The Final Countdown


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - The Final Countdown  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> The Final Countdown
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xMichalx


PříspěvekZaslal: st březen 17, 2021 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za reakci. Je mi jasné, že tep je důležitý, ale na druhou stranu není to tak, že někdo má prostě přirozeně trochu větší tep a někdo menší, resp. dva lidi se stejnou výkonností, váhou atd. mohou mít odlišný tep? Každopádně co se týče tepů, co si odnést z toho testu? PeakVO2 v řádku HR je 186. V posledním sloupci je ale ještě více (191), tak to by asi mělo být maximum, ne?
Intervaly určitě zařadím, jen tomu dám ještě chvíli čas, protože jsem dlouho neběhal a až posledních pár týdnů jsem byl 1x týdně, poslední dva týdny 2x, takže ještě tomu dám pár týdnů a pak intervaly zařadím.

Se musím normálně smát, do jakého stavu jsem se po těch letech sportování dostal - jsem šťastný, že jsem dokázal běžet pomalu :D Je mi jasný, jak to funguje, jen se i po těch letech prostě nemůžu srovnat s tím, že když se chci zlepšovat, tak je prospěšnější běžet pomaleji, resp. já jdu "trénovat", ale když si nedám do těla, tak mám pocit, že jsem se šel "jen proběhnout". Já se ale nechci "jen proběhnout", chci "trénovat". Ale vysvětlovat to není třeba, chápu to :)

Každopádně včera první pokus o výrazně pomalejší běh. Povedlo se srazit tepy i zvýšit kadenci, takže úspěch, ale ještě to bude chtít zpomalit více.

16.3.2021 (úterý) - běh (rovina, 80% asfalt)
Vzdálenost: 8,3 km
Tempo: 5:29/km
Tepy: 149
Kadence: 165
Znovu je potřeba zmínit, že nemám sporttester, ale jen hodinky, které jsou víc chytřejší než sportovní, takže je to s těmi údaji potřeba brát trochu s rezervou, ale budiž. Chvíli po vyběhnutí tep vystřelil na cca 170 a pak postupně klesnul na těch cca 145, kde se držel většinu běhu. Ke konci lehce stoupnul, ale pořád pod 150. Ten úvodní výstřel trochu zvyšuje průměr. Bez něj by to mohlo být těch 145, takže úspěch, ale příště ještě zpomalit. Po běhu 10 minut strečink.

Cohene nemáš nějaké osvědčené video na strečink (10-20 minut)? Když se protahuji podle sebe, tak se sice mohu zaměřit na své slabiny nebo na to s čím mám problém, ale zároveň se asi podvědomě vyhýbám méně příjemným polohám, i když bych je možná potřeboval. Zkoušel jsem nějaká videa na YouTube, ale to taky nebylo úplně ono.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st březen 17, 2021 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

xMichalx napsal:
Díky za reakci. Je mi jasné, že tep je důležitý, ale na druhou stranu není to tak, že někdo má prostě přirozeně trochu větší tep a někdo menší, resp. dva lidi se stejnou výkonností, váhou atd. mohou mít odlišný tep?

Nie, takto to nefunguje. Ak maju dvaja rovnako vykonni sportovci v rovnakom veku rozdielne tepy, ten s nizsim tepom moze pridat. ;)

xMichalx napsal:
Každopádně co se týče tepů, co si odnést z toho testu? PeakVO2 v řádku HR je 186. V posledním sloupci je ale ještě více (191), tak to by asi mělo být maximum, ne?

Mas 25 rokov, sice ti namerali 191, na grafe to vidim dokonca okolo 195bpm, ale kludne vychadzaj z maximalky 200bpm. 90% behov musis trenovat maximalne na urovni 70% svojej maximalky, co je tych 140bpm, cize menej je lepsie.
xMichalx napsal:
Intervaly určitě zařadím, jen tomu dám ještě chvíli čas, protože jsem dlouho neběhal a až posledních pár týdnů jsem byl 1x týdně, poslední dva týdny 2x, takže ještě tomu dám pár týdnů a pak intervaly zařadím.
OK, ten tyzdenny nabeh 25km je orientacny, ked to bude "len" 20km, nevadi.

xMichalx napsal:
Se musím normálně smát, do jakého stavu jsem se po těch letech sportování dostal - jsem šťastný, že jsem dokázal běžet pomalu :D Je mi jasný, jak to funguje, jen se i po těch letech prostě nemůžu srovnat s tím, že když se chci zlepšovat, tak je prospěšnější běžet pomaleji, resp. já jdu "trénovat", ale když si nedám do těla, tak mám pocit, že jsem se šel "jen proběhnout". Já se ale nechci "jen proběhnout", chci "trénovat". Ale vysvětlovat to není třeba, chápu to :)
Ono sa to nezda, ale telo ten jeden intervalovy trening naozaj cely tyzden regeneruje. Pomaly beh je skvely v tom, ze sa mozes sustredit na techniku behu, pripadne na tu kadenciu, dychanie, uvolnenost behu...

xMichalx napsal:
Každopádně včera první pokus o výrazně pomalejší běh. Povedlo se srazit tepy i zvýšit kadenci, takže úspěch, ale ještě to bude chtít zpomalit více.

16.3.2021 (úterý) - běh (rovina, 80% asfalt)
Vzdálenost: 8,3 km
Tempo: 5:29/km
Tepy: 149
Kadence: 165
Znovu je potřeba zmínit, že nemám sporttester, ale jen hodinky, které jsou víc chytřejší než sportovní, takže je to s těmi údaji potřeba brát trochu s rezervou, ale budiž. Chvíli po vyběhnutí tep vystřelil na cca 170 a pak postupně klesnul na těch cca 145, kde se držel většinu běhu. Ke konci lehce stoupnul, ale pořád pod 150. Ten úvodní výstřel trochu zvyšuje průměr. Bez něj by to mohlo být těch 145, takže úspěch, ale příště ještě zpomalit. Po běhu 10 minut strečink.
Urcite este spomal, je to len o egu. A ano, uvodnych cca 300 metrov ten tep vystreli hore, ale to neries. Nastav si tempo na 6min/km a bez konstantne.

xMichalx napsal:
Cohene nemáš nějaké osvědčené video na strečink (10-20 minut)? Když se protahuji podle sebe, tak se sice mohu zaměřit na své slabiny nebo na to s čím mám problém, ale zároveň se asi podvědomě vyhýbám méně příjemným polohám, i když bych je možná potřeboval. Zkoušel jsem nějaká videa na YouTube, ale to taky nebylo úplně ono.
Nemam. Vo vseobecnosti to vzdy robim tak, aby som si po behu ponatahoval konkretne partie. Zadok, hamsy, kvadriceps, lytka, chodidla, chrbat, krk... proste co treba. Kazdy ma problemove nieco ine, musis trosku pohladat.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2021 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za postřehy a rady

17.3.2021 (středa) - domácí cvičení
jen takové šolíchání v hodně skromných domácích podmínkách. Nějaký floor press, přítahy v předklonu, tlaky na ramena, bicáček, kliky a plank

18.3.2021 (čtvrtek) - běh (rovina, 85% asfalt)
Vzdálenost: 5,5 km
Tempo: 5:52/km
Tepy: 148
Kadence: 162
Druhý pokus o pomalý běh a první pokus o extra pomalý běh. V úvodu tepy zase vystřelily přes 170 a nějak se tam dlouho držely. Až na 7. minutě začaly klesat (a to byl úvodní kilometr za 6:06). Pak se teda ustálily na 140-145, jen teda kvůli tomu, že ta úvodní zběsilost trvala 7 minut, tak je průměr trošku vyšší (148), jinak by určitě byl pod těch 145. Počasí ale nic moc, navíc jsem byl trochu ve stresu, že se nestihnu včas vrátit domů, takže věřím, že to časem zvládnu stlačit k těm 140 tepům. I když ego fakt trpělo.

Dnes dám zase nějaké domácí cvičení a další pokus o snížení tepů proběhne snad o víkendu, nějak mě to začalo bavit - i když je ten pomalý běh utrpení :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po březen 22, 2021 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

19.3.2021 (pátek) - domácí cvičení
jen takové šolíchání v hodně skromných domácích podmínkách. Nějaký floor press, přítahy v předklonu, tlaky na ramena, bicáček, kliky a plank

20.3.2021 (sobota) - běh (95% rovina, 100% asfalt)
Vzdálenost: 7,2 km
Tempo: 5:54/km
Tepy: 143
Kadence: 160
Jo, ještě by to chtělo tep trošku snížit, ale už tohle považuji na velký úspěch :D Tentokrát se to podařilo bez toho úvodního ustřeleného tepu až do nebes a najednou je průměr slušný. Nechtělo se mi čekat až se načte GPS, takže hodinky začaly měřit asi až po 200 metrech, ale tepy jsem po očku sledoval a bylo to dobrý (maximum na chvilinku 156 jinak pořád okolo průměru). Pomaleji už to ale asi nedokážu, takže zatím budu mít cíl držet průměr do 145. I když věřím, že by aspoň maličko mohla zafungovat nějaká "kondiční paměť" a buď půjde tep dolů nebo rychlost nahoru při stejných hodnotách.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po březen 22, 2021 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, toto uz vyzera lepsie
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: čt březen 25, 2021 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

22.3.2021 (pondělí) - běh (95% rovina, 100% asfalt)
Vzdálenost: 7,4 km
Tempo: 5:38/km
Tepy: 145
Kadence: 161
Trochu podezírám hodinky z nepřesného měření, protože i pocitově to tempo bylo nižší (cca 5:50), ale tepy i čas by měly odpovídat, takže asi někde utekla gps (když jsem si to naklikal na mapy.cz, tak mi hodinky asi pár (set)metrů přidaly).

24.3.2021 (středa) - běh (95% rovina, 100% asfalt)
Vzdálenost: 7,6 km
Tempo: 5:54/km
Tepy: 138
Kadence: 161
Tak tohle mi sedlo. Dost spánku, přiměřené jídlo, dobré počasí, takže jsem tušil, že to půjde. Poprvé tak mohu slavit průměrný tep pod 140. Ještě tomu dám týden takhle na volno a pak přijde čas na zařazení intervalů. Budu muset vymyslet nějaké vhodné místo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st květen 05, 2021 9:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak si zase jdu pro radu. Už je na čase zařadit intervaly, jenže já znám jen ty klasické sprinterské z atletiky, kdy jsou dlouhé pauzy a jen se chodí/sedí nebo pak nějaké vlastní harakiri, takže by to chtělo nějaký řád a ujasnit si pár pojmů.

Abych ti, Cohene, nepřidělával práci, tak pošilhávám po plánu, který jsi psal Grimlymu. Postnu ho sem, ať je na očích.
1. tyzden 5km, 5km, 7km = 17km total
2. tyzden 6km, 5km, 9km = 20km total
3. tyzden 7km, 6km, 5km = 18km total
4. tyzden 7km, 6km, 10km = 23km total
5. tyzden 7km, 6km, 6km = 19km total
6. tyzden 8km (4x400m intervaly), 7km, 11km = 26km total
7. tyzden 8km (3x800m intervaly), 7km, 6km = 21km total
8. tyzden 8km (5x200m intervaly), 8km, 12km = 28km total

Poslední dobou už se daří běhat pravidelně minimálně 2x týdně, někdy 3x. Když bude jasně daný plán, tak věřím, že nebude problém ty 3 výběhy týdně dát. Myslel jsem, že bych příští týden naskočil do 6. týdne toho plánu výše, tam už jsou intervaly. A až bych dokončil 8. týden, tak bych vymyslel co dál (třeba i s tvou pomocí). Aktuálně je cílem dostat se na mé původní výkony, tzn. 10km za 47 minut, 5km za 20 minut. Vzdálenostně mířím maximálně na 1/2 maraton, více určitě ne, to raději zrychlovat trasy 5 – 20 km.

A teď konkrétní dotazy:
První běh týdne (u mě v úterý) budou intervaly. K těm za chvíli. Druhý běh (pátek) a třetí (neděle). U třetího běhu je jasné, že tepy musí být nízké a nehledě na ego musím ještě zpomalit (např. včera jsem si dal 8km, 5:48/km, 145 průměrná TF), abych tep dostal pod 140 (věřím, že intervaly pomohou a to zpomalení nebude muset být tak velké). Otázka je k tomu druhému běhu týdne - jaké zvolit tempo, resp. tepy? 80% maxTF, tedy o něco vyšší než nedělní regenerační běh?

A ještě k intervalům. Je mi jasné, že začnu rozklusem na cca 70% TF. Na to hned napojím první interval, který nebude úplně na max, aby byl prostor na další zrychlování. Zajímá mě ale, jak vyřešit "pauzu" mezi intervaly. Buď můžu nehledě na čas a vzdálenost pokračovat pomalým klusem (rychlost chůze) dokud nespadne tep pod 130 (nebo 140?) a pak se pustit do dalšího intervalu a tak dále, ale od tohoto způsobu mě odrazuje to, že nemám hrudní pás, ale jen hodinky, což je dost nepřesné. Nebo je další možnost prostě stanovit čas pauzy (např. cca dvojnásobný čas intervalu) v kterém budu klusat. Nebo asi poslední možnost stanovit vzdálenost (např. stejnou jako interval) a tu vyklusat. Co podle tebe nejlépe splní účel? (i vzhledem k absenci pásu) Nemám na hodinkách funkci intervalu, takže pro mě by nejsnazší řešení byla poslední možnost, tzn. běhat tam (interval) a zpět (klus-pauza) a zase znovu. Mohlo by být? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st květen 05, 2021 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

xMichalx napsal:
Intervaly
Rozohriatie cca kilometer, dva (ale aj viac, zavisi od celkovej dlzky behu), prvy interval napoj, a po jeho odbehnuti bud pokracuj dalej dalsich 400m vyklus/chodza, alebo sa vrat, podla toho aky dlhy usek mas k dispozicii. Tepovka by ti mala do minuty padnut pod 130bpm. Ale tie intervaly su preto len 4 x400m, aby si ich neprepalil. Ked odbehnes intervaly, nechaj si dva kilaky na cooldown. Ja som to robil aj tak, ze som odbehol 2km rozbeh, potom 4x400m interval + 600m vyklus (aby bol cely kilometer), uz som na siestich, a dva vyklus, dokopy osem (ak bolo v plane osem). Vybavene. Ale pri intervaloch sa treba hlavne sustredit na interval samotny, aby si prvy alebo druhy neprepalil a zostala ti energia tak, aby posledny bol najrychlejsi.

xMichalx napsal:
Druhý a třetí běh
Plati to iste co pre treti beh, pomaly, tf pod 140bpm. Druhym behom regenerujes intervaly a tretim behom aj regenerujes intervaly, ale kedze kazdy druhy tyzden pridavas 2 - 3km (podla planu/potreby), zvysujes aj vytrvalostnu kapacitu. Trening intervalov zaroven postupne zrychli tvoje pomale behy.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po květen 17, 2021 7:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky. První týden podle smysluplného plánu odběhnut.

11.5.2021 (úterý) - intervaly
Vzdálenost: 8 km (2km rozklus, 4x (400m interval + 600m výklus), 2km výklus)
Tempo: 5:45/km
Tepy: 150
Kadence: 160
První intervaly po několika letech a hned muselo být největší vedro. Po prvním úseku jsem myslel, že umřu a nemůžu to odběhat, ale nakonec mě to chytlo a zvládnul jsem to myslím slušně i s rostoucím tepem. Podle toho, co zaznamenaly hodinky do aplikace byla maximálka v jednotlivých úsecích taková: 164, 165, 163, 173, ale díval jsem se i na údaje přímo na hodinkách vždy po každém úseku a tam byly čísla o něco větší. Po posledním intervalu to bylo dokonce 181, tak nevím, ale pocitově spokojenost.

14.5.2021 (pátek) - regenerační běh
Vzdálenost: 7 km
Tempo: 6:06/km
Tepy: 136
Kadence: 159
Pohodový pomalý běh. Rychlost teda extrémně nízká, ale říkal jsem si, že to musím zvládnout pod 140 tepů i kdybych měl běžet pomaleji než chůzí a povedlo se.

16.5.2021 (neděle) - pomalý běh
Vzdálenost: 11 km
Tempo: 6:02/km
Tepy: 143
Kadence: 160
Srážka s blbcem. Doslovná. Leknul jsem se a neskutečně mě vytočil, takže tepy vystřelily k nebesům a trvalo několik kilometrů, než trochu spadly, a i tak už jsem průměr nedostal kam bylo potřeba, ale odběhnuto v poklidném tempu, spokojenost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po květen 17, 2021 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, takto nejako to ma vyzerat.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po květen 24, 2021 6:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2. týden smysluplného běžeckého snažení
Váha se drží okolo 85 kg. Cíleně se nesnažím s ní něco udělat. Je mi jasné, že těch 5 kg dolů by v běhu bylo znát, ale nepřipravuji se zatím na žádný konkrétní závod, takže se vůbec neomezuji v jídle a držím se předepsaných tréninků.

18.5.2021 (úterý) - intervaly
Vzdálenost: 8,4 km (2,3km rozklus, 3x (800m interval + 800m výklus), 1,3km výklus)
Tempo: 5:36/km
Tepy: 148
Kadence: 160
Po prvním intervalu opět pocit, že to nepřežiju, ale opět jsem se do toho nějak dostal a užil jsem si to. Vzrůstající tempo i tep. Pokud se hodinkám dá věřit, tak nejpomalejší rychlost v posledním intervalu byla 4:10/km.

21.5.2021 (pátek) - regenerační běh
Vzdálenost: 7 km
Tempo: 6:16/km
Tepy: 136
Kadence: 159
Pohoda, leháro, jen mě mírně zklamalo tempo. Očekával bych lepší poměr tempo/tep, ale věřím, že když vydržím, tak to přijde časem.

23.5.2021 (neděle) - pomalý běh
Vzdálenost: 6,4 km
Tempo: 5:48/km
Tepy: 140
Kadence: 161
Hlídal jsem si tep do 140 a konečně šlo i trošku rychlejší tempo. V příštím týdnu bych chtěl zkusit tepy srazit ještě níže. Na neděli vychází dlouhý běh, takže to budu musit zkusit v pátečním regeneračním běhu. Uvidím, jak se to podaří.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st květen 26, 2021 7:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Začínám přemýšlet o tom, jak pokračovat až dokončím ty 3 týdny, které jsem vzal z plánu od Cohena. Zatím mi to vyhovuje - jedenkrát týdně intervaly a dvakrát lehčí běh. Po dvou a půl týdnech je samozřejmě brzy hodnotit, ale je to můj dojem.

Vyzkoušel jsem navázat na ten plán a ve stejném stylu ho rozvést. Jen nevím, zda se rozdíl mezi krátkým a dlouhým týdnem nezvětšuje až moc a jestli si více nenaložit v interevalech. Myslíš Cohene, že by to takto šlo? Vítám jakékoli připomínky... :)

Pro úplnost přidám i původní plán, který jsem začal od 6. týdne.
1. tyzden 5km, 5km, 7km = 17km total
2. tyzden 6km, 5km, 9km = 20km total
3. tyzden 7km, 6km, 5km = 18km total
4. tyzden 7km, 6km, 10km = 23km total
5. tyzden 7km, 6km, 6km = 19km total
6. tyzden 8km (4x400m intervaly), 7km, 11km = 26km total
7. tyzden 8km (3x800m intervaly), 7km, 6km = 21km total
8. tyzden 8km (5x200m intervaly), 8km, 12km = 28km total

Moje vymyšlené pokračování (co řádka, to týden a vždy první běh intervaly (úterý) a pak pátek a neděle výklus):
9km (4x500m), 7km, 6km (celkem 22)
9km (3x900m), 9km, 13km (celkem 31)
9km (5x300m), 7km, 7km (celkem 23)
10km (5x400m), 10km, 14km (celkem 34)
10km (4x800m), 7km, 7km (celkem 24)
10km (6x200m), 12km, 15km (celkem 37)
11km (5x500m), 8km, 7km (celkem 26)
11km (4x900), 12km, 16km (celkem 39)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st květen 26, 2021 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@michal . u grimleyho niekde v logu je aj pokracovanie planu, najdi si ho. Kedze je to maratonsky plan, je postaveny na postupnej adaptacii na vyssie vzdialenosti. Raz za dva tyzdne sa navysi dlhy beh o 3km a ten druhy je len polovica z neho. Striedas tazky tyzden ked navysujes s lahkym tyzdnom ked regenerujes.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2021 7:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

...ale kedze nemas konkretny ciel, tak sa v zasade mozes drzat toho co si si vymyslel. Hlavna zasada je nenavysovat kilometraz o viac ako 10% tyzdenne a to si prerataj.
Intervaly vyzeraju OK, ked odbehnes posledny naplno a bude tam este stava, tak skus jeden pridat.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po květen 31, 2021 7:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík. Nejdřív jsem našel tvou zprávu "Plan som uz nasiel, fuknem ti ho buduci tyzden do SZ.", tak to bylo trochu zklamání, ale o kousek níže byl i plán, tak dobrý :) Ale chci běh držet 3x týdně, takže ho asi nevyužiju.

Přesně tak. Konkrétní cíl zatím nemám. Momentálně potřebuji, aby mě to bavilo a abych se postupně dostal tam kde jsem byl (10km napohodu pod 50 min, 5km okolo 20 min). Vzdálenostně mířím maximálně k půlmaratonu, více mě momentálně neláká. Pokud vydržím pravidelně 3x týdně běhat, tak bych si na podzim mohl dát nějaký místní srandazávod, abych si připomněl závodní tempo a atmosféru. A pak bych případně nějak konkrétně plánoval cíl příštího roku.

25.5.2021 (úterý) - intervaly
Vzdálenost: 8 km (2km rozklus, 5x (200m interval + 530m výklus), 2,4km výklus)
Tempo: 5:50/km
Tepy: 143
Kadence: 160
Na tohle jsem se těšil a taky jsem si to pořádně užil. Při posledním intervalu maximální tempo 2:45 a fakt to už bylo ze všech sil. Nechápu, jak tímhle tempem někdo může běžet 10km. Plánoval jsem delší pauzy po intervalech, ale už v polovině výklusu tep spadnul ke 140, tak jsem ty pauzy zkrátil. Takhle hezky mi nepadal ani po 800m nebo 400m intervalech.

28.5.2021 (pátek) - regenerační běh
Vzdálenost: 8 km
Tempo: 6:02/km
Tepy: 138
Kadence: 161
Průměr tepu by byl asi o trochu nižší, ale úvodních 5 min, resp. skoro 1 km se mi tep držel okolo 160. Pak to padlo na 135 a tak se to zhruba drželo do konce.

30.5.2021 (neděle) - pomalý běh
Vzdálenost: 12 km
Tempo: 5:46/km
Tepy: 141
Kadence: 161
Celou sobotu jsem bílil, takže jsem se trochu děsil, jak se to projeví na výkonu, ale nakonec super. V úvodu se zase tep držel okolo 160 skoro 5 min, ale pak zase padnul dolů a hezky se tam držel. Další vrchol byl, když jsem přeskakoval brod, to je vždy takový adrenalin, zda to vyjde, ale za dvě minutky se zase tep zklidnil. Ze začátku jsem držel tempo okolo 5:50/km, ale ke konci jsem nějak zrychlil a tepy pořád zhruba 140, tak jsem pokračoval, a nakonec je z toho pěkný průměr.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - The Final Countdown Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: