Dočasná náhrada pestré stravy - existuje něco tomu blízkého?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dočasná náhrada pestré stravy - existuje něco tomu blízkého?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Dočasná náhrada pestré stravy - existuje něco tomu blízkého?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dark Knight


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2012 8:11 pm    Předmět: Dočasná náhrada pestré stravy - existuje něco tomu blízkého? Odpovědět s citátem

Dobrý den,

rád bych se zeptal na otázku, jaký doplněk byste mi doporučili jako alespoň dočasnou náhradu pestré stravy. Chápu, že nic takového co by úplně nahradilo běžnou pestrou stravu člověka pravděpodobně neexistuje, ale já hledám něco alespoň k tomu nejbližšího.

Důvodem je, že v mém životě jsou určité stavy, kdy mám problém přijímat běžné jídlo, nemám k jídlu vůbec chuť, je mi špatně od žaludku a pokud se mu pokusím dodat běžné jídlo ne proto, že bych měl hlad nebo chuť, tak se to jen zhoršuje.

Kupodivu ale bez problémů dokážu přijímat tablety a tekuté vodové nápoje, tedy i proteinové a sacharidové přípravky s vodou. Stejně tak kupodivu ovoce. Ostatní jídlo jen velmi omezeně.

Většinou tento stav netrvá déle než pár týdnů, nejedná se o problém zdravotní, ale spíše psychický. Normálně by to ani tak nevadilo, ale problém je že patřím mezi lidi, kteří velmi těžko přibírají na váze, ač chodím poctivě cvičit a snažím se i vhodně stravovat,... a naopak při psychické zátěži a s ní spojeném nechutenství váhu rychle ztrácím.

Děkuji za rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2012 9:09 pm    Předmět: Re: Dočasná náhrada pestré stravy - existuje něco tomu blízk Odpovědět s citátem

Ovesné vločky (komplexní sacharidy)+ vícesložkovej protein (bílkoviny na několik hodin) + burákové máslo (kvalitní tuky) + voda ....rozmixovat a vypít.
nahoru
Dark Knight


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 10:23 am    Předmět: Re: Dočasná náhrada pestré stravy - existuje něco tomu blízk Odpovědět s citátem

Děkuji, zkusím. Ty vločky, rozmixuje to běžný ponorný mixér, co se dává k šlehačům, nebo je třeba něco silnějšího, nějaká zkušenost? :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já kupuji ty nejlevější a mixuji si je na prach, mám mixer s nádobou, zkus to tím ponorným a uvidíš.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, ovesné vločky ponorným ručním určitě rozmixuješ.

Mimochodem...tvůj problém není zas tak jednoduchý to chápu, ale snažila bych se ho spíše řešit. Ono týdny "maximálně" je docela hodně. Neříkám, že na této stravě se nedá žít (pokud ti to vyhovuje) ale nechutenství má příčiny a snažila bych se je hledat.

Jak často se ti to stává?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Foresten


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 1:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Porid si MRE.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RavenStalker


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tučný tvaroh + odtučněný tvaroh + lžíce panenského olivového oleje + lžíce drcenných ořechů + vločky - rozmixovat ;-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Foresten napsal:
Porid si MRE.

A to je lepsi jako v cem? Jedina tekuta vec sou maximalne ty shaky a marmelady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RANDO
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 5:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To sú ale "RADY".......Vločky obsahujú sacharidy vo forme ŠKROBOV, a tie sa musia natráviť V ÚSTNEJ DUTINE pomocou enzýmu ptyalínu, prežúvaním...... takže len si pekne potráp svoj žalúdok, alebo dostať h*vno živín z tých vločiek.... ak ich budeš počúvať.
nahoru
Partridge


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

RANDO napsal:
To sú ale "RADY".......Vločky obsahujú sacharidy vo forme ŠKROBOV, a tie sa musia natráviť V ÚSTNEJ DUTINE pomocou enzýmu ptyalínu, prežúvaním...... takže len si pekne potráp svoj žalúdok, alebo dostať h*vno živín z tých vločiek.... ak ich budeš počúvať.


To je drsné, nevíš o ničem naprosto nic, máš názory a znalosti naprostého omezence a i když ti to tady všichni neustále dokola opakujou furt se těma svojima výrokama zapojuješ. Nechápu tě proč tu máš furt potřebu přispívat, když i přes tvůj chabý intelekt ti prostě musí být jasné že tě opravdu všichni musí považovat bud za idiota nebo trolla, v každém případě tě nikdo nebere vážně a jenom otravuješ.

K tématu - Odpoveď je bud Meal replacement i když u nás je to ještě trochu horší sehnat, nebo prostě to mixování potravy. Každopádně pokad máš stavy nechutenství několik týdnů tak si zralý k psychyatrovi (no offense, jakkoli to zní hnusně), protože psychickou zátěž máme všichni, někteří málo někteří hodně,ale nechutenství co trvá tak dlouho je jasný problém.
_________________
If the Jesus comes back, we will kill him again.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dark Knight


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

K tomu problému, neděje se to zas tak často, vlastně jen v jednom konkrétním případě, rozchod s někým koho miluji. Nechci si tu vylévat srdce, toho Vás ušetřím, nebojte. Jen prostě tuhle část života, která k němu patří, a nedá se jí předcházet prostě špatně snáším. Každého trápí něco jiného, každý to jinak neseme. Ten opravdu špatný stav, kdy po nocích nespím a kdy mám popsané problémy s jídlem trvá tak dva až tři týdny. Čas to naštěstí vyléčí... Problém je, že i za tak "krátkou dobu" dokážu ztratit hodně váhy... přeci jen i stres je velmi katabolický a ve spojení s nedostatkem stravy a spánku...

A psychiatr? Myslím, že zas tak často se v životě nerozcházíme a jak říkám, vím že to čas spraví...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V tom případě tedy požívej co je vhodné, abys z toho měl dobrý pocit. Nepřemýšlej nad tím, jeslti nebudeš mít natrávené vločky nebo ne:)

Pokud by ti to začalo dělat "líp" tak přejdi na kaše, pokud máš nechutenství, tak nepožívej žádná moc kořeněná jídla nebo chutově výrazná (teď myslím steaky neo tak...)
zkus bílý jogurt a takovéto potraviny co nemají i mají chuť...
místo vloček můžeš zkusit nějaký "rýžový" drink nebo tak, ať to obměníš...

Tady ty koktejly jsou většiou dobré sladké, slané si to neumím moc představit. Až budeš moci slané tak ty kaše (bramborová) nebo jogurt/tvaroh naslano...

RANDO:
Rady, rady,... rady pro toho kluka jsou maximálně "nějak" se z toho dostat a snad nemusí řešit hovadiny jako že se mu nenatráví škroby...to bys mu fakt pomoh.

A tyna tyto věci všechny myslíš při jídle?
"Proboha spolkl jsem to o pět vteřin dřív a nestihl se mi natrávit gram škrobu".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RavenStalker


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 10:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

RANDO napsal:
To sú ale "RADY".......Vločky obsahujú sacharidy vo forme ŠKROBOV, a tie sa musia natráviť V ÚSTNEJ DUTINE pomocou enzýmu ptyalínu, prežúvaním...... takže len si pekne potráp svoj žalúdok, alebo dostať h*vno živín z tých vločiek.... ak ich budeš počúvať.


On to žaludek zvládne pokud to bude dosti najemno neboj, a samozřejmě u toho dostatečně slintat to je samozřejmostí. Sacharidy se tráví nejen v ústech. A mluv na mě česky prosím když jsi na českém fóru.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RavenStalker


PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2012 10:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dark Knight napsal:
K tomu problému, neděje se to zas tak často, vlastně jen v jednom konkrétním případě, rozchod s někým koho miluji. Nechci si tu vylévat srdce, toho Vás ušetřím, nebojte. Jen prostě tuhle část života, která k němu patří, a nedá se jí předcházet prostě špatně snáším. Každého trápí něco jiného, každý to jinak neseme. Ten opravdu špatný stav, kdy po nocích nespím a kdy mám popsané problémy s jídlem trvá tak dva až tři týdny. Čas to naštěstí vyléčí... Problém je, že i za tak "krátkou dobu" dokážu ztratit hodně váhy... přeci jen i stres je velmi katabolický a ve spojení s nedostatkem stravy a spánku...

A psychiatr? Myslím, že zas tak často se v životě nerozcházíme a jak říkám, vím že to čas spraví...


Připomíná mi to mého vymaštěného sparinga, ale každý je nějaký no... zkus toho psychiatra, lepší než ztrácet pracně nabranou hmotu kvůli duševní slabosti
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mannik


PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2012 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
jsem na tom skoro stejne jako zakladatel prispevku.
Vim, ze muj dotaz je v mem stavu na lekarske urovni, ale zkusil to.

Zpusobem stravy, stresu a nervu jsem behem 2 mesicu ztratil temer 14 kg sve vahy. O mych stavech podrazdenosti , nervu, atd tu psat nebudu. (178cm-80kg>66kg)

Ale bohuzel si az ted zacinam uvedomovat ( vizualne), ze zacinam ztracet dulezite ziviny - zuby, vlasy apod - vizualni pohled.


Ma otazka zni, jak co nerychleji zvratit tento stav a v kratke dobe zvysit-vratit produkci zivin, mineralu vitamunu apod.

O nutricnim terapeutovi resp, vyzivovem poradci uvazuji od dneska, kdyz jsem zjistil vizualni stav sveho tela a to me teprve nastartovalo neco ze sebou delat.

Co me zatim napadlo :

uzivat multivitamin, magnezii ( nebo jinou mineralni vodu),


Mam problemy s minimalnim prijmem bilkovin. Kdyz to spocitam tak jsem mozna u 50g/den

Maso jsem temer vyradil ( neptejte se proc-mou blbosti) jim max 2x tydne jen kralici,krutu rybi konzervy apod.


Diky za jakekoliv rady, pripadne kontakt na nutricniho poradce, protoze situace je dost vazna.
_________________
Ektomorf a jeho pokusy s pomoci ronnie.cz :
12.5 2011- 74Kg , 12.6 2011- 78Kg , 12.7 2011 - 81kg, 12.8 2011 - 82kg, 12.9 2011 - 83kg<> 3.3.2012-76kg, 20.4 2012 79kg, 12.11.2012-67kg, 7.1.2013-73kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dočasná náhrada pestré stravy - existuje něco tomu blízkého? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: