Doctor-X a cesta do formy


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Doctor-X a cesta do formy  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Doctor-X a cesta do formy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaKrivacek


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 6:55 pm    Předmět: Doctor-X a cesta do formy Odpovědět s citátem

Tak jsem se rozhodl, že si tady taky udělám svůj topic abych zbytečně někde nespamoval svýma dotazama. Něco málo o mě. Je mi 21 let, měřím 183cm a vážím 82kg...V 17-ti letech jsem chodil cvičit pravidelně jako doplněk k fotbalu, který jsem hrál nějakých 15 let 4x týdně. Na podzim jsem, ale fotbalu kvůli škole a stěhování do jiného města nechal a kila začala přibývat. Tenhle týden jsem řekl dost a začal se sebou něco dělat. Začal jsem v uterý, kdy jsem vstal, dal si kafe a 40minut jezdil na rotopedu. Odpoledne jsem si dal posilovnu, kde jsem jel full body. Včera jsem si dal dopoledne zase rotoped 30 minut, opět na lačno. Tady je můj dnešní rozpis tréninku a jídelníček.

Jídelníček

10:00
Ovesné vločky - 75g, 250ml polotučného mléka, trocha medu

12:15
pizza prosciutto (vim, že tohle zrovna neni dobrý, ale nebyla jiná možnost)

15:00
Banán 200g po tréninku

15:30
100g celozrnného chleba, 100 šunky

17:30
100g celozrnného chleba, cottage 180g

20:00
130g pangasius, 80g rýže

22:00
250g odtučněný tvaroh + trochu mléka

24:00
Spánek

Dnešní trénink

Mrtvý tah 4x8 opakování

Přitahování kladky shora 4x10

Bench press 4x8

Rozpažování na šikmé lavici 3x8

Upažování s jednoručkami 3x8

Sedy lehy na šikmé lavici 3x12

Bohužel jsem musel trénink trochu urychlit, tohle celý mi trvalo 60 minut kdy jsem jel fakt naplno, žádný dlouhý prostoje, vydejchat a jedu další serii...

Ještě jsem si dal tak trochu aerobku když jsem šel v 16:00 pěšky do krámu a vrátil jsem se za hodinu.

Tak co tomu říkáte? měl bych něco změnit nebo upravit?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten tvaroh bych daval urcite az pred spanim...a ne ho snist a jit spat az za 2 hodiny...A taky se mi zda rozestup mezi nekteryma jidlama dost kratkej...2 hodiny je podle me malo...aspon 2 a pul...takhle akorat prikladas dalsi jidlo, kdyz to predchozi neni jeste ztraveno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaKrivacek


PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nemam pevně stanoveno že musím jíst každý dvě hodiny...většinou se řídím podle pocitu hladu...když mam pocit hladinu po dvou hodinách tak si tu svačinu dam a když ne tak ji posunu...uznávám že ty dvě odpolední svačiny byli moc rychle za sebou...tu večeři posunu aspon na půl devátou, protože tu svačinu sem dojedl těsně před šestou...jinak s tim tvarohem díky za radu, nevěděl jsem že se má jíst těsně před spaním
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaKrivacek


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mam další dotaz dneska jsem v 8 ráno dojedl vločky, ale jelikož bych musel jíst každý dvě hodiny aby mi vyšel oběd na dvanáctou tak sem udělal trošku změnu a chci vědět jestli by to tak šlo...v 8 jsem snědl vločky, 10:20 jsem si dal půlku rohlík a 50gramů šunky - rozdělil jsem si svačinu na dvě porce, abych mohl za hodinu a půl si dát oběd... jde to tak nebo je v tom nějakej problém? po obědě bych si zase třeba ve 14:30 bych si dal tu druhou půlku se šunkou a pak bych jel normál...Díky za rady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rischard1


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zdravim borce
a co je cilem tveho snazeni. shubnout tedka nejaky ten spek a pak zacit pribyrat svaly? nebo jenom chces nahradit ten fotbal jinym sportem aby to ten tuk nemel tak jednoduche?
od toho co chces se bude rozvijet celej jidelak.hlavne si zacni zvykat na pocitani hodnot bilkovin ,sachru, tuku a z toho vypllivajici celkovej energ. prijem.
do trenalu nam pis i vahy s jakejma cvicis.
hodne stesti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaKrivacek


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Původně jsem chtěl shodit nějaký to kilo, ale změnil sem názor...napřed bych chtěl nabrat nějaký svaly a pak nasadim sacharidový vlny abych zhubl jinak hodnoty si počítám včera jsem měl 135g bílkovin a asi 240g sacharidů...tuky nějak extra nepočítám...myslim, že jsou tak kolem 50g...takže bílkoviny mi vychází 1,62g/kg a sacharidy 2,89g/kg...jinak používám tyhle váhy...

Dřepy: 30kg + tyč
MT: 40+tyč
Biceps s EZ: 15-20kg
Přitahování horní kladky na prsa: 35kg
Sedy lehy na šikmé lavici: dávám si 10kg na hruď
Rozpažování na rovné lavici: snažim se 10kg na každou ruku, ale jde to ztuha
Upažování s jednoručkami: na každou ruku 5kg
Bench press: 30kg + tyč
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaKrivacek


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak dneska jsem si dal jenom aerobku po včerejším tréninku

45 minut na spinningovém kole
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaVinci


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čau amigo..
Něco bych jen dodal k tvému jídelníčku.
Vážíš 82kg a jestli ti denní příjem vychází 135bílkovin a 240sachrů tak to je určitě málo.Bílkoviny drž minimálně na 2g na kg a sacharidy na 5.
Banán po tréninku ok..ale xkrát lepší volba je malta nebo glukopur.
Jinak pokud chceš i trochu redukovat váhu tak pozor na bílé pečivo.viz rohlík,piza apod.
Hodně štěstí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaKrivacek


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tu pizzu vim, že bych neměl, ale byla to pouze vyjímka :) jinak bílý pečivo vůbec nevim, když si dam rohlík tak buď celozrnný nebo grahamový Jinak k těm bílkovinám a sacharidům...co jsem tak četl tak se doporučučuje 1,6-1,7 takže to zatim tak držim a sacharidy nemůžu dát na 400g za den, bych strašně přibral tuk....maximum pro mě je tak 300, ideál tak 250 - síly dost a hlad nemam :) jinak maltu si objednam co nejdřív
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaVinci


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Příjem sacharidů je samozřejmě individuální, ale jestli je tvým cílem co nejvíc nabrat tak je tvůj příjem i tak nízký. Bílkoviny zvyš, 1,7 je furt málo.
Kdyžtak si přečti články o výživě rovnou tady na ronnie.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JirkaKrivacek napsal:
Tak tu pizzu vim, že bych neměl, ale byla to pouze vyjímka :) jinak bílý pečivo vůbec nevim, když si dam rohlík tak buď celozrnný nebo grahamový Jinak k těm bílkovinám a sacharidům...co jsem tak četl tak se doporučučuje 1,6-1,7 takže to zatim tak držim a sacharidy nemůžu dát na 400g za den, bych strašně přibral tuk....maximum pro mě je tak 300, ideál tak 250 - síly dost a hlad nemam :) jinak maltu si objednam co nejdřív


ono to tmave radoby celozrnne pecivo typu grahamu atd je dost podobne klasickemu bilemu, jen ma myslim o neco vic vlakniny. Prave celozrnne pecivo je ponekud drazsi nebo zkus celozrnnou ryzi (taky teda trochu drazsi...)

ty bilkoviny kdyz budes drzet mezi 1,5-2g, tak to bude stacit, vic netreba, zbytecne tim zatezujes organismus a sacharidy to je individualni a zalezi na metabolismu a energetickemu vydeji jedince. Nekdo muze sezrat 800g i vice denne a spali to jak nic, a jiny pribere uz po 300g, kazdy musi znat sve telo a sledovat, jak na dany prijem energie reaguje.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rischard1


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 11:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj jak uz ti tady kolegove poradili, pocitej, cvic a hlavne skousej s jidelakem a sam zjistis co ti zabere. hlavne to chce pravidelnost a odhodlani a to nejdulezitejsi "vydrz". tak hodne stesti.
jo a pekne krasne se pravidelne premeruj a hod nam sem nejake to foto at muzem sledovat vysledky :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2010 8:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DaVinci napsal:
Příjem sacharidů je samozřejmě individuální, ale jestli je tvým cílem co nejvíc nabrat tak je tvůj příjem i tak nízký. Bílkoviny zvyš, 1,7 je furt málo.
Kdyžtak si přečti články o výživě rovnou tady na ronnie.


nenabírá se kvůli bílkovinám, ale hlavně kvůli sacharidům a tukům

nechci ti do toho kecat, ale 1,7g/1kg v je pro běžného cvičence, kterej nic nesype naprosto ideální...pokud se teda bavíme o bílkovinách živočišného původu.
sacharidy si to chce hlídat a zjistit, jaký množství je pro danýho jedince ideální a záleží to na více věcech. u sportovců se doporučuje klidně 6-10g/1kg, ale věřím, že někomu může stačit i méně.
u tuků by to mělo být tak 0,8-1g/1kg a max. třetina živočišného původu. rostlinný tuky jsou důležitý pro rozputnost některých vitamínů (ADEK).
ale tohle jsou standartní doporučení, který si každej může najít někde na netu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2010 8:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DaVinci napsal:
Čau amigo..
Něco bych jen dodal k tvému jídelníčku.
Vážíš 82kg a jestli ti denní příjem vychází 135bílkovin a 240sachrů tak to je určitě málo.Bílkoviny drž minimálně na 2g na kg a sacharidy na 5.
Banán po tréninku ok..ale xkrát lepší volba je malta nebo glukopur.
Jinak pokud chceš i trochu redukovat váhu tak pozor na bílé pečivo.viz rohlík,piza apod.
Hodně štěstí.


bílé pečivo zcela učitě není problém, kvůli mouce (pokud třeba nemáš alergii na lepek), ale spíš kvůli přidávání tuku nebo másla do těsta při výrobě.
nevím, jak kdo přidává do těsta v pizzerii máslo, ale zrovna u pizzy bude rozhodně větší problém v klasickým salámu, sýru, případně potírání korpusu "směskama" s olejem, než v samotným těstu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaKrivacek


PříspěvekZaslal: so únor 27, 2010 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak zase sem si nedával pizzu se smetanou, salámem a tak...dal sem si jen malou se šunkou a rajčatovym protlakem...myslim, že okraj nebyl potřený ani olejem, ale můžu se mýlit...pravda kvalitu šunky neznam, ale myslim že to zase neni tak hroznej hřích*a01*

Včer jsem přijmul
- 153g bílkovin - z toho bylo asi 65g živočišných
- 300g sacharidů
- 68g tuků

Grahamový rohlíky teda úplně vyměním za celozrnný na radu Draper. Jinak dneska mam volný regenerační den a chci vědět jestli mam třeba snížit nějak sachry nebo jestli to mam nechat takhle...Díky za rady všem :)


Naposledy upravil JirkaKrivacek dne so únor 27, 2010 10:31 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Doctor-X a cesta do formy Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: