Příprava na UK FTVS



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Příprava na UK FTVS  Úvodní stránka -> Trénink -> Příprava na UK FTVS
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
john_rambo


PříspěvekZaslal: so prosinec 10, 2011 12:02 am    Předmět: Příprava na UK FTVS Odpovědět s citátem

Zdar, potřeboval bych pomoc se sestavením vhodného tréninkového plánu. Do přijímaček zbývá 3,5 měsíce, a proto bych se chtěl zlepšit v těchto disciplínách: 100m sprint, 1500m vytrvalost, 100m sprint plavání a gymnastika. S tím, že 4× týdně mám ještě trénink Muay Thai. Jsem si vědom, že trénink na tyto 4 disciplíny je zcela odlišný, ale věřím, že to půjde nějak skloubit. Takže bych si to představoval nějak takto:

Po - odpoledne: sprint 100m , gymnastika, kliky na bradlech (5 sérií, pauzy 30s), k večeru: Muay Thai

Út - odpoledne: 1500m vytrvalost , shyby (nadhmat, 5 sérií, pauzy 30s), kliky široké (5 sérií, pauzy 30s), k večeru: Muay Thai

St - odpoledne: sprint 100m , gymnastika, kliky na bradlech (5 sérií, pauzy 30s), k večeru: Muay Thai

Čt - odpoledne: 1500m vytrvalost , shyby (podhmat, 5 sérií, pauzy 30s), kliky úzké (5 sérií, pauzy 30s), k večeru: Muay Thai

Pá, So - plavání 1-2× , břicho


- Plavat můžu pouze v Pá/So, jinak uvažuji, že si zaplatím asi 5 lekcí s instruktorem plavání, aby mi pomohl zdokonalit techniku

- Potřeboval bych poradit jak by mohl vypadat trénink tučně zvýrazněných částí tréninku

Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cast26


PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 2:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nemam s tim zkusenosti ale s tim co mam nacteno ti muzu poradit akroat tohle :

1) sprint- trenovat rychly vybehy, u sprintu pry dela hodne ze na zacatku nemas dostatecny zrychleni

- trenovat sprint se zatezi
- trenovat proste tu stovku a snazit se zlepsovat

2) 1500m -

asi bych z toho nedelal vedu a normalne bych trenoval tak ze bych bezel proste 1,5 km a vzdycky si zmeril cas a snazil se zlepsovat

jinak bych zkusil brat i kreatin monohydrat, v suplementaci behu to ma svoje misto.

ale jak rikam, zkusenosti s tim nemam, ale vzhledem k tomu ze ti tady nikdo neodepsal tak snad tohle pro tebe bude mit nejakou cenu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cast26 napsal:
nemam s tim zkusenosti ale s tim co mam nacteno ti muzu poradit akroat tohle :

1) sprint- trenovat rychly vybehy, u sprintu pry dela hodne ze na zacatku nemas dostatecny zrychleni

- trenovat sprint se zatezi
- trenovat proste tu stovku a snazit se zlepsovat


Jo, můžeš zkusit nějaký sprinty do kopce, sprinty do kopce pozadu (dost zabírají kvadry), se zátěží ...

Při té 100ce NEZAPOMEŇ jet rukama, pohyb rukou musí být maximální, intenzivní, dělá to hrozně moc, věř mi. Takže už od samotného začátku, kdy vybíháš z bloků (btw start z bloků se za 3 měsíce nenaučíš, bez trenéra těžko) musíš myslet na ruce, ty ti pomáhají dostat se dopředu.
To samé platí u kolen, vysoko kolena při běhu. Předkopávat bérce, abys prodloužil krok. Na každém kroku uděláš třeba 20cm navíc. To pak vynásob počtem kroků z celé 100ky a nakonci už můžeš být rychlejší o nějaké desetiny.
Nezapomeň být prvních minimálně 20metrů v předklonu, "v klubíčku" = nesmíš se hned po startu narovnat, jinak ztrácíš vteřiny. Postupně se z toho klubíčka dostávat až do narovnaného (ale pořád lehce předkloněného, jako by si chtěl padat na hubu) stavu.
Trénuj i 150m, 200m, ať těch 100m v závodě odběhneš na 100%.
Abych to shrnul: ruce, start, kolena vysoko, po startu se nenarovnávat.

Těch věcí je opravdu hodně, já se to intenzivně učil několik let a beztak jsem to neměl bez chyby. Hodně štěstí.

edit: jestli máš nebo si můžeš půjčit tretry, udělej to.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Příprava na UK FTVS
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: