Trenink, Serie



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Trenink, Serie  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Trenink, Serie
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PotrebujuPomoct


PříspěvekZaslal: po leden 18, 2021 9:55 pm    Předmět: Trenink, Serie Odpovědět s citátem

Ahoj, potreboval bych poradit v par vecech, jsem zacatecnik.

1) Cvicim doma, takze jsem nemel od koho odkoukat serie atd. Zkousel jsem full body, ruzne splity ale nejvic mi vyhovuje rozdeleni partie
1. den nohy
2. den zada/biceps
3. den prsa/triceps
4. den ramena
5. volno
a takto se to stale opakuje, je to v poradku? Nebo bych to mel dat do 3+1 abych procvicil casteji partie?

2) Kdyz je treba pro PRIKLAD:
4x10 benchpress
4x10 deadlift
3x10 biceps curls

tak mam prvne odjet 4x benchpress a potom 4x deadlift nebo prvne benchpress, potom deadlift a nakonec bc a potom zase benchpress aby to celkem delalo 4x bench, deadlift a 3x bc?


3) Kdy delate superserie? Ma cenu udelat nejakou mensi superserii na konci treninku, nebo si na to vyhradit 1 cely trenink>

Stravu mam vyresenou, s tim nemam zadny problem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 10:26 am    Předmět: Re: Trenink, Serie Odpovědět s citátem

1) pokud jsi zacatecnik, jed FB 1+1 ( jeden den cvicis, jeden den mas voono), tim procvicis cele telo 3* tydne
Staci ti jeden cvik na partii (a rozhodne to neznamena, ze budouvsechny treningy stejne)

2) muzes napred odcvicit jeden cvik komplet a pak dalsi, nebo si udelat kruhový trening, oboji ma něco do sebe


3) Kdy delate superserie? Jsou dobre na antagonni svaly (biceps+triceps, zada+prsa, zada+ramena, hamstringy+4cepsy)
Usetri cas, a muzou zvednout silu

Stravu mam vyresenou: to bych desne rad videl😁
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotrebujuPomoct


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak plaval jsem závodně 3 roky, takže nějaká ta disciplína ohledně jídla tam je, 3 roky jsem si vážil každý den jídlo, ale teď to spíš dělám už od oka.. prostě mám v hlavě kombinace jídla a množství kolik mají kcal atd, takže si podle toho dělám jídla...
Včera třeba
30g vloček, 25g peanut butter
Cottage 200g, k tomu také veganské oplatky.. nevím k čemu to přirovnat, v Česku jsem to nikdy neviděly, kiwi
400g brambor 150g kuřecího, 100 zeleniny
Tuňák, rýže, kukuřice
Rýže, kuřeci, zelenina
Jogurt, peanut butter
Celkem by to mělo dělat 3k kcal, je tam víc bílkovin ale zažívací problémy mám až někde o 30-40g víc.
Dneska jsem neměl čas, takže se to skládá z Insta vloček, másla, rýže, kuřecí, brambory, jogurt, což by mělo být 3k kcal ale jen o 10g víc bílkovin a o pár g méně sacharidu..
Zítra zase bude něco úplně jiného
Stravují se tak už strašně dlouho a nikdy jsem neměl nějaký problém přibrat nebo shodit.

Cvičím už možná 2 roky, takže jsem zkusil strašně moc typu.. fb, různé splity a nejvíc mi asi vyhovuje tohle 4+1
Ptal jsem se jak se to cviči protoze včera jsem viděl na videu že třeba 4x10 A 4x 10 B cvičí jakoby okruhem.. prvně A potom B potom A, B atd.. když jsem to ale vcera zkusil, tak mi to přijde spíš na zlepšení kondice, proto jsem se ptal jak se to bere, jsem to odjel skoro bez pauzy a neunavil jsem se skoro. Já osobně jedu 4x A potom 4x B a mám z toho úplně jiný pocit když to takto odjedu.

Superserie mě zajímá kdy to děláte nejčastěji.. někde jsem viděl že se to nemá dělat často, potom zase já konci tréninku, potom zase vymezit si celý trénink na superserie, tak nevím..
Já osobně ramena cvičím skoro jenom superserii, odjedu si prvně tlaky, přitahy k bradě a potom superserii všechny 3 strany. Když jsem to zkusil postupně s pauzou mezi tím tak mi to nevyhovuje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 3:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PotrebujuPomoct napsal:

30g vloček, 25g peanut butter...

Cvičím už možná 2 roky, takže jsem zkusil strašně moc typu.. fb, různé splity a nejvíc mi asi vyhovuje tohle 4+1
Ptal jsem se jak se to cviči protoze včera jsem viděl na videu že třeba 4x10 A 4x 10 B cvičí jakoby okruhem.. prvně A potom B potom A, B atd.. když jsem to ale vcera zkusil, tak mi to přijde spíš na zlepšení kondice, proto jsem se ptal jak se to bere, jsem to odjel skoro bez pauzy a neunavil jsem se skoro. Já osobně jedu 4x A potom 4x B a mám z toho úplně jiný pocit když to takto odjedu.

Superserie mě zajímá kdy to děláte nejčastěji.. někde jsem viděl že se to nemá dělat často, potom zase já konci tréninku, potom zase vymezit si celý trénink na superserie, tak nevím..
Já osobně ramena cvičím skoro jenom superserii, odjedu si prvně tlaky, přitahy k bradě a potom superserii všechny 3 strany. Když jsem to zkusil postupně s pauzou mezi tím tak mi to nevyhovuje.


Pokud.mas na snidani 25g vlocek a maslo, tak je to podle.me.malo
( A je jedno jestlu hubnes nebo nabiras)

Co se tyce treningu
Zalezi, jake.mas vahy ( ted mam na mysli, kolik s danou vahou udelas opakovani- jestli mas na drepu metrak a delas s tim 10 opakovani a pritom by jsi jich zvladl 20, tak se nedivim, ze kdyz to prostridas se shyby a benchem, tak se nezadychas)
Dalsi vec, co je tvym cilem (unavit se, vysekat, ziskat silu, nabrat nejake to kilo...?)

A k druhemu bodu
Proc 4+1 kdyz sval neroste vic nez 3dby (tzn cele.telo 2* tydne ideal)?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotrebujuPomoct


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlocek je podle toho za jak doouho mam dalsi jidlo, uz tak snidane cpu do sebe nasilim, protoze vstavam ve 3 hodiny rano takze nemam absolutne hlad, vcera jsem mel jidlo hodinu po vlockach, tak jsem dal mensi porci. Kdysi jsem to resil vlockama od myprotein, ktere jsem jenom vypil, to jsem mel nejakych 100g, ale tim ze jsem to jen vypil tak mi to nevadilo.

mam 4+1 protoze me bavi cvicit nohy a ramena tak je mam oddelene, nohy mi prijdou zbytecne cvicit s jinou partii. Hlavne rameno jsem mel nekolikrat vykloubene, takze tam mam aji delsi protahovani, vice cviku treba na lateral, protoze s tim vykloubenym zvednu o nekolik kg mene.Ale kdyz to resim takto, tak se mi to pomalu zlepsuje.

a prave i kdyz v podstate cvicim 2 roky tak si prijdu jako novacek, protoze jsem nenasel co by na me fungovalo. To 4+1 na me funguje asi nejvic, ale radsi bych delal 3+1 prave kvuli te regeneraci jak pises, ale tim bych zase nedaval moc duraz na to rameno.

to abcd abcd.. jsem zkousel s vahou tak abych u kazdeho cviku dal max 10-12 opakovani a i kdyz jsem jel do selhani tak mi prijde ze a a a a potom b b b b je pro me lepsi nez abcd abcd.. fakt mi to prijde jako na zlepseni kondicky :D ale kazdy to ma jinak no, mozna to bude ale tim ze u abcd jsem nedokazal tak procitit sval jako pri aaaa bbbb, nevim no.

90kg pricemz na tech +-3k kcal hubnu 0,3-0,5kg tydne
mym cilem momentalne je dat dolu cca 2-3kg protoze kvuli korony jsem pribral moc tuku, jsem nechodil kvuli covidu moc do prace. Potom nejspis nejaky lehci surplus a pomalu nabirat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak si vygoogli " Boring but big" od Simmonse
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotrebujuPomoct


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hele, a co si myslis o leg push pull? Bylo by mozne prvni abc zamerit vice na ramena, zada, hams a druhe abc zamerit na hrudnik, zada, quads? V podstate bych odcvicil vsechno 2x za tyden sice jednou vice ramena a potom vice hrudnik ale v tom bych nevidel moc problem, nebo?
leg push pull se chystam vyzkouset od nedele aspon na 1-2 mesice, ale zatim spis hledam rozdeleni cviku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zada a hrudnik solo hned po sobe ti ty ramena odpali
Proto to co jsem dal
Btw
Ramena jsou tlakove svaly😁
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotrebujuPomoct


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jsem to spatne napsal nebo spis neprehledne

1. chest, ramena, triceps.. se zamerenim na ramena
2. zada biceps trapez
3. quads, hams, lytka.. se zamerenim ma quads

volno

1. chest ramena tricak.. se zamerenim na chest
2. zada biceps trapez
3. quads hams lytka.. se zamerenim na hams

takto jsem to myslel
nebo je lepsi proste cvicit vsechno stejne?



EDIT//
ted jsem nasel presne co jsem myslel
na youtube to je: Bhuwan Chauchan Push Pull Split
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 19, 2021 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle by asi slo
Jenom dodrz pocty serii (objem) na jednotlive parie
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotrebujuPomoct


PříspěvekZaslal: st leden 20, 2021 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak teda zkusím ten trénink z toho videa, nechal bys ho tak nebo bys něco změnil ubral/přidal? Počtu sérii v tom seznamu jsou pouze pracovní, nejsou v tom zahřívací

A1: Push chest focus
Flat bench press 3x 10
Seated Smith machine shoulder press 3x 10
Flat dumbell fly's 3x 10-12
Dumbell lateral raises 4x 12
Triceps rope/skullcrusher 4x 10

B1: Pull width focus
Wide grip lat pulldown 3x 10
Reserse grip barbell rows 3x 10
Pullover 3x 12
Close grip pulldown 3x 13
Dumbell curls 3x 10
Machine preacher curls 3x 10

C1: leg Hams focus
Ludges 3x 20
Stiff deadlift 3x 8
Leg press 3x 8
Lying leg curls 4x 10
Calf raises 5x 10


Volno


A2: Push Shoulders Focus
Incline bench press 3x 10
Incline dumbbell 3x 10
Lateral 3x 10
Arnold press/ normální tlaky 4x 10
Skullcrusher 3x 10
Tope overhead extension 3x 10

B2: pull thickness focus
Deadlift 3x 8
T bar 3x 8
Dumbell rows 3x 10
Dumbell shrugs 4x12
Hammer curls 4x 10

C2: Leg quads focus
Leg extension 4x 12
Hack squad 4x 10
Bulgarian se zátěží 4x 15
Calf raises 4x 12
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: st leden 20, 2021 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Akýkoľvek rozpis, kde je základný cvik x 10 v 3-4 sériách bez úpravy periodizácie, považujem za peknú sprostosť.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st leden 20, 2021 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam.odpor k tolika cvikum najednou, ale.proc.ne
Stejne tak nemam rad 4*10
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GainMen


PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2021 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je snad ten nejhloupěji sestavený trénink. Tohle cviči profi kulturisti na steroidech.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Trenink, Serie
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: