Vhodné cvičení a dávkování suplementace pro začátečníka



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vhodné cvičení a dávkování suplementace pro začátečníka  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Vhodné cvičení a dávkování suplementace pro začátečníka
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Xid000


PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2022 9:29 pm    Předmět: Vhodné cvičení a dávkování suplementace pro začátečníka Odpovědět s citátem

Zdravím,

mám dotaz ohledně dávkování nově zakoupené suplementace. Poslední měsíc pravidelně cvičím 3x - 4x týdně. Začal jsem s tím, protože jsem za poslední rok nakynul na svou historicky nejvyšší váhu. Je mi 28 let, měřím 178 cm a momentálně vážím 86 kg.

Ono ta váha sice nevypadá jako nic extra. Kdyby to bylo ve svalech, tak je to asi v pořádku, nicméně u mě je to prakticky samý tuk. Mým cílem je shazovat tuk a zároveň nabrat nějakou tu svalovou hmotu. Mým cílem není ani zdaleka nějaká kulturistika, ale prostě a jednoduše dobrý vzhled, kondice a aby prostě bylo vidět, že se sebou něco dělám, i když to asi zní blbě.

A zde bych chtěl právě poradit, protože si jsem téměř jistý, že to nedělám tak efektivně, jak bych měl.

Každé cvičení začínám 30 minutami kardia (většinou plavání, běh nebo rotoped). Při posilování se pak zaměřuji prakticky jen na vrchní část těla, jelikož v mládí jsem závodně jezdil na kole a to mi kupodivu stále zůstalo vidno na nohách, které mám vypracované nadměrně v porovnání s vrchní částí těla.

Po kardiu se zaměřuji vždy na 2 části těla. Např. Prsa + biceps, ramena + záda, břicho + triceps. Vždy 3-4 cviky po 3 seriích na každou partii.

Uvítám jakékoliv rady, jak to optimalizovat pro lepší výsledky.

Snažím se jíst 3x denně, zdravě a vyváženě, nicméně v lehkém kalorickém deficitu prakticky celý týden, když už si dám nějakou prasárnu tak je to maximálně dvakrát týdně.

Když jsem u toho vydržel už měsíc, tak jsem si nakoupil i nějaké ty suplementy atd.. Konkrétně 100% syrovátkový protein, kreatin, zinek, magnesium a omega 3.

V tomto potřebuji druhou radu - jak ideálně dávkovat, zda je ta kombinace suplementů je pro moje cíle správná - zda bych měl něco přidat či naopak ubrat. Vzhledem k tomu, že se snažím zároveň hubnout mi totiž dávkování uvedené na proteinu přijde zbytečně vysoké.

Opět budu rád za jakýkoliv názor a radu. Předem díky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2022 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevim poradne kde zaxit,.protoze se vlastne ptas na strasne moc veci
Ale to nejdůležitější: hubnout znamena byt v deficitu, tkze pokud pridavas cokoliv, mas jenom vic a vic kalorii, ktere twlo při nepotřebě bude ukladat
Primarne potrebujes vydej
Já doporučuji spíše cvicit silove (googli after burn effect)
Na to co davkovat pouzij vyhledavac na ronnie.cz (vpravo nahore) zadej nazev a precti si odborne clanky ( ne ty uvedene jako reklamni)
Ale vzdycky bude platit vydej>příjem
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
joel007


PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2022 8:34 am    Předmět: Začiatok Odpovědět s citátem

Ahoj

Niekto tvrdí že chudnúť a naberať svaly súčasne nie je možné. Ja tvrdím že to čiastočne možné je. Základ je zmeniť štruktúru tela. Keď nabehneš na správny stravovací a tréningový režim, telo sa prispôsobí a začne naberať tie správne kontúry.

V tvojom prípade ale odporúčam cvičiť FULLBODY tréning - keďže si začiatočník dokážeš z tohto typu tréningu profitovať najviac. Inspiráciu môžeš nájsť na mojom blogu www.iron-body.sk. Proste ide o to že budeš trénovať 3 - 4 krát týždenne (povedzme ob-deň) a každý tréning precvičíš celé telo. Napríklad jedným cvikom na každú svalovú partiu.

Zameraj sa viac na silu - tým že bude mať tvoj tréning viac silový charakter bude tvoje telo väčšmi hormonálne stimulovať. A presne to je to čo chceš a potrebuješ. Nabudiť anabolické procesy, nabudiť testosterón a rastový hormón a minimalizovať estrogén a estradiol.

V tomto stave anabolizmu bude tvoje telo tvoriť viac svalových vlákien a tie budú vytláčať tukové zásoby. Ako je to možné? Hlavne tým, že viac svalov rovná sa rýchlejší bazálny metabolizmus.

Čiže tréning - jednoznačne FULLBODY a strava? No hlavne si strážiť makronutrienty - skús používať aplikáciu kalorické tabuľky. Snaž sa aby si mal bielkoviny, sacharidy aj tuky a vlákninu v zelenom ukazovateli. Stav na kvalitné bielkoviny z kuraciny, rýb, vajec, nízkotučného tvarohu. Bielkovinami môžeš obohatiť napr. ovsenú kašu alebo jogurt keď do nich pridáš odmerku sušených vaječných bielkov. Pozor na chute, pozor na príliš veľa komplexných sacharidov. Pozor na večerné maškrtenie skrátka drž sa striedmosti - pomenej ale kvalitne. Alternatívou sladkostí môže byť med a ovocie.

O stravu sa neboj, zameraj sa nateraz na tréning a stravu doladíš hlavne z toho nerob vedu nech to neprekombinuješ. A navštív môj blog www.iron-body.sk určite tam nájdeš mnohé odpovede na svoje otázky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vhodné cvičení a dávkování suplementace pro začátečníka
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: