Mražené maso - bez živin?


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mražené maso - bez živin?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Mražené maso - bez živin?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máča


PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 12:28 pm    Předmět: Mražené maso - bez živin? Odpovědět s citátem

Čau,
dneska mi máti říkala, že viděla v TV nějaký pořad o vaření, kde nějaký kuchař říkal, že zmražené a následně rozmražené maso ztratí téměř všechny živiny. Údajně po rozmražení velká část bílkovin odteče z toho masa ve formě vody, takže člověk potom jí vlastně jenom hmotu bez veškerých živin. Moc se mi tomu nechtělo věřit, ale matka mě přesvědčuje, že to tak opravdu je - údajně to říkal snad Pohlreich nebo snad Kluci v akci .
Zajímalo by mě, co si o tom myslíte?
Blud, nebo na tom může být kus pravdy?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

všichni, co něco takového tvrdí jsou debilové, ta svalová hmota zvířete (maso) je právě ta kontraktilní bílkovina, neposlouchej blbečky, i kdyby to říkal ministr zemědělství nebo největší bůh výzkumu bílkovin, tak je to nesmysl!!!
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 12:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě blud, co by v tom mase teda zbylo po uvaření když zmrazením ztratí všechny živiny ve formě vody? Když ho uvaříš, ztratí cca 1/3 hmotnosti právě kvůli vodě, takže bys ho vlastně musel jíst jen syrový nebo třeba živýho bejka zkus ukousnout :D

Něco možná ztratí, ale že bys z masa po rozmrazení jedl jen hmotu bez živin je podle mě hovadina...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Partridge


PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neuvěřitelné jaké kraviny ti lidi do světa dokážou vyvolat. A ještě horší je, že jim to tolik lidí potom žere.
_________________
If the Jesus comes back, we will kill him again.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gazilion555


PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli to nemysleli tak, že když je maso mražené, tak má třeba 500g a tam sou hodnoty 110g bílkovin ( je to jen příklad, beru že má 22g/100g ) a když ho rozmrazíš, tak vyteče voda, čímž ztratí hmotnost třeba o 200g ( čistá rozmražená voda ) takže místo 500g kusu to bude 300g kus a to je o 44g bílkovin míň, ale tím, že něco zmrazíš a následně rozmrazíš, tak to nic neztratí. Vymyslel by jsi to i logicky, copak když v lékařství zamrazí nějaký orgán, aby ho mohli následně dát někomu jinému, nebo i krev se mrazí, tak že po rozmražení ztratí nějaké živiny, že třeba s krve vytečou krevní destičky nebo se ztratí bílkoviny když to rozmrazíš ?? To je nesmysl a máma to spíše špatně pochopila.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 12:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

urcite bude lepsi ve vsech ohledech maso "cerstvy", na druhou stranu si nemyslim, ze by ho proces zamrazeni/rozmrazeni nejak zasadne znehodnotil..
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirdano


PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

fuha podobnou kravinu sem dlohu neslyšel kdyby to byla pravda tak si pořídim do pokoje fakt toho živýho bejka a budu si z něj ukrajovat zaživa

ed: jo a jinak souhlas Gazilion, myslim že ho mamka fakt jen špatně pochopila
_________________
Do you even lift?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud vím, tak zmražením se maso zevnitř potrhá (jelikož voda při přeměně na led krystalizuje) takže chutová kvalita jde dolů, ale pochybuji, že by se zhoršily výživové hodnoty.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bellito


PříspěvekZaslal: ne srpen 19, 2012 2:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle funguje u pečiva-Když zmrazíš a následně rozmrazíš chleba,hodnota GI se sníží. Ještě lepší je,když z chleba uděláš toust,to se GI sníží ještě o nějakých 5% víc,než po zmrazení a rozmrazení...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Archi


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2012 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
největší bůh výzkumu bílkovin


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nEcro


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2012 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

resite kraviny, tim ze maso date na ohen a udelate z nej steak znehodnotine ho mnohem vice nez pri zmtazeni/rozmrazeni ale zase je lepe pozivatelne pro cloveka ktery je vyhradne bylozravec
_________________
BP 165 l DL 300 l SQ 240 l RAW
BP 180 l DL 300 l SQ ??? l EQ
195cm/126kg 21let
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2012 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Necro, narážíš tím na to, že existují lidé a články, které tvrdí, že člověk není přirozený masožravec?:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2012 8:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nesnáším když mi nějaký člen z mé rodiny tvrdí takové kraviny, že to je dobré na to a tohle bych moc jíst neměl atd. když si to přečetli v Blesku, nebo to říkali na Nově
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nEcro


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2012 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Merrao napsal:
Necro, narážíš tím na to, že existují lidé a články, které tvrdí, že člověk není přirozený masožravec?:)


Pokud se nepletu clovek byl primarne bylozravec avsak evoluci se z nej stal vsezravec (doufam ze se nepletu ale je na to spousta teorii, ja teda osobne uznavam tu co jsem psal)


EDIT:
ted si nevzpomenu na vsechny podrobnosti (protoze sem vypil 3 pivka behem toho jak sme do sebe rval pul kg krkovicky z grillu) ale podle streva a zubu atd.. ktere jsou vyhradne prvkem bylozravcu
_________________
BP 165 l DL 300 l SQ 240 l RAW
BP 180 l DL 300 l SQ ??? l EQ
195cm/126kg 21let


Naposledy upravil nEcro dne st srpen 22, 2012 8:23 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2012 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nEcro napsal:
Merrao napsal:
Necro, narážíš tím na to, že existují lidé a články, které tvrdí, že člověk není přirozený masožravec?:)


Pokud se nepletu clovek byl primarne bylozravec avsak evoluci se z nej stal vsezravec (doufam ze se nepletu ale je na to spousta teorii, ja teda osobne uznavam tu co jsem psal)


V nějakém dokumentu jsem slyšel, že právě díky masu se mohl lépe vyvíjet (hlavně mozek myslim)
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mražené maso - bez živin? Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: