Jak přejít z diety do objemu ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak přejít z diety do objemu ?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Jak přejít z diety do objemu ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gurmán


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 6:17 pm    Předmět: Jak přejít z diety do objemu ? Odpovědět s citátem

Na tuhle otázku jsem tu nikde nenašel pořádnou odpověď, proto se ptám.

Kdo si to chce zkrátit, nemusí následující odstavce číst, jsou to jen výlevy ze života ...

Bude tomu skoro 5 měsíců od doby, co jsem začal hubnout. K tomu jsem se dostal jako slepý k houslím - téměř dva roky jsem necvičil (předtím pouze 2 roky florbal a 3 roky karate, pak 2 roky nic >> a na obojí jsem chodil jak "do sokola").

Díky mé obrovské chuti k jídlu vypadal můj jídelníček asi takhle:

- k snídani jablečný závin (Tesco, cca 600 kcal), zapitý hrnkem kakaa (mléko + 5 lžiček granka, cca 200 kcal)
- k svačině - nebyl čas, takže většinou hamburger ve školním bufetu (cca 400 kcal, pěkně tučný)
- k obědu většinou to nejméně zdravé jídlo - např. špekové knedlíky se smaženou cibulkou, zalité máslíčkem a k tomu červené zelí (slazené) >> cca 700 kcal (dával jsem si tak 300g)...ale to mi samozřejmě nestačilo, takže jsem si k tomu dával misku (cca 200g) slazeného tvarohu/pudingu/jogurtu, většinou se sušenkou >> 150-350 kcal, v létě každý den nanuk (Magnum, co jiného >> 250 kcal), pokaždé ještě ovocný salát (cca 100 kcal) a když byl, tak zákusek (kubánský dort/větrník/indián/míša řezy/...cca 150-250 kcal)...a když byla má oblíbená polévka, tak samozřejmě i tu polévku (cca 100-250 kcal podle typu)
- když jsem přišel domů, tak jsem si namazal čtyři krajíce chleba s ramou a šunkovým salámem/vysočinou (cca 700 kcal), v horším případě s pěknou vrstvou marmelády/nutelly (cca 850 kcal)...a zapil jsem to většinou kakaem
- k večeři jsem si dával plný talíř špaget s konzervovanou masovou směsí (cca 600 kcal)...
- jsem obrovský milovník ovoce, takže po večeři jsem se ládoval výhradně jednoduchými cukry...velká mísa ovoce (cca 1 kg/600 kcal) ke "druhé večeři" nebyla výjimkou...

Ptáte se na pitný režim ? Voda? Há-há !! Pil jsem tak 1 litr denně maximálně (pokud nepočítám mléko), a to zásadně slazené džusy, coca colu, energiťáky, černý čaj, nebo vodu s pěknou dávkou babiččiny malinovky.

Zelenina ? Co to je ? Nikdy jsem jí moc nesnědl...

Sečteno a podtrženo, měl jsem prasečák každý den (a víkendy byly daleko horší - chlupaté knedlíky s vepřovým masem, kynuté buchty, ...ani to sem nebudu psát, ještě bych vám nahnal chutě ).

Nakonec se divím, že po těch dvou letech žranic a nehýbání se jsem měl jen 76kg na 176 cm (znám lidi, co by po tomhle měli tak 100+ kg)...cca 23% tuku - lehká nadváha. Zřejmě štěstí/smůla na geny (vidím to tak, že přibírat se bude blbě ).

Už chvíli se to ve mě vařilo a něco mi říkalo, že bych se měl nad sebou zamyslet. Nojo, ale lenost je lenost...

...začalo to tak, že jsem se loni na podzim přihlásil do florbalové ligy v naší škole. Ale když jsem zjistil, že nepřeběhnu hřiště bez toho, aniž bych se totálně zadýchal; když jsem byl po pěti minutách "vyflusanej" a musel jsem střídat; když jsem na tělocviku zaběhl 1500m za příšerných 9 (!!!) minut, tak už mi to nedalo, stoupnul jsem na váhu, analyzoval situaci a ROZHODL SE...

Cíl byl jednoznačný - mít (nejméně) stejnou hmotnost, avšak při 8-14 % tělesného tuku...zároveň si vybudovat fyzičku, kterou jsem dávno ztratil. Nikdy jsem nechtěl být žádným "supernamakaným" kulturistou se 100 kg a 5% tt... a ani nechci - ale chci své tělo změnit tak, abych se za něj nemusel stydět.

Předtím, než něco udělám, mám ve zvyku použít google...a tak jsem hledal a hledal a přečetl snad milion článků o výživě a tréninku. Nutno podotknout, že jsem z vesnice a že nejbližší vhodná posilovna je cca 50 km daleko...a jelikož mám před maturou a času málo, fakt tak daleko dojíždět nemůžu. Takže jsem ze začátku pouze jezdil na rotopedu, ale opravdu celkem dlouho (tak 3*30 minut, a v "pauzách" jsem dělal kliky). Výživu jsem omezil na cca 1800 kcal, začal jsem jíst tuny zeleniny, celozrnného chleba, tvarohů a dalších potravin. A šlo to pěkně dolů ! Průměr mám 0,6 kg za týden.

Rotoped samozřejmě nestačil a rychle omrzel, takže jsem přešel na P90x (koupil jsem si gumové expandery, víc fakt v našich podmínkách nedávám, ale rodiče mi jdou vstříc a v jedné z místností ve sklepě připravujeme domácí posilovnu)

Poslední měsíc jedu sacharidové vlny, které mi pomohly trochu zrychlit úbytek tuku. Teď jsem cca na 14% tt, a prozatimní cíl je 13%. Začínají se totiž objevovat ty svaly, které nemám . Od začátku se snažím držet bílkoviny vysoko, aby nedocházelo k výraznějšímu úbytku svalové hmoty.

Takže - ještě mi zbývá týden vln - do neděle - v pondělí zřejmě prasečák - tomu se bohužel nevyhnu - řízek s bramborovým salátem + koleda >> sladkosti, možná nějaký ten panák...pak si dám ještě tak týden/dva vln, abych se tak nějak dostal na těch 13%...

Tady můžete začít číst :

Takže - otázka zní - jak ukončit sacharidové vlny a hubnutí a co nejšetrněji přejít do objemovky, aby se nedostavil jo-jo efekt ? Kdyžtak mě opravte, ale podle mě je blbost ze dne na den hupnout ze 150g sachrů na 350g sachrů, to by mohlo jít do tuků.

Myslel jsem, že po ukončení vln bych si dal takovou 14 dní dlouhou udržovačku (nebo delší ?) na 200-250g sachrů/120-150g bílkovin a pak bych postupně navýšil sacharidy až na těch 300-400g. Je to OK ? Taky plánuju nákup nějakého toho nářadí, bez toho to nepůjde. Od září (snad) budu v Praze na nějaké té VŠ, takže zřejmě zařadím nějaký ten fullbody trénink.

Díky za názor a poklonu těm, co přečetli ten výlev
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ikski


PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2012 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spocitej si kolik jis v prumeru kalorii a kazdy tyden pridavej treba po stovce az se dostanes o +- 800kcal vejs.

Se sachrama bych to ze zacatku moc neprehanel drz treba 200g na den a zbytek kalorii dopln z tuku, tipuju ze ten si ve vlnach moc nekonzumoval a nyni ho urcite potrebujes.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gurmán


PříspěvekZaslal: so březen 31, 2012 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uvidíme, koneckonců můžu dělat dva týdny menší vlnky 150-250, pak další 2 týdny 200-300 a pak pozvolna přejít na 300-400. A pokud to při 300-400 nepůjde nahoru, tak holt trochu přidám
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak přejít z diety do objemu ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: