trenál - rada



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - trenál - rada  Úvodní stránka -> Začátečníci -> trenál - rada
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
caparzo


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 6:54 pm    Předmět: trenál - rada Odpovědět s citátem

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zkušenějších jaký by volili v mém případě tréninkový plán.
Cíl: Zvýšit maximálky na dřepu, MT a benchi a nabalit na sebe nějaké to maso.
Normálně bych jel asi korteho nebo podobnou variaci. Do posilky se ale dostanu jen 2x týdně - pondělí, středa. V pátek můžu odjet nějaký trénink doma, ale jsou to hodně provizorní podmínky - málo kotoučů, kdy jsem u základních cviků schopný odjet 15+ opakování v sériích.
Nějaké nápady, jak to rozumně rozložit, abych se v zákl. cvicích neustále zlepšoval?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 6:57 pm    Předmět: Re: trenál - rada Odpovědět s citátem

a jaké máš teď výkony?
nahoru
caparzo


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím přesně, ale podle toho, co tahám, bych to tipoval nějak takhle:
MT: 140
dřep: 100
bench: 110
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tipy sou k ničemu... s jaké výkony jsi už zvládl?
nahoru
caparzo


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MT 125 pro 5 opakování
dřep 90 pro 5 opakování
bench - 85 pro 5 opakování - rezerva
V tom tipování nejsem moc dobrý, zkus si to nějak přebrat z tohodle.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to můžeš jet prakticky cokoliv a zlepšíš se....

pokud cvičíš 2x týdně tak dát celé tělo ty cviky jet třeba oba tréningy:
5x1
3x3
3x3

a střídat to jejich pořadí...
nebo ty serie a opáčka nakombinovat úplně jinak... a pak k tomu tréningu přihodit doplňky a tréning doma udělat jako další full body z jinejch cviků, aby si zvládal třeba 6-8 opakování (bulharské dřepy, výpady, rumunské mrtvé tahy, přítahy JC, tlaky s JC... cviky na dynamiku)

při výkonech, které máš, ti ale zafunguje každej tréning, ikdyz nebude primarne na sílu
nahoru
caparzo


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky.
Akorát si nejsem jistý, jestli jsem správně pochopil ten rozpis, co jsi sem hodil. Takže Po, St odjet všechny 3 cviky+doplňky a pátek něco, kde mi vystačí kotouče. Tak ještě pár doplňkových dotazů:
- když pojedu v Po, St ty zákl. cviky, jak to mám periodizovat? Mám jet pořád třeba 3 série x 3 opakování na MT několik měsíců? A nejsou jen 3 série 2x týdně málo?
- v pátek můžu kvůli málo kotoučům odjet tak do 8 opak. maximálně cviky jako tlaky ve stoji, shyby, nějaké franc. tlaky apod. Na bench, mt a dřepy bych byl schopný dávat tak 15 opakování. Mám se na ty zákl. cviky v pátek úplně vykašlat nebo je odjet aspoň při takhle vysokých opakováních? Viz. tbt.
- mám váhy na zákl. cvicích v Po, St pořádně podseknout a každý nový týden to zvýšit a po měsíci se dostat na váhu, se kterou to dávám teď? Jako u korteho? Nebo to, že to jedu jen 2x týdně něco mění...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 8:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Udělej to tak, aby tě to bavilo.

Třeba bych dal:
5x1 dřep
3x3 bench
3x2 mrtvola

další den
5x1 mrtvola
3x2 bench
3x3 dřep

a pak zas
5x1 bench press
4x4 dřep
a 3x2 mrtvola

a takhle to třeba měsíc točit podle toho, jak se TY cítíš a váhy zvyšovat podle opakování + každý týden... ono pravidlo, že musíš každý týden přidat, aby ses zlepšil, není moc pravdivý... můžeš dát kratší pauzy, víc se na to opakování soustředit apod. nebo, když to zvládneš, tak třeba přidat pár kg
Hlavní je si to prostě odvičit.

Jak dloho to teda cvičit? Psal jsem měsíc. Když budou výsledky dobrý, tak klidně dva, tři... a hrát si s opakováníma, ať tě to baví.

3 série málo nejsou... já teď jezdil šíleně dlouho víc opakování a víc sérií, pak sem dal třeba jednu sérii s těma 1-3 opakováníma a síla šla nahoru... proč? protože tělo nikdy nic takovýho nezažilo a reagovalo na to růstem síly. Prostě silovka.

Pátek - já bych dal úplně jiný cviky už proto, že tréning musí bavit.
Takže třeba
5x5 (power clean +) Military press, shyby, kliky na bradlech a zničit třeba na víkend lýtka, biceps a triceps, aby se tréningem na estetiku vytrénovalo i ego
nahoru
caparzo


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, pojedu to tak nějak zhruba podle toho rozpisu. Takže ty říkáš, že je lepší jet pořád na doraz dokud neucítím rezervu a pak zvýšit? To je úplný kontrast korteho, kdy se vůbec (až na poslední týden) nepřiblížím k maximálkám... Tak fajn, dikes za rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne na doraz, samozřejmě na začátku sniž ty váhy a snaž se přidávat - a to tak, že třeba zkrátíš dobu mezi sériema, to opakování zvládneš líp technicky (dynamictější mrtvola, bench s pauzou na hrudníku, hlubší dřep) a nebo přidáním váhy

necvič do selhání
nahoru
caparzo


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ok, už je mi to jasné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - trenál - rada
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: