Jaký PTN po tréninku, když nemohu mléko?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jaký PTN po tréninku, když nemohu mléko?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jaký PTN po tréninku, když nemohu mléko?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janulka


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2023 7:55 pm    Předmět: Jaký PTN po tréninku, když nemohu mléko? Odpovědět s citátem

Ahoj,

po různých potížích a nakonec vyvrcholení loni (těch potíží ) jsem skončila s tím, že mám histaminovou intoleranci. Nemohu cokoliv, co prošlo kolem kvasnic, veškeré pečivo a jiné, to a ž tak nevadí. Začalo mi vadit bohužel i kuřecí maso a nakonec i mléko a všechno z mléka.
Dá se s tím žít, ale řeším otázku, jak si mám udělat PTN, když nemohu mléko?

Odjela jsem několik tréninků s PTN jen se sacharidy a cítím, že ta regenerace je pomalejší. Není to ono, jako s wpc. Na druhou stranu jsem hodinu po wpc dostávala záchvat ucpaného nosu, kýchání a problémů i druhý den.
Nějaký typ na PTN s rychlými proteiny bez mléka?

Podobně jsem přes den doháněla jídlo proteinovými tyčinkami, jenže opět mléko. Jak to řešit.

Že nemohu kuřecí, s tím se srovnám, ale mléko mi dělá čáru přes výživu, minimálně polovinu příjmu bílkovin jsem měla sýr, tvaro, mléko, wpc...
Řešili jste někdo něco podobného?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janulka


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2023 8:32 pm    Předmět: Re: Jaký PTN po tréninku, když nemohu mléko? Odpovědět s citátem

Odpovím si trochu sama. Mohu to řešit glutaminem a bcca po tréninku, nicméně to hodně leze do peněz.
Napadá mě sušené bílky, ale ty se tráví hodně dlouho. Nebo ne?

Poraďte, co pít hned po tréninku - dobře stravitelné proteiny bez mléka...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2023 8:39 pm    Předmět: Re: Jaký PTN po tréninku, když nemohu mléko? Odpovědět s citátem

Janulka napsal:
Odpovím si trochu sama. Mohu to řešit glutaminem a bcca po tréninku, nicméně to hodně leze do peněz.
Napadá mě sušené bílky, ale ty se tráví hodně dlouho. Nebo ne?

Poraďte, co pít hned po tréninku - dobře stravitelné proteiny bez mléka...

Co zkusit hydrolyzát zivocisnych protejnu?
Ale to bude palka taky....
Obecne v PTN nepotrebujes moc bilkovin, ale spis sacharidu
https://kulturistika.ronnie.cz/c-7511-potreninkovy-napoj.html

https://kulturistika.ronnie.cz/c-34812-potreninkovy-napoj-silovy-trenink-i.html
https://kulturistika.ronnie.cz/c-35277-potreninkovy-napoj-silovy-trenink-ii.html
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janulka


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2023 8:47 am    Předmět: Re: Jaký PTN po tréninku, když nemohu mléko? Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:

Co zkusit hydrolyzát zivocisnych protejnu?
Ale to bude palka taky....
Obecne v PTN nepotrebujes moc bilkovin, ale spis sacharidu
https://kulturistika.ronnie.cz/c-7511-potreninkovy-napoj.html

https://kulturistika.ronnie.cz/c-34812-potreninkovy-napoj-silovy-trenink-i.html
https://kulturistika.ronnie.cz/c-35277-potreninkovy-napoj-silovy-trenink-ii.html


Ahoj, no dlouhodobě, 10 let dávám 50-80g sacharidů a 20-40g bílkovin. Podle intenzity tréninku. Jedu fullbody 2x týdně + 1x týdně split. Je to styl, co mě vyhovuje a stačím uregenerovat. Teď mám ale potíže s regenerací s PTN bez bílkovin. Asi půjdu cestou pokus omyl, všichni mě radí, kup si protein, kup si gainer, ale když se podívám na složení, tak wpc, syrovátka, kasein... vše z mléka.
Zkoušela jsem měsíc sóju a ne, možná to někomu funguje, mě ne - další dny jsem rozlámaná jako by mě přepadla parta černochů .
Zkoušela jsem přidat glutamin 10g a BCAA 20g a to bylo přesně ono. Druhý a třetí den parádní regenerace, mohla jsem v pohodě odjet další trénink. Akorát teda záhul na tělo z BCAA, musela jsem si kolikrát po tréninku lehnout, jak se mi motala hlava (počítám, že z bcaa vylítne inzulín), ale za hodinu už to bylo ok. A cukrovku nemám, bcaa na mě takhle působí. A to stejné mě dělá i taurin - dám si 1g a jsem hrozně unavená, hned bych šla spát.

Takže hledám cestu a radu, jak s PTN nebo nějakým lehkým jídlem, kaší, něco polotekutého po tréninku s rychlými proteiny
bez mléka.
Možná ty hydrolyzáty beef nebo egg? Ale je to pálka
Nevím nevím nevím...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2023 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele Železná koule má super vegan proteiny, takže se nemusíš bát mléka. Není to ani ze sóji. Tuším, že jen hráškový a rýžový protein.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fmz182


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2023 7:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

otazka je ci potrebujes riesit vlastne protein po treningu , pokial nepapas plnohodnotne jedlo do par hodin od treningu chapem , ale pokial sa dokazes najest tak protein nemusis riesit a mas usetrene a mozes si kupit glutamin :) a ine doplnky ktore potrebujes viac ako protein
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2023 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kilo glutaminu je za 300 a takive holce staci 10g denne, takze to ma na tri mesice 😁
Ten protejn bych resil, malokdo to stohne domu z posilky za hodinu vcetne sprchy atd, nachystat jidlo a tak
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fmz182


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2023 7:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Kilo glutaminu je za 300 a takive holce staci 10g denne, takze to ma na tri mesice 😁
Ten protejn bych resil, malokdo to stohne domu z posilky za hodinu vcetne sprchy atd, nachystat jidlo a tak


osobne si myslim ze ci jedlo prijmes do hodky alebo do dvoch je jedno , hlavne pri nas amateroch , nemyslim si ze tam je zasadny rozdiel na vplyv , a pri dnesnich cenach proteinu je to zbytocne radsej nakupit viac mineralov vitaminu , amino , napr ja to stiham velice rychlo , take vajicka s ryzou , mam post workout jak vysity :) zabere to dokopy tak do 10m
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2023 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kvalitní PTN jsou určitě proteiny a hned po tréninku... Sacharidy moc netřeba pokud nemáš nějaký šíleně dlouhý vyčerpávající tréninky...Jelikož nemůžeš spoustu věcí já osobně bych to řešil hovězím proteinem a nebo veganským, ale ani s jedním nemám zkušenosti. A PCT bych jel dobrej protein a MCT oleje. Sachry jsou pravěk .o) ale to ani tobě moc nefunguje jak jsi psala...
Zkusil bych i ty bílky v prášku nebo různé variace. Musí to být dost pruda u mě jsou třeba mléčné výrobky tak polovina bílkovin za den, tzn. držim palce ať něco vymyslíš...
Napadá mě ještě Šmakoun z bílků, ale je celkem drahý...Taky bych možná místo třeba rýže (kterou nevím jestli jíš) dával sacharidový věci co obsahují bílkoviny aby si to trochu dohnala (čočka, pohanka) atd. nic extra to není, ale aspoň něco...
Samozřejmě můžeš ještě ubrat sacharidy a přidat ořechy...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jaký PTN po tréninku, když nemohu mléko?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: