|
|
|
| Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma |
| Autor |
Zpráva |
decarabas

|
Zaslal: út květen 26, 2026 8:14 am Předmět: |
|
|
So sladkým u našich detí rovnako. Staršieho sme strážili, zdravé jedlá a žiadne sladkosti. Až tak v troch rokoch začal sladké. Mladší sa potom zviezol s ním, lebo ťažko vysvetlíš prckovi,že jeho brat môže a on nie. Našťastie sú obaja akční a chudí jak tyčky, chutí im zelenina aj ovocie, tak to nejak neriešime.
A ty zapni pevnú vôľu tiež konečne _________________ Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?
(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
|
|
| nahoru |
|
 |
| |  |
vlk#

|
Zaslal: út květen 26, 2026 11:23 am Předmět: |
|
|
nezklamal jsi a jako obvykle boduješ svým věděckým přístupem!! ale sladkosti už by mě tedy sledovat nebavilo, což bude asi tím, že tam jsem na tom jako lidé, kteří si jednou za týden dají malé pivo nebo skleničku vína :) každopádně good luck a jsem zvědavý, jak ti to bude fungovat!
s dětma je to pak tím pádem jednodušší, venku je neomezujeme, domů se nic nekupuje a když je honí mlsná, tak se peče, dcerka je už v tomhle hodně šikovná, experimentuje a mně pak samozřejmě nezbývá než ochutnat a pochválit, jak je to výborné! :D
|
|
| nahoru |
|
 |
DAVID.LOPAN

|
Zaslal: út květen 26, 2026 3:23 pm Předmět: |
|
|
U mě dcera relativně ok, ona trpí na atopycký ekzém, takže sladké nemůže kvuli němu (to zhoršení po větším množství-větší je masakr) zvládne trošku medu a třeba obden nanuka když je léto, ale jakmile je to více, tak to lítá. Syn je ale jiná kapitola, jednou jsem ho viděl jak v nestřeženém okamžiku schmátl velikonočního zajíčka cca 20cm a cpal si ho do chřtánu jako anakonda než jsem vyřešil jistou situaci, dojídal zbytek, přerývaně dýchal, ale stále pokračoval...
Jinak taky good luck, mně pomáhá proti sladkému toto- Jakmile to na mě jde, vytáhnu řecký jogurt, hodim tam kakao, půlžičku medu, trošku mraženého ovoce a strouhaný kokos a voila, minidezert je na světě, ale rychlých cukrů je tam nulanulaprdlačka. Nebo taky když přidám víc tuku a zeleniny, tak mi víc odchází chut na sladké. Prostě to zažeru něčím jiným...
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: st květen 27, 2026 7:27 am Předmět: |
|
|
| DAVID.LOPAN napsal: | | Jakmile to na mě jde, vytáhnu řecký jogurt, hodim tam kakao, půlžičku medu, trošku mraženého ovoce a strouhaný kokos a voila, minidezert je na světě, ale rychlých cukrů je tam nulanulaprdlačka. Nebo taky když přidám víc tuku a zeleniny, tak mi víc odchází chut na sladké. Prostě to zažeru něčím jiným... | S tou anakondou pobavilo, u Výlupka som to už zažil tiež Ale proste po piatej už nebudem jesť sladké, ani takéto kvázi zdravé riešenia. Proste sa napijem vody a prekonám to. Toto jednoducho musím zvládnuť a už mám dva také večery za sebou. Voda a nič iné.
@vlk @carabas . díky chlapi, je fajn cítiť podporu. Ste mojím Brandonom z Beverly Hills 90210 a Mirkom Dušínom!
Váha: 90,4 kg .
alkojednotky: 0 (t0, m51, y340, 0=65, sl0=2, sl1=0)
ANS (autonomny nervovy system) very good 6/6, Sleep charge 80, tep 51 bpm (54 (-)), HRV 82 (67 (-)), REM 22% (21% (-)), deep sleep 17% (17% (+1))
Spánok: 8:05 (8:11)
Spánok parádny, priemerná dĺžka je už cez 8 hodín, slušné. Váha ide dole a na chvíľu som zbadal obrys druhej rady sixpacku! Ale možno to bola len zradná hra tieňov.
Rozhodol som sa opäť posunút váhu pod 90kg, takže pridávam korekciu pečiva a budem sa snažiť piť aj menej kávy. Čiže určite neprekračovať 4 denne, menej je lepšie a poslednú o piatej, nie neskôr. Tým zas podporím moju ženu, ktorá si tak vylepšuje kvalitu spánku.
Dnes, ak vyššia moc dovolí, pôjdem na bike, alebo si dám very easy indiánsky beh. Zajtra potom drepy, aj keď teda svalovica na vnútorných stehnách ma ešte neopustila, drží sa ako kliešť aj napriek rozmasírovaniu. Je to brut, treba soletky rozhýbať.
Ešte jedna technická, sladké po piatej budem zapisovať spôsobom zvlášť dni bez sladkého (sl0) a zvlášť dni so sladkým (sl1). _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: st květen 27, 2026 6:16 pm Předmět: |
|
|
Tréning 92, streda
BIKE . 18km . Cca 52 minút . tep avg 134bpm, max 158bpm
Dosť vysoké tepy na to trápne tempo 😅 ale začiatky sú vždy také. Lakeť je trrrošičku podráždený, akceptovateľne. Zajtra nebude čas na nič, budem do večera mimo, takže príležitosť na rege a v piatok skúsim ráno beh a na obed rýchly drepung. Plán je jasný, mohol by vyjsť. 😊 _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: čt květen 28, 2026 8:07 am Předmět: |
|
|
Váha: 90,6 kg .
alkojednotky: 1 (t1, m52, y341, 0=65, sl0=3, sl1=0)
ANS (autonomny nervovy system) ? ?/6, Sleep charge ?, tep ? bpm (54 (-)), HRV ? (67 (-)), REM ?% (21% (-)), deep sleep ?% (17% (-))
Spánok: cca 7 hodín (8:11)
Zaspal som skôr, cca 9:45 a o pol jednej sa zobudil čerstvý. Tak som cca do tretej čítal a potom zas spal do budíku 6:10. Lenže hodinky potrebujú aspoň 4 hodiny bez prerušenia aby niečo namerali, takže dnes bez údajov.
Včera sa udiali len 3 kávy, za čo sa chválim a po bicykli som mal strašnú chuť aspoň na dve pivá, ale dal som si len jedno. Za to sa chválim tiež.
Lakeť v pohode, ale dnes mu pauzička prospeje. _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: pá květen 29, 2026 8:27 am Předmět: |
|
|
Váha: 90,0 kg .
alkojednotky: 0 (t1, m52, y341, 0=66, sl0=4, sl1=0)
ANS (autonomny nervovy system) compro 3/6, Sleep charge 54, tep 53 bpm (54 (-)), HRV 69 (67 (-)), REM 33% (21% (-)), deep sleep 22% (17% (-))
Spánok: 4:12 (8:08) . opäť spánokvá kuleha, hodinku a pol som si podriemal na gauči a od polnoci do druhej som bol hore. Nie je to úplne ideálne, ale niekde som čítal, že dedinský život pred 150 rokmi fungoval presne takto. Spať so sliepkami, od polnoci do tretej hore a potom zas spánok. Asi sa vraciam ku koreňom.
Tréning 93, piatok
Fáza I.
Beh 5,5km (359,5) . 0:40:37 . tep avg 140bpm . tempo 7:23 . index 44 (46)
Ani to nejdem komentovať. A to som mal fakt chládok. Dokonca aj váha je rekordne nízko. Nechápem, ako ma 2 a pol týždňa dokázalo takto rozmrviť. Ale to vždy.
Fáza II.
SLDL´s s 20kg
Drepíky . 3x5x62,5kg . very easy, ale ešte som cítil tie vnútorné stehná a čaká ma športovo-pracovný víkend, tak som sa pošetril
Ab wheel . 5, 4, 3, 3, 2
Od budúceho týždňa začnem s veľmi ľahkými váhami prepumpovávať benčík a pressy, ak všetko pôjde ako má. A ak to pôjde, pridám mrtvolku. Chcem ísť klasického Falejeva 80/20 rozhodeného na 5 dní. Bude zábava!
#lovemyplaguehole _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: ne květen 31, 2026 6:17 pm Předmět: |
|
|
Tréning 94, nedeľa
Turistika na Medziholie . 7km . 3:00:00 . Tep avg 110bpm . Výškové metre 560
Tréningová turistika s deckami. Budúci týždeň chceme ísť niečo serióznejšie, takže nejaká príprava bola nevyhnutná. Nehovoriac o tom, že aj ja som si potreboval opäť zvyknúť na Scarpy. Junior chytil nejaký rapel a celú turistiku nám "spríjemňoval" trucovaním a blbými poznámkami. Ale obaja šlapali pekne zostra, smerom hore som za nimi s ruksakom nestíhal 😅 Výlupok sa trošku sťažoval, že ho bolia nožičky, ale nebolo ho treba brať na plecia. Ale keď minulý rok vyšlapal Roháčske plesá, nejaké medziholie pod Rozsutcom ho nemohlo rozhádzať. 😅 _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: po červen 01, 2026 9:15 am Předmět: |
|
|
Váha: 90,5 kg .
alkojednotky: 4, 3, 0 (t8, m60, y348, 0=67, sl0=6, sl1=1)
ANS (autonomny nervovy system) very good 6/6, Sleep charge 77, tep 50 bpm (54 (-)), HRV 85 (70 (+3)), REM 24% (22% (+1)), deep sleep 16% (17% (-))
V podstate všetko top.
Spánok: 7:39 (8:03)
Tréning 95, pondelok
Beh 5,5km (365km) . 0:37:13 . tep avg 143bpm . tempo 6:46 . index 45 (46)
Už je dosť teplo aj takto ráno, ale užil som si to a nebolo to až také trápenie ako v piatok. _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: po červen 01, 2026 11:16 am Předmět: |
|
|
Tréning 96, pondelok
Kratší, ale predsa tréning.
Benčíky . 3x5x42,5kg . začal som ultra easy, no problem.
Rows . 5x5x32,5kg . easy
Seated MP . 5x5x22,5kg . easy. Skúsil som 3x32,5kg ako bola naložená, ale toto by dnes nerobilo dobrotu.
biceps . 3x7x12,5kg (osa) .easy
ab wheel . 5x3
Ortéza si odvádza svoju robotu a odľahčuje lakťový úpon. Tu prichádza otázka, či tréning fejkovať s ortézou a mať to možno "na doživotie", alebo sa pokúsiť ísť ľahšie série bez nej a dávať ju iba na tie ťažké. Tento zápal sa rád zvykne vracať, ale ja si v tomto rád nechám poradiť. Kamoš, manuálne pracujúci a ešte k tomu hokejista to robí tak, že si ju nasadzuje, až keď sa lakeť začne ozývať. Teda oba lakte. Je to šťastlivec.
#lovemyplaguehole _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: út červen 02, 2026 8:15 am Předmět: |
|
|
Váha: 89,8 kg .
alkojednotky: 0 (t0, m0, y348, 0=68, sl0=7, sl1=1)
ANS (autonomny nervovy system) OK 4/6, Sleep charge 68, tep 49 bpm (54 (-)), HRV 98 (70 (-)), REM 16% (22% (-)), deep sleep 10% (17% (-))
Spánok: 7:39 (8:03)
Subjektívne super, len slabé REM a hlboký spánok. Netuším, prečo. Váha najnižšia za posledný rok, posledné tri dni mám priemer dve kávy na deň, čo je fajn. Dnes to pôjde trošku hore. Všetko! _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: st červen 03, 2026 2:47 pm Předmět: |
|
|
Váha: 89,7 kg .
alkojednotky: 3 (t3, m3, y351, 0=68, sl0=8, sl1=1)
ANS (autonomny nervovy system) compro 3/6, Sleep charge 66, tep 56 bpm (54 (-)), HRV 50 (70 (-)), REM 21% (22% (-)), deep sleep 17% (17% (-))
Spánok: 5:51 (8:01)
Krátky spánok, trošku som si zahýril.
Dnes asi ešte stihnem drepy, ľahko.
Cítim achilovku, kombinácia turistiky v nedeľu a behu v pondelok nebol dobrý nápad, keďže sa len rozbieham. Takže beh bude najbližšie v piatok ráno. Možno. _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: čt červen 04, 2026 7:04 am Předmět: |
|
|
Váha: 90,3 kg .
alkojednotky: 2 (t5, m5, y353, 0=68, sl0=9, sl1=1)
ANS (autonomny nervovy system) compro 3/6, Sleep charge 73, tep 55 bpm (54 (-)), HRV 55 (70 (-)), REM 27% (22% (-)), deep sleep 17% (17% (-))
Spánok: 6:33 (7:58)
Not good, not terrible. Ale dnes už prepínam do módu "Majster Ľudevít is watching you", lebo zajtra sa ide na ďaleký Sever. Tak snáď sa zadarí turistika. Stále však cítim ľavú achillovku, takže elmetacín a ľadovanie. Je to bez bolesti, ale viem o nej.
Tréning 97, streda
Drepíky . 5x52,5kg, 3x72,5kg, 3x3x82,5kg . close enough. Nechcel som soletky a achillovku príliš trápiť.
Dnes mám v pláne ľahko prepumpovať vršok. _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: pá červen 05, 2026 7:43 am Předmět: |
|
|
Váha: 90,0 kg .
alkojednotky: 0 (t5, m5, y353, 0=69, sl0=10, sl1=1)
ANS (autonomny nervovy system) ok 4/6, Sleep charge 62, tep 53 bpm (54 (-)), HRV 78 (70 (-)), REM 19% (22% (-)), deep sleep 12% (17% (-))
Spánok: 5:58 (7:53)
Krátko. Ale pozeral som atletiku, Zapletalová ďalší výkon roka a národný rekort na 400m prekážky, má formu ako nikdy.
Dnes som už rozmýšľal nad mrtvolkou, ale ešte tomu dám pokoj. Na druhú stranu, mám dôvod na spokojnosť, lebo včerajší tréning som odcvičil bez ortézy a šlo to.
Tréning 98, štvrtok
Benčík . 5x5x42,5kg . môžem pridať
Rows . 5x5x32,5kg . môžem pridať
seated MP . 4x5x25kg . pridal som, zatiaľ nepridávať viac. Lakte dostávajú zabrať najviac pri tlakoch. Ale to pôjde.
#lovemyplaguehole _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
cohen999
|
Zaslal: po červen 08, 2026 8:07 am Předmět: |
|
|
Váha: 90,8 kg .
alkojednotky: 9, 9, 0 (t23, m23, y371, 0=70, sl0=13, sl1=1)
ANS (autonomny nervovy system) ok 4/6, Sleep charge 66, tep 50 bpm (54 (-)), HRV 101 (68 (-2)), REM 21% (22% (-)), deep sleep 13% (16% (-1))
Spánok: 6:01 (7:38)
Tréning 99, sobota
Turistika . okruh Juráňovou a Bobroveckou dolinou. 3:54:03 . 11km . tep avg 98bpm . prevýšenie 200m
Bol som so starou partou aj s deckami v Roháčoch a v pláne bol Rákoň, alebo Lúčna, keďže minulý rok decká zvládli Roháčske plesá s prevýšením 700m. No ale boli v kolektíve defétystické nálady, tak sme dali len easy túričku. Aspoň som pošetril achilovku. Ktorá nie je stále úplne v poriadku, takže o behu sa mi môže momentálne iba snívať. Dám tomu ešte pár dní strečingu, ľadovania a elmetacínu.
Dnes tam pošlem tlaky a už premýšľam aj nad mŕtvolkou. Naložíme, uvidíme. _________________ Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
|
|
| nahoru |
|
 |
| |
|
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete hlasovat v tomto fóru
|
Populární značky:
|