Tataráček


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Tataráček  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Tataráček
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

tatarák
nemohu bez něho žít
11%
 11%  [ 4 ]
příležitostně si ho dám
45%
 45%  [ 16 ]
nemůžu ani cítit
20%
 20%  [ 7 ]
co to je
22%
 22%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 35

Autor Zpráva
Douglas


PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cooker napsal:
jojo myslíš tohle že

Jo, to je ono!
citace:
hele a odud ty znáš takovýhle jídla.Co děláš?

Pracuju jako externí správce serverů u pár firem a ještě u jedné firmy testuju HW, ale jsem mimojiné taky vyučený kuchař-číšník, takže se trochu orientuju. No nikdy jsem to nedělal, nejsem ani nijak v tomto směru šikovný a kreativní, ale láska k jídlu mi zůstala;-). Za kuchaře profesionála jsem se nikdy nepovažoval, to co ty tady postuješ bych dokázal akorát sníst.
PS: Prosím tě, přihod' ještě něco....
_________________
Ty ses takova vecne pesimisticka a neprejici devka, ktera se tvari jako nejvetsi odbornik a pravej fanousek bojovejch sportu a navic jeste k tomu pametnik, takze mas vzdycky co rict.. Udus se tim hejtem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m4l


PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zajimavej tatarak delaj v italsky restauraci jak je na prikopech..
tatarak je uz teda namichanej a mimo jine do nej davaj parmazan a olivovy olej a fakt zajimavy..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
render


PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 11:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to: cooker
Tatarák z lososa sa robí tak ako z hovädzieho, alebo sa recept líši? A je to možné aj zo pstruha? Toho si aj chytím.
Do reštiky, kde na tatarák chodím ho robia aj morčací (krútí) ale to nemá ten šmrnc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shixin


PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 1:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no k tem steakum, asi pred dvema mesici jsem mel v Jasperu (Alberta,Kanada) alberta beef steak...pry vyhlaseny maso.
Tady je fotka (melo to byt medium rare, ale nevypada, co? ). Chutove vynikajici, cenove drahy (cca 50 CAD)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
cooker


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 12:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

render napsal:
to: cooker
Tatarák z lososa sa robí tak ako z hovädzieho, alebo sa recept líši? A je to možné aj zo pstruha? Toho si aj chytím.
Do reštiky, kde na tatarák chodím ho robia aj morčací (krútí) ale to nemá ten šmrnc.

ne z lososa je to jiné, ten ázev tatarák je jenom kvuli tomu že se jedná o syrové maso..vzpominam si že to melo neco společného s koprem limetkou a bilím pepřem spíše to je takový "koktejl"
_________________
Jak nezvedáš dvě sta na bench, nejsi chlap.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cooker


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 12:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to Shixin ten vypadá tedy těžce rare
_________________
Jak nezvedáš dvě sta na bench, nejsi chlap.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bara


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 1:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jsem navštívil se sestřičkou po delší odmlce na skok Ústí n.L. a samozřejmě moji a Mikovu oblíbenou mexickou restauraci.Koukám na nabídku steaků a protože zkušenost je nejlepším rádcem,dal jsem si tradičně XXL Negras-Steak ze svíčkové na 500g.k tomu jeden brambor na sucho abych neurazil .Ale pak jsem zaostřil a viděl,že v nabídce přibyl tatarák .Koukám na 200g,tak jsem ho tam pustil jako předkrm a i když si tam ta servírka mumlala něco o prasátku/asi se jí taky dotklo,že jsem se netkl topinek),tak já jsem byl spokojen .Na závěr černoušek s malinama a dvě jamaica kafe a valim se domů
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Tradewind


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 1:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je hrozny topic, prave jsem kvuli nemu musel do lednicky a nic krome leca tam nebylo ... a ted uz tam neni vubec nic.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 4:02 pm    Předmět: Takhle jíme tatarák u nás !!!! Odpovědět s citátem

Bylo to asi tak před 3 léty, když jsem skoro jako každou sobotu
vstoupil do svého oblíbené " Staré hospody v Nespekách " v kraji
Středočeském. Pozdravil se s obsluhou a přisedl k našemu štamgastskému stolu, kde už seděla standartní sestava mých přátel.Než jsem si stačil objednat pivo už jsem dostal záludnou otázku " hádej co jsme teď měli a byla to bomba " ?????? no přiznám se, že při pohledu na stůl kde jsem zahlédl velkou mísu plnou mastných ubrousků a zbytků syrového masa jsem začal tušit a po mrknutí do servírovacího košíku kde se krčily ingredience typu: worchester,tabasco,kečup,pepř a sůl
jsem zvolal "Heuréka", měli jste tatarák. . a co má být ????? No ale
jakej zněla odpověď tos ještě než..l. A tak přemýšlím o tom jakej to
tatarák mi unikl. Pak jeden s kamarádů vstal , šel k výčepu a něco zašeptal vedoucí Martině, poté se posadil ke stolu a s šibalským úsměvem procedil mezi zuby " počkej a uvidíš " Nuže čekal jsem a tu prázdnou dobu plnou očekávání jsem vyplňoval výtečným Plzeňským, když tu najednou lítačky z kuchyně se otevřeli a z nich směrem k nám vykročila s talířem v ruce paní Martina a než jsem se nadál pokládala přede mě talíř s nádherným tarákem.Dívám se na něj a přemýšlím v čem je jiný a najednou mě to trklo nejsou k němu topinky !!!!!! Mrknu na spolusedící a jen tak prohodím .. a Vy si myslíte, že jako nesním tatarák samotnej nebo co ? a oni mlčí. V tom se opět otevřou dveře z kuchyně a paní Martina nese další talíř , položí ho na stůl a já koukám jak se na mě smějou dva do křupava usmažené vepřové řízky. Otočím se za Martinou a volám počkej to není pro mě a celý stůl pobaveně přikyvuje a hlučí " ale je ". A až nyní, se mi dostává vysvětlení, že místo topinek jako podkladu pod tatarák, mám použít voňavý řízek. Koukám na ně jako blázen a ptám se " a to jako fakt to jde ? " no jistě je to super, nic lepšího jsme dlouho nejedli , dostává se mi ujištění . A tak se ujmu zamíchání tataráku za přispění všech ingediencí a rozetřu část na řízek.Držím ho jak chleba s máslem a přemítám jak začít " dělej to se musí jíst dokud je řízek horkej " dostávám rady a tak se tedy zakusuji do smaženého řízku notně potřeného tatarským masem a cítím na sobě pohledy všech okolo a slyším " tak co ? , jaký to je ? , super ne ? bomba co ! " pořádně sousto rozkoušu poválým na patře a polknu a v doznívající harmonii chutí pronesu " Pane Bože to je neskutečný , bomba, super no ty v..e tak to je pecka " Horký řízek se studeným tatarským masem na povrchu je uragán chutí a pocitů,
spodní patro o které se opírá sousto horkého řízku žadoní a kus
chladného chutťově vyváženého tatarského masa, které se opírá o patro
horní a při každém zkousnutí se tyto strany otočí aby společnou chutí
zaplnily celá ústa. Dnes již mohu prohlásit , že topinky s tatarákem
se staly minulostí .
Varování na závěr : poločas rozpadu tohoto božského pokrmu je asi 6
hodin , nedoporučuje se konzumovat po 18 té hodině.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cooker


PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to jsem ještě nežral
_________________
Jak nezvedáš dvě sta na bench, nejsi chlap.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bulo


PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cooker napsal:
toš postnu nějaký ty masa po ránu


hold kdo chce mít svaly, musí jíst svaly...


COOKER nadherne pozadia na PC dakujem...

nemate niekto nejaky recept na ten tatarak?? Z citania som vyzistil, ze ide o surove maso, topenicky a zvacsa tam do toho da kazdy co chce. Ale furt mi beha hlavou myslienka co robi ten tatarak takym dobrym?????????????? Nejde mi to do hlavy?? Ide tam iba o to ze to masicko je surove?

S pocutia od mojich znamich pocuvam same chvaly, tak som si dal zavazok ze to vyskusam aj ja. Poradte. Dik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Topděfka


PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mathess


PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cooker ta fotka s tou flákotou s kostí není to I bone steak?
_________________
Hard Core 4 Life
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DownWithTheSickness


PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mathess napsal:
Cooker ta fotka s tou flákotou s kostí není to I bone steak?


Myslíš T bone steak?
_________________
jsem jenom blbej kondičák
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mathess


PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DownWithTheSickness napsal:
Mathess napsal:
Cooker ta fotka s tou flákotou s kostí není to I bone steak?


Myslíš T bone steak?


NO on je I bone i T bone ,ale nějak se mi to plete.Jeden se prý už nedělá
_________________
Hard Core 4 Life
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Tataráček Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: