Jak s opaskem?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak s opaskem?  Úvodní stránka -> Trénink -> Jak s opaskem?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seabees


PříspěvekZaslal: pá prosinec 16, 2011 6:25 pm    Předmět: Jak s opaskem? Odpovědět s citátem

Zdravim
Léta jsem cvičil bez opasku,používal jsem ho úplně minimálně.Asi dva roky zpátky jsem si slušně rozbil hubu na snowboardu a vrazil jsem si dva obratle v bederní části směrem k břichu.Po různých rehab.cvičeních a jiných blbinkách,který jsem vzdal a vrátil se zpátky k činkám,se mi záda trochu srovnali.Řikal jsem si že radši pro jistotu budu používat opasek u většiny cviků.ALE....zjistil jsem že když mám opasek tak se vůbec nesnažim držet spodní část těla zpevněnou,hlavně břicho,a všechno nechávám na opasku.Můj dotaz je,u kterých cviků by opasek určitě neměl chybět a u kterých je to spíš plus.Přijde mi totiž škoda cvičit,držet tělo ve střehu a břicho si celou tu dobu díky opasku odpočívá.
_________________
Franco je sice chytrej,ale je to děcko.Až přijde den D budu jeho táta,bude si ke mě chodit pro rady..........to asi nebude můj případ :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord_Martas


PříspěvekZaslal: pá prosinec 16, 2011 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

relativne v poho vahy u jakehokoliv cviku by si mel jet bez opasku, aby si svaly operneho systemu posilil

a diky tomu zraneni, tim tuplem
_________________
Můj tréninkový web:
http://treninkac.webnode.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jir.ka


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

opasek by se mel pouzivat cca od 80% maxima. Nemel by chybet u drepu, mrtvolach, jako plus bych ho videl treba v pritahach cinky v predklonu. Ale mimo mrtvol a drepu ho nepouzivam.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co tlaky nad hlavou? Nedokážu si představit, že ho u 80% maxima nebudu mít....
nahoru
Rachela


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fakt? Tam som teda opasok este nepouzil :D
Takisto len DL a SQ
_________________
Wilks? Makes little guys feel better about lifting less. Means nothing. I came up with my own formula that makes weaker guys like me to feel better: it's a combination of bw, years training, leverages, excuses, potential and heart :D:D:D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora MSN Messenger
Reiben


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doteď jsem pásek nepoužil ani 1x v životě, ani při zkouškách maxka na dřepech, mrtvole a tlakách. Je to špatně? Pokud mám silný core, tak pásek používat nemusím ne?
_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

guruhonza napsal:
A co tlaky nad hlavou? Nedokážu si představit, že ho u 80% maxima nebudu mít....


Proč? Tam přeci vůbec nezapojuješ střed těla.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No mě se zdá, že pokud zpevním zadek a břicho, tak se výrazně zvedne i váha, kterou tak vytlačím nad hlavu a k tomu mi pásek pomáhá.
nahoru
CIZO


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
guruhonza napsal:
A co tlaky nad hlavou? Nedokážu si představit, že ho u 80% maxima nebudu mít....


Proč? Tam přeci vůbec nezapojuješ střed těla.

A jak bys to chtěl bez zpevněnýho středu těla dostat nad hlavu?
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
Frozz. napsal:
guruhonza napsal:
A co tlaky nad hlavou? Nedokážu si představit, že ho u 80% maxima nebudu mít....


Proč? Tam přeci vůbec nezapojuješ střed těla.

A jak bys to chtěl bez zpevněnýho středu těla dostat nad hlavu?


Já beru tlaky nad hlavou v sedě. Tak přeci je potřeba mít silný střed těla i bez použití opasku ne? Nebo se někdo vymlouvá, že to bez opasku nejde, i když ví, že má střed těla na houby a netrénuje ho? U SQ/DL to chápu, u tlaků na ramena ne...
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já jsem nějak automaticky předpokládal že jde o military press ve stoje, nebo o pushpress. V sedě ten opasek opravdu potřeba není.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reiben napsal:
Doteď jsem pásek nepoužil ani 1x v životě, ani při zkouškách maxka na dřepech, mrtvole a tlakách. Je to špatně? Pokud mám silný core, tak pásek používat nemusím ne?

Ono také záleží na vahách. 100 kg MT skutečně není nic na pásek. Já osobně pásek používat nehodlám (jenže mě je i jedno kolik mám maxko, kvůli tomu necvičím), ale chápu, že pokud někdo zvedá nad 150 % BW, tak si ho už vezme.

guruhonza napsal:
No mě se zdá, že pokud zpevním zadek a břicho, tak se výrazně zvedne i váha, kterou tak vytlačím nad hlavu a k tomu mi pásek pomáhá.

Musíš si vybrat co chceš. Build the body nebo sílu a nebo ego. Pokud použiješ pásek, může ti to zvednout sílu daných partií (a nebo jen ego). Ale každopádně se ochudíš že nezapojíš pomocné stabilizační svaly. Já neříkám že pásek je tady špatně, ale že to má své pro a proti.

seabees napsal:
Zdravim
Léta jsem cvičil bez opasku,používal jsem ho úplně minimálně.Asi dva roky zpátky jsem si slušně rozbil hubu na snowboardu a vrazil jsem si dva obratle v bederní části směrem k břichu.Po různých rehab.cvičeních a jiných blbinkách,který jsem vzdal a vrátil se zpátky k činkám,se mi záda trochu srovnali.Řikal jsem si že radši pro jistotu budu používat opasek u většiny cviků.ALE....zjistil jsem že když mám opasek tak se vůbec nesnažim držet spodní část těla zpevněnou,hlavně břicho,a všechno nechávám na opasku.Můj dotaz je,u kterých cviků by opasek určitě neměl chybět a u kterých je to spíš plus.Přijde mi totiž škoda cvičit,držet tělo ve střehu a břicho si celou tu dobu díky opasku odpočívá.

Já osobně bych preferoval menší váhu, striktní techniku a bez opasku, protože tím bych si posílil svalový korzet který by mi tu poškozenou páteř držel lépe pohromadě o v běžných situacích, nejen v posilovně (nedávno jsem jel v autě a chlápek to do mě napálil zezadu. Nechtěl bych mít v ten moment nemocnou páteř, docela to se mnou zamávalo), ale myslím že to je spíše otázka pro fyzioterapeuta.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: so prosinec 17, 2011 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Musíš si vybrat co chceš. Build the body nebo sílu a nebo ego. Pokud použiješ pásek, může ti to zvednout sílu daných partií (a nebo jen ego). Ale každopádně se ochudíš že nezapojíš pomocné stabilizační svaly. Já neříkám že pásek je tady špatně, ale že to má své pro a proti.



Myslím, že to, že použiju na nejvyšší váhy, tak v tomhle nebude kontraproduktivní. Nebo jo? I strongmani přeci používají občas pásek.

Navíc cvičím třeba front squaty a to bez pásku a tam se střed těla zapojuje podle mě fakt hodně.
Každopádně u tlaků nad hlavou = push press a military press (vše ve stoje) prostě od nějakejch 80% maxky u sebe považuju opasek za nutnost. A ohledně ega... myslím, že u push pressu jde o to dostat činku nad hlavu dynamicky a není to o egu, ale o zlepšování se. Tak to beru aspoň já.
nahoru
seabees


PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 2:39 pm    Předmět: .. Odpovědět s citátem

Tak zrovna v daný situaci už dávno nejvyšší váhy nepoužívám a myslim že s tim co jsem viděl na rentgenu ani používat v nejbližší době nebudu No to je jedno,zkusim to bez opasku,u cviků kde ucítim nálož na záda se budu krotit a dám asi víc cviků na břicho a bránici.Jde o to že mám údajně dělat takový cviky kterýma budu tlačit zevnitř na obratle a tím by se měli ty dva obratle postupně vrátit ven.Teď jde jen o to jak dlouho to bude trvat,jestli bude páteř stabilní jako dřív a jestli si to nesrovnám dřív na motorce každopádně dík za tipy
_________________
Franco je sice chytrej,ale je to děcko.Až přijde den D budu jeho táta,bude si ke mě chodit pro rady..........to asi nebude můj případ :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak s opaskem?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: