Nenabírám svaly, naopak je hubnu - proč?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nenabírám svaly, naopak je hubnu - proč?  Úvodní stránka -> Trénink -> Nenabírám svaly, naopak je hubnu - proč?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FatMan


PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 8:09 am    Předmět: Nenabírám svaly, naopak je hubnu - proč? Odpovědět s citátem

Ahoj,

po asi 15 letech nicnedelani jsem zacal jezdit na kole, posledni 2 roky po 2-3000km/rok (rovinky).
Letos jsem zacal cvicit ve fitku s trenerem. O jeho kvalitach nemam pochyb. Hlavne jsme se venovali (a venujeme) zpevnovani stredu tela, protoze po tolika letech to byla opravdu tragedie. Postupne jsme zacali pridavat i cviceni na strojich a ted uz je pomer cviceni na podlozce/posilovna na pomeru 2:4.

Mym cilem bylo hlavne zhubnout a zpevnit/zesilit. jidelnicek tomu byl uzpusoben, vetsinou vypada nasledovne:
SN: 80g vlocek, 250ml mleka, 1ks ovoce
SV: 1ks ovoce
OB: 180g ryze, 160g tunak RioMare (olej dusledne vylejvam a vymackavam), 130-200g zeleniny
SV: 400g bily jogurt + tm.pecivo/ryzove chlebicky/kukuricne chlebicky
V: 150g kureci prsa varena + 30-50g kuskus+zelenina

Samozrejme jsem se na zacatku nechal promerit na InBody, po cca 4 mesicich znova.
Tam ale nastalo zdeseni. Sice jsem za 3 mesice zhubnul 3,5kg tuku, ale taky 1,5kg svalu (a jeste neco navic asi ve vode).
Bazalni metab. se snizil (pochopitelne).

Pritom minimalne od zacatku brezna, tedy asi 2 mesice pred merenim, jsem uz hodne cvicil na strojich, zadny flakani, 2-3x tydne.
Na flora.cz jsem si orientacne zadal jidelnicek a zjistil ze i bilkovin mam dostatek - pri druhem mereni jsem vazil 90kg a bilkovin bylo za den asi 140g.
Dost me to nastvalo, protoze jsem naivne doufal, ze kdyz mam od prvniho mereni vic jak 6kg minus, tak ze to je ve skutecnosti 8kg v tucich dole a 2kg ve svalech nahore :)
Z vice stran mi bylo doporuceno pridat na bilkovinach, tak jsem koupil protein a rano po probuzeni si dam 1/2 davky, pak za 30 minut snidane.
Davam si i nocni protein, zhruba 3 hodiny po veceri, plnou davku (40g proteinaku, 32g bilkoviny).

Kde je podle vas problem? Malo jidla? Bilkovin? Chce to casteji cvicit? Pred a po cvicenim beru BCAA a spolu s proteinem je to jedine, co do sebe cpu.

Dekuji za vase nazory.

edit: jeste pro doplneni - i pote, co jsem zaradil protein, dale hubnu. Protein mam asi 14 dni a vazim o cca 1kg min, pritom v posledni dobe jedu v posilovne nadoraz.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TONIIIK


PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 8:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a jak vypada tvuj trenink?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1) měření nebude moc přesný
2) po prvních měsících bude těžko něco vidět, teprve se učíš provádět cviky. Nárůst "síly" je v prvních měsících z 90% danej jen naučením se techniky a přizpůsobením nervový soustavy svaly jako takový se nejspíš začnou měnit až později

=> tréning s trenérem bude nejspíš ok, strava snad taky
=> dej tomu čas

PS: pokud hubneš a nechceš hubnout, tak prostě navyš kalorickej příjem..
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FatMan


PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 10:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hubnout chci a jeste je co, mam 17,5% tuku, ale nechci prichazet o svaly.

Ke cviceni.
Prvnich 20 minut zahrivani, rozhybani, posilovani stredu tela/bricha.
Nechci delat kulturistiku, cviceni je zamereno na zada (mam je ohla dopredu, kyfoza) a celkove vic na horni cast tela ktera je slabsi, zatvrdle trapezy, zkracene prsni svaly, navic jsem po operaci patere. Takze moje cile jsou zhubnout a zkusit narovnat zada/uvolnit zatuhle a narovnat zkracene svaly.
Cviceni mam rozdeleno na 2 dny, jedu v podstate jen zakladni cviky:
1-horni kladka sirokym uchopem, bench press (sikmej/rovnej), hacken drepy, tricepsove stahovani lana/kladky, jednorucky-biceps
2-hacken drepy, pritah na hrazde a vydrz (kombinace uchopu), pritah kolen k hrudniku (bradla), dolni kladka - pritahy k brichu, tlaky s jednoruckami, pritah velke cinky k brade (delty), vypony na lytka, predkopavani.

Je fakt, ze se teprve ucim cviky, protoze nekdy citim jine svaly nez mam. Nejvic u benche a obecne u cviceni prsnich svalu - ty mam asi nejslabsi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli hubneš svalovou hmotu, tak budeš mít problém v jídelníčku. A když se podívám na ten tvůj, tak vidíš, že málo jíš. Na to, že vážíš 90 kg mi přijde 80 g vloček k snídani hrozně málo. Na svačinu jeden kus ovoce??? Tady taky přidej - sacharidy i bílkoviny. Ale to, co mi tam chybí, jsou jakékoli tuky - takže je přidej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frei


PříspěvekZaslal: so květen 19, 2012 6:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci tě strašit, ale je tu taky možnost, že máš tasemnici.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: so květen 19, 2012 7:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aby v tom bylo jasno, do toho cvičení jezdíš stále na tom kole? Jak vypadá rozložení aktivit do celého týdne/měsíce? Objemy, časování, intenzity? Na tom kole máš nějaké tréninkové cykly, mikrocykly?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FatMan


PříspěvekZaslal: so květen 19, 2012 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, ne, na kole letos skoro nejezdim, jen par set km, tak do 500. Jak jsem zacal cvicit, tak nejak zajem o kolo opadl. Chodim lozit na stenu, obcas se projedu na kole - tak na hodinu, spalim 800-1000kcal, jezdim ted i kopce. O kole jsem psal, ze to bylo jedine, co jsem za posledni roky delal.

Snazim se cvicit 2-4x tydne, treba tento tyden 4x. Dva dny mam s trenerem, jeden az dva sam. Vyhovuje mi cviceni dopoledne, takze vetsinou se do 8:00 najim, pak jedu autem do posilovny, hodinu cvicim. V posledni dobe si po cviceni dam banan a jdu na 20-30 min. na pas, kde jdu v "hubnoucim pasmu" podle tepu. Dojedu domu, udelam si obed, ten mam ve zvyku davat ve 12:00. Svacina 16-17, vecere cca 19:00, protein 22-23:00.

To je idealni den, ale nekdy cvicim ve 14:00, vecer nikdy. Na stenu, pokud jdu, tak zasadne k veceru, cca 17:00-21:00.

Jine aktivity nemam, obcas musim taky pracovat venovat se rodine :)
Pokud jde o jidelnicek, snazim se ho dodrzovat, obcas zhresim, ale jen par sousty, ne ze bych snedl pet jitrnic a pul tlacenky.
Nepiju alkohol, limonady, nejim smazeny, cokolady, bily pecivo, testoviny jen obcas. Jediny co mi chutna a u ceho obcas porusim jsou buchty, ale i ty manzelka vetsinou dela "skorodietne" a nesnim jich moc.

Rikam si ze jim asi spravne, byt nejake chyby tam budou, cvicim, ale vysledek zatim nevidim. Ubytek 3,5kg tuku za skoro 4 mesice mi prijde malo. Navic, kdyz zmizlo i 1,5kg svalu, tak bych rekl, ze mozna jim malo. Nekdy se divam na Prime na tlustochy, kde v pripade ze ztraci svaly, pridavaji jidla. A je fakt, ze kdyz nekdy zhresim obedem, odpoledni svacinkou a udelam to 2 dny po sobe (tak 1x do mesice), tak mi pak vaha skoci dolu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedá se to hodnotit příliš komplexně - schází tu informace o tom tréninku - jaké váhy, intenzita. Ale jinak ta čísla co uvádíš, tedy ztráta 3,5 kg tuku a 1,5kg svalů za 3 měsíce není důvod ke zděšení, jsou to slušné výsledky. Když odhlédneš od nepřesnosti měření tak to nejspíš reálně odpovídá možnostem, razantnější ztrátu tuku můžeš těžko očekávat, na to tam máš málo aerobní déletrvající zátěže. Kolo s výdejem 1000kcal za hodinu je slušné (pokud máš správně nastavený sporttester) ale problém je v té jedné hodině - tady bys měl dát dvě, tři hodiny v kuse, i v nižší intenzitě - tam se pak dostane ke slovu tukový metabolismus, v první hodině to je spíš o glykogenu, ani bych tu hodinu do aerobky nepočítal.
S těmi stagnujícími svaly to vypadá spíš na malou intenzitu či zátěž - zvlášť když máš problém s páteří a ty velké svalové skupiny neprocvičíš naplno.
Zkus zvednout jídlo a zvyš intenzitu silového tréninku - není nutné abys ho měl čtyřikrát týdně, upřednostni kvalitu nad kvantitou. A aerobku trochu poměň, dej třeba dvakrát týdně čtyřicet minut a jednou týdně tři hodiny na tom kole. Z naměřených čísel si hlavu nelámej, ty budou přesnější až se to cvičení usadí, teď to může mít velkou toleranci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

InBody 230 mi pravidelně měří s odchlykou 5-10% u hodnot tuku i svalstva, stačí více vody v těle po jídle, prokrvené svaly, jiná část dne kdy probíhá měření nebo že se jen jinak postavíš... jednou mi to dokokonce vyhodilo 3 různé výsledky ihned po sobě. Ber to jen jako hodně hrubou orientaci. Sleduj spíš výkony a pocity, na tabulku se vyser.... nebo sypni kreatin a nabereš raz dva :-D
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
gunner80


PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 12:21 pm    Předmět: answear Odpovědět s citátem

Zdar Fatmane,

Z toho popisu a co už tu psal Bigmuscle, je jasný že ten Tvůj jídelníček je jak pro holku (hlavně snídaně). Se právě divím, že jsi shodil tak málo svalů (1,5 kg) ... Pak co píše ještě Reichenbeck (malá intenzita trenálů) ... Ono upřímně, nabrat svaly a osekat tuky je podle mne skoro nereálné (nereálnost je v ideální představě prům. člověka = tedy nabrat hrudník ale zbavit se špěků na břichu), ale každý na to má jiný názor. Když hubneš, tak všechno, když nabíráš svaly tak tím i víceméně "hubneš".Svalyy potřebují více "všeho" a část si vezmou i z tukových zásob. Zkus tedy přejít na těžší váhy, méně opakování, jez více B+S , získáš pevný základ který se dá pak již osekat :) . S tou páteří Ti tu nikdo neporadí, ale jestliže máš jak píšeš ověřeného trenéra, tak by mne zajímalo co on Ti na tuto otázku řekl. Předpokládám, že nejdříve jsi to konzultoval s ním... On Tě zná nejlépe, měl by vědět co příp. děláš špatně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nenabírám svaly, naopak je hubnu - proč?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: