Denníček "Dobre už bolo" Carabasa


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 353, 354, 355 ... 387, 388, 389  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kelly


PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2022 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

15 ročný sumár, to je paráda. Ako píše Magumi, toto by malo byť povinné čítanie. Skvelá práca
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: so listopad 12, 2022 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift:
1x10x20kg
1x10x70kg
1x3x120kg
1x1x150kg belt on
1x1x180kg trhačky on
1x12x180kg
2x10x150kg

Superset
Yates rows:

4x6x100kg
+
Facepulls:

4x12

Príťahy JČ v predklone:
4x12x22kg

Kliky na bradlách:
1x6xCarabas
1x6xCarabas + 20kg
3x6xCarabas + 40kg

Zakopávanie v stoji:
3x20

Triset:
3x10-20

Hodnotenie tréningu:
https://www.instagram.com/p/Ck1QsCmIxGC/
Kelly je podľa mňa zločinecký mastermind. Tu sa tvári, ako chudák nevládze a ako sa trápi pri deadlifte a potom urobí o jedno opakovanie viac ako ja. A teší sa, že sa ja musím snažiť a ťahať do polomŕtva, aby som si ako tak zachoval tvár, zatiaľčo on si popíja kafíčko s vyloženými nohami.
Od stredy po drepoch s 200 kilami som mal spodný chrbát celkom unavený, predsa len, takéto parádičky tu už nejaký čas neboli. Tak som dumal, že by som mohol deadlift odložiť alebo tak. Ale nedalo mi to, Kelly to svoje odťahal a nevyhováral sa. Tak teda som sa naladil muzikou, kúpil som si energeťák, ktorý bol hnusne lepkavý a zmenil mi sliny na cukrový sirup, ktorý mi ostával v krku a zle sa mi dýchalo To ma nemohlo zastaviť!
Zastaviť ma mohlo to, že som slabý a so svalovkou, ale na to som nepomyslel, lebo ja svoje aktivity málokedy premyslím vopred.
No, nebudem naťahovať, bola to morda. Prvých 6 opakovaní to nebolo také zlé. Len ešte chýbalo ďalších 6... Pri deviatom som si myslím dal pauzu - tu má Kelly výhodu, vie sa do opasku nadýchnuť dole s položenou činkou a ja nie. Takže pauzy v stoji Nebola to úplne relaxačná poloha, no... Ale po biede, po psote som to nejak doťahal a odvaril si chrbát na totálku. Potom som objem dorobil už len s nejakými detskými 150kami, ale mal som dosť a bol som zrelý ísť domov ochrnutý ležať na gauči. Lenže medzitým prišiel Erik a chcel sa rozprávať a cvičiť, tak som pokračoval...
Takže Yates rows a facepulls v supersete mi dorazili vrch chrbta. Aby sa nepovedalo, dal som si ešte príťahy s jednoručkou, ale to už chrbát nespolupracoval a aj takáto malá váha s poctivým kontrolovaným pohybom mi pekne pumpla laty.
Kliky na bradlách cool. Síce bola ešte svalovka po benchoch zo stredy, ale šlo to pekne. Dokonca pri poslednej vždy stopka. Záhadne sa na tomto cviku zlepšujem, nechápem, čo to má byť za sprisahanie.
A potom už len také blbosti - hamstringy som si celkom porozbíjal pri predošlých šaškoch s mŕtvolou, tak len zakopávanie na stroji, ale v takom objeme, že ma brali kŕče.

Dnes chrbát ohybný ako keby som mal na sebe korzet z mramoru. Skúsim si asi dať nejaký trápny pokus o strečing, ale nesľubujem si od toho veľa Aspoň si poležím na koberci, na ktorý malý Pepek vylial čaj s medom.

V pondelok drepy
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: so listopad 12, 2022 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Borec, nemám slov, šialenstvo!
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2022 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

12x180 na mrtvolu. Mnooo . Jsem ochoten se hecnout to udělat s 80...o) Jinak i dobrej progress během let a zápasící decarabas? Co to bylo? .o)
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2022 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To Kelly ma prinútil!!!

A bolí to doteraz

DAVID: To bolo v rámci mojich reenactorských aktivít. V rámci šermu sme mali aj nejaké zápasenie, tak sme si robievali turnaje. Ale to sme sa len tak obtreli o to, nemali sme nikoho, kto by nám to vedel nejak rozumne vysvetliť. Nakoniec sme skončili pri takej light verzii, kde jeden súper môže skákať len na jednej nohe a druhý síce stojí na oboch nohách, ale jednu nohu má v malej jamke, ktorú nesmei vybrať


Veľmi sa so mnou nedalo zápasiť od určitého momentu, lebo akúkoľvek súperovu snahu techniku som proste prevalcoval váhou a silou. Samozrejme, keby tam bol niekto skúsenejší a šikovnejší, rozmázne ma po zemi.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2022 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:


Veľmi sa so mnou nedalo zápasiť od určitého momentu, lebo akúkoľvek súperovu snahu techniku som proste prevalcoval váhou a silou. Samozrejme, keby tam bol niekto skúsenejší a šikovnejší, rozmázne ma po zemi.
Hahá, dobrý .o) Ona síla a váha je vždycky znát...Jinak jak popisuješ to s tou jednou nohou na zemi a soupeř nohu v jamce, tak mi to připomnělo islandskou Glímu, kde má soupeř kolem pasu nějakej pás a ještě jeden kolem stehna, kterej je propojen a držej se za to a snaží se soupeře vytlačit a nějak hodit. Mám rád tyhle hry .o)
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelly


PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2022 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
To Kelly ma prinútil!!!

A bolí to doteraz


To ma mrzí v piatok 14
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2022 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kelly napsal:
decarabas napsal:
To Kelly ma prinútil!!!

A bolí to doteraz


To ma mrzí v piatok 14




Drepy:
1x6x20kg
1x6x70kg
1x6x120kg belt on
4x6x150kg

Superset
Predkopávanie:

4x10+15+20
+
Lýtka:

4x20

Superset
High heels squat:

4x10x80kg
+
Lýtka:

4x20

Superset
Incline DB press:

1x10x22kg
3x12x32kg
1x15x22kg
+
Zhyby:

1x6xCarabas
3x8xCarabas + 20kg

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/Ck847rNokP4/

Chrbát totálne hotový z piatku. Spodky ubolené, trapézy chytené tiež, cítim sa ako terakotový vojak. Ale plán je plán, bolo treba robiť drepy. Malý Pepek vyhlásil, že on chce ísť so mnou na tréning - posledné dva týždne je chorý, tak len sedí doma a zjavne mu to lezie na mozog. Tak som ho teda vzal. Väčšinu tréningu strávil pozeraním rozprávok, samovražednými výpravami popod činky a skladaním si kotúčikov a činiek.
Ja som zatiaľ, pri pesničkách zo Spievankova, mohol drepovať. Jeden by nečakal, že ho otravné dievčatko, oblečené ako sliepočka, ktoré spieva o kohútikovi, čo sa dusí zrnkom a potrebuje vodu, nabrúsi na ťažké série, ale prekvapivo to tak bolo. Keď to opakovala už asi šiestykrát nejakému prasiatku, bol som ochotný kohútika vlastnoručne doraziť, potom uškrtiť aj ju, z prasiatka narobiť slaninu a celé Spievankovo vypáliť. Našťastie som akurát dorobil drepy a mohol som sa ukľudniť.
Šlo to ťažko preťažko. Objem veľký, pauzy len také, aby som Pepkovi pustil ďalšiu super pesničku, spodný chrbát mi neodpustil nič. Ale zaťal som sa a dokončil to podľa plánu.
Skúsil som si aj drepy s vysoko dvihnutými pätami. Nevedel som, čo od toho čakať, tak som dal len 80 kilo. Bol to fajn dokončovák so zameraním na predné stehná. Čo je mega, lebo setup toho celého trvá asi tak 1/10 z hacken drepov
Zvyšok už klasika, ale potešili zhyby, osmičky s 20kou na opasku sú možno aj PR. Ale to nejak nesledujem a tak naozaj neviem. Pumpa z toho bola a pred poslednou sérkou som si to musel teda sakra predýchať, aby som to zvládol.

Kolienko sa inak samozrejme ozvalo, ramienko tiež, lebo prečo by nie Človek sa teší, ako sa mu tie veci zlepšujú a potom stačí jeden tréning a hneď sa pripomenú. Čo narobíme, našťastie to nebolo nijak extra obmedzujúce.
V priebehu týždňa uvidíme, čo a ako s ďalšími tréningami, doma máme asi Covid, aj keď mňa to nejak obchádza zatiaľ. Tak sa nechám prekvapiť, či ma to sejme v najbližších dňoch - ak nie, tréningy podľa plánu, ak áno... tak uvidíme ako veľmi a podľa toho sa rozhodnem
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt listopad 17, 2022 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bench press:
1x10x20kg
1x6x70kg
1x1x100kg
4x8x100kg

Larsen press:
4x12x70kg

Incline DB press:
4x12x22kg

Superset
Front squats:

1x6x20kg
1x6x70kg
3x6x100kg belt on
+
Príťahy JČ na lavičke:

5x12x22kg

Triset ramená ruky:
3x10

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/ClCITyojWPJ/

Nohy ešte celkom dead z pondelka. Ale tak, ako si pamätám z čias mojej "powerlifterskej slávy" - žiadna ostrá svalovka do hĺbky, len proste unavené nohy bez energie po drepoch. Čo je fajn, z toho rastú mäsá
Našťastie pri benchoch ma toto nijak netrápilo - rameno sa mi podarilo dobre rozcvičiť, takže nakoniec kus práce na benchi odvedený. Bol som sám, tak som nešiel cez 100kilo (odoberanie činky mi stále rozbije setup a to ramenu nepomáha), ale pekné poctivé pauzované osmičky mi urobili radosť. Pomaly sa to rozbieha a nabudúce tam skúsim prepašovať možno aj nejakú desiatku.
Sebakriticky som vyhodnotil, že mám slabý vrch hrudníka - ono niet sa čo diviť, pri šikmých tlakoch ma ramená trápia najviac a som hodne limitovaný. Môžem len jednoručky a v nie veľmi veľkej váhe. Takže si to na pár týždňov dám aspoň častejšie, dvakrát do týždňa. Na lýtka to fungovalo, tak hádam aj cicky sa chytia
Potom teda ľahké nohy, to bolo trápenie. Stehná rozbité z pondelka, ramená z benchov, stále som mal pocit, že už nepodržím činku na ramenách a spadne mi. Ale stále som to nejak dotlačil a na videu to nevyzerá až tak vytrápene. Beztak hanba, že ma hlúpa stovka takto vytrestala, musím na sebe zamakať.
Nohy dnes majú dosť, únava zo včera sa len prehĺbila Našťastie už žiadne drepy tento týždeň
Príťahy s jednoručkami ležiac na šikmej lavici. To je bezva cvik, viem krásne odizolovať chrbát, kontrolovať pohyb a stačia mi aj malé váhy, aby som si napumpoval vrch chrbta. Normálne som mal v pláne iba tri série, ale šiel som supersety s drepmi už od rozcvičovacích sérií, tak sa nazbieralo. Neľutujem.

V piatok asi bez deadliftov. Chystáme sa so Štúrom na túru do kopcov a prespanie na útulni a nemyslím, že by mi pomohlo, keby som si rozsekal spodný chrbát (zas). Beztak mám ešte v živej pamäti posledný piatok a chrbát si to pamätá tiež Takže Kelly, pauza!

Dobrý tréning, zase sám, ale nejak mi to už ani nevadí. Skôr začínam mať dojem, že som ešte viac asociál, než som bol predtým a každý človek navyše by ma len viac sral Hoci, ako čítam Magumiho a Vlkove logy, nejaká tá legína by sa tam poobšmietať občas mohla...
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2022 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Piatkový tréning s malým Pepkom. Minule sa mu páčilo, tak si to chcel zopakovať. Chvíľku ťahal za expander, tak mi hrdo povedal, že tiež cvičil
Výkony si nepamätám, lebo nohy som vynechal úplne a chrbát som flákal pred túrou. Ale kliky na bradlách som dostal na:
2x6xCarabas
1x6xCarabas + 20kg
1x5xCarabas + 40kg
1x8xCarabas + 50kg
2x7xCarabas + 50kg
1x20xCarabas

Som si istý, že to je PR. Inak ale bol to boj, od rána ma bolela hlava a pri klikoch som myslel, že mi exploduje.

https://www.instagram.com/p/ClHEm33omBq/



No a včera a dnes túra. Dobre som urobil, že som to na tréningu nepreháňal, lebo to bola celkom divočina a každá ušetrená kcal sa hodila...
Vyrazili sme so Štúrom pomerne svižne, lebo prvých pár km sa šlo po asfaltke. Na horskej chate sme potom do seba dostali čaj a smažák, nech máme energiu (blázon Štúr ani neraňajkoval, takže som potreboval doňho narvať poživeň, aby mi nezhasol v strede túry). A teda, zišla sa neskôr
Cesta ubiehala dobre, síce bol mráz aj sneh, ale bolo nám celkom teplo. Aj napriek tomu, že ja som, samozrejme, nešiel v normálnom oblečku, ale v handrách ala zlatokop z Aljašky na prelome 19/20 storočia (a fungovalo to epicky, aký div, keď v tom chlapci fungovaliv zimnej divočine). Tomu plusmínus zodpovedala aj výbava - okrem jednej drobnosti, ale o tom neskôr
Mali sme vypočítané, že dorazíme ku kopcu s vyhliadkou Kloptaň tesne pred zotmením, kde mala byť útulňa s pieckou, čiže sme veľmi nedbali, že nám pomaly a isto začínajú premákať topánky a dochádzať energia. Klesanie tu, stúpanie tam, veci sme mali prepotené a keď sme mali pauzu, hneď bolo cítiť chlad, ako sa na nás snaží dostať. Ale to predsa nič nie je, pri piecke si zachránime život.
Prišlo stúpanie na Kloptaň a nijak zvlášť ľahké. Ja som to vcelku dával, ale za mnou Štúr už chrčal. Ukázalo sa, že vkuse sedieť a fajčiť krabku denne, preliať ju kávou a papať bordel nie je úplne ideálna príprava na horskú turistiku Tak teda - Kloptaň. Vyšiel som hore prvý, tam vyhliadka obklopená hustou hmloua pod vyhliadkou nejaká drevená búda. Po útulni ani vidu, ani slychu. Našťastie tam bol signál, tak sme nažhavili telefóny.
Áno, útulňa je pod vrchom Kloptaň. Ale nie smerom od Košíc, ale od Medzeva. To znamenalo zísť z kopca z druhej strany a tam hľadať búdu. Medzitým sa začalo zmrákať a ja som znervóznel. Štúr mal spacák, karimatku a celkovo vybavenie odo mňa, on bol relatívne v cajku (aj keď by asi tiež vyklepal kosu, spacák je to tak na nula stupňov). Mňa teda predstava nejakého núdzového nocovania s 2 dekami a mokrými nohami veľmi nelákala. A tak sme to tlačili ďalej.
Niekde na Zbojníckej skale nás chytila tma. Toto je Zbojnícka skala:

Pridajte si tmu a sneh a zimu a únavu. Tu NECHCETE byť v takých podmienkach. Tak sme zahájili zostup a to už som v rámci bezpečnosti kašľal na celého zlatokopa a vytiahol som z peňaženky malú EDC baterku, čo tam nosievam a som si za to vďačný. Good job Pepek. A toto nám zachránilo prdel.
Trvalo ďalšie dve a pol hodiny zostupu divokým terénom a blúdenia a hľadania červenej značky vo svetle baterky, než sme dorazili k útulni, ktorú sme hľadali a na ktorej sme fakt záviseli. Chvalabohu tam boli nejakí chalani, takže svietili a našli sme to vcelku bezpečne aj v kompletnej tme. V piecke horel oheň, tak sme si urobili čaj, niečo sme pojedli a hlavne si vysušili komplet mokré boty - v tých by som nerád ostal vonku, v noci tam bolo riadne čerstvo a bez preháňania by šlo o zdravie. Už len dodám, že som sa nevyspal: Zatiaľčo Štúrovi hodinky ukázali spánok vyše 9 hodín vkuse, ja som spal možno dve. Štúr totiž vydáva v spánku zvuk ako hroch v ruji, až som si to musel nahrať na mobil. Vďaka tomu som spal minimálne, ale čo už, hlavne, že sme boli v suchu a pod strechou a pekne som tých pár hodin pod dekou vydržal, než som mu vynadal
Bola to zábava, minimálne po Kloptaň aj krásna príroda a vcelku príjemná túra, sokonca aj s takým vybavením, ako som mal. Vďaka hmle sme síce nemali veľa z výhľadov a keď sa k tomu pridala tma, už to bolo v pytli úplne Ale čo sme videli bolo pekné, fakt miestami nádherné pralesy.
Za tie dva dni sme spravili aj s presunom k odvozu domov asi 30km, včera sme sa trepali lesom vyše 6 hodín, dnes 2. Turistiku mám rád, nechcem žiadnu vidieť najbližší mesiac






_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2022 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to jste frajeři, vyrobit si i v dnešní době takový adrenalin ;)

a koukal jsem, že sestoupit někam do civilizace, asi Medzev, to už by se lámal chleba, já mám často problém najít značku i ve dne, v noci s baterkou je to úplný nonsens, navíc sníh a mráz, v nohách jste měli už pořádnou porci, promočené topánky, na zádech bágly... regulérní boj o život.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2022 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to tak,pri tom chaose potme padla aj táto možnosť,totiž zísť do Medzeva,ak by sme chajdu nenašli a odtiaľ si zavolať nejaký odvoz. Nakoniec dnes ráno sme tam aj zostúpili a Erik nás vyzdvihol. Boli to ale ďalšie dve hodiny klesania, nie veľmi pohodlného, ale asi by sa dalo orientovať aj v noci s baterkou,to je už asi vcelku frekventovaná a dobre značená cesta. Ale som rád,že včera k tomu už nedošlo To už by moje ľahké podráždenie vyústilo do brutálnych nervov
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2022 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poradili ste si a to je hlavne. A prinajhorsom by vas nejaka lokalna horska a zachranna sluzba nasla a zviezla do civilizacie. Pravda, mokre topanky su za trest, ale keby ste uz museli prenocovat v nejakom vyvrate bez spanku, ohen by ste snad zvladli zalozit a zohriat sa pri nom.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2022 8:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
Poradili ste si a to je hlavne. A prinajhorsom by vas nejaka lokalna horska a zachranna sluzba nasla a zviezla do civilizacie. Pravda, mokre topanky su za trest, ale keby ste uz museli prenocovat v nejakom vyvrate bez spanku, ohen by ste snad zvladli zalozit a zohriat sa pri nom.


To asi hej,ale som rád,že som to nemusel skúšať, také experimenty si nechám na leto,kedy neriskujem zápal pľúc


Dnešný tréning presúvam na zajtra. Mal byť legday,ale takej víkendovej zábave by som nešiel na 100%. Radšej to dospím, dožeriem, doliečim podvrtnutý kotník, ktorý sa zrazu ozval (ten zostup potme,tam sme už korčuľovali miestami) a odcvičím to poriadne.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2022 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nechal jsem opravit mapy.cz ;) už tam nebude "Kloptaň (1053 m)", po příští aktualizaci, ale správných 1153 m, do kterých jste poctivě vyšlápli ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 353, 354, 355 ... 387, 388, 389  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: