Prosím o posouzení tréninkového plánu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Prosím o posouzení tréninkového plánu  Úvodní stránka -> Trénink -> Prosím o posouzení tréninkového plánu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DaveX


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 3:17 pm    Předmět: Prosím o posouzení tréninkového plánu Odpovědět s citátem

Ahoj, jelikož mě celkem limituje fotbal, vymyslel jsem si tento trénink. Chtěl bych se zeptat zkušenějších, zdali tam vidí nějaký velký problém.

Jelikož mám maximálku 100 a chtěl bych se zlepšit alespoň na ty 3 opakování, tak zkusím toto: u http://kulturistika.ronnie.cz/c-10896-bench-press-jak-zlepsit-vykon-konkretni-navod-pro-mirne-pokrocile.html

Pokud se nebude dařit, vrátím se ke klasickému Bench Pressu.

Nohy mám jednou týdně, ale teď v zimní přípravě máme posilovnu nohou v pátečním halovém tréninku.

Posilovna - Pondělí, středa, čtvrtek
Trénink fotbal - Úterý, Pátek, Sobota (neděle zápas)

PONDĚLÍ a ČVRTEK

PRSA
Bench press - dle plánu
Tlaky na šikmé lavici - 5x5
ZÁDA
Mrtvý tah - 5x5
Přítahy jednoruček - 4x8
BICEPS
Velká činka - 5x5
Jednoručky ve stoje - 4x8

STŘEDA

NOHY
Dřepy - 5x5
Předkopávání - 4x8
RAMENA
Tlaky s velkou činkou před hlavu - 5x5
Přítah Z činky k bradě - 4x8
TRICEPS
Bench úzkým úchopem - 5x5
Francouzské tlaky - 4x8

Za každou radu děkuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BumbleBee


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na moj vkus je malo cvikov na stred tela, co myslim pri futbale je znacne potrebne pre vykon, to iste plati pre hamstring, zaradil by som aspon par serii pre zvysenie vykonu. Neviem aky hras post ale silne brucho a hamstrige dokazu robit stotiny na sprinte

Este polozim osobnu otazku, neviem na akej vykonnosti hras futbal ale kvoli comu potrebujes hmotu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 11:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BumbleBee napsal:
Na moj vkus je malo cvikov na stred tela, co myslim pri futbale je znacne potrebne pre vykon, to iste plati pre hamstring, zaradil by som aspon par serii pre zvysenie vykonu. Neviem aky hras post ale silne brucho a hamstrige dokazu robit stotiny na sprinte

Este polozim osobnu otazku, neviem na akej vykonnosti hras futbal ale kvoli comu potrebujes hmotu?


Hraju fotbal na nižší úrovni. Jinak břicho samozřejmě cvičím po každém tréninku i po tréninku fotbalovém. Jinak chci se dostat trochu do formy, zbavit se tuku, vypracovat tělo. Chci mít ze sebe prostě radost :)

Co se týče hamstrigu, tak zařadím výpady nebo zakopávání, na to jsem úplně zapomněl, díky moc. Nahradím tím to předkopávání, případně to budu střídat.

Jinak hraju obranu. Chci se letos z obrany vykopat a jít do zálohy, tak se snažím k tomu aktivně přistoupit. Co se týče rychlosti, tak ze sebe určitě něco vymáčknu, ale myslím si, že rychlý jsem dost. Co se týče noh, tak bych se chtěl více zaměřit na sílu, než na hmotu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BumbleBee


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Som toho nazoru ze predkopavanie je zbytocny cvik pre cloveka ktory potrebuje aktivnu svalovu hmotu. Je to neprirodzeny pohyb pre nohy, nikde ho nevyuzivas. Preto by som tento cvik zaradil len ked mas chut nohy trochu sokovat na konci treningu. Po tazkych drepoch to ale bude to posledne na co pomyslis :)

Zakopavanie urcite zarad do treningu.

Kedze brucho cvicis na dynamickej urovni na treningu (predpoklad) zaradil by som 1x (mozno 2, podla sily brucha) este silove cvicenie s kladkou.

Ako som zaradil tento cvik vykon na MT isiel rapidne hore.

Pre zbavenie tuku zarad na konci treningu 20min spinner, lebo myslim ze nabehane mas dost. Predpokladam ze stravu a suplementaciu mas vyriesenu dobre, v pripade ze napr vahas nad doplnkami skus hydrolizat, zacal som ho brat a regenerujem ako mimino :D (trenujem 2fazovo 6xtyzdenne)

Co sa tyka rychlosti, robil som predtym zavodne lyzovanie ale ten kto nemal 100vku pod 11sekund nemal u trenera respekt :) cize ked budes trenovat pravidelne hamstringe sam sa budes divit co sa zrazu na ihrisku deje.

Sportu zdar!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 11:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, díky za rady :) jinak my jsme teď v zimní přípravě. V úterý fyzička, v pátek hala a tam různé kruhové tréninky a víkend fyzička + míč. Zimní příprava je dlouhá, tak chci být na jaro ve své nejlepší formě a když tomu letos věřím, tak mi to jde celkem samo. Psychika hraje hodně důležitou roli ;)

Díky moc
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 11:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Předkopávání je podle mě celkem užitečný cvik pro někoho, kdo běhá rychlostní úseky. Sami jsme ho v atlet. klubu pravidelně cvičili a ten pohyb podle mého docela přesně simuluje "předkopávání bérce" při sprintu.

Takže můj skromný názor: předkopy určitě ANO, ale rozhodně nenahradí cviky jako dřepy nebo výpady.

_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem výpady dělal loni, ale měl jsem s tím strašné problémy, že mě to potom tahalo při trénincích. Zkusím to zlehka zařadit a uvidíme, jak se to bude chovat teď.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Prosím o posouzení tréninkového plánu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: