Večerní nebo ranní trénink?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Večerní nebo ranní trénink?  Úvodní stránka -> Trénink -> Večerní nebo ranní trénink?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Osobnost


PříspěvekZaslal: ne leden 02, 2022 8:06 pm    Předmět: Večerní nebo ranní trénink? Odpovědět s citátem

Ahoj,
Z časových důvodů nemůžu cvičit optimálně přes den, ale musím si vybrat zda cvičit večer před spaním nebo ráno po probuzení. Vím, že obě varianty nejsou optimální a já bych chtěl jít cestou menšího zla.
Jsem začátečník a cvičím zhruba 3 měsíce Po+St+Pá full body trénink začínající 20:30-21:00.
Musím potvrdit, že v mém případě večerní trénink zhoršuje spánek a o to hůře když si dám pořádně do těla. Po tréninku ještě před protažením dám zinek a po sprše banán+protein (40g bílkovin) s vodou.

Chtěl bych zkusit cvičit ráno, ale optimální snídaně by měla být 90min před trénink a to je docela dost. Podle toho co jsem vyčetl záleží čas snídaně taky na citlivosti žaludku při cvičení a pravděpodobně bych zvolil cca 15 min před tréninkem ovesné vločky s vodou, ovocem a proteinem.

Porádíte mi prosím vaše zkušenosti a v případě ranního tréninku co nejdříve po probuzení a vhodné jídlo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: ne leden 02, 2022 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedramatizuj, cvič aj hneď alebo aj kratšie po jedle, keď ti to nevadí, aké čakanie 90 minút? Over si veci na seba a nečítaj toľko premúdrelých rád na nete? To ozaj nemôžeš ísť cvičiť v lepších časoch? Napr. cez víkend? Osobne určite preferujem večerný tréning, ale podľa tvojich časov by som potom šiel spať tak po polnoci najskôr, nech sa CNSka dokáže upokojiť a dáš tam ešte normálne pevné jedlo. Teda dúfam, že si nemyslíš, že šupneš dáky proteínik a ideš buvkať? Potrebuješ pevné jedlá, nie proteíny instantné, o to sa staraj, nech máš aspoň tri-štyri komplexné jedlá denne, nie proteíny zarábané blbiny/vodičky...
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne leden 02, 2022 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvl, proc by jsi musel jist?
Ja cvicim cca 25min od toho, co vylezu z postele...a ziju 😁
A taky cvicim FB😉
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osobnost


PříspěvekZaslal: ne leden 02, 2022 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No hltám všemožné moudra na netu :D
A tam většinou píšou, že po smi hodinách spánku už tělo nastupuje do katabolického stavu a mělo by dostat živiny. Tím pádem sacharidy a bílkoviny před tréninkem by měly dodat energii pro cvičení a ochránit svalstvo.
Samozdřejmě to nechci nějak hrotit, nikdy nebudu profík, ale na druhou stranu mi už táhne na 40 a trénink už pro mě není žádná hračka, takže nechci aby ten čas strávený v posilovně byl zbytečný, ještě k tomu doprovázený různými zdravotními komplikacemi, které se snažím postupně řešit.
Vlastně musím říct, že ty tři měsíce co cvičím opravdu pravidelně jsem se posunul jak postavou tak silou, jakmile jsem ale zesílil tak zdavotně ramena a hlavně spodní záda začínají dělat velké problémy ale to už je jiné téma :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: po leden 03, 2022 7:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, cvičím ráno 45min po probuzení

5:45 vstávám
do 6:00 vypiju 50g Pentha pro complete + 10g racio + 10g kokosový olej + 25g 85% čoko
( ještě do toho dávám preworkout )

je to naprosto lehké do žaludku a jsou tam všechny potřebné živiny
v 6:30 začínám trénink po krátké prochazce se psem :)
v 7:30 snídam kaší z pohanky, jáhel a vloček + pentha pro balance, creatin, glutamin

urcitě bych cvičil spíše ráno, pravá jak pišeš kvůli tomu spánku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po leden 03, 2022 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobnost napsal:
...ale na druhou stranu mi už táhne na 40 a trénink už pro mě není žádná hračka, takže nechci aby ten čas strávený v posilovně byl zbytečný...)

To jsme na tom stejne
Neprizpusobuj cas cviceni, prizpusob trening
(Frekvenci, intenzitu, objem)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: st leden 05, 2022 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlepší čas na trénink je tehdy, kdy můžeš trénovat - u mě je to trénink v 4:50 ráno

Budík 4:20, spolknout kofein a suple, hygiena a cesta do gymu
4:50 začátek tréninku, podle periodizace pak intra drink (50g maltodextrinu + 30g hydro) nebo nalačno

Snídaně pak v práci, ca 7:45 - 8:00

není to ideální, ale je to jediný způsob, jak to můžu udělat - a můžu to tak dělat donekonečna (nebo dokud nezaspím)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: st leden 05, 2022 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WannaYourMother napsal:
Nejlepší čas na trénink je tehdy, kdy můžeš trénovat - u mě je to trénink v 4:50 ráno

Budík 4:20, spolknout kofein a suple, hygiena a cesta do gymu
4:50 začátek tréninku, podle periodizace pak intra drink (50g maltodextrinu + 30g hydro) nebo nalačno

Snídaně pak v práci, ca 7:45 - 8:00

není to ideální, ale je to jediný způsob, jak to můžu udělat - a můžu to tak dělat donekonečna (nebo dokud nezaspím)


https://www.wugi.cz/a/maltodextrin-a-jeho-vliv-na-zdravi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DrLift


PříspěvekZaslal: po leden 17, 2022 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Tvl, proc by jsi musel jist?
Ja cvicim cca 25min od toho, co vylezu z postele...a ziju 😁
A taky cvicim FB😉


Mám stejný názor. Nemyslím, že by bylo nutné se před tréninkem nasnídat. Navíc mám na sobě vypozorováno, že pokud přes den nestihnu nic sníst, obvykle se mi lépe cvičí (pokud mne k tomu ještě někdo trochu nasere, tak mi to v posilovně i přes pokročilej věk jde fantasticky :D).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Jeronym


PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2022 5:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já třeba nemůžu cvičit hladovej. Je to pak pro mě utrpení a myslím jen na jídlo. :D

Ale co se mi docela osvědčilo, když nestíhám jídlo... Dát si protein s mlíkem před tréninkem. Nasytí mě to akorát, a ještě se cítím lehce.

Údajně je fuk, jestli si dáš protein před nebo po tréninku. Chvíli trvá, než ho tělo stráví. Ale nejsem profík, tak dávám takový neověřený tip. Si sám udělej researche. ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Večerní nebo ranní trénink?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: