Trénink pro šplh na laně


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Trénink pro šplh na laně  Úvodní stránka -> Trénink -> Trénink pro šplh na laně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gumak.Ln


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 10:08 am    Předmět: Trénink pro šplh na laně Odpovědět s citátem

Ahoj

obracím se na čtenáře a návštěvníky toho fóra s prosbou při pomoci sestavení tréninku, který by mi pomohl ve šplhu na laně.Dosud se mi to nepodařilo. Předem asi uvedu některé informace o mě, takže
věk:25let váha:99kg výška:190cm. Posilovnu navštěvuji cca. 3roky. Vždy jsem se snažil pouze o nárůst svalové hmoty, která si myslím že není při šplhu na laně prioritní. Nejsem nějaký zavalitý jedinec. K posilovně ještě chodím běhat,plavat a hrát hokej. Mým cílem tedy je vyšplhat 8m bez přírazu (bez pomoci nohou) Zajímalo by mě jaké cviky,kolik sérii a opakování mám provádět, potom jak dlouhé pauzy mezi sériemi a kolikrát týdně chodit cvičit s jakými vahami atd. Budu vděčný za každou radu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Splh na lane bez prirazu je vlastne takova vetsi serie polovicnich shybu, takzo to asi bude chtit hodne shybovat, at si proste zvyknes na to se pritahovat rukama, jinak jsem to nedavno zkousel a byl velky rozdil mezi tim, kdyz jsem to zkusil jen tak a s magneziem.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 10:14 am    Předmět: Re: Trénink pro šplh na laně Odpovědět s citátem

Takhle se to nedá říct a přesně určit, kolik máš jet opakování a jaké pauzy.

Jestli chceš zlepšit šplh na laně, šplhej, zezačátku klidně s dopomoci nohou, ať dostaneš ten správnej grip. Dále bych se zaměřil prioritně na zesílení úchopu+předloktí, to je při šplhu dost důležité. Dost tam zabírají ruce a ramena, na ty nezapomeň.

TOHLE ti pomůže asi víc než tisíc rad na fóru: http://www.svetsplhu.cz/trenink/fyzicke-aspekty-splhu/
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to mate vsetci posilku kde je lano na splhanie?..zavist, tiez by som si to obcas dal
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 10:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

btw s tvejma rozmerama to bude asi trochu boj, tady je jakakoliv vaha navic znat a jestli mas hodne dlouhy ruce, tim horsi to bude, vlastni zkusenost.. ale treba nebudes takova lemra jako ja
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya: ja mel minuly tyden moznost se dostat do telocvicny, takze jsem na lane splhal asi po 10 letech

Luster: ja mel prave za to, ze delsi to maji na lane o hodne lehci, protoze se parkrat pritahnou a uz tam jsou, zatimco ja musim prehmatavat furt aspon v telocviku jeste na ZS, vzdy ti co byli vysoci vyhravali s prehledem
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gumak.Ln


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím lanem je to trochu problém. Nenapadá mě moc míst v okolí kde by lano měli, ale každopádně je mi jasné, že když chci šplhat musím to zkoušet na tom laně :) Vím, že s mojí tělesnou stavbou to nebude asi moc lehké, ale mám velkou motivaci a opravdu toho chci dosáhnout...


Naposledy upravil Gumak.Ln dne so září 22, 2012 11:35 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Seva: no me zase pride, ze ty dlouhy ruce musej prekonat moc velkou vzdalenost (rozsah) = vetsi zatez, s kterou se musej vyporadat a to taky nemusi moc svedcit loktum apod. na druhou stranu pokud je nekdo dlouhej a ma 50kg, tak to treba neni tak hrozny
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gumak.Ln


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po tom co jsem přečetl je zřejmé, že nejdůležitější práci vykonávají paže, takže se na ně budu muset zaměřit asi nejvíce. Měl by jste někdo nějaký trénink na maximální sílu paží?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

predevsim shyby - zameril bych se vic na podhmat a kladivovej uchop (pripadne TRX, kruhy), urcite zaradit shyby na rucniku apod.

edit: jo ty chces trenink, tak to nic nemam
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jir.ka


PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli chces, tak jeste muzes i shodit nejakej tuk, at ho zbytecne netahas a celkove tahas min
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gumak.Ln


PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jir.ka napsal:
Jestli chces, tak jeste muzes i shodit nejakej tuk, at ho zbytecne netahas a celkove tahas min


Tak s tím, určitě souhlasím. Budu muset zapracovat i na tom jídle.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gumak.Ln


PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak podle toho co jsem si přečetl různě na internetu jsou shyby pro šplh na laně velice důležité. Moje maximum shybů se pohybuje okolo 7. Sám vím, že je to velice slabé a taky chci na nich zapracovat, ale nevím jak často a kolik sériíí po kolika opakování mám zařadit. Tréninku v posilovně budu věnovat 3dny s tím, že budu klást velký důraz na sílu paží a právě shyby. Je možné dělat shyby káždý tréninkový den tj. PO,ST,PA?
Při tréninku by jsem chtěl použít metodu pyramidy s tím, že by jsem jel 5sérií
1.série 70% maxima 15opakování
2.serie 80% maxima 8 opakování
3.série 90% maxima 4 opakování
4.série 80% maxima 6 opakování
5.série 70% maxima 10 opakování

cviky by jsem chtěl zařadit asi takto trenink A a B

A prsa,triceps,shyby,bricho,predlokti
B ramena, biceps, shyby,bricho,

chtel by jsem poradit jake cviky primo provadet na urcitou partii. Shyby budu obmenovat a to bud podhmatem nebo nadhmatem

děkuji za rady :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a na nohy nehrajes?

edit: a jak casto se dostanes k samotnymu splhu na lane?
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cvičení zad ti taky pro šplh na laně neuškodí
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Trénink pro šplh na laně Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: