Ektomorf - split/full body



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Ektomorf - split/full body  Úvodní stránka -> Trénink -> Ektomorf - split/full body
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fibi87


PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 11:00 am    Předmět: Ektomorf - split/full body Odpovědět s citátem

Ahoj. Po přečtení desítek článků a x radách ve fitku od lidí už v tom mám docela guláš. Jaký je vhodnější trénink na přibrání pro Ektomorfa (182cm 70kg)?? Full body 3x týdně nebo klasický split 4x týdně? Někdo říká, že pro normální kondiční cvičence stačí procvičit partii 1x týdně do mrtva pak regeneruje celý týden někdo zase, že FB 3x týdně tělo poroste a je to pro partii lepší. Tak už nevím ..u splitu když zařadím 3-4cviky po 3-4 ser. ten sval daleko víc vyčerpám, u FB když dám 1 cvik na partii mi přijde málo, sice 3x týdně ale přijde mi to jako malá stimulace. Nemáte s tímhle problémem taky zkušenost? Je pravda že na nějaký procítění svalu, definici apod. mám čas do budoucna, je třeba přibrat co nejvíc hmoty, jde jen o to jakým typem tréninku. Díky za každý dobrý rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeterNu


PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Skús a uvidíš. Každému sadne niečo iné. Hlavné je, aby ťa to bavilo a nerobil si to na silu len preto, že na fóre sa povedalo tak to tak musí byť.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hugisek


PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2012 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To na tom nejseš tak špatně .. nevim, jak dlouhodobě sleduješ svoji váhu a celkový změny. Já před dvouma rokama, kdy sem nevěděl nic o tom jak se stravovat zdravě a správně ani páru, týral tělo (apoň podle mě) 63 kilama na 188cm. Teď mám 70 pořád dost špatný, ale vim, že to leze nahoru a nic nepřehánim. Jestli cvičíš už delší dobu, zkus klidně split, ale nezapomeň, že daleko hlavnější pro tebe bude regenerace a hlavně co do sebe nacpeš!! - určitě ti tu poradí ještě někdo zkušenější
Ať se daří
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2012 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to jednoduché, jestli máš čas na čtyři tréninky týdně a máš dobrou cvičební morálku - tedy nebudeš tam chodit jak do houslí - dej A/B split. Pokud máš čas jen na tři tréninky týdně a ne vždy to i vyjde, pak bude lepší FB. U A/B splitu 2+1 budeš mít na regeneraci minimálně dva dny a ještě do toho vsuneš něco na kondici, máš víc energie na odcvičení, u 3xFB máš v jednom případě na regeneraci partie jen jeden den.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arduin


PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2012 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za sebe můžu také doporučit A/B split 2+1. Jsem také ektomorf a takovýhle systém treninku mi sedí nejvíc a úspěchy se také dostavují. Samozřejmě to chce kvalitní jídelníček.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2012 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

střidej to, co 1-2 měsíce... nejlepší recept na úspěch. Mi funguje klasická freimenova kombinace
1 měsíc Korte
1 týden GVT
1 týden pauza (deload)
1 měsíc těžkolehký split a pak podle sebe
1 týden regenerační trenink
2 měsíce fullbody podle sebe se zaměřením na slabiny
2 měsíce split AB nebo ABCD podle nalady
2 měsíce spalovačka na léto (kruháče, crossfit , kardio atd.)

Co tam chceš vymýšlet? tělo si nezvkne a furt má stimul, treninky i zátěž se střídá a není to jednotvárné. Nechápu jak někdo dokáže celoročně cvičit dokola to stejné.
vždy spokojenost, když podle toho žereš a doladíš suplementy (základy: gainer + kreač do objemu, amina a spalovač do rysovačky.... atd. to snad znáš?!?) a není co řešit, vždyť je to tak jednoduché když cvičíš poctivě, nevím co tu pořád všichni řeší?!?
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
fibi87


PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 7:58 am    Předmět: .. Odpovědět s citátem

Já jsem právě teď ve fázi odpočinku, už to bude měsíc a týden myslím bez posilky a začnu zase od začátku, čekám od toho nový přírustky tak uvidíme Jinak bych to viděl na: 1.měsíc FB 3x týdně, potom přejdu na 2 měsíce těžko-lehký split ( od freimena ) a pak si chci dát na zimu Korte. Je to moje první delší pauza teď po těch 4-5letech tak už mam docela deprese ale každej mi to tu jen doporučoval, že i těm co nemohli dlouhodobě přibrat to prospělo. Dostali se zptáky do formy + nabrali něco navíc, tak jsem zvědavej, hlavně se bojím abych nepřepálil začátek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TONIIIK


PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,co se tyka poctu jednolivejch dni, casem prijdes na to co ti vyhovuje...
ja ted jedu 3x tejdne split, obcas chodim treba mesic dva 4x tejdne...jak mi to sedne...

a co se tyka splitu/full body, tak to taky stridam, vetsinu roku split a mezitim si hodim treba 2x do roka jenom full body treninky

pred 15 ti mesicema jsem mel cca 72 kg na 190 cm, ted mam neco malo pres 80, jde to pomalu, ale jde to :)
takze hlavne vytrvat, zkouset a uvidis co ti sedne, hlavne aby te to bavilo...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Ektomorf - split/full body
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: