Kontrola tréninku FB + periodizace



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kontrola tréninku FB + periodizace  Úvodní stránka -> Trénink -> Kontrola tréninku FB + periodizace
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
solidus21


PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2020 9:44 am    Předmět: Kontrola tréninku FB + periodizace Odpovědět s citátem

Ahoj,

začnu teď 7.týden (předpoklad je cca 8 týdnů) tréninku, který jsem si složil s respektováním toho, co jsem tu načetl, co si myslím, že mám za zkušenost (:-D) a co za cviky mě baví nebo jsem se je chtěl naučit. Už jsem porozuměl, že jsou ověřené tréninky a něco skládat není úplně rozumné a i proto bych rád vaše vyjádření.


Cvičím obden. Vše jedu 5x5. První cviky jsem nastavil počáteční váhy podle maximálek, takže tam jsem minulý týden už musel snížit na 5x3. U ostatních stále 5x5 prostor pro příhozy ještě nějaký je.

A.
Dřep zadní
Push-press (cvik se učím, takže váhy jsem šel od 50kg +5kg každý týden; nějaký prostor tam ještě je)
Shyby se závažím

B
Bench-press
Zercher dřep (taktéž jsem šel od 50kg +5kg každý týden, silově tam prostor je)
Přítahy VČ v předklonu

C
Mrtvý tah
Kliky na bradlech se zátěží


Když zůstane síla, dám 1 cvik na břicho nebo na bicák, když síla nebo chuť není, tak není.

V minulosti jsem cvičil a měl pauzy. Ty dnes vidím jako ztráty motivace a chuti. Primárně proto, že jsem nerozuměl (a nerozumím, jen už vím, že je a je potřeba ji zařadit) periodizaci. Prostě jsem zvyšoval váhy, dokud to šlo a když to nešlo, pořád jsem to zkoušel, přišla demotivace, horší výkon, nechuť a pauza.

Otázky:

- je trénink takto ok? Vím tam o pár slabých místěch (Zercher a pak přítahy? Push-press x military)
- co po 8.týdnu? Mohu začít znovu jakoby od týdne 2 a s příhozy se opět dostat na 8 týdnů (tedy o týden "výše) a takto se silově posunovat?

V zrcadle i na váze je vidět zlepšení, ale jídlo rozhodně nemám v pořádku. Pracuji na tom. Vždy jsem jel FB, ale spíše nějaké nudné variace podobné Korte. Tohle je naopak hrozně variabilní, zábavné, relativně krátké, ale krásně těžké, prostě samé výhody.

dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2020 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spatne to neni, ale pokud jsi musel ubrat na 5*3 tak to bylo blbe nastavene
Nechapu, proc chces kontrolu tesne pred koncem cyklu
Podle.me to neni spatne, klidne zacni na druhem tydnu ( jenom tam, kde jsi musel ubirat na 5*3 jsi od prvního)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
solidus21


PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2020 7:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, díky za odpověď a omluva za prodlevu.

Během těch pár týdnů jsem víc četl a chtěl jsem mít jistotu, že je to ok, když to chci jet znovu.

Měl bych ještě otázku k tomu 5x3. Přišlo mi to jako dobrý nápad přejít z 5x5 na třeba posední 2-3 týdny na 5x3. Vysvětlil bys mi, v čem je to nevhodné?

Při nastavení tak, abych po 8 týdnů jel 5x5, se mi to zdá až moc podseknuté v prvních týdnech, ale klidně to tak udělám :)

díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2020 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ad "podseknute" : objem nahrazuje intenzitu, nastava kumulace unavy
Nemusis jezdit 8tydnu, muzes jenom sest
Nemusis linearne zvysovat v kazdem cviku, muzes vlnit, delat kroky zpet atd
Ad zmena 5x5->5x3: tohle se hodi, pokud vic oracujes s cykly
Pokud jedes 5*5 s 90,95 a 100 a pak prejdes na 5*3 se 105 a 110 tak tam pwtrne nebude progres, protože sice zvedas vice, ale menekrat ( a patrne by jsi to same dal hned na zacatku)
Osobne bych doporucil nevarit dort jako pejsek s kocickou a prevzit neco fungujiciho
Nemusis myslet, zadas maxima a vidis, co mas delat
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
solidus21


PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2020 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi a Tvůj čas, zas jsem o něco chytřejší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
solidus21


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2021 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aby se neřeklo, že jsem se neozval :)

Najel jsem to znovu, protože mě to vážně baví. Vrátil jsem se po letech k boxu jako už jen doplňku - jak je všude zavřeno, tak můžu ke kámošovi sám do gymu, takže spíš sprinty, švihadlo, pytle. 4 týdny jsem byl bez problémů schopný 3-4x týdně tento trénink a 3x týdně gym nebo běh.

Po 4 týdněechtotální ztráta síly, udělal jsem 1op a mrtvej. Pauza 4 dny a najednou jsem měl sílu na další 4 týdny s tím, že týdně 3 tréninky a 1x gym tvrdě a 1x lehce.

U dřepu jsem se zlepšil oproti minulému cyklu pro čistých 5x5 ze 125 na 135kg. 140kg už 5,4,4,3,4.
Mrtvý tah pro 5x5 ze 145kg na 155kg. 160kg už jsem nezkoušel, pro 155 jsem už nebyl spokojený s technikou ke konci.
Bohužel ale bench opět jen 5x5 110kg. Bylo to snazší než minule, se 112kg jsem také dal víc (5,4,3,4,4), ale je to prostě málo a tohle mě dost štve.

Teď pojedu FEST. I když ono to jsou vlastně ty samé cviky jen s jiným počtem sérií + doplňkové cviky (to jsem teď nedělal vůbec a nemám pocit, že by ruce zaostávaly, ale třeba můžou být lepší). Legpress nemám, takže Zercher a incline taky nemám, takže asi jen klasický bench, třeba širší úchop.

Asi si založím log, tohle sem úplně nepatří :)

Nechce se mi zase úplně podseknout váhy a jít to 8 týdnů, takže přemýšlím, že začnu výš a pojedu jen 4 týdny. Dává to smysl nebo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2021 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

solidus21 napsal:


Nechce se mi zase úplně podseknout váhy a jít to 8 týdnů, takže přemýšlím, že začnu výš a pojedu jen 4 týdny. Dává to smysl nebo?

Dava
Ale.obecne, cim delai rozbeh, tim vysplhas na vyssi kopec
Zaloz log, budu sledovat
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
solidus21


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2021 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PeterU: dík. Log jsem teda založil, ale je to na Tvojí odpovědnost

https://forum.ronnie.cz/post1283242.html#1283242
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kontrola tréninku FB + periodizace
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: