Zvedání pat při dřepu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zvedání pat při dřepu  Úvodní stránka -> Trénink -> Zvedání pat při dřepu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tracey


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přijde mi, že se docela dost předkláníš a co mě teda drtí je to zvedání a pokládání činky na zem Obojí by pak u větší váhy mohlo být problém...
_________________
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo (Sigmund Freud).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nejdriv by ses mel naucit udelat poradnej drep bez zateze, z videa je videt spousta chyb.. zkus rozsirit postoj, rozhodne se nepredklanet, ale "skladat" se spis dozadu a mezi nohy, schvalne zkus natocit ukazkovej drep s vlastni vahou
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xCROWx


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na T-Nation zrovna vyšel článek o strečinku a ve zkratce došli k tomu, že když chce člověk dostatečnej rozsah pohybu třeba pro dřep, tak má prostě dřepovat.
Tohle pomáhá:
_________________
"Give the guy a gun and he's superman, give him two and he's God."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hm, tak koukam ze moje drepy z 120 jsou teda uplne blbe.

Tyto bych este ohodnotil jako dobre oproti me technice-netechnice )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

xCROWx napsal:
když chce člověk dostatečnej rozsah pohybu třeba pro dřep, tak má prostě dřepovat
to rozhodne, ale urcite ne s vahama, ale jenom s bw, pripadne fakt s minimalni zatezi..
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

xCROWx napsal:
když chce člověk dostatečnej rozsah pohybu třeba pro dřep, tak má prostě dřepovat


No konecne na to nekdo prisel

Jinak ten drep neni az takova tragedie. Videl jsem horsi. Faktem ale je, ze se pomerne dost predklanis (coz muze byt, ale zpusobeno treba jen prilis uzkym postojem)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
superfosfat


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Tracey : samozřejmě že toto je jenom ukázka, normálně beru činku ze stojanu, toto je u mě doma, kde dřepy necvičím a to právě proto, že nemám stojan.

Jinak dřep bez zátěže vypadá úplně stejně, proto jsem si říkal že bude názornější udělat video s činkou (asi 28 kg).
Co se týče šířky postoje, na tom videu mám o trošku víc než šířka ramen, takže ještě širší postoj už by byl asi moc.. Děkuju za názory a videa, a klidně ještě nějaký názor přidejte :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

superfosfat napsal:
To Tracey : samozřejmě že toto je jenom ukázka, normálně beru činku ze stojanu, toto je u mě doma, kde dřepy necvičím a to právě proto, že nemám stojan.

Jinak dřep bez zátěže vypadá úplně stejně, proto jsem si říkal že bude názornější udělat video s činkou (asi 28 kg).
Co se týče šířky postoje, na tom videu mám o trošku víc než šířka ramen, takže ještě širší postoj už by byl asi moc.. Děkuju za názory a videa, a klidně ještě nějaký názor přidejte :-)


tady je zajímavé čtení... snad to tu nevadí

kód:
www.powerlifting.estranky.cz/file/46/technika--drep.doc
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Tracey


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

superfosfat napsal:
To Tracey : samozřejmě že toto je jenom ukázka, normálně beru činku ze stojanu, toto je u mě doma, kde dřepy necvičím a to právě proto, že nemám stojan.


To potom ano, jen mi běhá mráz po zádech, když vidím někoho něco zvedat s kulatými zády
_________________
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo (Sigmund Freud).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majesty


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:




Proboha BOTY S PEVNOU PODRAZKOU! Nejlip s podpatkem. Nemuzes se divit ze to na boso nedrepnes az dolu s celou nohou na zemi, to da jen malo lidi.

A strecuj kotniky, lytka a hamy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudosh


PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Jinak ten drep neni az takova tragedie. Videl jsem horsi. Faktem ale je, ze se pomerne dost predklanis (coz muze byt, ale zpusobeno treba jen prilis uzkym postojem)


Tipuju, že s větší váhou tak "hluboko" nedřepne kvůli tomu předklonu (spodní záda). Taky s tím bojuju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2012 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Superfosfáte,

prozatím se vykašli na zadní dřep s osou a dělej Goblet (pohárový dřep) s kettlebellem nebo jednoručkou.



Ve spodní poloze opři lokty o VM, tedy vnitřní stranu kolen. Goblet Ti techniku dřepu vyladí. Až zvládneš Goblet, začni dělat dřep čelem ke zdi (stojíš čelem u zdi, ruce roztažené, dlaně směrem k zemi a lopatky stažené k sobě; nosem ani koleny se nesmíš dotknout zdi).

Dále Ti pomůže aktivační drill na kyčelní flexory (je zmíněn například v knize Beyond Bodybuilding od Pavla Tsatsoulineho).

Posílení středu rozhodně pomůže, se strečinkem to nemá zas tak nic moc společného, je to spíš otázka kloubní mobility (dorzální flexe, separace kyčlí...).

A rozhodně ignoruj rady o botách s podpatkem a dřepuj naboso!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2012 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule - dík za radu, taky to využiju. Je fakt, že u gobletu je to jednoduší.

Já mám spíš problém při "pistols", tzn. dřepu na jedné noze, vždy v dolní pozici odlepím trochu patu od země, zřejmě to bude zkrácenýma lýtkama.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2012 11:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozzi,

důvodů může být několik, problém bych hledal v mobilitě kotníku a/nebo kyčle. Po zběžném shlédnutí Tvého logu bych vyměnil CF warm up za nějakou rozcvičku orientovanou na kloubní mobilitu (případně můžeš takovou rozcvičku zařadit ještě před svůj obvyklý warm up).

Jedna z možností je Super Joints od Pavla, a skvělých výsledků dosáhneš samozřejmě díky Primal Move:

frameborder="0" allowfullscreen>

Jo a pokud jde o sixpack, zkus high fat/moderate protein/low carb dietu kombinovanou s přerušovanými půsty ;)

EDIT: Nějak neumím vložit youtube video, tak zde je link:
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 12:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ZK - díky za radu, při w-up děláme i cvičení na mobilitu kyčlí (s tím mám kolikrát problém a v pozici, ve které ostatní relativně dobře vydrží, mi je to nepříjemné či ten cvik nedokážu provést v plném rozsahu), ale ještě více se na to zaměřím.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zvedání pat při dřepu Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: