AS pro seniory


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - AS pro seniory  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> AS pro seniory
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mmks


PříspěvekZaslal: út květen 30, 2023 1:36 pm    Předmět: AS pro seniory Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Omlouvám se správcům jestli jsem mimo téma. Pomalu ale jistě se blíží 50tka. A s tím samozřejmě všechny problémy. To, že padají výkony, postava je čím dál těžší udržet atd. je jasné. Ale co je štve, že když člověk zabere víc, tak se tím spíš zruší a jsou do pr*ele klouby, šlachy atd. Když dá pauzu, tak to neznamená zlepšení stavu, ale znamená to, že bude začínat makat zase od začátku, protože výkon strašně padá. Návštěva doktorů nic neřeší, protože se jen zase dozví, že si je dát pauzu a nebo to činnost vynechat.
Prostě přemýšlím, jak tělu pomoc, hlavně do regenerace. Nemám a nikdy jsem neměl žádné soutěžní ambice, výsledky (váhy, časy atd) jsou pro mě vedlejší. Prostě cvičím většinu života a nechce se mě to opouštět, nebo moc omezovat.
Hladinu testosteronu mám v průměru, žádné problémy nepocituji, ale samozřejmě, že sama nahoru už nepůjde. Tzn. nemusela by mě trápit údajná neplodnost, ztráta vlastní produkce (přijde sama), srdce doteď ok, lékařské prohlídky chodím pravidelně.
Problém je sehnat informace, hledáním na googlu to samozřejmě najde milión stejných článků a škodlivosti atd.
Můžu poprosit o názor, odkaz, zkušenosti (být jedna paní povídala)?
Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 6:56 am    Předmět: Re: AS pro seniory Odpovědět s citátem

Já odpovim možná malinko jinak. Osobní zkušenost nemám, ale samozřejmě když se člověk motá kolem posilovny, bojových sportů, tak za 25 let nastřádá nějaké info a potká pár lidí co se nebojí sdílet zkušenosti...
Obejmi svoje stáří. Musíme tam všichni. Je utrpení stáří, nemoci a smrt...Výkony budou padat dolu, budeš se cítit hůře, bude se ti hůř regenerovat atd. Někoho to čeká dřív, někoho déle.
V tréninku jedině periodizace. Tzn. začít lehce a přihazovat, pak to vyrvat nahoru, dát lehčí období a zase. To je podle mě jediná možnost kvuli kloubům, šlachách a vazům...
AS - Jako hlavní problém, neřeším zdravotní rizika, které asi při občasném a rozumném užívání nebudou smrtonostné. Když budeš sypat, budeš totální tyranosaurus. Budeš na výši. Bude se ti dobře cvičit, budeš se dobře cítit, budeš regenerovat jako za mlada, nabereš pár kg svalů a to bude trvat třeba řekněme 2 měsíce a pak bude pád dolu. Možná se ti podaří udržet nějaké svalstvo, možná ne. Možná se ti zlepší šlachy, vazy a zahojí zranění. Možná ne. Někomu to pomohlo, někomu se to pak vrátilo, někomu to nepomohlo. Opět geny, strava, trénink atd. Nicméně bude těžké udržet se na uzdě a nechtít víc. Pamětníci z tohodle fóra ještě pamatují Jirku, co sypal asi 40 let s tím, že striktně 1xročně na 2 měsíce menší dávky. Tohle zvládne málokdo. Lidi na tom ujedou a pak je to zasype (haha).
Je tu taky možnost testosteronové substituce což se poměrně hojně používá v cizině. Používají to chlapíci třeba v Ju Jitsu po 40 spíš po 50. Spousta z nich na tom frčí +10 let a údajně skvělé. Jedeš na menších dávkách testosteronu, ale pořád. Musíš vědět jak, samozřejmě. Většinou sehnali doktora co jim to předepisuje a pravidelně prochází měřením...
PED - Peptidy - regenerují kosti, šlachy, vazy atd. Tohle hojí údajně velmi dobře. Opět to hojně používají chlapíci v Ju jitsu...
Nicméně dojdeš k jedné věci. Musíš googlit, často v angličtině a musíš mít někoho kdo ti s tím pomůže nebo hooodně nastudovat. Tím nechci nabádat nebo tak něco, ale když už se rozhodneš pro tuhle srandu, tak postuduj...
Přeji hodně štěstí ať se rozhodneš jakkoliv...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík za názor. Ono to tak nevypadá, ale já nemám problém s tím, že to nejde jak za mlada, ale nechci se toho vzdát úplně.
Příklad, dostal jsem možnost začít zase pravidelně cvičit v posilovně (dřív min čau, víc kombinace všeho možného). Jenže začalo bolet rameno. Šel jsem boxovat, ještě horší. Ok, vynecham chvíli box, přidám cviky na kompenzaci předků ramen co dřív pomáhaly, ale nic. (Mazání atd k ničemu). Pak mě chytly záda, dlouholetý problém, ok, tak když už musím dát pauzu, tak se dá do kupy i rameno. Ale nic.
Takže už jsem musel teď vynechat box a chybí mi. Stejně zmiňované JJ.
Na tu myšlenku jsem přišel kvůli tomu, že jsem kdysi zaslechl, že to tak řeší x vojáků a policistů, kteří jsou "ničení" v rámci výcviku a potřebují se dát do kupy. No a před časem článek s cowboyem (Cerone), který už nezapasy v UFC, ale teď se k užívání přiznal a hlavní bonus uvedl regeneraci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafovnik


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V americe je úplně běžné řešit snížení TST stářím formou TRT. Tady se bohužel pořád drží názor, že člověk po čtyřícítce už by se měl nechat pomalu umírat a vše co přijde potom řešit práškama a klidem. Doktor ti řekne, že TST taky nemá a ani ho nepotřebuje..

TRT je samozřejmě na místě, ale není to jak dávkovat creatin, rozhodně doporučuju nejdříve navštívit doktora, nechat si změřit hodnoty TST, volný TST, následně řešit případnou terapii medicínsky.

TRT je na pořád, jak jednou začneš nejspíš už nikdy nepřestaneš a hladina se bude věkem různě měnit, budeš vychytávat dávkování, doktoří navíc nemají čas ani chuť ti to každý týden píchat, takže budeš chodit nejspíš jednou za 14 dní, kdy ta hladina tst vyklesá prakticky do nuly.

Nechci tě odrazovat, ale je to docela boj, pokud se rozhodneš to řešit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to tak, je to prostě tajná ingredience...o) Je to tajemství toho, že je někdo schopnej po operaci za pár měsíců zvedat mraky...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WannaYourMother


PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2023 2:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TRT může být cesta - 1-2mg tst / kg váhy, k tomu se dá periodizovat další věci - v mezích vlastní ochoty riskovat, v mezích zdraví, financí a tak dále ...

ale samozřejmě, nejlepší pod dozorem lékaře - a ideálně vynechat úplně
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fmz182


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 6:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ono je to celkom tazke, idealne si precitat a zvazit vsetky negativa a pozitiva , a potom si premyslet co prevlada v tvojej hlave, pokial uz nad tym uvazujes tak si k tomu mierne nakloneny , ako sa hovori pokial nevyskusas nevies a budes stale nad tym spekulovat , pokial ti nebudu vadit negativa a budes stym vyrovnany a podstupis to riziko , tak zacni opatrne s malymi davkami a sleduj co tvoje telo robi , pokial mas rozum a budes vsetko robit rozumne tak sa ti teoreticky nema co stat , v prvom rade si najdi niekoho kto sa tomu rozumie a poradi ti pokial nepojdes ofiko lekarskou cestou a dalsia vec ktora je klucova vzdy si zabezpec kvalitny material.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem. Jasný, že to chci prostudovat a získat co nejvíc info. Právě proto jsem založil toto vlákno. Ale chápu, že nikdo se tím nebude moc chlubit. Jak jsem psal, vyhledávače většinou najdou jen všeobecné články pro veřejnost.
Rád bych šel samozřejmě legální cestou, ale někde jsem četl studií, že přípravky typu výtažky z kotvicniku apod. jsou možná tak vhodné na to, abych se ráno budil s erekcí, ale hladinu testosteronu nezvyšují.
Ale děkuji za názory, budu studovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to retezova reakce
Erekce-sex-tsst 😁
Zajimam se o to taky, nemladnu a bolistek mam cim dal vic
Cvicit muzu cim dal neme
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Je to retezova reakce
Erekce-sex-tsst 😁
Zajimam se o to taky, nemladnu a bolistek mam cim dal vic
Cvicit muzu cim dal neme

Ja mam vsechny negativni účinky vysokeho testosteronu a zadne pozitivni účinky testosteronu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty si mladistvý/dieťa vo vývoji, ešte len zažiješ výkonnostný rast a budeš mať tesťáku na rozdávanie. To, že si už teraz silnejší ako väčšina mužskej populácie je vec druhá.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafovnik


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mmks napsal:
Díky všem. Jasný, že to chci prostudovat a získat co nejvíc info. Právě proto jsem založil toto vlákno. Ale chápu, že nikdo se tím nebude moc chlubit. Jak jsem psal, vyhledávače většinou najdou jen všeobecné články pro veřejnost.
Rád bych šel samozřejmě legální cestou, ale někde jsem četl studií, že přípravky typu výtažky z kotvicniku apod. jsou možná tak vhodné na to, abych se ráno budil s erekcí, ale hladinu testosteronu nezvyšují.
Ale děkuji za názory, budu studovat.


Jenom upřesním, že TRT není žádná kůra. V příspěvcích nademnou se spíše bavíte o komplet kůře (víc látek, vedlejší efekty..). To bych na tvém místě ani nezvažoval, už tak věkem chřadnoucí zdraví a slábnoucí tělo ještě zatížit vedlejšákama není úplně ta nejlepší cesta. Rozhodně to není tak, že pokud budeš dělat všechno správně tak se ti nemá co stát. Existuje nějaký důvod, proč kulturisti v padesáti nezávodí a sou rádi, že můžou být čistí alespoň v tomhle věku.

Ale jít cestou TRT na místě je. Substitučně dodávaný TST v takové míře, aby ses dostal k horní hranici normálních hodnot, měl víc energie, chuti cvičit, libido, atd.. navíc tohle, narozdíl od kůry, můžeš řešit s lékařem naprosto legálně.

Volně dostupné suplementy bohužel na tohle fungují asi jako všechno, co je volně dostupné.. nijak
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: ne červen 04, 2023 1:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dík.
Celkem pěkný článek jsem našel tady [url]https://www./magazin/vyziva/trpis-nizkou-hladinou-testosteronu-reseni-muze-byt-substitucni-terapie-testosteronem[/url]

Jenže pořád narážím (zatím jen hypoteticky) na jeden problém, který je napsaný i v článku a je ostatně i zmíněný tady.
Přijdu za doktorem, že bych to chtěl řešit. Ten se mě zeptá na příznaky, ze kterých můžu v podstatě naštěstí uvést jen nižší energie a horší regenerace. Co jsem byl tuším před rokem na testech, tak jsem měl hladinu TST v polovině (tuším 14nmo/l). Takže očekávám kopnutí do prdele, že co chci a mám se podívat na občanku. Myslím, že většina lidí co sportuje to zná. Přijde k doktorovi s tím, že něco bolí jen u zátěže, nebo specifického pohybu, v ordinaci pak vypadají jako simulanti, protože tam s to při kroužení danou končetinou neprojevuje a rada zní ten pohyb teda vynechat.
Takže jak se to dá řešit a postupovat třeba jako autor článku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2023 6:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trik je v tom si najít doktora, kterému to bude buřt. Takže asi leda přes známe nebo tajná zednářská doporučení...
Tím nechci navádět, ale kdybych do toho šel, zkusit bych najít lidi co to dělají, pak zjistit kdo je jejich doktor...Nevím. Není to asi lehké no...
Nebo obejít doktora a dvakrát za rok se objednat na jaterní testy atd...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafovnik


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2023 11:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozhodně bych to neřešil s obvodním lékařem, to je jistojistě nesmysl. Pokud to chceš řešit, obrátil bych se na Roberta Humpála (supertrenér), který se tomu věnuje a poradí ti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - AS pro seniory Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: