Svačiny



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Svačiny  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Svačiny
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukas7


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2022 10:54 am    Předmět: Svačiny Odpovědět s citátem

Ahoj,

mám dotaz ohledně jídelníčku, konkrétně svačin. Lze zařadit svačiny ve formě zdravého pečení, když mi to bude sedět do maker? Třeba různé zdravé koláče, buchty, perníky z vloček, tvarohu, vajec, proteinu? Nebo je lepší držet se klasiky maso, příloha?

Nyní mám snídaně: Vejce, pečivo
svačina: vločky, protein, ovoce
oběd: maso, příloha
svačina: maso, příloha
večeře: maso, příloha
druhá večeře: ořechy, kasein

je lepší pro budovaní svalů a správného metabolizmu držet tento jídelníček, nebo je to jedno když budu držet makra z kvalitních surovin?

díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uživatel77


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2022 11:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná bych se nejdřív zamyslel, jestli opravdu potřebuju za den dvě dávky proteinu a ještě to cpát do pečení.

Ve výsledku si jez co chceš, když se nevejdeš do příjmu a budeš mít hlad, prostě to uprav. Ale píšu to z pohledu člověka, co stravu extra neřeší, jen se snažím nejíst sladkosti a HPF (čti vysoce průmyslově zpracované potraviny).

Hlavně by to k dotazu chtělo zmínit, jestli chceš nabrat, nebo jsi v dietě, atp.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas7


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2022 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli jsem v objemu, nebo dietě není podle mě podstatné, pořád jím to stejné a upravuji jen množství. Určitě v objemu neprasím. Jde mi jen o to jestli je lepší jíst celý den maso a přílohu, nebo si můžu dát například tvarohovou bábovku, kde je tvaroh, vejce, Špaldová mouka, banán, med. Jestli budu lépe nabírat/zhazovat na tzv. kulturistickém jídelníčku, nebo můžu jíst vyváženou stravu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uživatel77


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2022 1:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za mě, jsou tebou zmíněné potraviny v rozumné míře bez problému.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2022 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Člověk by měl jíst "všechno", neumím si představit že bych žral pořád maso a rýži. Čím víc druhů potravin, tím líp.. neexistuje nezdravé jídlo, jenom nezdravé množství.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uživatel77


PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2022 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně, jídelníček by měl naplnit definici pestré stravy. Jestli někdo funguje jen na kusu masa s rýží stále dokola, tak lze popřát jen hodně štěstí....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ludwar


PříspěvekZaslal: út září 27, 2022 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím si, že základ všeho je rozmanitá strava, i co se týče snídaně - je možné, že se to neprojeví ihned, ale v budoucnu se ti to vrátí... takže bych se nebál tam přidat něco jiného.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Svačiny
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: