Zvedání pat při dřepu


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zvedání pat při dřepu  Úvodní stránka -> Trénink -> Zvedání pat při dřepu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
superfosfat


PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2012 11:49 pm    Předmět: Zvedání pat při dřepu Odpovědět s citátem

Během dřepu nedokážu udržet paty na podložce a na úkor toho se předkláním až hrůza. Četl jsem, že se to dá strečováním zlepšit, respektive problém uplně odstranit. Co bych se chtěl zeptat, jestli měl někdo z vás stejný problém a jestli se podařilo dostat na úroveň kvalitního hlubokého dřepu s rovnými zády a celou plochou chodidel na zemi ("ATG squat" :) ).
A hlavně bych chtěl požádat o radu, jaký konkrétní způsob strečinku je neefektivnější a za jak dlouhou dobu se to dá skutečně zvládnout.
děkuju
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 12:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

doporučuju celkový strečing všech partií, předcházíš tím dalším problémům, které se můžou oběvit v budoucnu.
dále ano časem určitě dosáhneš kvalitního dřepu s patami na zemi (ze začátku by mohla pomoct podložka, pro stabilitu)
čas a za jak dlouho? to je individuální otázka a otázka toho, jak kvalitně a často strečing děláš. Cca 5x (7x) v týdnu minimálně 30minut by strečing měl být, aby k něčemu byl ... nejlépe třeba večer po sprše/koupeli.

Někomu trvá několik týdnů, někomu měsíců, někomu rok. Otázkou je jak říkám, individualita jedince, jak moc zkrácené a stuhlé šlachy máš (věk atd.), jak často a kvalitně strečing děláš...spousta faktorů oddalující nebo přibližující úspěch, že konkrétní datum ti nikdo neřekne.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Matheus


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 12:51 am    Předmět: Re: Zvedání pat při dřepu Odpovědět s citátem

superfosfat napsal:
Během dřepu nedokážu udržet paty na podložce a na úkor toho se předkláním až hrůza. Četl jsem, že se to dá strečováním zlepšit, respektive problém uplně odstranit. Co bych se chtěl zeptat, jestli měl někdo z vás stejný problém a jestli se podařilo dostat na úroveň kvalitního hlubokého dřepu s rovnými zády a celou plochou chodidel na zemi ("ATG squat" :) ).
A hlavně bych chtěl požádat o radu, jaký konkrétní způsob strečinku je neefektivnější a za jak dlouhou dobu se to dá skutečně zvládnout.
děkuju


taky si dej pozor na to jakým pohybem začínáš dřep... většina lidí dělá dřep tak že nejprve pokrčí kolena, pak se zvedají paty a likvidujou klouby. Správně bys měl pohyb začít kyčlema vzad, pak máš nohy jak v lyžákách a paty se ti zvedat nebudou.

koukni sem


podívej se na čas 1:22 a řekni mi kde je tam potřeba strečink aby člověk nezvedal paty natoč se z boku a pošli to do topiku na kontrolu techniky, to je nejjistější způsob jak si pomoct a odstranit chyby.
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Matheus


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 12:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tady na videu ti to kluci taky hezky objasní a poradí co a jak.

_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spashett


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja si osobne nemyslim, ze to ma neco moc docineni se strecinkem a protahovanim. Jiste ze to muze pomoci ale treba u sebe vidim, ze v tomhle byt problem nemuze. Jezdim zasadne hluboky drep s celou plochou chodidel na zemi. A take muzu na sebe prasknout, ze jsem neuveritelne zkracenej uplne snad ve vsech partiich.kdyz dam napriklad nohy k sobe a predklonim se tak dosahnu prstama ruky nekam lehce do pulky holeni kosti. a takhle je to se vsim. ale proste kdyz vezmu vahu tak to clovek muze odject kvalitne i tak. Je to podle me o zvyku, treninku a hlavne na to clovek musi porad myslet nez si to telo zautomatizuje. Je to jako se vsim, jak se to naucis, uz to nezapomenes.
stoprocente ale ten strecink dulezitej je a ja jsem bohuzel blbec ze jsem ho nedelal. tedka se uz trosku snazim a je to takovy nuceni ale JE TO DULEZITY. Takze rady ostatnich bych urcite vzal v potaz. Jen jsem svym prispevkem, chtel rici, ze to nemusi vzdycky hrat takovou roli jak by se mohlo zdat. Asi taky jde o jakej cvik. Drzim palce
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

spashett: tak natoc svuj drep z boku a uvidime jak moc je technickej...
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 9:42 am    Předmět: Re: Zvedání pat při dřepu Odpovědět s citátem

superfosfat napsal:
Během dřepu nedokážu udržet paty na podložce a na úkor toho se předkláním až hrůza. Četl jsem, že se to dá strečováním zlepšit, respektive problém uplně odstranit. Co bych se chtěl zeptat, jestli měl někdo z vás stejný problém a jestli se podařilo dostat na úroveň kvalitního hlubokého dřepu s rovnými zády a celou plochou chodidel na zemi ("ATG squat" :) ).
A hlavně bych chtěl požádat o radu, jaký konkrétní způsob strečinku je neefektivnější a za jak dlouhou dobu se to dá skutečně zvládnout.
děkuju


Docela pochybuju, ze nedrzis paty na zemi kvuli nejakemu zkraceni. Kdyz si sedas na hajzl, asi u toho taky nestojis na spickach :)

Nejspis je tvuj problem v tom, ze prenasis vahu dopredu na spicky a diky tomu, ti jdou kolena dopredu a zvedas paty. Pri drepu se nauc jakoby si sedat dozadu. Ze zacatku ti muze poslouzit lavicka, na kterou si budes sedat, aby ses nebal, ze spadnes.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 10:04 am    Předmět: Re: Zvedání pat při dřepu Odpovědět s citátem

Před měsícem jsem učil jednoho kluka dřepovat. No bylo tam všechno špatně - kolena 10cm před špičkou, dostal se nohama tak na 30° nad paralel a u toho už měl kulatý záda a lehce zvedal paty. Hrůza hnus tragédie.
Zkusil jsem na něj právě ty dosedy na lavičku + dřepy tak, že se něčeho drží a jde zadkem jen dolů-dozadu a koleno má furt na stejném místě a takhle na paralel (90° holenní kost a stehenní).

Pokroky?
Asi i díky plankům zpevnil střed těla a nehrbí se.
Dostane se víc dolů, nezvedá patu a zvládne si sedat víc dozadu. Furt by třeba s osou dřep neudělal, protože by spadl na pusu, ale zlepšuje se. Největší pokrok je v tom, že předtím ten dřep dělal asi 8 vteřin a teď se dolů dostane za dvě.

Třeba tady najdeš jeden z problémů, který máš a s tím ti někdo určitě poradí ;)
nahoru
kid


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 11:48 am    Předmět: Re: Zvedání pat při dřepu Odpovědět s citátem

Matheus napsal:

podívej se na čas 1:22 a řekni mi kde je tam potřeba strečink aby člověk nezvedal paty natoč se z boku a pošli to do topiku na kontrolu techniky, to je nejjistější způsob jak si pomoct a odstranit chyby.


Nech bejt, stačí přikrácený lýtka a už je tu tendence zvedat paty. Pokrácené svaly vedou pohyb do nesprávných pohybových řetězců a je z toho velký problém.

Guruhonza na to šel docela dobře, klidně bych přidal nějaké ty hackeny a nebo dřepy na MP s nohama hodně před tyčí - vlastně to je obdoba hackenu. Posílit břicho, spodní záda a prdel. Pak už to povolí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 4:12 pm    Předmět: Re: Zvedání pat při dřepu Odpovědět s citátem

kid napsal:
Matheus napsal:

podívej se na čas 1:22 a řekni mi kde je tam potřeba strečink aby člověk nezvedal paty natoč se z boku a pošli to do topiku na kontrolu techniky, to je nejjistější způsob jak si pomoct a odstranit chyby.


Nech bejt, stačí přikrácený lýtka a už je tu tendence zvedat paty. Pokrácené svaly vedou pohyb do nesprávných pohybových řetězců a je z toho velký problém.


to máš recht, jen tak jsem to nadhodil aby kluk věděl že chyba bude nejspíš v technice, ale máš pravdu... jestli je zkrácený tak bude mít tuhé hamstringy a vzpřimovače a při hlubokem dřepu bude mít spodek zad kulatý jak kopačak...
jak se říká:
"Nebuď chuj a protahuj!"
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
superfosfat


PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za rady. Je mi 24 a myslím si že neak ztuhlý a výrazně zkrácené šlachy právěže nemám (v sedě se bez problémů prsty na rukou dotknu palce napnuté nohy). Ale pokud držím chodidla na zemi, jdu do dřepu a chci mít současně rovná záda, tak prostě padám dozadu (a právě proto se předkláním).
Uvidíme jak to dopadne, strečink už jsem zahájil, ale asi jen 10 minut před spaním, takže jeho délku prodloužím nad 20 minut. Video vložím během pár dní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spashett


PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 7:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

magion napsal:
spashett: tak natoc svuj drep z boku a uvidime jak moc je technickej...

to je fakt.. stejne uz jsem to chtel udelat davno, mit taky nejaky videjko z gymu. Tenhle nebo pristi tyden to sem hodim nebot nevim jak bude moc sparing partner prijit na trenink, kde jedu drepy takze do 14 dnu to zvladnu. Bohuzel od nikoho jineho se v posilovne tocit nenecham :)).. preci jenom nekoho se zeptat " muzes mi pomoc pri posledni serii" je jiny nez" hele muzes me natocit jak drepuju at to muzu dat na forum" :D takze jak rikam, zkusim to sem hodit, samotneho me to zajima, preci jenom na sebe cumim porad jenom zepredu :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
superfosfat


PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tady je video plné předklonů

watch?v=wZgdVekvIR0

Protože jestě nemám 10 příspěvků a nemůžu vkládat odkazy, tak napiste adresu youtubu, lomítko a odkaz výše
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

superfosfat napsal:
Tak tady je video plné předklonů

watch?v=wZgdVekvIR0

Protože jestě nemám 10 příspěvků a nemůžu vkládat odkazy, tak napiste adresu youtubu, lomítko a odkaz výše


zmíněné video:


není to úplně katastrofa, ale řekl bych že máš zkrácenou zadní stranu stehen. Kulatí se ti prdel.
A co takhle čelní dřep, ten necvičíš? Myslím že by to mohlo jít líp.
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
superfosfat


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Čelnímu dřepu jsem zatím moc na chuť nepřišel. Takže nemůžu říct... jinak díky za názor.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zvedání pat při dřepu Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: