Ramení kloub


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Ramení kloub  Úvodní stránka -> Trénink -> Ramení kloub
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte podobný problém?
ANO
54%
 54%  [ 20 ]
NE
45%
 45%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 37

Autor Zpráva
Andrew


PříspěvekZaslal: st březen 03, 2004 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak sem si sam diagnostikoval muj problem koukal sem tady na clanky na anatomii pak si neco zkousel s ramenem...vysledek...vypadava mi ten ramenni kloub z pouzdra v uricty fazi pohybu...kdyz sem pak cvicil jendou s jednoruckama...tak mi to vyskocilo smerem dolu z ty jamky...a kdyz to neni v ni tak je to nekde v prdeli...vysledek sem videl sam...hodne zajimava bolest...zajimalo by me jak se to da udelat aby se ten kloub do toho pouzdra vratil...tedka nemuzu cvicit sikmy tlaky s jednoruckama jelikoz se docela bojim aby to zas nevyskocilo...druhy rameno drzi...nikdy driv mi to nedelalo...co vlastne drzi ten kloub v ty jamce??? naky vaziva........podotykam ze deltovy svaly mam snad nejlepsi z celyho tela kupodivu i zadni delty...takze nakou dysbalanci to asi nebude...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teo


PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2004 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bizon napsal:
teo napsal:
Tak nějak jsem vypozoroval, že strečink ti "velcí" nedělávali


http://www.ronniecoleman.net/6xo28.jpg

Dobře dostals mě (téměř) protože jsem se špatně vyjádřil strečink ti "velcí" nedělávali před cvičením . Uznávám že !!po cvičení!! může být (pro cca90%) užitečný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teo


PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2004 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Andrew napsal:
tak sem si sam diagnostikoval muj problem koukal sem tady na clanky na anatomii pak si neco zkousel s ramenem...vysledek...vypadava mi ten ramenni kloub z pouzdra v uricty fazi pohybu...kdyz sem pak cvicil jendou s jednoruckama...tak mi to vyskocilo smerem dolu z ty jamky...a kdyz to neni v ni tak je to nekde v prdeli...vysledek sem videl sam...hodne zajimava bolest...zajimalo by me jak se to da udelat aby se ten kloub do toho pouzdra vratil...tedka nemuzu cvicit sikmy tlaky s jednoruckama jelikoz se docela bojim aby to zas nevyskocilo...druhy rameno drzi...nikdy driv mi to nedelalo...co vlastne drzi ten kloub v ty jamce??? naky vaziva........podotykam ze deltovy svaly mam snad nejlepsi z celyho tela kupodivu i zadni delty...takze nakou dysbalanci to asi nebude...

To kloubní pouzdro je tuším tvořeno (jakoby vystláno)vazivovou tkání která přesahuje a tím drží kloub (tkáň se dá na okraji propíchnout pevnou "jehlou" a dostat se mezi kloub a jamku - dělali mě to) . Typl bych, že u tebe by se mohlo jednat o tzv. mělké kloubní pouzdro (tuším že může vzniknout v rámci degenerativních změn, nebo vrozená záležitost) u tebe vzhledem k věku spíš to vrozený. Že se ti to projevilo po delší době cvičení může znamenat, že to není až tak výrazný a nebo stihls kl. pouzdro opotřebovat (což by byl nářez). To že máš dobrý delty taky může znamenat že ti to dlouhou dobu pomáhaly držet což je obrovské plus. Sám jsem se s něčím pobným potýkal (vypadávalo to v poloze za hlavou - fr. tlaky, pullover) mě pomohlo posílení ramen a podhřebenového svalu (názvem si nejsem jistý) který být tebou zkusím posílit spolu s rotátorama (tím nic nepokazíš) Jinak vyvarovat se na nějakou dobu (cca1/2 roku) vypadnutí. I když být na tvém místě asi zkusím tlaky na šikmé jezdit na konec tréninku s min váhou na lehounké dopumpování a přidávám váhu (hodně hodně pomalu)
PS.Promiň jestli jsem tě "diagnozou na dálku" vyděsil - nemusí to být ono. Ale postupoval bych tak jak jsem napsal, protože jakési "zpevnění" je určitě nutné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew


PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2004 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teo: dik za super clanecek moc mi to pomohlo
me to vyhrezlo jednou pri pulloverech a hlavne pri sikmejch tlacich ale jen s jednoruckama kde se cinka dostava pri dojezdu trosku vic do stredu...me to driv nikdy nedelalo...vypadava mi to az od ty doby co si to skroutim pri cviceni...tzn vypadne mi to a nasledkem ty vahy kdyz to neustojim tak sem slysel desivy pomaly krupnuti uplne se mi to otocilo no a od ty doby...jinak bench jet muzu-na tom me zas zlobilo druhy rameno ale tam me jen picha nekde jak je ten klavikulus nebo jak se to menuje to jeste jde...kliky na bradlech taky muzu...

ja bych rekl...ze sem si potrhal tu vazivovou tkan ktera drzi ten kloub v pouzdre...takze bych potreboval ji nak zahojit...jinak driv to pouzdro bylo dycky dobry takze nevim do jaky miry to je vrozeny

s tim pul rokem souhlasim tak nak je treba aby nevypadlo...nebo aspon aby nevypadlo pri tezky zatezi to pak docela hnusne boli:) vcera mi trosku skocilo pri predpazovani s lehkou cinkou ale to ani nebolelo jen to je takovy divny...taky budu muset zmenit polohu u PC sedim a opiram se loktem a presne mi to rameno vyjizdi:)

ale jinak to fakt neni zas az tak hrozny v normalnim zivote me to nijak neomezuje

posileni ramen u me snad uz vic neni mozny tzn. sou velky dost vuci ostatnim partiim a naky tlaky nebo tak nepripadaj v uvahu

mozna se jednalo o pilovity sval. predni ktery se upina na tu kost...tohle bohuzel jde posilit prave pulloverem myslim ale je to malej sval...

taky me napadlo ze potrebuju posilit trapezy ktery mam skoro plochy vuci sirce ramen...kdyz budou vetsi mozna trosku odlehcim tem ramenum nevim snad to tak je kazdopadne sem vdecnej za kazdou konzultaci takhle nejak si predstavuju prispevek k veci
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teo


PříspěvekZaslal: pá březen 05, 2004 8:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Andrew napsal:
Teo: dik za super clanecek moc mi to pomohlo
me to vyhrezlo jednou pri pulloverech a hlavne pri sikmejch tlacich ale jen s jednoruckama kde se cinka dostava pri dojezdu trosku vic do stredu...me to driv nikdy nedelalo...vypadava mi to az od ty doby co si to skroutim pri cviceni...tzn vypadne mi to a nasledkem ty vahy kdyz to neustojim tak sem slysel desivy pomaly krupnuti uplne se mi to otocilo no a od ty doby...jinak bench jet muzu-na tom me zas zlobilo druhy rameno ale tam me jen picha nekde jak je ten klavikulus nebo jak se to menuje to jeste jde...kliky na bradlech taky muzu...

ja bych rekl...ze sem si potrhal tu vazivovou tkan ktera drzi ten kloub v pouzdre...takze bych potreboval ji nak zahojit...jinak driv to pouzdro bylo dycky dobry takze nevim do jaky miry to je vrozeny
POTRHANÁ FAKT NEJSPÍŠ NENÍ TO BY TĚ BOLELO POŘÁD PŘI JAKÉMKOLIV POHYBU A VROZENÝ TO TAKY NENÍ JAK PÍŠU DÁL

s tim pul rokem souhlasim tak nak je treba aby nevypadlo...nebo aspon aby nevypadlo pri tezky zatezi to pak docela hnusne boli:) vcera mi trosku skocilo pri predpazovani s lehkou cinkou ale to ani nebolelo jen to je takovy divny...taky budu muset zmenit polohu u PC sedim a opiram se loktem a presne mi to rameno vyjizdi:)

ale jinak to fakt neni zas az tak hrozny v normalnim zivote me to nijak neomezuje

posileni ramen u me snad uz vic neni mozny tzn. sou velky dost vuci ostatnim partiim a naky tlaky nebo tak nepripadaj v uvahu

mozna se jednalo o pilovity sval. predni ktery se upina na tu kost...tohle bohuzel jde posilit prave pulloverem myslim ale je to malej sval...
PILOVITÝ TO URČITĚ NEOVLIVNÍ

taky me napadlo ze potrebuju posilit trapezy ktery mam skoro plochy vuci sirce ramen...kdyz budou vetsi mozna trosku odlehcim tem ramenum nevim snad to tak je kazdopadne sem vdecnej za kazdou konzultaci takhle nejak si predstavuju prispevek k veci


http://www.ronnie.cz/index.php?clanek=481
Doporučuju si projít tenhle článek je tam tvůj případ. Konkrétně odstvec začínající "Rotátorová manžeta - tak se říká".Ještě žes napsal o tom drukým rameni jak v něm píchá a kde to je taky dost podstatný. Podívej se tady http://biomech.ftvs.cuni.cz/svaltab/groupall.asp co se na ten klavikulus upíná a hned ti musí být jasný že u tebe je celkem silná dysbalance ale typu prsa+biceps versus záda (samozřejmě určitá část)+rotátory. Tohle fakt nepodceňuj!! Jinak dík za pochvalu příspěvku doktor sice nejsem ale už mám lecos zasebou (sem ten případ co původně začal cvičit ze zdravotních důvodů - nějak sem se rozpadal) HODNĚ ŠTĚSTÍ TÍMHLE SEM SI UŽ PROŠEL - CHCE TO TRPĚLIVOST
PS.Jinak fórum pročítam dost často (ale moc nepřispívám-život poučil) takže kdyžtak ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oga


PříspěvekZaslal: út březen 09, 2004 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to teo a spol. nemate nejake konkretne linky, kde by boli popisane nejake cviky na rotatory. thanks
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew


PříspěvekZaslal: út březen 09, 2004 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ta dysbalance zni dost divne..teda ocima rozhodciho na soutezich tam chyby jsou ale jinak snad nic tak vyraznyho...asi takhle...ramena mam vyvinuty silne vsechny tri hlavy...pak mam slabsi trapez...bicak by moh bejt lepsi...prsa jsou celkem slaby...a zada taky:) tak mi clovece rekni co s cim nehraje:)...ono je slozity zlepsit nejak markantne kozy kdyz nemuzes kvuli ramenu co boli
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teo


PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2004 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to oga: Linky co jsem měl už nefungují. Možná ti postačí laický popis: Rotace v lokti od těla ven záběr (nadloktí u těla) tzn s kladkou. Rotace v lokti zespoda navrch záběr - nadloktí v upažení (různé stupně předklonu - většinou s jednoručkami). Upažování s napnutými pažemi (nebo lehce pokrčené každopádně při pohybu se pokrčení nemění) malíkové hrany nahoru (možno jet i opřený bokem a druhým ramenem o lavičku samozřejmě jednoruč)
to andrew: Možná by pomohly fotky (klidně bez hlavy pošli kdyžtak mailem) Nemůžeš mít ty ramena přetížený? Nevím co jedeš za trénink (celej vršek) při jakejch technikách a vahách. A pozor oni dobrý ramena nemusí znamenat dobrý rotátory (celkově). Jezdíš MT. Když jedeš prsa máš nohy ve vzduchu nebo na zemi?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew


PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2004 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teo: uz se to zlepsuje ono preci jenom kdyz ti vyskoci rameno z jamky s 37 kg jendoruckou a ta se porouci nekam smerem dolu tam kam si to vazy nepreji tak to neni mily...:) ale fakt uz je to lepsi a lepsi

taky sem myslel na to ze ti poslu svy fotky...takze chvili pockej az si zas vzpomenu poslu klidne s ksichtem...btw jinak mam foto v galerii
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M3rl1n


PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 11:48 am    Předmět: .. Odpovědět s citátem

to je zle : (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je krasne, ze i po 3,5 letech nekdo projevuje tak silny soucit nad necim ramenem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pozde ale prece
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Číča


PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam podobny problem a je fakt,ze zadni delty mam slabe. Poradili by jste mi prosim nejaky cvik? zkousel jsem takove to priposrane predpaznovani,ale to jsem to necitl.-mozna je to tim,ze sjem to jel jen tak z hecu 2x
_________________
Jsem zvíře,které pustili ze ZOO za dobré chování.
Log:
http://forum.ronnie.cz/post1122639.html#1122639
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ursus.


PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

face pulls alebo klasicke rows..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Ramení kloub Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: