WO: Vzpirani - cesta k silnym noham


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - WO: Vzpirani - cesta k silnym noham  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> WO: Vzpirani - cesta k silnym noham
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
WildOrchid


PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dnes jsem si schvalne merila cas jednotlivych cviku, tak to sem rozepisu. Ve vzpirarne o 3 prknech a jednech vyrazovych stojanech nas bylo furt priblizne 12 lidi.. na mojem prkne jsme se stridali vetsinu casu 3..

Pondeli
vyskoky do schodu
trh od pasu 35/3/4 * 6 min
trh do polo z beden 40/2/3 * 10 min
trh technicky 55/2/2, 60/2, 62/1, 64/1/3, 66/1 * 1hodina
vytah trhovy 66/2/2, 70/2/2, 75/2/2 * 1h 15min
drep vpredu 70/3/2, 73/2, 76/2/2, 67/3/2 * 1h 50min
vyraz dopolo 50/2, 55/2, 60/2/2 * 2h 5min
avelany (+15kg na hrudi), bricho
* 2h 25min

nutno dodat ze pred poslednima cvikama jsem si vyvesovala zada hlavou dolu a mezi avelany a brichem se zacinam uz protahovat, je to spis takovej dojezd, proto to trva pomerne dlouho. U drepu to trva nez se rozcvicim, u trhu mi tam furt nekdo zavazel, jinak bych chodila i rychleji. Nezapisovala jsem dva pokusy v trhu ktery mi spadly- jednou 64 a poprve 66.
Drepy uz jsem mela dost tezky, a blby bylo ze mi proste jedna noha zabirala vic, at jsem se snazila jak jsem chtela. Vsechno to ale bylo s rovnyma zadama.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Rall_


PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nezlob se, ale tohle vůbec nevypadá jako trénink 3 týdny před hlavním závodem. Máš tam kopu rozcvičovacích trhů, pak hlavní disciplínu a ještě výtahy s malou intenzitou (ani ne 100% z trhu). Dřep taky nízká intenzita, a výrazy nakonec?? Celý ten trénink je hrozně rozvláčný, dlouhý, velký objem, malá intenzita. Celkově to působí jako trénink nováčka v přípravném období daleko od závodů. Teď už bys měla chodit i do jedniček ve dřepu a aspoň těch 85-90 vepředu dřepnou, jestli se chceš dostat na nadhoz 80. To není jen o tom vstát, ale síla ve dřepu ti pomůže i při výrazu, nehledě na to, že čím lépe vstaneš, tím líp se ti vyráží. Nemůžeš se spoléhat na to, že se "do toho trefíš" a na krev vstaneš, prostě v přemístění a síle nohou musí být jistota.
A i složení cviků - v téhle fázi bys měla trénovat prakticky jen trh + nadhoz technicky, trh + nadhoz do polo, výraz (hlavní), dřepy vpředu (event. vzadu tak ve čvrtinovém poměru) + event. pár těžkých výtahů. Zvlášť, když máš trénink jen 3x týdně, tak tolik cviků v týhle fázi přípravy (i když tys psala, že to vlastně neřešíte a na každý závod, ať je to pohárovka nebo MČR se připravujete stejně) je nesmysl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no, takovej trenink mi napsal luda.

Vytahy mam s vyssi vahou nez mam maximum v trhu (70), drepy bych s vetsi vahou neudelala, takze intenzita je maximalni.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Rall_


PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WildOrchid napsal:
no, takovej trenink mi napsal luda.

Vytahy mam s vyssi vahou nez mam maximum v trhu (70), drepy bych s vetsi vahou neudelala, takze intenzita je maximalni.

Njn, ta možná by stálo zato s ním o tom promluvit a do budoucna tu přípravu líp naplánovat, určitě by ses pak dostala mnohem dál.
Jo, máš pravdu, nějak jsem přehlídnul ty série se 75, ale i tak by ses mohla pohybovat aspoň na nějakých 110-120% takhle blízko před závodem). Dřep nemůže být s maximální intenzitou, když máš osobák 85 vepředu a děláš dřepy s 67-76. Když nemáš nahnanýý objem z přípravy, tak teď musíš hnát víš intenzitu, třeba 1x týdně takový trénink 2-3op. a jednou si vyjet do max po jedničkách (s plánem 1x90 třeba 8 dní před závodem), co se týče předního dřepu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: st květen 23, 2012 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Streda

vyskoky do schodu
premisteni z beden 65/3/3
nadhoz technicky 2*65, 67, 70, 72; 1*75, 77; 2*65
drep vpredu 70/3/3, 74/2/3
vyraz technicky 65/3, 67/3/2, 70/2, 75xxx
pozved do maxima - do 100 = OR :)
predklony 35/6/4
bricho


Ze zacatku mi delala problem hlava, furt mam zablokovanej krk, tak mi vadej ty rychly prechody pod cinku. U techniky se to ale postupne nak zlepsilo, a dokonce jsem mela chut si vyjet, ty jednicky v planu nebyly, ale krasne jsem to dala.
Na vyraz uz jsem ale po drepech vpredu nemela vubec naladu. uz to byly skoro dve hodiny treninku, a v planu toho bylo vic nez jsem nakonec sla, (to se pak osekalo) tak jsem byla predem znechucena. Projevilo se to na tech 75ti ktery jsem nevyrazila ani jednou.
Pozved me pak mile prekvapil, do 95 jsem to sla vsechno s rovnyma zadama, a konecne jsem zvedla i ten metrak, i kdyz tam mi zada trochu povolily, ale i tak se to pocita, a mam z toho radost :) Po tom tezkym treninku jsem to ani necekala.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
WildOrchid


PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Patek

vyskoky dos chodu
Trh technicky z beden 45/3/3
Trh technicky 60/2/3, 65/2 (ok, x), 65/2 OR , 55/2
vytah trhovy 65/2, 70/2, 75/1/2
vytah trhovy z beden 80/4, 85/4, 90/4, 85/4
drep 2* 65, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 95 OR , 85, 85
vyrazovy tah 47/2, 52/2/3
avalany 15kg na hrudi 4*8
bricho


tak dnes dva osobacky, 65 v trhu po dvou, v prvnim pokusu mi to napodruhe spadlo dopredu, tak jsem to opakovani zkusila znovu a spadlo mi to dozadu. Po pauze v dalsi serii jsem ale dala 65 dvakrat bez spadnuti :) vypada to, ze muzu jit klidne 65 jako zaklad, necitila jsem to nejak tezky.
Na drep jsem se vyhecovala a tech 95 dvakrat drepla. Bez bandazi! takze osobak :) mozna jsem to ani nikdy nesla v bandazich po dvou, ale to uz nevim jiste.

Tak tyden je za mnou, a pristi tyden me pry ceka min unavujici intenzita, jednickovej trenink.. jsem zvedava jestli budou jeste nejaky osobacky do zavodu, hezky to motivuje :)

Jinak Luda mi na zavody chce poridit natahovaci bandaze, ted kdyz jsem si zvykla nadhazovat bez nich, tak se toho trochu bojim, precijen to bude trosku jiny. V pondeli snad budu mit moznost si jedny pujceny natahovaci vyzkouset pri nadhozu, tak uvidim, jestli mi bude stat za to se hadat ze je nechci, nebo jestli se podridim a vemu si je.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
WildOrchid


PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pondeli

dnes jsem moc nespala, tak se to mozna projevilo na sile. Spanek dela hodne.

Premisteni do polo z beden 60/1/4
Nadhoz technicky 2* 65,67,70; 1* 73, 75, 77, (80xx : (),75/1/3
drep vpredu 75/2/4, 80/1/3, 82
vytah nadhozovy 80/2/3, 85/1/3, 90/1/2
vytah nadhozovy z beden 2*90, 95, 100, 105, 105
vyrazovy tah 50/2/5
predklony + bricho


u nadhozu prvnich 75 jsem nepostavila, napodruhe uz jo, pak 77 mi sedlo jeste lip, ale 80 me poprve pribilo k podlaze- rovny zada, drzela jsem to a vahala cim zabrat abych se postavila, ale proste to neslo. nechapu ze existuje takova poloha ve drepu, proste neni cim zabrat. Podruhe jsem to jednoduse nepostavila. Polsedni 3 serie se 75 jsem vydrela. Kazdopadne vypada to ze bych to mohla jit jako zaklad.
drepy byly tezky, vytahy lehoucky.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
WildOrchid


PříspěvekZaslal: st květen 30, 2012 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Streda

vyskoky do schodu
Trh od pasu 35/3/4
Trh technicky 55/2, 57/2, 62/2, 67, 70x,71xx : (
drep vpredu 75/2/2, 80/2, 85/1/2
pozved trhovy do 80
vytah trhovy z beden 65/2/2, 70/2/2, 75/1/2
vyraz dopolo 50/2, 55/2, 60/2/2
avelany, bricho


u tech 70ti v trhu chybel dycky jen kousek. Kdyby do me nehuceli ze to je blbost, tak to trham do te doby nez bych to utrhla.
Poslednich 85 ve drepu uz bylo na krev, dalsi "serii" bych asi nedala.

Patek uz bude odpocinkovejsi, az na zadni drepy kde je v planu jednou dat metrak.
Jak bude vypadat posledni tyden pred zavodama zatim netusim. Asi mrknem co jsem chodila pred jinyma zavodama a pujdu to co mi driv vyhovovalo nejvic.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
WildOrchid


PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 1:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Patek

vyskoky do schodu
premisteni od pasu 45/2/4
nadhoz tehnicky 65/2, 67/2/2, 72/1/3
drep 90/2/2, 95, 70/2/3
vytah nadhozovy 75/2/3, 80/1/3, 85
predklony 40/5/4
predkopavani, bricho


uz bylo trochu znat ze mam unavenejsi nohy, tak mi byl metrak v drepu zatrhnut. Vytahy ale byly furt pocitove dost lehky. Konecne me taky prestala bolet ta hlava, tak snad to do zavodu uz bude jen dobry, zregeneruju a naberu vic sily :)
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
WildOrchid


PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pondeli

vyskoky do schodu
spady trhove 35/3/4
trh od stehen 45/2/4
trh technicky 55/1/3, 60/1/2
vytah trhovy 65/2/4, 70/1/3
vytah trhovy z beden 75/2/5
drepy vpredu 75/1/3
avelany, bricho
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Rall_


PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WildOrchid napsal:
Pondeli

vyskoky do schodu
spady trhove 35/3/4
trh od stehen 45/2/4
trh technicky 55/1/3, 60/1/2
vytah trhovy 65/2/4, 70/1/3
vytah trhovy z beden 75/2/5
drepy vpredu 75/1/3
avelany, bricho


Nezlob se, že sem zas píšu, ale fakt mi to nedá...Opravdu si myslíš, že takhle má vypadat vzpěračský trénink 6 dní před závodem? 5 cviků na jednu disciplínu a spousta zbytečných rozcvičovacíma doplňkových cviků k tomu, 3 série dřepu a 12 sérií výtahů? Navíc nízká intenzita a relativně vysoký objem...Už jsem to psal sem nebo na FB, ale tohle je tak trénink pro nováčka, co se učí techniku a má silné nohy a 3 měsíce do závodů... Nechci rýpat, ale fakt bych zvážil změnu trenéra nebo si alespoň piš sama tréninky, protože horší než toto to už být snad nemůže :- (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lifting


PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 1:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rall_ napsal:


Nezlob se, že sem zas píšu, ale fakt mi to nedá...Opravdu si myslíš, že takhle má vypadat vzpěračský trénink 6 dní před závodem? 5 cviků na jednu disciplínu a spousta zbytečných rozcvičovacíma doplňkových cviků k tomu, 3 série dřepu a 12 sérií výtahů? Navíc nízká intenzita a relativně vysoký objem...Už jsem to psal sem nebo na FB, ale tohle je tak trénink pro nováčka, co se učí techniku a má silné nohy a 3 měsíce do závodů... Nechci rýpat, ale fakt bych zvážil změnu trenéra nebo si alespoň piš sama tréninky, protože horší než toto to už být snad nemůže :- (


AMEN.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rall_


PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rall_ napsal:
WildOrchid napsal:
Pondeli

vyskoky do schodu
spady trhove 35/3/4
trh od stehen 45/2/4
trh technicky 55/1/3, 60/1/2
vytah trhovy 65/2/4, 70/1/3
vytah trhovy z beden 75/2/5
drepy vpredu 75/1/3
avelany, bricho


Nezlob se, že sem zas píšu, ale fakt mi to nedá...Opravdu si myslíš, že takhle má vypadat vzpěračský trénink 6 dní před závodem? 5 cviků na jednu disciplínu a spousta zbytečných rozcvičovacíma doplňkových cviků k tomu, 3 série dřepu a 12 sérií výtahů? Navíc nízká intenzita a relativně vysoký objem...Už jsem to psal sem nebo na FB, ale tohle je tak trénink pro nováčka, co se učí techniku a má silné nohy a 3 měsíce do závodů... Nechci rýpat, ale fakt bych zvážil změnu trenéra nebo si alespoň piš sama tréninky, protože horší než toto to už být snad nemůže :- (


Víš co, ale pak teda nežádej lidi o radu...Když ti poraděj, jak trénovat líp, tak tvoje univerzální odpověď je, že to tak Lůďa napsal/připravil/chce apod., tak pak trénuj blbě...Trénuješ pocitvě a je vidět, že ten sport máš ráda, ale mohla bys být výkonostně někde jinde ;-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smile04


PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 2:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj rad bych taky zlepši svůj trh a nadhoz...

asi se pokusim navštivit nějakej sokol obřany brno prej tam někdo trenuje..ale prozatim se inspiruji tady...

trenink pekny...jen nevim co znamenaji různé ty výtahy, avelany, atp...neni to nekde na netu vysvetlene nebo tak neco nejake vzpěračské techniky...ja hledal a moc nenašel...na youtube je to pod anglickymi nazvy..tak se v tom nevyznam když nevim co je co :)


byla by nějaka rada?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
madball


PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 5:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Smile04 napsal:
ahoj rad bych taky zlepši svůj trh a nadhoz...

asi se pokusim navštivit nějakej sokol obřany brno prej tam někdo trenuje..ale prozatim se inspiruji tady...

trenink pekny...jen nevim co znamenaji různé ty výtahy, avelany, atp...neni to nekde na netu vysvetlene nebo tak neco nejake vzpěračské techniky...ja hledal a moc nenašel...na youtube je to pod anglickymi nazvy..tak se v tom nevyznam když nevim co je co :)


byla by nějaka rada?


výtahy nadhozové/trhové = clean/snatch grip low/high pulls

avelany = hyperextenze
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - WO: Vzpirani - cesta k silnym noham Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: