am    Předmět: Dlouhodobá únava a posilování Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,

trápí mně jeden problém, mám vcelku dost problémy s únavou.

Zkusím popsat svůj režim. Mám poměrně fyzicky náročnější 8 hodinovou práci. Spím 7 hodin denně, vstávám již po 5. hodině. Do toho ještě po práci dělám pro pár firem online marketing. Takže i nějaká psychická zátěž tam je. Stravu se snažím držet dle tabulek a vcelku ji mám už dlouhodobě vychytanou.

Jsem ektomorf, takže se snažím cvičit se střední nebo těžší zátěží činek, vyčerpat svaly, zkrátka tak abych rostl.

S růstem a výsledky jsem spokojený, jde jen o to že jsem vždy po měsíci cvičení úplně vyfluslý (cvičim 3x týdně hodinu horní a dolní polovinu těla střídavě).

Tréninky jsou odjete super, pak mi ale vždy začne docházet dech a nic moc nemůžu zvednout a musím dát třeba týden pauzu.

Mám kvalitní multivitamin, hořčík, omega 3, ale na mně tyto věci včetně např. kofeinu absolutně nepůsobí :-D

Máte někdo nějakou radu prosím? Ta intenzita tréninku není nijak extrémní. Po tréninku dávám nyní protein.

Ještě mně napadá, mám střídavě vysoký tlak, pořád mi to kolísá :/

Díky a ať to roste! :)


Naposledy upravil Psena dne čt září 10, 2020 11:11 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt září 10, 2020 8:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Skús predsa len dať aj príklad toho vychytaného jedálnička
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: čt září 10, 2020 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono ani těch 7 hodin spánku není žádná hitparáda, zvlášť, pokud máš i fyzickou práci. Já jsem kanclkrysa, a 7 hodin spánku dlouhodobě by mi rozhodně nestačilo (už 2-3 takové dny za sebou poznám na výkonu).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: čt září 10, 2020 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

deiw napsal:
Ono ani těch 7 hodin spánku není žádná hitparáda, zvlášť, pokud máš i fyzickou práci. Já jsem kanclkrysa, a 7 hodin spánku dlouhodobě by mi rozhodně nestačilo (už 2-3 takové dny za sebou poznám na výkonu).


spánek je hrozně individuální. Já spím 6,5hodiny denně a cvičím dvoufázově v podstatě každý den. Výkon jde nahoru. Neříkám, že unavený někdy nejsem, ale tak asi jako každý kdo dá legday do bezvědomí :)

každopádně by bylo dobré kdyby sem napsal svůj jídelníček, podle mě bude zakopaný pes tam :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomas92


PříspěvekZaslal: pá září 11, 2020 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky záleží jak kvalitní spánek to je, vyzkoušej ZMA dávat před spaním. Já s tím mám pozitivní zkušenosti a stojí to pár korun. A kolik máš tlak, když už o tom píšeš
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2020 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš dvě práce, sportuješ, spíš 7 hodin denně, stresuješ se stravováním podle tabulek a nepochybuju, že jako všichni řešíš i další problémy osobního charakteru. Na zamyšlení by spíš bylo, pokud bys z toho unavenej nebyl

Můžeš to zkoušet přetlačit nějakým doplňkem, ale dlouhodbě ti to fungovat nebude a vrátí se ti to i s úroky. Když jsi unavený, asi ti tělo říká, že si potřebuje odpočinout.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2020 10:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych doporučil přestat řešit jídlo a normálně se nažrat podle chuti (zvlášť pokud jsi ektomorf jak píšeš).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spekounP


PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2020 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele jako zásadní bych docela viděl ten vysoký krevní tlak. Vysoký krevní tlak dlouhodobě zatěžuje srdce a od té doby, co jsem ho cca před rokem pořešil, zmizely stavy, kdy jsem usínal za jízdy v autě a podobně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sander


PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2020 5:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

máš príliš veľa stresu, uber z treningového objemu a intenzity
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dlouhodobá únava a posilování
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: