prosba o radu: Nutriční hodnoty - začátečník mimo tabulky



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - prosba o radu: Nutriční hodnoty - začátečník mimo tabulky  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> prosba o radu: Nutriční hodnoty - začátečník mimo tabulky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
that_big_guy


PříspěvekZaslal: st březen 31, 2021 10:12 am    Předmět: prosba o radu: Nutriční hodnoty - začátečník mimo tabulky Odpovědět s citátem

Ahoj,

prosím o radu, pročítal jsem tyto i různá zahraniční fóra a nikde jsem zatím nenašel jasnou odpověď.

Můj problém je, že jsem veliký. A když píšu velkej, tak myslím velkej, ne jako ti "usmrkánci" co mají sotva 195 :)

Teď vážně. Měřím 209cm a vážím průběžně mezi 145-150kg. Je mi čerstvě 40 a posiloval jsem pouze kondičně kolem 18-20tého roku, aby mne nebolela záda. Nikdy jsem nebyl vyloženě tlustý, ale ani sem se nikdy nemohl považovat za "normálně" štíhlého. Takový typický "taťkovský pupík"

A to je to co chci změnit, nechci žádné extra velké svaly, i takto se sotva vejdu do dveří v ramenou. Stačí že se musím sklánět, natož ještě chodit bokem...

Chci zhubnout, zformovat postavu, ale bez ztráty stávajícího svalového tonusu, ideálně s malým svalovým nárůstem. Tréninkovou složku si dokážu dát dohromady sám, ale můj problém je stravování.

Potřebuji pomoct stanovit ideální (alespoň přibližně) příjem nutričních hodnot. Zkoušel jsem si to vypočítat sám, a nedává mi to smysl. Můj předpoklad je, že v rozměrech, které se vymykají "standardní" populaci, jsou poměry nutričních hodnot na kg váhy člověka značně mimo mísu.
(tak jako třeba u BMI ... podle tabulek BMI bych měl vážit 100-105kg, ale to má můj, malinko menší, bratr a ten vypadá jako extrémní somálský sprintér)

Má někdo s tímto zkušenosti? Nepotřebuji žádný extra rozbor... pouze potřebuji nakopnout správným směrem.

předem děkuji za jakoukoliv radu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodo1985


PříspěvekZaslal: st březen 31, 2021 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus se podívat na:
KALORIE? Má smysl (ne)počítat kalorie? Proč se zaměřit na makra pro lepší nabírání svalů či hubnutí?

+ Rozhovory na fitness007 s Petrem Havlíčkem

Na začátek bych především škrtnul alkohol, sladké limonády, omezil pečivo a zvážil velikost příloh. (Aby to také bylo dlouhodobě udržutelné.)
_________________
Necvičím ani pro zdraví, ani pro sílu, ani pro krásu.
Cvičím, abych si udělal žízeň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
that_big_guy


PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2021 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za odkaz.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - prosba o radu: Nutriční hodnoty - začátečník mimo tabulky
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: