Motivace?Strava?Cvičení?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Motivace?Strava?Cvičení?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Motivace?Strava?Cvičení?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ivetacek9


PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 6:39 pm    Předmět: Motivace?Strava?Cvičení? Odpovědět s citátem

Ahoj. Nevím ani jak začít. A s čím poradit,ale asi ohledně cvičení, stravy a motivace.
Abych začla, asi před 1,5-2 lety jsem poprvé zašla do posilovny, do které jsem byla zapálená díky svému partnerovi, který tam chodí pravidelně. Vydrželo mi to asi 5-6 měsíců, kdy jsem chodila asi 3x týdně, cvičení trvalo tak 1,5 hodiny. Většinou pár minut na rozehřátí rotoped a pak postupně posilování celého těla během 3 dnů /1. den prsa,biceps, 2. den triceps, ramena, 3. den zada, trapézy, sem tam nohy/ a na břicho nezbývalo už tolik síly a motivace.
Jenže do toho začali zkoušky a často přejizdim po 4 dnech do svého města a přestala jsem chodit,což me dost mrzí.Ztratila jsem motivaci,kdy se člověk několik měsíců snaží a je to rázem pryč. Veškerá snaha k ničemu.Ještě párkrát jsem se během roku donutila do posilovny zajít,ale nijak pravidelně, bez pomoci,rady a motivace mi příjde, že to není jednoduché a zas jsem přestala
Nyní jsem na brigádě ve třísměnném provozu a snažím se znovu začít pravidelně chodit cvičit (min. 3x týdně-a ve dvou-lépe se to táhne ). Plán mám rozvžený jako vždy (1. den prsa - 3 cviky po 10-12 opakování - 3 serie, biceps to samé, 2. den triceps a záda-taktéž 3 cviky po 10-12 opakování-3 serie, 3. ramena, trapezy či nohy taktéž 3 cviky po 10-12 opakování-3 serie).Nevím, zda je to správný cvičící plán. Je mi 23 let, měřím 174 cm a vážím 70 kg, snažím se prvně nabrat objem a sílu (postupně přidávám váhy) než zpevňování těla, ale už i tak tvořím dojem ,,širší postavy", tak nevím jak skloubit cvičení (měla bych spíše shodit kg,cm a objem než ho nabírat, což mě tolik nebaví) a skrz jídlo.Snažím se jíst 5x denně pravidelně, ale nijak nedržím dietu a tak nějak vím, co by se jíst mělo,ale nikdy nevím pořádný množství,kolik toho mužu snist..Někdy se navečeřím a mám pořád pocit hladu,ikdyž si myslim že snim dost a pořád přibírám na váze.Do toho jsem zacla jezdit na kolečkových bruslích a kole a nevidim pořád žádný výsledek.Když se nad tim zamyslim, neni jednoduchý skloubit práci (školu), posilovnu,sport a jeste stravu a obdivuju ty, kteří to již zvládli.Doufám, že se taky jednou vydám správnou cestou jak ke zdravému životnímu stylu,motivaci, tak ke správnému cvičení a méně cm :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud nemas motivaci, nemas cil, kdyz nemas cil, tak proc cvicis :)

jestli dietu nebo objem je na tobe a je to otazka priorit resp. tvych cilu a toho proc do posilovny chodis

co se tyce jidelnicku je to stejne, opet zalezi na tom, kvuli cemu cvicis :)

co se tyce vahy -> zalezi dost na tom v cem vaha je ... jinak bicepsem/tricepsem bych se nezabival ve trech cvicich a trech seriich po 12ti op. zda se mi to zbytecny :) na tydle pidi svaliky staci v pohode 1 - 2 cviky max.

co se tyce jidelaku/treninku, neco si o tom najdi ... zvaz jak casto a pravidelne muzes chodit.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
ivetacek9


PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

děkuji za odpověď :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ivetacek9 napsal:
...

Zníš jako člověk který se sebou chce něco dělat, ale neví co a tak něco splácává dohromady a doufá že to pomůže. Tipl bych si že budeš tlustší odedávna, takže proti tobě půjde jak genetika, tak návyky.
Podle mě máš několik možností
a) vykašlat se na to
b) nějak se plácat a udržovat to co máš
c) obětovat pár dní a důkladně si nastudovat stravování a cvičení. Vše je někde napsané, jen si potřebuješ shromáždit prameny a nastudovat si je
d) obětovat docela dost peněz a najmout si trenéra a případně i DOBRÉHO výživového poradce. Jestliže si najmeš výživového poradce, přijď sem znova a poraď se tady zda ti skutečně radí dobře či ti radí ptákoviny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Motivace?Strava?Cvičení?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: