Dvanactky v praci



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dvanactky v praci  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Dvanactky v praci
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abc123


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 2:35 pm    Předmět: Dvanactky v praci Odpovědět s citátem

Cau,

zacnu asi timhle: 20 let, 55kg, 180 cm (typuju ze ektomorf )
Chci zacit chodit do posilovny, coz pro me neni problem. Uz predtim jsem do posilky chodil a vzdy jsem to musel prerusit kvuli penezum. Nejdyl co jsem chodil vkuse, bylo asi pul roku a za tu dobu se mi podarilo pribrat 6 kg. Nejsem takovej ten typ, co se stydi jit do posilovny, protoze ostatni vypadaj lip, ani nejsem ten typ nerda co furt sedi u pocitace. V teenagerovskym veku jsem sportoval - fotbal, atltetika. Tim vsim chci rict, ze nejsem hubenej kvuli tomu, ze jsem nic nedelal, ale kvuli tomu, ze jsem proste vzdy vazil min nez ostatni. Pamatuji si, ze asi tak v treti tride jsem vazil 20 kg a kamaradi 30kg. Jo a jeste nemocnej nejsem ani prej nemam alergii na lepek.

No ted k problemu. Jeste asi 6 mesicu budu pracovat (pak zase budu studentem ). Neni to tezka prace, ale jsou to dvanacky a nocni.
Takze potrebuju vyresit stravu a trening

Zacneme stravou:
mam 3 prestavky 15 min, 30 min a 15. Takze kdyz si dam rano snidani o malych prestavkach svacinu a o velky obed a pak doma veceri. Tak asi nebude problem.
Spis potrebuju poradit co jist o tech prestavkach, protoze cistyho casu, kdy muzu jist mam treba jen 7 minut. A jeste prosim o nejakou nahradu za vlocky ke snidani

Trening:
v den kdy pracuju 12 hodin, proste nemuzu jit do posilky. To proste nejde. Treba ted nejblizzsi volno mam 18,19 potom 23,24 a pak 28,29

Za mesic mam 14-15 volnych dnu, ale treba 2 dny volno pak 4 dny prace zase dva dny volno. Takze chodit 3x tydne do posilky nebo obden nepujde. Budu muset proste chodit v podstate kazdy den co mam volno. Tak se chci zeptat, jak tomu prizpusobit trening a udelat vse potrebne pro dobry rust.

A posledni otazka: trening co je tady na foru, je dobry pro ektomorfa? Nebo bych mel cvicit jinak.


drep
pondeli:

goodmorning
kliky na bradlech
veslovani dolni kladka
tlaky na ramena velka cinka/jednorucky
+bricho


streda:

benchpress
mrtvy tah
shyby
upazovani+upazovani v predklonu
+bricho


patek:

legpress
zakopavani
sikmy bench s jednoruckama
pullover
bicepsovy zdvih
francouzsky tlak
+bricho


Diky za odpovedi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 5:09 pm    Předmět: Re: Dvanactky v praci Odpovědět s citátem

napada me, ze co se tyce svacin (kdyz mas tak malo casu) by byl asi nejlepsi protejn (vypijes pul litru za minutu jako nic a mas klid) ale nesel bych do niceho moc plneho bilkovin, spis nejaka 65%, mozna by nebyla spatna ani 50% ( treba neco takoveho https://obchod.ronnie.cz/s-81-laktofit-50-muscle-builder.html )
k obedu bych volil poradny kus masa a k tomu tvoji oblibenou prilohu

co se tyce treningu, neni spatny, ale tobe na nic

pokud cvicis dva dny po sobe, a pak 4 dny nic, musis trening rozdelit na dve pulky celeho tela
jeden den odjedes pulku tela a druhy den druhou
pokud tezce nabiras, nemel by jsi v posilce travit moc casu, myslim, ze hodina apul je i s rozcvicenim a se sprchou tak akorat, klidne jenom hodina, soustredil bych se na kominovane cviky

teoreticky priklad, co se mi odvedcilo
A1: mrtve tahy, legpres, lytka, bicepsove zdvihy, ceni bricho
B1: bench press, military press, kliky na bradlech, bocni bricho
volno
volno
volno
volno
A2: drepy, shyby, pritahy s oporou hrudniku, bicepsy, celni bricho
B2: tlak na sikme, upazovani s JC, francouzaky, bocni bricho
volno
volno
volno
volno
a zase odzacatku... A1, B1...

pokud nejaky z cviku neznas, je lepsi domluvit si trenera nez ho hledat na youtube, a teprve pak muzes zjistit, ze ti nesedne a nahrazovat ho jinym

ale pokud chces nabirat, je strava zaklad

tech clanku co jist je tu spoustaa kdyz ti nechutnaji vlocky, zkus musli, vajicka ... proste neco co ma dostatek sacvharidu i nejake ty bilkoviny, tuky moc resit nemusis

obed i vecere by mely byt poradne, pred spanim kaseinovy protein nebo tvaroh

na svacinu podle casu: protei, proteinova tycinka, susene maso, celozrna bageta s drubezi sunkou a syrem...
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abc123


PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cau,

tak uz podle tohodle treningu 2 tydny cvicim. Ale mam jeste 3 otazky.

Prvni: Vetsinou se pise, ze staci chodit 3x tydne do posilky a clovek poroste.
Psal jsme ze nemuzu cvicit jako "normalni lidi", ale neuvedomil jsem si, ze vlastne muzu jit do posilovny treba v den kdy mam po deni nocni.
Ten trening co je nahore jsem cvicil, ale prijde mi hrozne kratkej, ze vubec nemakam. V tom treningu co jsem psal ja, je dohromady 18 cviku, ktere by mel clvoek odcvicit za tyden. A v tom co cvicim ja, tak mam 14. ak bych chtel poradit jen jestli mi nekdo nemuze jeste pomoc s upravou treningu. Neprosim o to, ze bych byl linej neco vymyslet sam, ale spis nechci vymyslet nejakou blbost.

Druha:

Podle clanku co jsem cetl tak mam prijimat 2g/kg bilkovin a asi 7g/kg cukru. Chci se zeptat ty bilkoviny se pocitaj jen z zivocisnych nebo i rostlinnych. Musim denne sezrat 120 g zivocisnych bil. nebo staci treba 70 zivocisnych a zbytek roslinnych?

Treti:

tech 350 g cukru z normalni stravy snim, to neni problem. Ale pro lepsi pribirani me napadlo, ze bych jeste treba stejne mnozstvi cukru denne vypil ve forme maltodextrinu. Tak se chci zeptat jestli to neni blbost. A jestli vubec dokazu stravit treba 200 g cukru najednou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Odpovim TI na 2. a 3. otázku.

U bílkovin se počítají jen živočišné zdroje, doporučuje se 1,6-2g/kg

a

pokud Ti nedělá problém "ujíst" 350g/denně z normálního jídla, tak bych nevymýšlel žádný blbosti a hlavně nepít žádný maltodextin ani glukopur, to je prasárna největší, glukopur a maltu jedině po tréningu.


Jinak jak psal Petr, pokud máš malé pauzy v práci dej si záležet hlavně, aby si měl pořádnou snídani, oběd avečeři, zbytek se dá nahnat proteinovo-sacharidovým koktejlem, nebo nějakým sendvičem se sýrem a šunkou, či cottage a pečivo.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MAST3R napsal:
Odpovim TI na 2. a 3. otázku.

U bílkovin se počítají jen živočišné zdroje, doporučuje se 1,6-2g/kg

a

pokud Ti nedělá problém "ujíst" 350g/denně z normálního jídla, tak bych nevymýšlel žádný blbosti a hlavně nepít žádný maltodextin ani glukopur, to je prasárna největší, glukopur a maltu jedině po tréningu.

.


ve vsem souhlasim

co se tyce treningu
zalezi, s jakou ho cvicis intenzitou a kolik serii, nechecs napsat detailni rozpis?
apropos, co u tebe znamena kratky a ze nic nedelas?

pokud budu cvicit jenom premisteni a vyraz cinky po petkovych seriich, tak nez se dostanu k desate, tak budu muset ubrat vahu a zniceny budu na nekolik dni, a to budu cvicit sotva 20 minut

nechce se mi verit, ze treba po peti PRACOVNICH seriich drepu nebo mrtvoly citis nejak moc energie

ale jak jsme psal drive, napis trening podrobne
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když jsem viděl ten nadpis, napadlo mě, že jsi učitel a chceš se svěřit, že tě přitahují mladší žákyně. :-))

Tři až pět cviků za trénink se mi zdá tak akorát. Pokud budeš zvedat odpovídající váhy (75 až 85 procent svého maxima), řekl bych, že by úplně mělo stačit, když odcvičíš tak 30-40 opakování na partii.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Když jsem viděl ten nadpis, napadlo mě, že jsi učitel a chceš se svěřit, že tě přitahují mladší žákyně. :-))

Tři až pět cviků za trénink se mi zdá tak akorát. Pokud budeš zvedat odpovídající váhy (75 až 85 procent svého maxima), řekl bych, že by úplně mělo stačit, když odcvičíš tak 30-40 opakování na partii.

ted me napadlo, ze ja mam 3 tezke cviky a jeden do superserie s brichem
a trening trozhodne neni prochazka ruzovou zahradou
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dvanactky v praci
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: