|
|
|
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma |
Autor |
Zpráva |
Adamk13
|
Zaslal: čt červenec 27, 2023 9:43 pm Předmět: Cviky které se dají využít v běžném životě ? |
|
|
Chtěl bych se jaké cviky v posilovně nebo doma by byli nejvíc podobné třeba nějaké fyzicky náročné práci na stavbě?
|
|
nahoru |
|
 |
| |  |
jaq
|
Zaslal: čt červenec 27, 2023 10:50 pm Předmět: |
|
|
Asi všechny možné variace farmer's walku a mrtvých tahů.
|
|
nahoru |
|
 |
Adamk13
|
Zaslal: čt červenec 27, 2023 11:11 pm Předmět: |
|
|
jaq napsal: | Asi všechny možné variace farmer's walku a mrtvých tahů. | a co třeba bouchání kladivem nebo palicou do pneumatiky?
|
|
nahoru |
|
 |
DAVID.LOPAN

|
Zaslal: pá červenec 28, 2023 6:55 am Předmět: |
|
|
Čistě teoreticky jak kluci zmiňovali - farmers walk, bouchání kladivem do pneu, ale v reálu vlastně nic. Práce na stavbě nebo tyhle věci, jsou primárně o vytrvalosti nebo o tom se prostě hecnout a pokračovat často i přes bolest. Děláš třeba do úmoru furt to samé a posilovna tě na to absolutně nepřipraví. Nicméně dají se v posilovně aspoň posílit šlachy, vazy a připravit klouby. Ale kdybych se já připravoval na náročnou práci na stavbě (což bych nedělal) tak bych kopal díru na zahradě, odhazoval lopatou a dělal věci, co mě čekají
|
|
nahoru |
|
 |
Cratach

|
Zaslal: pá červenec 28, 2023 6:14 pm Předmět: |
|
|
Z klasickýho tréninku na hypertrofii nebo sílu v trojboji bude asi použitelná fakt jen ta mrtvola, jinak spíš nic. Jak píše Lopan, je to spíš o silový vytrvalosti. Farmers walk v zásadě ano, ale bude tě bavit třeba 10-20 několikaminutovejch sérií? Protože to se tak objemem blíží tomu, když ten den budeš na část směny hákovat s naloženym kolečkem. Vis na hrazdě ti taky posílí šlachy na rukou a zpevní ramena, ale cokoliv pod 3 minuty (pokud seš těžší) nebo pod 5-6 (pokud seš lehkej) nebude mít moc efekt.
Určitej smysl by mohlo mít vícero krátkejch tréninků týdně s nějakym crossfitovym principem, např. 30-40 shybů a 50-60 kliků na bradlech a snažit se je udělat v co nejkratšim časovym úseku (na počtu sérií, resp. opáček v jednotlivejch sériích logicky nehledět). Bez kippingu, striktní. Případně to doplnit třeba 60-80 goblet squatama. Na cooldown pak třeba pár těch visů. Ale s pytlema s cementem po tom žonglovat nebudeš :) jen prostě budeš mít lepší kondici (ve smyslu síla, ale i vytrvalost) _________________ "A vy jste jako kdo?"
|
|
nahoru |
|
 |
Adamk13
|
Zaslal: so červenec 29, 2023 10:54 am Předmět: |
|
|
Cratach napsal: | Z klasickýho tréninku na hypertrofii nebo sílu v trojboji bude asi použitelná fakt jen ta mrtvola, jinak spíš nic. Jak píše Lopan, je to spíš o silový vytrvalosti. Farmers walk v zásadě ano, ale bude tě bavit třeba 10-20 několikaminutovejch sérií? Protože to se tak objemem blíží tomu, když ten den budeš na část směny hákovat s naloženym kolečkem. Vis na hrazdě ti taky posílí šlachy na rukou a zpevní ramena, ale cokoliv pod 3 minuty (pokud seš těžší) nebo pod 5-6 (pokud seš lehkej) nebude mít moc efekt.
Určitej smysl by mohlo mít vícero krátkejch tréninků týdně s nějakym crossfitovym principem, např. 30-40 shybů a 50-60 kliků na bradlech a snažit se je udělat v co nejkratšim časovym úseku (na počtu sérií, resp. opáček v jednotlivejch sériích logicky nehledět). Bez kippingu, striktní. Případně to doplnit třeba 60-80 goblet squatama. Na cooldown pak třeba pár těch visů. Ale s pytlema s cementem po tom žonglovat nebudeš :) jen prostě budeš mít lepší kondici (ve smyslu síla, ale i vytrvalost) | ještě mě napadlo co třeba kardio trenažéry jako Airbike,veslovací trenažér nebo horolezecký trenažér ?
|
|
nahoru |
|
 |
Solferino

|
Zaslal: so červenec 29, 2023 4:15 pm Předmět: |
|
|
Na práci na stavbě tě připraví jedině práce na stavbě  ono taky dost záleží, jestli je to stavba dálnice, montované haly nebo rodinného domu. Ale v zásadě je určitě dobré mít kondičku, takže běhat, a pak klasika posílit celé tělo a hlavně core. Takže myslím, že normálním cvičením ve fitku by ses v rámci možností připravit mohl. Dřepy, přítahy v předklonu, biceps, ramena, hlavně hodně břicho. A do toho běh nebo nějaké jiné kardio na fyzičku. Práce na stavbě je hodně různorodá a pokud jsi jen pomocník, často děláš každý den prakticky jinou práci. A společné mají to, že pokud nemáš fyzičku a máš slabý střed těla, bude každá činnost po chvíli peklo.. _________________ Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
|
|
nahoru |
|
 |
|
 |
|
|
|
|
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete hlasovat v tomto fóru
|
Populární značky:
|