proteinové tyčinky,tvarohové koláčky


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - proteinové tyčinky,tvarohové koláčky  Úvodní stránka -> Kuchařka -> proteinové tyčinky,tvarohové koláčky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
owar


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Tak info z roku 2006 se mi nezdá ještě jako přežitek. Nicméně máš na to nějaký názor, já mám svůj. Samozřejmě musíme si říct jednoznačný fakt (i když říkáš, že to nesmím tak kategorizovat), že kokosový tuk je v pokojové teplotě tuhý a častá konzumace tuhých tuků rozhodně neprospívá, takže bych ten kokosový tuk zas tak nevychvaloval. Ale jako nutriční terapeut bych si rozhodně nedovolil někomu s aterosklerózou nebo dyslipidémii říct, že kokosový tuk je zdraví prospěšný. Na tom se, myslím si, shodneme. Pro zdravého člověka proč ne, všeho s mírou.

otazka je co je to za info..ono jsou tu porad ruzny infa o skodlivosti treba celych vajec na cholesterol a podobny sracky, ale tomu se nevyhnes..zalezi na tom, co si z toho vyberes a budes prosazovat..
no a zase kategorizujes oni jsou tuhe tuky a tuhe tuky a nejsou vsechny stejny, takze je nemuzes hazet vsechny do jednoho pytle..takze treba srovnavat sadlo s kokosovym olejem a ztuzenym pokrmovym tukem je naprostej nesmysl..
ono i clovek s aterosklerozou nebo dyslipidemii musi mit ve strave nmk, takze urcite nerikat, ze je kokosovy tuk vselek, ta edukace je nekdy osemetna, ale upravit jidelnicek tak, aby se vyloucily vsechny rizikove faktory z naprosto nezadoucich potravin a zaroven se snazit nakombinovat to co nejlepe a nejefektivneji..bohuzel ve vetsine pripadu je to uplne zbytecny, protoze to stejne ty pacosi dodrzovat nebudou a nebo nemaji fiancni moznosti a musi se to resit treba i blbym kompromisem..
ale ja se celou dobu bavil o zdravych lidech, coz predpokladam frozz je..
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 11:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

...jako rybička!

Jinak určitě zajímavá diskuze, zkuste ty tyčky už někdo a napište, jak se povedly a chutnaly.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Výživáří jsou horší než památkáři. Od té doby, co se se.ou lidem do stravování masivně stoupá počet obézních lidí a lidí s "civilizačními" chorobami.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pokud si nějakej ťuňťa udělá tří týdenní kurz poradce a pak cpe lidem do hlavy nesmysly jako vynechávání příloh atd., tak se není čemu divit. Legislativa je v tomhle dost "volná" a nedochází někomu to, že jídlem se ovlivňuje zdraví, ale to nikoho už nezajímá... jak se říká, dokud to nebolí, tak se nikdo nestará.
Ale zase bych si kide nedovolil tvrdit, že díky výživářům stoupá počet obézních a výskyt civilizačních chorob. Podívej se, co obézní jí a jak jí, kupujou si většinou levný sra*ky, jí 2x denně a nemají pohyb. To jsou hlavní problémy. Dříve se také o určitých nemocech ani nevědělo, protože nebyla lékařská péče na takové úrovni jako dnes, takže bych to zase tak nedramatizoval.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Tak pokud si nějakej ťuňťa udělá tří týdenní kurz poradce a pak cpe lidem do hlavy nesmysly jako vynechávání příloh atd., tak se není čemu divit. Legislativa je v tomhle dost "volná" a nedochází někomu to, že jídlem se ovlivňuje zdraví, ale to nikoho už nezajímá... jak se říká, dokud to nebolí, tak se nikdo nestará.
Ale zase bych si kide nedovolil tvrdit, že díky výživářům stoupá počet obézních a výskyt civilizačních chorob. Podívej se, co obézní jí a jak jí, kupujou si většinou levný sra*ky, jí 2x denně a nemají pohyb. To jsou hlavní problémy. Dříve se také o určitých nemocech ani nevědělo, protože nebyla lékařská péče na takové úrovni jako dnes, takže bych to zase tak nedramatizoval.


Esko nebudu to rozpitvávat - můj příspěvek obsahoval mnoho nadsázky. Takhle by se mohli ozvat i památkáři.

Nicméně másla na hlavách máte dost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
owar


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
Nicméně másla na hlavách máte dost.

tak vzhledem k tvymu oboru bych maslem moc nehazel
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
YUD


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
eSko napsal:
Tak pokud si nějakej ťuňťa udělá tří týdenní kurz poradce a pak cpe lidem do hlavy nesmysly jako vynechávání příloh atd., tak se není čemu divit. Legislativa je v tomhle dost "volná" a nedochází někomu to, že jídlem se ovlivňuje zdraví, ale to nikoho už nezajímá... jak se říká, dokud to nebolí, tak se nikdo nestará.
Ale zase bych si kide nedovolil tvrdit, že díky výživářům stoupá počet obézních a výskyt civilizačních chorob. Podívej se, co obézní jí a jak jí, kupujou si většinou levný sra*ky, jí 2x denně a nemají pohyb. To jsou hlavní problémy. Dříve se také o určitých nemocech ani nevědělo, protože nebyla lékařská péče na takové úrovni jako dnes, takže bych to zase tak nedramatizoval.


Esko nebudu to rozpitvávat - můj příspěvek obsahoval mnoho nadsázky. Takhle by se mohli ozvat i památkáři.

Nicméně másla na hlavách máte dost.


Můj dotaz kdesi zapadl ve spamu, takže ještě jednou, když už seš tady kide:
Jakej máš názor na tyhle homemade tyčinky, kde se smíchá protein s vodou/mlíkem/něčím jiným a dá se to ztuhnout do lednice, případně se to upeče? Jde mi o znehodnocování proteinu, kterej je dělanej pro okamžitou konzumaci po rozmíchání.
_________________
Nejlepší posilovna v Brně:
www.spinningafitness.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když to budeš uchovávat v chladu, tak nehrozí dle mě velké kvasné a hnilobné reakce. To je jako by si musel rychle sníst upečenou buchtu, protože si tam dal vajíčka, která se taky rychle kazí v nepříznivém prostředí. Každopádně není nic jednoduššího, než to zkusit a uvidíš, jak se hotová tyčka "chová" např. po 3 dnech v lednici.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím jak ostatní, ale mě tyčinky nevydrží v lednici déle jak několik hodin . Je tedy asi lepší místo dvojité porce udělat normální, menší, která se dá rychleji zkonzumovat, než to několik dní nechat ležet v lednici.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono to není ani tak o hnilobných a kvasných pochodech. Některé patogenní organismy v zasporovaném stavu dokážou projít celým zpracovatelským procesem. Pak jim stačí k probuzení něco málo času v optimálním prostředí a mohou působit problémy. Pokud se dostanou do traktu zasporované tak k problému nedojde.

Proto třeba umělá dětská výživa by se měla vždy připravovat těsně před spotřebou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny HaRd


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Ale zase bych si kide nedovolil tvrdit, že díky výživářům stoupá počet obézních a výskyt civilizačních chorob.

Jenom když se podívám na tu nejnázornější pomůcku výživových doporučení, tzn. na oficiální potravinovou pyramidu České republiky vytvořenou "odborníky", tak bych s tebou nesouhlasil.
_________________
"To mi rve koule"

Eric Cartman
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Frozz.


PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
Chutově zatím TOP "protein bars" co se mi povedly udělat, 100% doporučuju:


Tak udělal je někdo? CHlapi, zklamali jste mě, já jdu dnes dělat třetí várku (celkově) , ale místo vloček dám KOKOS , takže tím snížím množství sachrů, no uvidím, jaký bude výsledek.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
ale místo vloček dám KOKOS , takže tím snížím množství sachrů, no uvidím, jaký bude výsledek.


Super. Je to trochu jemnější, ale stále chuťově skvělý.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kebabking


PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
Chutově zatím TOP "protein bars" co se mi povedly udělat, 100% doporučuju:

O víkendu určitě vyzkouším. Jestli to udělám hnusný, tak uvidíš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
Tak udělal je někdo? CHlapi, zklamali jste mě, já jdu dnes dělat třetí várku (celkově) , ale místo vloček dám KOKOS , takže tím snížím množství sachrů, no uvidím, jaký bude výsledek.
s tim kokosem bych to i zkusil, ale chybi mi tak 2/3 ingredienci, mozna zejtra
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - proteinové tyčinky,tvarohové koláčky Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: