Otázka Bench Pressu


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Otázka Bench Pressu  Úvodní stránka -> Trénink -> Otázka Bench Pressu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
IBUSoFe


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 9:39 am    Předmět: Otázka Bench Pressu Odpovědět s citátem

Dobrý den,

Prosím Vás, kolik tak vytlačí drtivá většina dospělých mužů v tlaku na lavičce? 60 - 100 kg? 65 - 90 kg? Nebo tu platí jiné rozmezí?

A kolik je bench press u průměrně silného dospělého muže?

Máte-li chuť, prosím poraďte. Děkuji.
_________________
Sociální feudalismus IBU
http://www.ibusofe.net/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 11:16 am    Předmět: Re: Otázka Bench Pressu Odpovědět s citátem

IBUSoFe napsal:
Dobrý den,

Prosím Vás, kolik tak vytlačí drtivá většina dospělých mužů v tlaku na lavičce? 60 - 100 kg? 65 - 90 kg? Nebo tu platí jiné rozmezí?

A kolik je bench press u průměrně silného dospělého muže?

Máte-li chuť, prosím poraďte. Děkuji.
Co jsem za ty roky viděl, tak necvičící muži mezi 20-30 let dají od cca 50-70. Neviděl jsem nikoho dát přes 70kg bez cvičení. Samozřejmě se bavíme o volném benchpressu, né na multipressu.
Nicméně pokud ty lidé cvičí, řekl bych že je normální zabenčovat 100kg. To dá asi třičtvrtě posilovny už jen proto, že lidé mají benč rádi...
Ale obrovskou roli tam hraje to, jestli ty lidi někdy cvičili a sportovali, pokud ano, tak to může být klidně dlouhá doba, ale můžou dát furt ranec.
Jen pro zajímavost kamarád co dělal atletiku za mlada (dost tam vzpírali) byl schopen po dvouleté pauze zabenčovat 110kg při váhovce cca 95kg...
Jinak zajímavá debata...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafovnik


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 11:39 am    Předmět: Re: Otázka Bench Pressu Odpovědět s citátem

DAVID.LOPAN napsal:
IBUSoFe napsal:
Dobrý den,

Prosím Vás, kolik tak vytlačí drtivá většina dospělých mužů v tlaku na lavičce? 60 - 100 kg? 65 - 90 kg? Nebo tu platí jiné rozmezí?

A kolik je bench press u průměrně silného dospělého muže?

Máte-li chuť, prosím poraďte. Děkuji.
Co jsem za ty roky viděl, tak necvičící muži mezi 20-30 let dají od cca 50-70. Neviděl jsem nikoho dát přes 70kg bez cvičení. Samozřejmě se bavíme o volném benchpressu, né na multipressu.
Nicméně pokud ty lidé cvičí, řekl bych že je normální zabenčovat 100kg. To dá asi třičtvrtě posilovny už jen proto, že lidé mají benč rádi...
Ale obrovskou roli tam hraje to, jestli ty lidi někdy cvičili a sportovali, pokud ano, tak to může být klidně dlouhá doba, ale můžou dát furt ranec.
Jen pro zajímavost kamarád co dělal atletiku za mlada (dost tam vzpírali) byl schopen po dvouleté pauze zabenčovat 110kg při váhovce cca 95kg...
Jinak zajímavá debata...


Souhlas u necvičícího je to cca 50-70kg (předníma ramenama)
U cvičích bych řekl, že takový standart je těch 100kg, to dává většina lidí kolem roku tréninku - něco mezi začátečníček a pokročilým. Trénovaný jedinec po x letech benchování by asi mohl dát 130-140 (naturál).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 11:57 am    Předmět: Re: Otázka Bench Pressu Odpovědět s citátem

Olafovnik napsal:


Souhlas u necvičícího je to cca 50-70kg (předníma ramenama)
U cvičích bych řekl, že takový standart je těch 100kg, to dává většina lidí kolem roku tréninku - něco mezi začátečníček a pokročilým. Trénovaný jedinec po x letech benchování by asi mohl dát 130-140 (naturál).

Jdi doprdele😁😁😁
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Priemerný chlap dá aj podľa mňa tak 50-70, nešportovec.

Čo je dosť patetické, toľko sme bežne dávali v 9.ročníku chlapci čo sme trošku športovali. Dokonca jeden chlapec tam mal dobrú genetiku, ten dával 3x70 a to nebol žiadny tlsťoch mastný a trénoval to halabala. Na druhej strane som videl na strednej vysokého chudého chlapca, čo 35kg na benč ani nedokázal vybrať zo stojana.

U dospelých sa to ťažšie určuje, nemáš to kde vidieť, aby to skúšal necvičenec. V robote si len tak zo srandy nebenčujete a do fitka logicky chodia ľudia, čo cvičia.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 5:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na základe dvadsaťročného empirického pozorovania vo fitkách väčina cvičencov nedá cez 100.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turakam napsal:
Na základe dvadsaťročného empirického pozorovania vo fitkách väčina cvičencov nedá cez 100.

Sedi!
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 5:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to prumer hodne ze siroka, ale myslim si ze takovych 60kg. Je plno lidi co necvici, jsou vyhubly, nemaji zadne svaly a sedavou praci a pak jsou i lidi, ktery 25 let delaji desitky na stavbe/drevorubce (nebo cokoliv co se da povazovat za tezkou manualni praci), vazi pres metrak a tam uz si myslim, ze se daji najit pripady, kdy nekdo zabenchuje bez cviceni i pres stovku.
...
K cemu to potrebujes, budes rozdavat ve sve MODIFIKACI FEUDALIZMU DOBROU SOCIÁLNÍ PÉČÍ O OBČANY A MOUDRÝMI ŠLECHTICI VE VLÁDĚ ŘÍŠE pole podle toho kolik kdo benchne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: út květen 23, 2023 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Milan,nemyslím si žeby niekto dal hodne cez metrak na benc bez cieleneho cvičenia. Resp. štatisticky nevyznamne percento ľudí. Je to dosť špecifický pohyb, reálne v živote ťažko upotrebitelný. Človek čo fyzicky pracuje máva často napr vytrvalý a silný stisk. Povedzme aj silu trebárs na mŕtvolu, na bicepsy. Ale benč ani nie. Kde by to nabral? Možno automechanik bez zdviháku čo floorpressom vytlačí pol auta
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: st květen 24, 2023 6:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
Je to prumer hodne ze siroka, ale myslim si ze takovych 60kg. Je plno lidi co necvici, jsou vyhubly, nemaji zadne svaly a sedavou praci a pak jsou i lidi, ktery 25 let delaji desitky na stavbe/drevorubce (nebo cokoliv co se da povazovat za tezkou manualni praci), vazi pres metrak a tam uz si myslim, ze se daji najit pripady, kdy nekdo zabenchuje bez cviceni i pres stovku.
Podle mě dost přeceňuješ sílu těch lidí dělající tuhle práci. Já dělal chvilku na pile a půl roku na stavbě, když jsem si odskočil na Nový Zéland + mám pár kamarádů co makaji rukama a no chance, že by některý z nich dal víc jak 75-80. Ono totiž na stavbě a vůbec těhle věcech makáš sice rukama, ale jedou ti skoro jenom bicepsy, předloktí, chodíš, shýbáš se pro něco atd. Tzn. nemáš kde nabrat sílu na tlačení v leže. Oni dokážou třeba celý den makat, ale že by měli nějakou extra sílu...Tím to nechci hanit, ale abyses z tohohle namakal, tak musíš být genetický supertalent... Spíš jsou strašně fyzicky dokurvení (záda, šlachy) v mládí to zvládají, ale po čtyřicítce je to horší.
Co jsem ale viděl, že chlapík cvičil v mládí (poska) a pak makal rukama a relativně mu to drželo. Relativně znamená třeba 50-60% a spíš vršek. On to je spíš takový hollywood ala namakaný dřevorubec nebo namakaný dělník, pokud je, málokdy je to jen z takovéhle práce.
Nicméně třeba bez tréninku jsem viděl 170kg mrtvolu...
PS: Nicméně jak si psal o chlapících co mají +100 a makají rukama, tak ty spíš maji takovou jakoby celkovou sílu+sílu té masy, ale hlavně ruce....
PS2: Za těch pár let co dělám bojové sporty jsem se xkrát pral s různýma lidma co měli třeba +110kg a nic neuměli a vždy je tam jedna věc, člověk musí počítat s tou vahou. Když do tebe zatlačí, je to cítit. Nepodceňovat sílu tlusťocha. Na druhou stranu unavit takového člověka je prakticky záležitost vteřin. Ale to jen tak pro srandu. Tyhle debaty žeru.

PS3: Podle mě je každý i s bídnými geny schopen při dobrém tréninku a žrádle vytlačit tak 120kilo po xletech tréninku, samozřejmě neberu genetické anomálie ala 50kg kluk co bojuje o každé kilo...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: st květen 24, 2023 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To mne právě taky zajímalo, kde to nabrali, protože to že dost z nich má silný předloktí, je známo, ale kozy nezapojíš pořádně většinou jinde jak v posilovně. Potkal jsem pár chlapů u nás v okolí, kteří nikdy necvičili a stovku vytlačili. Nebylo to sice žádnou pořádnou technikou, ale dali to k hrudníku a nazpátek. Zas je tady ale potřeba brát to, že sami váží 100-110kg čili to není takový rozdíl oproti jejich váze.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IBUSoFe


PříspěvekZaslal: pá květen 26, 2023 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
K cemu to potrebujes, budes rozdavat ve sve MODIFIKACI FEUDALIZMU DOBROU SOCIÁLNÍ PÉČÍ O OBČANY A MOUDRÝMI ŠLECHTICI VE VLÁDĚ ŘÍŠE pole podle toho kolik kdo benchne?

_________________
Sociální feudalismus IBU
http://www.ibusofe.net/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
IBUSoFe


PříspěvekZaslal: pá květen 26, 2023 10:07 am    Předmět: Re: Otázka Bench Pressu Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Olafovnik napsal:


Souhlas u necvičícího je to cca 50-70kg (předníma ramenama)
U cvičích bych řekl, že takový standart je těch 100kg, to dává většina lidí kolem roku tréninku - něco mezi začátečníček a pokročilým. Trénovaný jedinec po x letech benchování by asi mohl dát 130-140 (naturál).

Jdi doprdele😁😁😁

Souhlasím s tím, že vytlačit 100 kg po roce tréninku je nesmysl, o zvedání 130-140 kg u trénovaných jedinců po x letech ani nemluvě.

100 a více kg podle mě vytlačí jen menšina trénovaných mužů a 130 - 140 kg jen nemnoho borců (nejsilnější kulturisté a vzpěrači?).
_________________
Sociální feudalismus IBU
http://www.ibusofe.net/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
IBUSoFe


PříspěvekZaslal: pá květen 26, 2023 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DAVID.LOPAN napsal:
mám pár kamarádů co makaji rukama a no chance, že by některý z nich dal víc jak 75-80

Tomu bych z větší části věřil. Většina takových asi nezvedne víc.

Myslím ale, že občas nějaký statný chlap, co třeba dělá pomocníka na stavbě a zvedá pytle cementu o váze 50 kg, může mít velkou sílu a vytlačit na lavičce nad 80 kg.

Snad se moc nepletu, když řeknu, že průměrně silný mladý muž může na té lavičce vytlačit 70 kg. Nebo méně?
_________________
Sociální feudalismus IBU
http://www.ibusofe.net/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: pá květen 26, 2023 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IBUSoFe napsal:
DAVID.LOPAN napsal:
mám pár kamarádů co makaji rukama a no chance, že by některý z nich dal víc jak 75-80

Tomu bych z větší části věřil. Většina takových asi nezvedne víc.

Myslím ale, že občas nějaký statný chlap, co třeba dělá pomocníka na stavbě a zvedá pytle cementu o váze 50 kg, může mít velkou sílu a vytlačit na lavičce nad 80 kg.

Snad se moc nepletu, když řeknu, že průměrně silný mladý muž může na té lavičce vytlačit 70 kg. Nebo méně?
Podle mě 50-70. 70 Spíš už ti silní...
Jinak určitě se najdou talenti co z práce na stavbě 80kg na benč dají, ale jak jsem psal už předtím, tihle lidé mají spíš když už, tak megasilné ruce. Tzn. dal by určitě třeba spoustu chlapíků z posky na páku, ale ty prsa se mu při práci skoro vůbec nezapojují a i když má třeba 100 kg a nějaké svaly se mu tam nabalí jenom proto, že maká a žere, tak podle mě né dost...
Od přírody mají lidé třeba silné spíš ruce, nebo spodek a dají hodně na mrtvolu. Už jsem ale viděl pár silných lidí co dali bez cvičení třeba 65-70kg na military press, né úplně striktně ale dali...
Sice milant psal, že u nich silní chlapi dávají 100kg na benč, ale já takové v životě neviděl a to u mě v pravěku zkoušeli benč slušní pořízci a otázka taky je, jestli ti chlapi někdy necvičili, ono stačí cvičit třeba rok a i po pár letech (kor když si tlustší) pořád něco zvedneš. Všechno ti neodejde (většinou). Respektive odchází to roky a někomu to drží strašně dlouho...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Otázka Bench Pressu Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: