Marika: Challenge accepted


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Marika: Challenge accepted  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Marika: Challenge accepted
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marika


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tím "zdravě" jsem myslela v podstatě cokoliv jiného než jídlo a ne, nepovažuji to běžně za svačinu, ale při mém denním režimu to nemám kam zařadit a normální svačinu bych asi nepozřela.
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Tracey


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marika napsal:
Tím "zdravě" jsem myslela v podstatě cokoliv jiného než jídlo a ne, nepovažuji to běžně za svačinu, ale při mém denním režimu to nemám kam zařadit a normální svačinu bych asi nepozřela.


Tak pokud máš 7 hodin mezi obědem a večeří, tak se pak nedivím, že Tě honí mlsná. Neznám Tvůj denní režim, ale osobně bych doporučila jíst častěji a hlavu raději vyčistit pohybem, zajít si na masáž, do sauny, na procházku se psem, prostě se naučit na chvíli vypnout...
_________________
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo (Sigmund Freud).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marika


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zádrhel je ve zkouškovém : ( běžně jím každé tři až čtyři hodiny, ale teď nemám hlad, běžné jídlo mám často problém i pár dnů před zkouškou vůbec sníst, na pohyb nemám čas ani pomyšlení, ale snažím se si ho udělat i tak, nicméně ho spíš odtrpím, protože opravdu na to teď nejsem naladěná. Na masáže a jiné relaxace nemám se svým nulovým příjem za měsíc finance. Toť onen problém, rada pravidelné vyvážené stravy a pohybu včetně relaxace je mi momentálně, no, houby platná.
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Tracey


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marika napsal:
Zádrhel je ve zkouškovém : ( běžně jím každé tři až čtyři hodiny, ale teď nemám hlad, běžné jídlo mám často problém i pár dnů před zkouškou vůbec sníst


Pak nechápu otázku jak se ve stresových situacích vyhnout čokoládě popřípadě vyžírání Tak hodně štěstí u zkoušek
_________________
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo (Sigmund Freud).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marika


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

například kamarádka mi radila třezalku :D na nervy dobrý, ale člověk se pak oblblej fakt nic nenaučí... a řekla bych, že do kategorie "vyžírání" to nepatří :) Díky, štěstí se bude hodit, už se těším, až to budu mít za sebou a vrátím se k běžnému režimu.
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
dies


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marika napsal:
Máte nějaký tip, jak se ve stresových situacích vyhnout čokoládě popřípadě vyžírání, čím se "zdravě" uklidnit? (za předpokladu, že máte být i dál schopni se učit, myslet, atd ;)


Mna tiez obcas prepadne chut na sladke - zvycajne to zazeniem cokoladou. Stava sa mi to ale vynimocne - raz za niekolko tyzdnov. Inak mi kazdy den staci poriadne sa najest (maso, ryza, prazenica...) a s pocitom sytosti si moje telo uz sladke vobec neziada.

Precital som si par tvojich prispevkov, a to jedlo teda nie je ziadna slava. Nechcem rozoberat kvalitu, kvantita je slaba. Niet divu, ze mas potom chute na hocico co tvoj mozog pozna ako rychly zdroj energie...


Naposledy upravil dies dne út leden 24, 2012 9:37 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marika


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dies napsal:


Mna tiez obcas prepadne chut na sladke - zvycajne to zazeniem cokoladou. Stava sa mi to ale vynimocne - raz za niekolko tyzdnov. Inak mi kazdy den staci poriadne sa najest (maso, ryza, prazenica...) a s pocitom sytosti si moje telo uz sladke vobec neziada.

Precital som si par tvojich prispevkov, a to jedlo teda nie je ziadna slava. Nechcem rozoberat kvalitu, kvantita je slaba. Niet divu, ze mas potom chute na hocico co tvoj mozog pozna ako rychly zdroj energie...


viz výše, to, co tu zatím je, není vzor mého běžného stravování, chutě taky běžně nemám, vše je výsledkem momentální (dvou měsíční) situace. Proto hledám šidítka.
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
dies


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozumiem, ze takto nechces pokracovat dalej. Myslienka mojho prispevku vsak plati: ak nechces mat chut na hluposti, proste sa poriadne zdravo najedz ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marika


PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dies napsal:
Rozumiem, ze takto nechces pokracovat dalej. Myslienka mojho prispevku vsak plati: ak nechces mat chut na hluposti, proste sa poriadne zdravo najedz ;)


heh, okey, dobré rady přijímám ráda, ale po přečtení přízpěvků jsem myslela, že je dostatečně jasné, že teď nejsem schopná mou běžnou "zdravou" stravu pozřít. I dnešní oběd jsem měla například poloviční (suchá rýže, dušené žampiony, přírodní kuřecí plátek) a salátu jsem zobla (čerstvá zelenina bez zálivky a dresingu, taková, co mám ráda a běžně ve velké míře jím) a obrátil se mi kufr. Právě teď bych byla vděčná za dobrou radu, jak se ošidit (zítra se asi zkusím přelstít nutridrinkem), protože krom toho nebo hladovky momentálně opravdu nevidím další možnost. Násilím se rvát jídlem neumím.
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Marika


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

31.1. 2012

snídaně (7am) - suché topinky tmavého chleba, šunka, sýr, paprika
svačina (10am) - musli tyčinka bez polevy, jablko
oběd (1pm) - tortila, kuřecí maso na pepři, zelenina (salát, rajče, zelí, paprika)
svačina (5pm) - bilý jogurt, mandarinka
večeře (9pm) - bílá bulka, pomazánka z cottage, šunky, vajíčka a lněného semínka + koření, zelenina došla

Konečně jsem po deseti dnech zase ve správném stravovacím rytmu a běžných stravovacích návycích, jen porce jsou zatím menší. Musím na to rozhašené zažívání pomalu.

Koho by to zajímalo, tak jsem stávkování svého trávení v průběhu nervů vyřešila pohankou, psylliem a během dvou nejhorších dnů (stažený žaludek, zastavené trávení) jsem se "oblbla" nutridrinkem z lékárny. Chutě na sladké a podobně mě již nehoní, jen musím zatím respektovat určitá pravidla od lékaře kvůli slepáku, ale nic hrozného.

Pohyb jsem řešila DDRkem, snažila jsem se každý den aspoň půl hoďky ve středně rychlém tempu.
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mablung


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dám ti dvě rady.

Co se sladkého týče, neměj nic doma. Když tě přepadne mlsná, klidně si dojdi do krámu a kup si nějakou tyčinku. Jednu. Třeba kofila má 35 g. Hlavní je si nekupovat 100g+ tabulky čokolády. To mizí moc rychle a snadno

Co se sportu týče, pro nedostatečně motivovaného člověka je běh docela i pohroma. Zkus nějaké kolektivní sporty. Badminton, volejbal, tenis, ... . Hned se pak hubne radostněji (ale kapku dráže )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marika


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky! Doma opravdu sladkého nic nemám, nekupuju, neskladuju :D Kolektivní sporty mě nelákají, vlastně nemám moc tyhle aktivity ráda, to si radši pinkám sama o zeď, ale běh mě baví, když držím přibližně správnou tepovku, tak je to fajn. Zkouškové mi momentálně aktivity komplikuje, tak se oddávám doma DDRku, které zabere minimum času na přípravu, jakmile bude teploměr zase ukazovat poněkud příjemnější teplotu a zkouškové skončí, tak bude mým hlavním cílem pravidelnost s intervalovým během :)
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Marika


PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

5. – 11.3. 2012

~ Pod delší době jsem zpátky. Nemoc, komplikace a pár špatných rozhodnutí mě na chvíli postavily mimo. Jak jsem ale mohla, tak jsem se opět vrátila k určitému dennímu rozvrhu.

Váha: 79kg přesně (výška 165cm), cíl: 60 - 65kg

Pohyb:
Pondělí: 30 min intervalový běh (2 min chůze, 1 min běh) – 3 526m
Středa: 30 min intervalový běh (2 min chůze, 1 min běh) – 3 584m
Pátek: 30 min intervalový běh (2 min chůze, 1 min běh) – 3 599m
Neděle: 1 hodina kinect – aerobní cvičení, lehké posilování s vlastní vahou nebo 2kg činkami

Strava: 5 jídel denně, snídaně složené ze sacharidů i bílkovin, dopolední svačiny z většiny sacharidové, obědy lehčí, nosila jsem si s sebou do školy různá rizota, pohanku, když jsem jedla doma, tak jsem měla polévku s tmavým pečivem nebo špenát, odpolední svačiny většinou jogurt a kousek ovoce, večeře doma vařené - většinou maso na přírodno, rýže s cca šálkem různé zeleniny; porce menší, hlad ovšem nemám,mlsná mě nehoní

Denní režim: snažím se spát cca 7 hodin, většinu času trávím ve škole nebo při učení, takže sedím, snažím se aspoň nejezdit páterem, ale chodit pěšky, abych se mezi výukou trochu protáhla, vypiju cca 3 litry vody nebo ovocného čaje, nesladím, snažím se nesolit, suplementuju vitamínama, aloe vera 98% výtažek, magneziem, před běháním 15ml l-carnitinu

Další cíl: přidat ve dnech bez běhu posilovací cvičení + švihadlo, úterý si nechávám volné, cvičení bych po 12 hodinách ve škole nezvládla

~ Po tomto týdnu se cítím dobře rozhýbaná, jsem neuvěřitelně šťastná, že mě z běhání nebolí moje operované koleno, naopak kotníky a nárty jsou namožené, ale nic hrozného, nohy cítím jako celek, ale je to spíš příjemný pocit svědčící o pohybu. Nejlépe se mi běželo ve středu – v šest ráno – a nejhůř v pátek odpoledne, budu se držet ranních hodin. Ještě jeden týden budu držet stejný interval „běhu“, za týden si přitížím, doufám, že se pomalu dopracuju k lepším výsledkům a delší části nepřerušovaného běhu.

~ Log budu souhrně psát jednou za týden.
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Marika


PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2012 6:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

12. – 18.3. 2012

~ Nastalo pár komplikací ve škole, plán nešel časově dodržet úplně (musela bych vstávat ve čtyři, to fakt ne teda), ale snažila jsem si to doma o weekendu nahradit.

Váha: 78,3kg-> -0,7 kg ; vážím se každé pondělí, jde tedy o výsledek z minulého týdne

Pohyb:
Pondělí: 30 min intervalový běh (2 min chůze, 1 min běh) – 3 685m
Čtvrtek: 30 min intervalový běh (2 min chůze, 1 min běh) – 3 817m , 1 hodina kinect (cardio)
Pátek: 30 min intervalový workout (2 min švihadlo, 3 minuty posilování s kettlebell 4kg/8 kg), 1 hodina pobíhání a hra se psem (vymrtvilo mě to víc, než ten workout… skoro :D )
Sobota: kolo 1:35:00 mírně až středně zvlněný terén, 25 km, průměrná rychlost 15,8 km/h, 1 hodina zahradní práce (hrabání listí, likvidace ořezaných větví)
Neděle: 30 min intervalový workout (2 min švihadlo, 3 minuty posilování s kettlebell 4kg/8 kg)

Strava: Stejná jako minulý týden, zanedbala jsem ryby, musím si to vynahradit. Jednou jsem byla nucena obědvat v mekáči na dálnici -> wrap s grilovaným masem, zeleninový salát s cca 25ml sýrového dressingu, 50:50 džus s vodou v půllitru, asi nejmíň bolestivá varianta. Zahřešila jsem pár sladkostmi mimo režim, zaměřím se na ohlídání.

Denní režim: snažím se spát cca 7 hodin, vypiju cca 3 litry vody nebo ovocného čaje, nesladím, snažím se nesolit, suplementuju vitamínama, rybí olej v tabletách, aloe vera 98% výtažek, magneziem, před běháním či tréninkem 15ml l-carnitinu

Cíle z minula: přidat ve dnech bez běhu posilovací cvičení + švihadlo - splněno
Další cíl: doladit a očistit jídelníček, změnit běhací interval na 1,5 min běh/1,5 min chůze, chodit všude do schodů pěšky (doma 6. Patro, ve škole max. 5. Patro), lépe provádět stretching

~ Po tomto týdnu se cítím více unavená především za weekend, ale krásnému počasí a domácímu prostředí se nedalo odolat , únava je to příjemná. Víc jak dva roky jsem na kole neseděla, ale přežila jsem! Uvedený čas jízdy je včetně dvou asi dvouminutových orientačních zastávek a jednoho 100m tlačení kola do krpálu, kde mi v jeho prostředku odmítla poslušnost přehazovačka a já se téměř skácela do příkopy. Od minulého týdne jsem úspěšně protáhla vazy u kotníků a v nártech a jsem bez bolesti, domněnka o ranním běhání potvrzena, cítím se lépe a skvěle mě to nabije. Měním interval běhu nejen proto, že to bylo v plánu, ale protože se na to cítím.

~ Log aktualizuju jednou týdně.
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Marika


PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DOTAZ

Mám trochu problémy se spodními zády, kolo a běh mi je přetěžuje a když se člověk snaží vydat ze sebe to nejlepší, tak to není zrovna k plusu. Co radíte? Máte v záloze nějaké cviky na posílení i uvolnění spodních zad? Sem s nima!
_________________
So Say We All! "Slunce o milost neprosíš." ~ Stilgar (The Dune); "Vždy udělej o krok víc, než si měl v úmyslu." Sri Chinmoy
What do you hear? ~ Nothing but the rain. ~ Then grab your gun and bring in the cat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Marika: Challenge accepted Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: